Autor Wątek: (Kto tu zagląda?) Team_Say:  (Przeczytany 397853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2220 dnia: Wrzesień 10, 2009, 06:57:14 pm »
A mass effect jest wersją light blade runnera i odysei kosmicznej kubricka.

Jak byś oglądał te dwa arcydzieła to byś nie wygadywał takich bzdur. Na to wygląda że odyseję kosmiczna przewijałeś  :p

Offline Krova

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2221 dnia: Wrzesień 10, 2009, 07:41:05 pm »
może nie na temat, ale topic słuszny


KKUUUUURWAAAAAAA TAAAAAAAAAAAAAAAAK

1000/1000 CALACZEK CALL OF DUTY 4, PRZESZEDŁEM CAŁĄ GRĘ NA VETERANIE ŁĄCZNIE Z HIGH MILE CLUB KTÓRE KATOWAŁEM DZISIAJ ŁADNE PARĘ GODZIN


jak ktoś nie docenia, tego musiałem dokonać

 I niech ktoś mi jeszcze powie, że pady nie nadają się do FPSów  8) 8) 8)
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2222 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:00:28 pm »
chyba kpisz fin, pod wzgledem fabuly mas efect jest kiepski i do tego zrzyna z freespaca, a pod wzgledem settingu to kaszana jest tak okropna, ze az mi brakuje slow.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline fin

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2223 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:35:11 pm »
ziomki, zdejmijcie cyngle i przyznajcie mi racje - mass effect to settingowo wersja dzienna blade runnera zmiksowana z (niech bedzie) star trekiem.
Latajace gabloty : check.
Superwiezowce : check.
Androidy, korporacje, kolonie kosmiczne : check.
Spisek, zamach, costamcos : check.
ET CETERA
Fakty mowia same za siebie.

Cytuj
pod wzgledem fabuly mas efect jest kiepski
podaj osiem [8] rpgów z lepszą fabułą.

Cytuj
1000/1000 CALACZEK CALL OF DUTY 4, PRZESZEDŁEM CAŁĄ GRĘ NA VETERANIE ŁĄCZNIE Z HIGH MILE CLUB KTÓRE KATOWAŁEM DZISIAJ ŁADNE PARĘ GODZIN
przeszedlem high mile club na vetcie za trzecim razem (grałem w komputer).
Jakie tam sa jeszcze kozak harde achievmenty na tym xboxie?

Offline Scyzoryk

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2224 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:41:12 pm »
podaj osiem [8] rpgów z lepszą fabułą.

Baldur I, Baldur II, Fallout 1, Fallout II, Torment, Kotor I, Kotor II, Arcanum. To tak na szybko.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2225 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:46:30 pm »
Baldur I, Baldur II, Fallout 1, Fallout II, Torment, Kotor I, Kotor II, Arcanum. To tak na szybko.

kontynułując: Overlord, Morrowind, nawet Icewindy, Złe światynie itd. itp. Wszystko jest lepsze od tej kalki.
A z tych bardziej rozbudowanych są chociażby gothicki I i II.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2226 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:05:10 pm »
Odnosze wrazenie ze niektorym Mass Effect sie nie podoba po prostu dlatego, ze Bioware zrobilo cos innego niz KOTOR (swoja droga robia teraz Old Republic). KOTOR byl nie najgorszy ale nie przesadzajcie ze byl on taki nie wiadomo jaki. Kto wie moze zabolalo tez, ze gra najpierw trafila na X'a zamiast na PC?

Za Wikipedia (cytat z GameInformer'a):
Cytuj
According to Casey Hudson, the project director at BioWare, the films Aliens, Blade Runner, Star Wars, and Star Trek II: The Wrath of Khan all served as influences for the game.

O ile do umiejscowienia akcji ktos moze sie przyczepic - IMHO to kwestia gustu i mi np jak najbardziej odpowiadala. O tyle nie mam pojecia czemu tak narzekacie na fabule. Co jest takiego kiepskiego w tej fabule?

Offline fin

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2227 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:26:10 pm »
fallouty i torment - ok. baldury tez wporzo. Dodam jeszcze za was wiedzmina. Ale reszta? Nigga please.
Kotory to mass effect tylko  z bardzo nieudanymi wannabe epic momentami. Fajna gra, ALE.
Gothic, icewind, zle swiatynie!? Ladies and gentlemans, wiecie ze w zyciu kazdego czlowieka przychodzi czas gdy trzeba zdjąć koszulke manowara i obciąc sie na zero?
Na powaznie - mass effect ma dobrze zbudowaną fabułę bo składa sie ze wstepu, rozwiniecia, pktu kulminacyjnego, zwiniecia i koniec końców końca. Swiat jest spojny, gra sie kupy trzyma. A gothici sriki nie. I nie ma smoków.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2228 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:27:38 pm »
skopiowali pomysl z frispejsa (tajemnicza zhła rasa demolująca kwadrat raz na ruski rok), do tego glowny zly budzi raczej usmiech politowania niz wyzwala jakiekolwiek wieksze emocje

Cytuj
According to Casey Hudson, the project director at BioWare, the films Aliens, Blade Runner, Star Wars, and Star Trek II: The Wrath of Khan all served as influences for the game.
super, rubik tez pewnie inspirowal sie porządną klasyką, i co z tego?

Cytuj
Latajace gabloty : check.
Superwiezowce : check.
Androidy, korporacje, kolonie kosmiczne : check.
Spisek, zamach, costamcos : check.
ET CETERA
Fakty mowia same za siebie.
ok, juz widze ze to prowokacja :eek:

ale odpowiem 8 erpegów: oprocz wymienionych nwn2 maska i soz (glownie za zaskakujaca koncowke), geneforge (to średnie indie, ale fabule i setting ma zajebicho), might&magiki oczywiscie, wizardry oczywiscie, albion i mnostwo innych
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 10:31:42 pm wysłana przez Nezumi »
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Hang Man

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2229 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:29:17 pm »
Kotor I? z lepszą fabuła od mass effecta?

lol no.

