Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1785 dnia: Grudzień 11, 2014, 03:31:27 pm »
...nie ma takiego swobodnego dojścia do fragmentów plansz przy klejeniu.  :roll:
Poza tym od zewnętrznej strony niektóre plansze są za mocno przycięte, więc dostaliśmy produkt ciut wybrakowany. :roll:
No tak, zabrakło papieru, bo te przycięte fragmenty poszły na mega marginesy w Wampirze. :wink: Przecież komiks Sfara musi wyglądać mega artystycznie, żeby hipsterzy pijący kawę w Tajnych Kompletach mogli podniecać się jego designem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 03:35:40 pm wysłana przez Death »

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1786 dnia: Grudzień 11, 2014, 03:51:11 pm »
No tak, zabrakło papieru, bo te przycięte fragmenty poszły na mega marginesy w Wampirze. :wink: Przecież komiks Sfara musi wyglądać mega artystycznie, żeby hipsterzy pijący kawę w Tajnych Kompletach mogli podniecać się jego designem.
Malo to juz smieszne troche, a bardziej przechodzi w jakas zenadke... Napisz do Sfara bezposrednio, ze jak on mogl pozwolic na takie wydanie. tam lepiej wylewac swoje zale. Do Timofa tez napisz.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline HaVoK

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1787 dnia: Grudzień 11, 2014, 04:17:28 pm »
Dzisiaj miałem "Wampira" w rękach. Wydanie jest cudowne. Na pewno kupię. Nie wiem skąd pomysły, że są tam mega marginesy. Okładka, Rysunki i Offset komponują się niezwykle. Już dawno żaden komiks mnie tak nie zachwycił, a przecież nawet go nie przeczytałem:)

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1788 dnia: Grudzień 11, 2014, 04:44:49 pm »
Malo to juz smieszne troche, a bardziej przechodzi w jakas zenadke... Napisz do Sfara bezposrednio, ze jak on mogl pozwolic na takie wydanie. tam lepiej wylewac swoje zale. Do Timofa tez napisz.
Po co? Przecież to nie polski wydawca wymyślił takie wydanie. Nie wylewam żali, tylko sobie żartuję. Wyjdź na dwór, przewietrz się i wyluzuj.

Offline blackwaterpark

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1789 dnia: Grudzień 11, 2014, 04:50:30 pm »
No tak, zabrakło papieru, bo te przycięte fragmenty poszły na mega marginesy w Wampirze. :wink: Przecież komiks Sfara musi wyglądać mega artystycznie, żeby hipsterzy pijący kawę w Tajnych Kompletach mogli podniecać się jego designem.

Możecie się ze mnie śmiać, ale zrezygnowałem z zakupu Wampira, w ramach swojego rodzaju protestu.
Raz: to okładka (no dobra, dało by się z nią jakoś żyć).
Dwa: marginesy (!) Co to, ku*wa, ma być? Komiks ''na wagę''?!
Nieubłaganie ciśnie się na usta słowo: profanacja.

Uprzedzam z góry: do Sfara/Timof'a pisać skarg/zażaleń nie będę.
Może kiedyś ukaże się normalne wydanie zbiorcze (z tym 3-tomowym uzupełnieniem, zapowiedzianym na, bodajże, 2015 rok).
I piszę to wszystko z żalem, ale trudno - zaoszczędzony szmal pójdzie na inne komiksy.

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1790 dnia: Grudzień 11, 2014, 04:59:30 pm »
Nie wylewam żali, tylko sobie żartuję. Wyjdź na dwór, przewietrz się i wyluzuj.
Ale to wlasnie dobra rada dla Ciebie, bo ja mam luz totalny, ale Ty juz ktorys raz pokazujesz, ze Ci sie to wydanie nie podoba, wiec chyba nie ma luzu u Ciebie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Tomasz 66

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1791 dnia: Grudzień 11, 2014, 08:59:29 pm »
Wampir - jeden z najlepiej wydanych komiksów roku.
Dziwi trochę, że miłośnicy sztuki wizualnej jakim jest komiks tego nie potrafią docenić.
Jak nie ma lakierowanej okładki, formatu A4+ i kredowego papieru odbijającego jak lustro światło to jest fatalnie i lepiej omijać szerokim łukiem.
Minimalistyczna, ale przyciągająca uwagę okładka (tak, tak nie zawsze musi być fotorealistyczny rysunek), bardzo dobry papier dobrze oddający czerń i kolory, nietypowy format (stąd te ramki), ale zupełnie wystarczająco duże, czytelne rysunki (tu tylko 6 kadrów na stronę i trochę minimalistyczny rysunek Sfara). Do tego sporo dodatków i ciekawa graficzna kompozycja całości - nie każdy komiks musi być taki sam!

