Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1335 dnia: Grudzień 19, 2012, 08:57:28 pm »
Wiadomość tygodnia, choć nie zdziwie się jak jeszcze Timof ją przebije jakąś inną równie wspaniałą zapowiedzią.
http://portugal.8comix.fr/index.php?post/2011/07/17/Portugal-Chapitre-27
Portugalia na planszach wygląda przepięknie!
W ogóle zapowiedzi Timofa potężne. Portugalia, nowy komiks Bechdel, 2 komiksy Joe Sacco, kontynuacje Profesora Bella i Lincolna, Dzienniki rosyjskie, Vincent i van Gogh.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 02:37:33 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1336 dnia: Styczeń 04, 2013, 02:52:33 am »
  W marcu nakładem wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy ukaże się komiks Paulo Monteiro pt. Nieskończona miłość, którą do ciebie czuję i inne historie, który w 2011 roku zdobył na Festiwalu Komiksu w Amadorze tytuł Najlepszego Albumu Portugalskiego. Pod linkiem znajdziecie kilka przykładowych plansz z oryginalnego wydania.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1337 dnia: Marzec 20, 2013, 11:35:37 am »
Jak ktoś przeczyta Doomboya to niech da znać czy warto kupić.

Offline BOUNCER

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1338 dnia: Marzec 27, 2013, 10:24:50 pm »
Jestem po lekturze Doomboya.
Doskonała wg mnie kreska Sandovala, interesujący sposób prowadzenia opowieści, naprawdę fajne wydanie - które z przyjemnością trzyma się w ręku - tak, ten komiks warto mieć.
Czyta się go dość szybko, jednym tchem - trzeba się jednak nastawić, że jest to dzieło o charakterze obyczajowym, z elementami przemyśleń i światem marzeń głównego bohatera - który różni się od Wybryków X.
Dla mnie komiks ma coś w sobie, jeśli będę miał chwilę - pokuszę się o dłuższą recenzję.

Offline Robertos

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1339 dnia: Kwiecień 25, 2013, 04:30:32 pm »
"Portugalia" Cyrila Pedrosy dostępna w przedsprzedaży w Sklepie Gildi z 25% upustem.Ja już zamówiłem  :biggrin: Portugal - Cyril Pedrosa- Norma Editorial

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1340 dnia: Kwiecień 25, 2013, 06:27:41 pm »
"Portugalia" Pedrosy, "Dzienniki rosyjskie" Igorta i "Profesor Bell" Sfara. Timof znowu rozj**ał system.
Trzeba znowu napaść na bank: 126 + 79 + 49 = 254 zł. A są jeszcze inni wydawcy.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 07:30:31 pm wysłana przez Death »

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1341 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:06:23 pm »
Mógłby ktoś  parę słówek celem wprowadzenia, o czym jest ten komiks? Bardzo mnie to interesuje, a nie znalazłem zbyt wielu informacji.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1342 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:29:17 pm »
Trzeba znowu napaść na bank: 126 + 79 + 49 = 274 zł. A są jeszcze inni wydawcy.  :smile:

Nie przesadzaj, i tak kupisz ze zniżką 25%, to daje 198,50. Pewnie, do tego dojdą Fistaszki, dojdzie Liga w HC, dojdzie pare rzeczy z KG, nowości z Taurusa... fakt, wyjdzie gruba kwota.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1343 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:32:54 pm »
Nie przesadzaj.
...wymienia kilka innych pozycji...
wyjdzie gruba kwota.

 :biggrin:

A po zniżce wyjdzie 190,50 zł, bo ma być 254 a nie 274 za całość.  :smile:

Poza tym dolicz Baśnie, Marvano i tak dalej.  :smile:

Offline Gashu

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1344 dnia: Maj 04, 2013, 09:22:43 pm »
Mógłby ktoś  parę słówek celem wprowadzenia, o czym jest ten komiks? Bardzo mnie to interesuje, a nie znalazłem zbyt wielu informacji.

Przyłączam się do powyższej prośby.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1345 dnia: Czerwiec 01, 2013, 08:56:35 am »
Uogólniając, Portugalia  Pedrosy to jakiś tam krótki okres z życia nieco zagubionego, młodego twórcy komiksowego. Główny bohater przypomina mi Craiga Thompsona z Dziennika podróżnego, trochę z Blankets, z tą różnicą, że Simon Muchat, bohater Portugalii, nie wie dokąd zmierza i czego chce. Całość podzielona jest na trzy części, a każda z tych części to jakaś podróż, na festiwal komiksowy, na wesele dawno nie widzianej kuzynki, w rodzinne strony swoich przodków. Nie był to dla mnie komiks, który fabularnie od początku mnie pochłonął, a nawet miałem problem w odnalezieniu się w tej historii, bo sprawia wrażenie chaotycznej. Ale po skończeniu i odłożeniu albumu byłem zachwycony. Graficznie Pedrosa wymiata, co każdy widzi na przykładowych planszach. Na pewno jeszcze nie raz usłyszymy o tym komiksie, choćby podczas podsumowań 2013 roku.

Offline Robertos

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1346 dnia: Czerwiec 02, 2013, 03:02:41 pm »
Wypada teraz tylko podziekować Timofowi za wydanie tego komiksu i prosić o więcej . Marzy mi się coś Ricardo Cabrala lub  Miguelanxo Prado Ach. Wracając do Portugalii to wątek autobiograficzny (jak w wielu komiksach )opiera się na powrocie do własnych korzeni , odnajdywaniu własnego dziedzictwa(autor Cyril jest wnukiem Portugalczyków którzy w latach trzydziestych wyemigrowali do Francji )a więc odwiedza ziemie swoich przodków.Melancholijne kolory akwareli wspaniale pasują i  oddają klimat tesknoty i wspomnień. Graficznie- miazga.Z całą pewnością jeden z lepszych komiksów tego roku .

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1347 dnia: Lipiec 03, 2013, 01:59:11 pm »
uulalala :) Timof na Facebooku zapowiedział Luisa Riela Chestera Browna. jeśli będzie na MFK, to październik będzie najlepszym i najdroższym miesiącem ever :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1348 dnia: Lipiec 03, 2013, 02:25:23 pm »
A czy Centrala nie zapowiadała na październik Playing for It Chestera Browna? To by dopiero było, taki podwójny debiut na naszym rynku!

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1349 dnia: Lipiec 03, 2013, 03:34:14 pm »
Ploteczki:
Pewien osobnik :wink: ma za jakiś czas, jak tylko znajdzie chwilę, wrzucić na forum zapowiedzi Timofa, które są ponoć - uwaga cytuję - "olbrzymie". A ktoś inny mi napisał, że nie ma w tych zapowiedziach żadnych nie wiadomo jak znanych komiksów. No to czekamy i sami ocenimy jak bardzo fajne to zapowiedzi. :smile:

Aha, Lincoln 3 już 29 lipca. :smile: