trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1470 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:36:43 pm »
Dokładnie nawet 584.

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1471 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:38:51 pm »
Alan Moore. Mówi Ci to coś?

Poza ty google nie boli...


Chciałem poznać opinię zwykłych czytelników, natomiast w recenzjach często roi się od smaczków, które później psują ewentualną radość z czytania.

Offline Julek_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1472 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:49:28 pm »
Recenzenci to też czytelnicy. A jeśli nie chcesz sobie psuć radości z czytania - nie czytaj o tym komiksie nic. Po prostu go kup.

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1473 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:56:29 pm »
Pewnie tak zrobię :wink:

Offline Nawimar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1474 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:59:39 pm »
Itachi: "Przybliży mi ktoś, co jest takiego wyjątkowego w tym komiksie?"

 "Prosto z piekła" to na swój sposób komiks toksyczny, wobec czytelników trochę nieuczciwy (scenarzysta przemyca w nim wyznawaną przez siebie ideologię nie do końca się do tego przyznając) ale zarazem warsztatowo i artystycznie doskonały. Zaryzykuję twierdzenie, że lekturą nie będziesz zawiedziony. No chyba, że nie lubisz mocnych fabuł.

Offline graves

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1475 dnia: Styczeń 30, 2014, 04:28:59 pm »
Chciałem poznać opinię zwykłych czytelników, natomiast w recenzjach często roi się od smaczków, które później psują ewentualną radość z czytania.
Jeśli oglądałeś niezły film z Johnym Depp "Prosto z piekła" - to komiks jest zupełnie niepodobny, ale... jest znacznie lepszy :razz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 07:03:37 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

celtic

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1476 dnia: Styczeń 30, 2014, 06:41:54 pm »
Komiksy czytam od 28 lat, "Prosto z piekła" jest najlepszym komiksem jaki do tej pory przeczytałem.

Offline nx87

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1477 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:01:18 pm »
Ktoś chyba o wznowieniu nie słyszał: http://allegro.pl/prosto-z-piekla-alan-moore-i3930726023.html

Tak sobie przeglądam moją listę z komiksami, które zamierzam jeszcze zakupić i 3 tytuły Timof'a znalazłem:

-Vincent i van Gogh
-Doomboy
-Egipskie księżniczki

Tak się zastanawiam... czy mają być dalej na liście czy wykreślić. Tyle dobrych tytułów w tym roku wyjdzie więc sam już nie wiem co chcę. Możecie doradzić czy powyższe pozycje są genialne?

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1478 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:06:40 pm »
Mam pierwsze wydanie w twardej oprawie. Nie sprzedam go, bo to nowe nie będzie pewnie miało skórzanej okładki, tylko taką zwykłą HC. Gdybym miał w miękkiej jak ten użytkownik allegro, to pewnie bym wymienił na nowe wydanie. 

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1479 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:07:51 pm »


Tak sobie przeglądam moją listę z komiksami, które zamierzam jeszcze zakupić i 3 tytuły Timof'a znalazłem:

-Vincent i van Gogh
-Doomboy
-Egipskie księżniczki

Tak się zastanawiam... czy mają być dalej na liście czy wykreślić. Tyle dobrych tytułów w tym roku wyjdzie więc sam już nie wiem co chcę. Możecie doradzić czy powyższe pozycje są genialne?

"Genialne" to trochę wielkie słowo. Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że mam na liście dwie pierwsze pozycje i nie zamierzam ich wykreślać. Żeby przejść do nowszych, muszę kupić najpierw te starsze.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1480 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:13:36 pm »
"Genialne" to trochę wielkie słowo. Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że mam na liście dwie pierwsze pozycje i nie zamierzam ich wykreślać. Żeby przejść do nowszych, muszę kupić najpierw te starsze.

Jeśli chodzi o Van Gogha to na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiłą szata graficzna niż scenariusz. Choćby dla rysunków warto posiadać ten album w swoich zbiorach.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1481 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:26:03 pm »

Jeśli chodzi o Van Gogha to na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiłą szata graficzna niż scenariusz. Choćby dla rysunków warto posiadać ten album w swoich zbiorach.

Ale fabuła też jest niczego sobie. Totalne wariactwo. Bardzo dobry album.

A tak swoją drogą, czy drugie wydanie Blankets różni się czymś od pierwszego, oprócz okładki i HC?

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1482 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:31:36 pm »
A tak swoją drogą, czy drugie wydanie Blankets różni się czymś od pierwszego, oprócz okładki i HC?
Chyba nie. Jeśli już, to co najwyżej papier jest inny, ale chyba też nie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1483 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:36:12 pm »
Zastanawiam się czy skorzystać z promocji w Sklepie Gildii i wymienić sobie pierwsze wydanie, na drugie. Nie narzekam ani na zbyt dużo pieniędzy, ani na zbyt mało komiksów do kupienia, ale chyba się na to zdecyduję. A później jak wyjdzie From Hell w HC, też tak zrobię - zwłaszcza, że te ingerencję w oryginalną okładkę, trochę mnie wtedy wkurzyły.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1484 dnia: Styczeń 30, 2014, 08:08:11 pm »
Mnie NOIR ani Ludzie, ktorzy... nie porwali w zadnym sensie. Bardzo lubie rysunki Wojtka i bede zawsze mu kibicowal, ale te dwa komiksy w warstwie fabularnej do mnie nie przemawiaja. Nie jestem typowym odbiorca takich opowiesci i nie bede krytykowal tych dziel, pochwalic moge jedynie za rysunki :) Sporym minusem jest jakosc wydania komiksow, w szczegolnosci NOIR - w druku cyfrowym czarne aple wyszly zle, przecinaja je pasy, a jakosc oprawy tez pozostawia wiele do zyczenia. Byc moze to jednostkowy przypadek i inne sztuki sa idealne.
Masz rację co do tej jakości wydania, u mnie jest to samo. Czcionka do tego lekko rozedrgana.
Przeczytałem właśnie "Ludzi, którzy nie brudzą sobie rąk". Album spodobał mi się bardziej od "Noir", może dlatego, że pod koniec poczułem, jakbym miał do czynienia z moralitetem. Generalnie jednak w trakcie lektury obu albumów odniosłem wrażenie przerostu formy nad treścią, artystycznych ambicji nad banalnością przekazu oraz - co chyba najważniejsze - rozpasanej malarskości nad wymogami komiksowej materii. :) 

 

anything