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1792 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:36:25 pm »
Dziwi trochę, że miłośnicy sztuki wizualnej jakim jest komiks tego nie potrafią docenić.
Miłośnik sztuki wizualnej jaką jest komiks z pewnością bardziej doceni plansze Mistrza Sfara w normalnym rozmiarze, niż pomniejszony format i białe paski po bokach. Kto woli podniecać się białymi paskami, niech dopije kawunię, poprawi czerwone okulary, zarzuci kolorowy szaliczek i wyjdzie ze Starbucksa, bo na zewnątrz też jest świat.

Wiecie jak to działa? Kiedy różni wydawcy wrzucają na Facebooka zdjęcia wydrukowanych albumów, żeby pochwalić się jak ładnie wyglądają, zamiast pisać jak bardzo zajebisty fabularnie jest komiks, to jest ok. Jak ktoś na forum chwali wydanie, to też jest ok. Ale jak ktoś śmie tylko napisać, że coś mu tam się nie podoba, to wtedy jest gościem, który tylko gada o jakości wydania. Wniosek: nie chodzi o to, że piszesz o jakości  wydania i to nie jest ok, tylko o to, że krytykujesz. Pochwal jakość, wrzuć fotkę komiksu na fejsunia, będziesz pochwalony. Nikt nawet nie pierdnie o tym, że powinieneś pisać o samym komiksie, a nie o wydaniu. Wystarczy tylko pochwalić. Już nie będę żartować z tego Wampira, obiecuję. Przeczytam, to sobie pogadamy o fabule.

PS. Chciałbym jeszcze napisać, że osoby, które na ostatnich dwóch stronach skrytykowały jakość wydania jakiegoś komiksu, czyli Ramirez, Dariusz i moja skromna osoba, są jednymi z niewielu, którzy przynajmniej czasem podzielą się na tym forum opinią na temat przeczytanego komiksu. Kupujemy komiksy, dzielimy się opiniami i mamy święte prawo też czasem coś skrytykować, lub zażartować. Timof ma wywalone na to co tu piszemy, a niektórzy użytkownicy zaraz chyba eksplodują.  :badgrin:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1793 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:04:56 am »
Miłośnik sztuki wizualnej jaką jest komiks z pewnością bardziej doceni plansze Mistrza Sfara w normalnym rozmiarze, niż pomniejszony format i białe paski po bokach. Kto woli podniecać się białymi paskami, niech dopije kawunię, poprawi czerwone okulary, zarzuci kolorowy szaliczek i wyjdzie ze Starbucksa, bo na zewnątrz też jest świat.

Wiecie jak to działa? Kiedy różni wydawcy wrzucają na Facebooka zdjęcia wydrukowanych albumów, żeby pochwalić się jak ładnie wyglądają, zamiast pisać jak bardzo zajebisty fabularnie jest komiks, to jest ok. Jak ktoś na forum chwali wydanie, to też jest ok. Ale jak ktoś śmie tylko napisać, że coś mu tam się nie podoba, to wtedy jest gościem, który tylko gada o jakości wydania. Wniosek: nie chodzi o to, że piszesz o jakości  wydania i to nie jest ok, tylko o to, że krytykujesz. Pochwal jakość, wrzuć fotkę komiksu na fejsunia, będziesz pochwalony. Nikt nawet nie pierdnie o tym, że powinieneś pisać o samym komiksie, a nie o wydaniu. Wystarczy tylko pochwalić. Już nie będę żartować z tego Wampira, obiecuję. Przeczytam, to sobie pogadamy o fabule.

