Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1365 dnia: Lipiec 06, 2013, 12:24:01 pm »
Dzięki za info. Wciąż wkurza mnie, jeśli po wydaniu grubej kasy na komiks, natrafiam na literówki, ale dobrze wiedzieć, jak to wygląda od strony wydawniczej.

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1366 dnia: Lipiec 06, 2013, 12:47:19 pm »
Dzięki za info. Wciąż wkurza mnie, jeśli po wydaniu grubej kasy na komiks, natrafiam na literówki, ale dobrze wiedzieć, jak to wygląda od strony wydawniczej.
Moim zdaniem w komiksach Timofa zdarza się znacznie mniej literówek niż gdzie indziej (np. w Taurusie). A jego ceny są niższe niż gdzie indziej: porównaj "Supermana" z Egmontu z "Portugalią". Zatrudnienie dodatkowej osoby do korekty podniosłoby koszty, ale może warto.

Offline Julek_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1367 dnia: Lipiec 08, 2013, 10:41:38 pm »
... co nie zmienia faktu, że literówki są rzeczą irytującą. Czy to w komiksach Muchy, czy to w komiksach Egmontu czy Timofa.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1368 dnia: Lipiec 08, 2013, 10:52:16 pm »
Ta chyba najwiekszym niewypalem Timofa byl oskar ed, pozniej juz nie bylo takich wtop.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1369 dnia: Lipiec 16, 2013, 10:28:06 pm »
  Niemieckie wydawnictwo Salleck Publications, które w ubiegłym roku wydało u siebie Ogród (Der Garten) i Leviathana (Leviathan) Agaty Bary, przygotowuje wspólnie z francuskim dystrybutorem edycję frankofońską, która będzie nosić tytuł Le verger.   Obok przedstawiamy okładkę tego wydania i przy okazji namawiamy, tych   którzy jeszcze nie posiadają swojego egzemplarza, do zainteresowania się   tymi tytułami. 
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1370 dnia: Lipiec 19, 2013, 12:12:07 am »
Prosze bardzo, mozna? mozna
Trzeba probowac, gratulacje.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1371 dnia: Lipiec 19, 2013, 02:10:20 pm »
Prosze bardzo, mozna? mozna
Trzeba probowac, gratulacje.
pzdr

Adro, wez sie chwile zastanow co piszesz  :roll:
Co "mozna"?
Wszystkich do Niemiec na studia wyslesz zeby "mogli"?

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1372 dnia: Lipiec 19, 2013, 02:55:17 pm »
Adro, wez sie chwile zastanow co piszesz  :roll:
Co "mozna"?
Wszystkich do Niemiec na studia wyslesz zeby "mogli"?
Szybko się irytujesz, Marku. Ale czy mógłbyś wyjaśnić, czemu uważasz, że studia w Niemczech otwierają drogę do publikacji we Francji. Moim zdaniem, to raczej zasługa niemieckiego wydawcy, który umiał swój produkt sprzedać na francuski rynek. A może agenta Bary? Wiedząc, co w tym wypadku zadziałało, bylibysmy mądrzejsi i moglibyśmy pytać, czemu polscy wydawcy/agenci nie potrafią osiągać takich efektów.

Offline turucorp

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1373 dnia: Lipiec 19, 2013, 03:10:59 pm »
Szybko się irytujesz, Marku. Ale czy mógłbyś wyjaśnić, czemu uważasz, że studia w Niemczech otwierają drogę do publikacji we Francji. Moim zdaniem, to raczej zasługa niemieckiego wydawcy, który umiał swój produkt sprzedać na francuski rynek. A może agenta Bary? Wiedząc, co w tym wypadku zadziałało, bylibysmy mądrzejsi i moglibyśmy pytać, czemu polscy wydawcy/agenci nie potrafią osiągać takich efektów.

Irytuje sie wypowiedzia Adro, a nie sukcesem Agaty Bary (ktorej szczerze gratuluje), jak sam zauwazyles Bara publikuje we Francji najprawdopodobniej via Niemcy (jak znam zycie to zaraz Timof mi zapewne wysmazy wyklad na priva), gdyby startowala z poziomu naszego kraju, to wiesz doskonale jakie bylyby jej szanse na taka publikacje.
I dlatego sie wkurzam czytajac te Adrowe naiwniackie "mozna".


