Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2355 dnia: Maj 14, 2017, 09:16:35 am »
Racja, wydawanie tego w taki sposób mija się z celem (niezależnie od problemów z Oni press), zwłaszcza, że seria skończona i śmiało możnaby to było wydać w 3-4 zbiorczych tomach.

Offline arczi_ancymon

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2356 dnia: Maj 14, 2017, 11:51:10 am »
Jak widać Habibi na gwałt potrzebuje dodruku:
http://allegro.pl/habibi-wyd-timof-jak-nowa-i6812148445.html

mgnesium

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2357 dnia: Maj 14, 2017, 12:10:10 pm »
Ralph pierwotnie miał skończyć się na tomie siódmym ale seria sie spodobała i coś kojarzę że drugi cykl zamknie się nie wcześniej niż w piatym albumie cyklu.

ok, dzięki za odpowiedź.


Jak widać Habibi na gwałt potrzebuje dodruku:
http://allegro.pl/habibi-wyd-timof-jak-nowa-i6812148445.html

ehe.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 12:14:32 pm wysłana przez mgnesium »

Offline LordDisneyland

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2358 dnia: Maj 15, 2017, 11:35:41 am »
mgnesium  i reszta wielbicieli Trondheima [z wyłączeniem Rosenborga Trondheim] - czy tylko ja mam wrażenie , tak przy Lapinocie, jak i Azhamie, że akurat pan artysta nie może się zdecydować , w którą stronę zmierza?  :smile: Nie przeszkadza mi to zupełnie, ale wygląda na to, że Trondheim nie planuje rozwoju sytuacji od zawiązania akcji do szczęśliwego rozwiązania.... I przy okazji chaos działa :D

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2359 dnia: Maj 15, 2017, 12:38:22 pm »
Też od dawna mam wrażenie, że komiksy Trondheima powstają - przynajmniej częściowo - w wyniku improwizacji. Jednocześnie jednak "Ralph" dowiódł, że wcale nie oznacza to jakiejś niespójności, czy bolesnych cięć w wątkach. Raczej właśnie wszystko wydaje się bardziej "prawdziwe" (oczywiście na swój sposób) i widać w tej pracy autentyczną radość twórczą, która udziela się odbiorcy (przynajmniej mnie).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mgnesium

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2360 dnia: Maj 15, 2017, 01:39:15 pm »
podpisuję się pod powyższym.

brak ukierunkowania odbieram w utworach trondheima jako "otwartość wątków", nie mającą elementów wspólnych z niedopracowaniem. być może autor faktycznie płynie wraz z fabułą, poddając się elementowi dionizyjskiemu, bez stuprocentowej kontroli nad kształtem utworu, ale końcowe efekty jego pracy mają wiele uroku.

nie pochwycisz płynącej rzeki.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2361 dnia: Maj 16, 2017, 12:13:09 pm »
Gipi się poźlizgnął aż na lipiec.

Offline 79ers

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2362 dnia: Maj 20, 2017, 06:30:57 pm »
Na FB Timofa zestawienie dwóch egzemplarzy, czy też wydań komiksu z Warszawą w tle - ciężarówka, sfastyka na budynku itp. Jako różnicę wskazano uciętą planszę, tylko co tam robi PKiN?


1.Czy ktoś dowiadywał się o Szósty rewolwer?
2.Kiedy Unflatenning?

Offline Dembol_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2363 dnia: Maj 20, 2017, 06:43:09 pm »
Na FB Timofa zestawienie dwóch egzemplarzy, czy też wydań komiksu z Warszawą w tle - ciężarówka, swastyka na budynku itp. Jako różnicę wskazano uciętą planszę, tylko co tam robi PKiN?
Różnicą jest właśnie PKiN, który przez błąd rysownika pojawił się w oryginalnym francuskim wydaniu. Jako, że komiks toczy się w trakcie II w.ś. nie mógł tam się znaleźć. Najwyraźniej poprawiono to na potrzeby polskiego wydania.

Offline absolutnie

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2364 dnia: Maj 20, 2017, 06:44:14 pm »

2.Kiedy Unflatenning?


A Timof to zapowiadał w ogóle?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2365 dnia: Maj 20, 2017, 06:49:43 pm »
zapowiadało wk, jakiś rok temu. ale wk zapowiadało również magiczne słowa alana moore'a.

więc.

Offline Bobo

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2366 dnia: Maj 22, 2017, 10:58:33 am »
Ktoś czytał/przeglądał już Irenę? Mój egzemplarz ma bardzo wyraźną pikselozę na wszystkich stronach :( Też tak macie?

Offline pokia

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2367 dnia: Maj 22, 2017, 11:23:08 am »
Ktoś czytał/przeglądał już Irenę? Mój egzemplarz ma bardzo wyraźną pikselozę na wszystkich stronach :sad: Też tak macie?


Kto zajmował się składem? Czyżby znowu Timofiejuk?
Pewnie się wysypały linki w indd.

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2368 dnia: Maj 22, 2017, 11:39:17 am »
To jakiś wyrażnie widoczny problem?
Jeśli to cały nakład jest trafiony, to warto dać Gildii znaćzeby tego nie wysyłała tylko załościowo zrobiła zwrot do Timofa. Może  bardziej im sie to będzie opłacać niż zabawa w masowe ale pojedyncze zwroty.

Offline Bobo

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2369 dnia: Maj 22, 2017, 11:46:06 am »
Kto zajmował się składem? Czyżby znowu Timofiejuk?
Nie wiem, sprawdzę wieczorem jak będę w domu.
To jakiś wyrażnie widoczny problem?
Jak dla mnie wyraźna pikseloza. Być może jednak moja reakcja jest przesadzona, stąd zapytałem się ciekawy opinii innych. Oddawać nie będę, bo mam autografy z FKW od całej ekipy :)

 

anything