PS. Chciałbym jeszcze napisać, że osoby, które na ostatnich dwóch stronach skrytykowały jakość wydania jakiegoś komiksu, czyli Ramirez, Dariusz i moja skromna osoba, są jednymi z niewielu, którzy przynajmniej czasem podzielą się na tym forum opinią na temat przeczytanego komiksu. Kupujemy komiksy, dzielimy się opiniami i mamy święte prawo też czasem coś skrytykować, lub zażartować. Timof ma wywalone na to co tu piszemy, a niektórzy użytkownicy zaraz chyba eksplodują.  :badgrin:

nie piję kawy, nie chodzę do SB, nie noszę okularów (choć mam co prawda kolorowy szalik). mi wydanie Wampira bardzo odpowiada i mogę spokojnie przychylić się do opinii, że jest to jeden z najlepiej wydanych komiksów w tym roku (obok Piaskowej Opowieści, Kiedy Dawid stracił głos i Powstania). wydaje mi się również, że należy rozgraniczyć mały fejk wydawniczy w postaci Palestyny (zbyt duża ilość stron vs. zbyt mała oprawa ?), o którym pisał ramirez i Dariusz do celowej stylizacji komiksu Sfara...

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1794 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:12:57 am »
nie piję kawy, nie chodzę do SB, nie noszę okularów (choć mam co prawda kolorowy szalik). mi wydanie Wampira bardzo odpowiada i mogę spokojnie przychylić się do opinii, że jest to jeden z najlepiej wydanych komiksów w tym roku (obok Piaskowej Opowieści, Kiedy Dawid stracił głos i Powstania). wydaje mi się również, że należy rozgraniczyć mały fejk wydawniczy w postaci Palestyny (zbyt duża ilość stron vs. zbyt mała oprawa ?), o którym pisał ramirez i Dariusz do celowej stylizacji komiksu Sfara...
O widzisz, bo nie jestes "milosnikiem sztuki wizualnej jaka jest komiks". Prawdziwi "milosnicy sztuki wizualnej jaka jest komiks" podniecaja sie juz na swoje wyobrazenie "nie-milosnika sztuki wizualnej jaka jest komiks", ktory podnieca sie bialymi paskami itp. itd.
I kurde sie chyba wlasnie okazalo, ze Sfar nie jest "mlosnikiem sztuki wizualnej jaka jest komiks"... a mialo byc tak pieknie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Rafi20

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1795 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:57:17 pm »
Ciekawi mnie jak duży jest nakład Prosto z piekła Alana Moora. Czy można gdzieś uzyskać taką informację ?

Offline VooDoo79

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1796 dnia: Grudzień 13, 2014, 12:01:05 pm »
Można zadać takie pytanie bezpośrednio do wydawnictwa, ale nie każde odpowiada na takie pytania zasłaniają się tajemnicą wydawniczą czy coś tam....

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1797 dnia: Grudzień 20, 2014, 08:51:21 am »
Zaczęło się! Wydawcy atakują:

http://ziniol.blogspot.com/2014/12/zapowiedzi-2015-timof-i-cisi-wspolnicy.html

Dużo dobrze zapowiadających się tytułów, ale najbardziej wyczekuję "Quai D'Orsay" Blaina i "Polinę" Vivesa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2014, 09:00:09 am wysłana przez ramirez82 »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1798 dnia: Grudzień 20, 2014, 09:37:07 am »
Zaczęło się! Wydawcy atakują:

http://ziniol.blogspot.com/2014/12/zapowiedzi-2015-timof-i-cisi-wspolnicy.html

Dużo dobrze zapowiadających się tytułów, ale najbardziej wyczekuję "Quai D'Orsay" Blaina i "Polinę" Vivesa.
łaaa....!
Blaina, taaak! No i Sandovala jeszcze poproszę...
Jest też kontynuacja Wampira Sfara..... a dobry ten żółty Wampir? czytał już kto, czy wszyscy się przestraszyli okładki?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1799 dnia: Grudzień 20, 2014, 12:08:24 pm »
Daliby spokojnie poczytać to co wyszło w tym roku i zrobili sobie przerwę tak do maja. :)