Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1650 dnia: Październik 16, 2014, 10:37:35 pm »
"Autostrada słońca" - kolejna godna uwagi cegła od Timofa. Komiks drogi, opowieść o męskiej (młodzieńczej) przyjaźni. W skrócie: dwóch małolatów naraża się pewnemu wpływowemu gościowi, muszą salwować się ucieczką z rodzinnej miejscowości, wyruszają w drogę, a w ślad za nimi ruszają zbiry nasłane przez gościa, któremu się narazili. Bardzo filmowa historia - idealny komiks do przeniesienia na duży ekran. Dobre tempo opowieści, dużo się tu dzieje, bohaterowie podróżują, zmieniają otoczenie, spotykają różnych ludzi, wręcz płynie się przez te ponad 400-sta stron. Może nie do końca rysunki mi podeszły, twarze mnie drażniły, ale zarzut ten nie wpływa negatywnie na ocenę całości. Chwała Timofowi za zaprezentowanie u nas kolejnego, ważnego, ale nieznanego dotąd autora, Baru. Mam tylko nadzieję, że w gąszczu tych wszystkich premier komiksowych, "Autostrada słońca" nie zostanie u nas niezauważona, jak to miało miejsce w przypadku chociażby "Ibikusa".

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1651 dnia: Październik 16, 2014, 10:44:31 pm »
A oni jeżdżą po jednym kraju, czy jednak mocniej zmieniają lokacje, czyli cała Europa?
W sumie nawet teraz w tym momencie mam ochotę sieknąć sobie cegłę o tym jak dwóch gości jeździ sobie samochodem i przeżywają coraz to nowsze przygody.  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1652 dnia: Październik 16, 2014, 10:56:06 pm »
A oni jeżdżą po jednym kraju, czy jednak mocniej zmieniają lokacje, czyli cała Europa?

Po Francji.

W sumie nawet teraz w tym momencie mam ochotę sieknąć sobie cegłę o tym jak dwóch gości jeździ sobie samochodem i przeżywają coraz to nowsze przygody.  :smile:

Polecam!

Offline vision2001

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1653 dnia: Październik 17, 2014, 08:21:16 am »
"Autostrada słońca" - kolejna godna uwagi cegła od Timofa. Komiks drogi [...]
Wpierwej myślałem, że piszesz o cenie ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1654 dnia: Październik 17, 2014, 06:13:20 pm »
 Może i jest drogi, ale to ponad 400 stron. :-)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2014, 06:28:59 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline kenji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1655 dnia: Październik 18, 2014, 09:06:31 am »
Autostrada- juz do mnie jedzie:)
ZastNawiam sie nad kupnem Piaskowej Opowieści- nigdzie nie znalazłem żadnych opinii, recenzji... Pomożecie??

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1656 dnia: Październik 18, 2014, 09:10:43 am »

ZastNawiam sie nad kupnem Piaskowej Opowieści- nigdzie nie znalazłem żadnych opinii, recenzji... Pomożecie??

Tu masz recenzję:

http://kzet.pl/2014/10/recenzja-piaskowa-opowiesc.html

Ja jeszcze nie czytałem, ale komiks graficznie bardzo mi się podoba, na pierwszy rzut oka przypomina rysunki z "Daytripper". Do tego pięknie wydany.

Offline kenji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1657 dnia: Październik 18, 2014, 09:25:11 am »
No to mam jeszcze wiecej pyań niż odpowiedzi po tej recenzji... Chyba trzeba samemu sprawdzić:)

Offline pokia

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1658 dnia: Październik 18, 2014, 09:55:47 am »
ZastNawiam sie nad kupnem Piaskowej Opowieści- nigdzie nie znalazłem żadnych opinii, recenzji... Pomożecie??

Piaskowej Opowieści jeszcze nie czytałem, ale graficznie prezentuje się świetnie. Do tego wydanie na bardzo wysokim poziomie. Okładka bardzo gruba matowa folia, tłoczenia (u mnie przesunięte o ok. 5 mm od zawartości), no i ta fioletowa gumka - super. Jeśli do tego lubisz to, co stworzył Jim Hanson, to nie powinieneś się długo zastanawiać. Ja polecam.

fragsel

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1659 dnia: Październik 18, 2014, 09:57:23 am »
No to mam jeszcze wiecej pyań niż odpowiedzi po tej recenzji...

jeśli to nie jest powodem do zakupu jakiegoś komiksu to ja nie wiem co jest...

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1660 dnia: Październik 18, 2014, 11:45:11 am »
A jaki jest format tej "Piaskowej opowieści" i czemu jest tak cholernie drogi?

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1661 dnia: Październik 18, 2014, 12:07:48 pm »
A jaki jest format tej "Piaskowej opowieści" i czemu jest tak cholernie drogi?
A4 chyba, albo cos blisko.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1662 dnia: Październik 18, 2014, 12:19:21 pm »
Patrząc na cenę w stosunku do ilości stron, rzeczywiście dość drogi komiks. Bardzo eleganckie wydanie, format zbliżony do Pinokia z KG, całość zamykana gumką, jak przy jakiejś teczce.

Offline misio141

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1663 dnia: Październik 18, 2014, 01:11:52 pm »
A jaki jest format tej "Piaskowej opowieści" i czemu jest tak cholernie drogi?
bardzo ładnie wydany, a przy okazji świetny komiks, całość łyknąłem na raz. Klimat pokręcony, moje pierwsze skojarzenie było z filmem Cube, oczywiście w wersji Hensona :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1664 dnia: Październik 18, 2014, 01:22:45 pm »
Czytałem go jakiś czas temu w oryginale. Graficznie jest naprawdę piękny ale opowieść mnie nie porwała. Taka bardziej sekwencja klatek i ciekawych rozwiązań (te fatamorgany na pustyni bardzo fajne) niż coś spójnego. Właśnie dlatego zastanawiałem się czemu to wydanie Timofa takie drogie. Ale rzeczywiście, jeśli jest wydane tak jak mówicie, to możliwe że warto (na pewno dla rysunków).