trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Siromski

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1620 dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:04:45 am »

Pierwszy raz widze deklinacje przyimka. :)


Jak to mówią, zawsze musi być ten pierwszy raz  :)

Jeśli pijesz do Wprostu, to w tym kontekście jest to raczej rzeczownik własny, więc pozwoliłem sobie na odmianę.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Robertos

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1621 dnia: Kwiecień 17, 2009, 04:54:40 pm »
Tak w ramach przypomnienia.Na stronie Tvp Kultury można obejrzeć (również archiwalne numery) magazynu Komix  :)  http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/magazyn-komix/wideo?start_rec=0
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2009, 05:56:44 pm wysłana przez Robertos »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1622 dnia: Kwiecień 17, 2009, 05:28:57 pm »
Tak w ramach przypomnienia.Na stronie Tvp Kultury można obejrzeć (również archiwalne numery) magazynu Komix  :)

Tu az sie prosilo dac linka. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Robertos

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1623 dnia: Kwiecień 17, 2009, 06:10:46 pm »
Tu az sie prosilo dac linka. :)
Prosze bardzo. Już dodałem :D

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1624 dnia: Kwiecień 17, 2009, 08:17:57 pm »
- we Wproście artykuł Mieczysława Pawłowicza o komiksowych ilustracjach na ulicach Brukseli
Tekst zaczyna sie wyboldowanym: Komiks to rozrywka dla dzieci i niewyrośniętej młodzieży. I potem: Nawet jeśli, to nie wolno o tym głośno mówić w Belgii.

Offline Rzenio

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1625 dnia: Kwiecień 17, 2009, 08:26:07 pm »
http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/rozmowy-istotne/wideo/andrzej-nowak

A ja myślałem, że to wszystko to Rosiński zrobił. Ale mnie oszukali...
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
I'm a master for these cookies

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1627 dnia: Kwiecień 20, 2009, 03:37:47 pm »
To chyba ogólnopolski recenzent jest. Piątkową "Wyborczą" już wyrzuciłem, ale pamiętam taki zestaw omawianych komiksów. Pozazdrościli "Dziennikowi"? I bardzo dobrze!
No w każdym razie w "Co Jest Grane" z 17 kwietnia na 6 pozycji znowu jeden komiks - tym razem "Dick4Dick".

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1628 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:13:10 pm »
A może ktoś cos powiedzieć o tych komiksach Clowes'a i Ware'a? Ile one w ogóle stron zajmuja w tym zbiorze? Warto to nabyć? Krótkie formy literackie jakos nigdy mnie nie pociagały, ale dla tych dwóch nazwisk pewnie i bym się skusił...

Swoja drogą, szkoda że w polskim wydaniu nie ma okładki Burnes'a...

Przeczytalem dzis w koncu te dwa komiksy, kupilem ksiazke z ciekawosci, w koncu to chyba pierwszy taki eksperyment laczenia prozy z komiksem (poprawcie jakby co).

Daniel Clowes jak zawsze swietny, najbardziej ten komiks jest w stylu Ice Haven, troche tez nawiazuje do Pussey!, z tych jego komiksow ktore znam. Ogolnie taka refleksysjna opowiesc o samotnosci, braku komunikacji i gubieniu idealow. Smutne, ale fajne.

Natomiast z Chrisem Ware'm to moje pierwsze spotkanie (nie liczac jednego rozdzialu Branford - 6 plansz w Beaux-Arts hors serie). Moge powiedziec, ze opinie na jego temat nie sa przesadzone, doskonale sobie radzi z tym co robi, ale jest to niestandardowy komiks. Moje wrazenie b. pozytywne, ale mam przeczucie, ze zeby w pelni docenic ten styl, trzeba by zaczac od czegos o wiekszej objetosci. Zreszta z Clowesem dokladnie to samo, dla poczatkujacych bym raczej nie polecal, mozna sie pogubic. :)

Sorry za odgrzebanie starej wypowiedzi, ale nie jestem na biezaco z lekturami :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1629 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:15:52 pm »
Przeczytalem dzis w koncu te dwa komiksy, kupilem ksiazke z ciekawosci, w koncu to chyba pierwszy taki eksperyment laczenia prozy z komiksem (poprawcie jakby co).

Mikstura. Acz oczywiście to nie dokładnie taki.

Klick me up, klick me down.

Offline rzeczokomiksie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1630 dnia: Kwiecień 22, 2009, 09:41:27 pm »
Na blogu www.rzeczokomiksie.blox.pl zajawka nowego, piątkowego programu lecącego o 21.00 na www.uniradio.pl .
Zapraszam do słuchania i do udziału w konkursach!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1631 dnia: Kwiecień 24, 2009, 12:31:10 pm »
Moze nie do konca o komiks chodzi, tylko bardziej o dosc komiksowego tworce, ale rzecz ciekawa, bo w koncu jakies kontrowersje.:)

http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,6534455,Karykatura_Mleczki_zohydza_pojecie_patriotyzmu_.html
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1632 dnia: Kwiecień 25, 2009, 10:28:06 am »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 10:31:18 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1633 dnia: Kwiecień 27, 2009, 02:59:56 pm »
Telewizja: TVP Kultura, ostatni "Tygodnik kulturalny" - większości spodobały się komiksy Jasona "Gang Hemingwaya" i "Skasowałem Adolfa Hitlera".
Prasa: piątkowa "Gazeta Wyborcza", dodatek "Co Jest Grane" - tym razem Przemysław Gulda zwrócił uwagę na antologię "Powstanie'44".