Dalsza część wydzielona tutaj.
graves
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 09:21:10 am wysłana przez graves »

Offline nx87

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1374 dnia: Sierpień 18, 2013, 04:32:26 pm »
Proszę napiszcie mi... "Portugalia" próbowałem przeczytać już 3 razy. Pierwszy raz kilka dni po premierze - kilkadziesiąt stron, drugi raz około miesiąc temu (około 40%) i dzisiaj około 80%. Za każdym razem od początku. Nie mogę tego jakoś dokończyć. Po prostu jakoś mi ten komiks nie podchodzi - nie potrafię go zrozumieć. Denerwuje mnie. Czasami nie mogę połapać się. Czy ktoś miał podobne wrażenia? Czy tylko ja tak mam? Męczy mnie ten komiks...

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1375 dnia: Sierpień 18, 2013, 04:49:55 pm »
Proszę napiszcie mi... "Portugalia" próbowałem przeczytać już 3 razy. Pierwszy raz kilka dni po premierze - kilkadziesiąt stron, drugi raz około miesiąc temu (około 40%) i dzisiaj około 80%. Za każdym razem od początku. Nie mogę tego jakoś dokończyć. Po prostu jakoś mi ten komiks nie podchodzi - nie potrafię go zrozumieć. Denerwuje mnie. Czasami nie mogę połapać się. Czy ktoś miał podobne wrażenia? Czy tylko ja tak mam? Męczy mnie ten komiks...
Ja mialem podobnie :) Nie zmeczylem tego komiksu, przeczytalem kilkadziesiat stron i wymieklem. Strasznie sie wynudzilem i odpuscilem dalsze czytanie.
Podobnie mialem z "Malymi zacmieniami".
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline melee

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1376 dnia: Sierpień 18, 2013, 07:14:25 pm »
Jeśli Cię męczy, to czemu nie weźmiesz się za inną lekturę? "Portugalia" jest moim zdaniem absolutnie fantastyczna, ale każdy ma przecież swoje typy i gusta.

Offline chch

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1377 dnia: Sierpień 27, 2013, 10:35:49 am »
Czy ktoś ma może informacje o planach Timofa do końca roku?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1378 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:38:35 am »
Do końca roku może nie, ale są dwie nowe zapowiedzi:

1. Egipskie księżniczki część 1
Autor: Igor Baranko
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Rok wydania: 2/9/2013
Liczba stron: 128
Format: 205X285 mm
Oprawa: miękka
Papier: kreda
Druk: czerń i biel
Cena z okładki: 49.00 zł

Igor Baranko jest artystą przestrzeni. Podążając za jego postaciami, skaczemy, walczymy, zapuszczamy się drobiazgowo pokazane miejsca i, jak mi się wydaje, wędrujemy przez mroki, uformowane z namiętności i straszliwej magii, aby dotrzeć do tak trudno uchwytnego światła.
Czy tym światłem nie byłoby samo pismo, które starożytni Egipcjanie nazywali „słowami Boga”?

Christian Jacq (francuski egiptolog)



2. TRUST album
Autor: Przemysław Truściński i inni
Rok wydania: 2/9/2013
Liczba stron: 368
Format: 210X280 mm
Oprawa: twarda
Papier: kreda
Druk: czerń i biel/kolor
Cena z okładki:150.00 zł

Album ten liczy 368 stron i jest to największa jak dotąd monografia polskiego twórcy komiksów. Znajdują się w nim najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne Przemysława Truścińskiego. Jego malarstwo, grafika oraz projekty reklamowe. Prace opatrzone są odautorskimi komentarzami. W albumie znajdują się teksty Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Tomasza Kołodziejczaka, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka. Album został przygotowany i wydany przez wydawnictwo timof i cisi wspólnicy (timof comics) przy jego produkcji współpracowały galerie BWA w Jeleniej Górze, BWA Awangarda oraz BWA Zielona Góra.



Offline chch

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1379 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:47:17 am »
Dzięki Death, czekam na coś innego, ale może w przyszłym roku. ;)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

 

anything