Czarno-biali NPC i bohater ---> check
liniowośc i brak znaczenia w wyborach----> check
Darth Vader wannabe ----> check
Death Sta... ehem, Star Forge ---> cheeeeck!


Nie ma co się oszukiwać, poza wprowadzeniem mówionych dialogów pierwszy kotor jakimś odkryciem to nie był. Dwójeczka jasne, cud miód i orzeszki (chyba ostatni cRPG przez duże R) ale jedynka była cieńka jak dupa węża.


Icewind, Temple of Elemental Evil? Inqi, nie żartuj :lol: Pierwsze do hack'n slash na mechanice dnd, drugie to naprawde slaba produkcja.


Cytuj
skopiowali pomysl z frispejsa (tajemnicza zhła rasa demolująca kwadrat raz na ruski rok),

Nie skopiowali, przeciez to oklepany schemat w sci-fi ogólnie. Jest jak schabowy. Jasne, że może być paskudny i pospolity, ale dobrze zrobiony wcina się, aż uszy się trzęsą. :)

Cytuj
do tego glowny zly budzi raczej usmiech politowania niz wyzwala jakiekolwiek wieksze emocje

 Lepszy od malaków-sralaków i wiekszości tych popierdówek w goticu. Kolo wiał klasę, głos, dawał się nie lubić. Dla mnie solidne, szkolne 4.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 10:40:55 pm wysłana przez Hang Man »
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Krova

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2230 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:10:13 pm »

 przeszedlem high mile club na vetcie za trzecim razem (grałem w komputer).
Jakie tam sa jeszcze kozak harde achievmenty na tym xboxie?

 Końcówka misji snajperskiej w Czarnobylu, kampienie pod kołem - to też przeszedłeś za 3cim razem?



 Obydwa kotory nie były mistrzem fabularnym - jedynka była prostacka na sympatyczny, gwiezdnowojenny sposób, dwójka była ch*jowa bo totalnie zj*bali kozacką postać Dartha Sidiusa. I generalnie wiała nudą, zwłaszcza że już na starcie było całkiem jasne że wyniknie tak że Kreia jest zła.

 A rpgi o smokach i elfach są dla metali w śmiesznych bluzach. Żaden z tych rpgów nie ma naprawdę mocnej fabuły, takiej "oh wow, to naprawdę dobre" - poza chyba tylko Morrowindem, w którym SHIT GOT PERSONAL i naprawdę szło się wkręcić.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2231 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:30:24 pm »
Obydwa kotory nie były mistrzem fabularnym - jedynka była prostacka na sympatyczny, gwiezdnowojenny sposób, dwójka była ch*jowa bo totalnie zj*bali kozacką postać Dartha Sidiusa. I generalnie wiała nudą, zwłaszcza że już na starcie było całkiem jasne że wyniknie tak że Kreia jest zła.

Ehm... Bo dwójkę wykastrował sam LucasArts. Przecież tam jest kilka czy kilkanaście stron wyciętych questów i lokacji.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2232 dnia: Wrzesień 11, 2009, 03:28:36 pm »
super, rubik tez pewnie inspirowal sie porządną klasyką, i co z tego?
Widac jak czytasz co sie pisze - Inkq pisal, ze ME nawiazuja za duzo do Gwiezdnych Wojen, zas fin pisal o Blade Runner i Star Trek. Przytoczony cytat potwierdza, ze tworcy brali inspiracje ze wszystkich przytoczonych swiatow.


Swoja droga wydaje mi sie, ze to byla chyba tylko prowokacja by cos ludzie zaczeli pisac na tym forum :P

Offline fin

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2233 dnia: Wrzesień 11, 2009, 03:34:06 pm »
Cytuj
ale odpowiem 8 erpegów: oprocz wymienionych nwn2 maska i soz (glownie za zaskakujaca koncowke), geneforge (to średnie indie, ale fabule i setting ma zajebicho), might&magiki oczywiscie, wizardry oczywiscie, albion i mnostwo innych
Give me a f**king break.

Chłopaszki, z racji tego ze dzisiaj matka boska fatimska wybawiła mnie od śmierci to przebaczam wam wiejski gust. Nie oszukujmy sie - wiekszosc tych gier rpg (razem z mass effectem)to ma fabule na poziomie literatury dla metali. No i stosunek czasu spedzonego na fabule do czasu bicia mobów jest wysoce niestosowny. A mass effect ma przynajmniej ciekawy setting.


Końcówka misji snajperskiej w Czarnobylu, kampienie pod kołem - to też przeszedłeś za 3cim razem?
Nie, to za pierwszym. Chowasz sie za samochodzikami i kladziesz miny.
Na myszce to naprawde nie jest trudna gra :roll:

 
Cytuj
A rpgi o smokach i elfach są dla metali w śmiesznych bluzach. Żaden z tych rpgów nie ma naprawdę mocnej fabuły, takiej "oh wow, to naprawdę dobre"
Indeed.

Cytuj
Przecież tam jest kilka czy kilkanaście stron wyciętych questów i lokacji.
Kilkanascie stron przekłada sie na conajwyzej kilka questów.



Offline steelie

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2234 dnia: Wrzesień 11, 2009, 03:50:54 pm »
Dobra, skończcie pierd­olić i robimy surva, na Tormenta to się jeszcze pół offtopu zleci i będzie supcio

 

anything