Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1695 dnia: Maj 28, 2009, 09:28:52 am »
tamtam!

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1696 dnia: Maj 28, 2009, 12:10:47 pm »
W majowym "Dialogu" jednoaktówka Jodorowskiego i dwa dość ciekawe eseje poświęcone jego twórczości. Głównie filmowej i teatralnej, ale i komiks pojawia się jako pełnoprawna forma twórczej ekspresji.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1697 dnia: Maj 28, 2009, 03:53:01 pm »
W dzisiejszym "Dużym Formacie" interesujący tekst Juliusza Kurkiewicza o "Fun Home".

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1698 dnia: Maj 30, 2009, 03:32:20 pm »
Hikaru no go


Mozy by tak w Polsce to ktos wydal? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1699 dnia: Maj 30, 2009, 08:50:17 pm »

Dostałem takiego maila - może komuś się przyda (Mefisto, Grzybiarz, Gordon?)......



Cytuj
„Miłość w cieniu zagłady”
„Miłość w cieniu zagłady” to opowieść o dwojgu więźniach KL Auschwitz – Żydówce Mali Zimetbaum i Polaku Edwardzie Galińskim. Pierwszy album opowiada o łączącym tych dwojga uczuciu, nieudanej ucieczce i ich tragicznej śmierci w obozie. W komiksie przedstawiono skomplikowane relacje między zwykłymi więźniami a więźniami funkcyjnymi oraz członkami załogi SS w sposób odbiegający od powszechnych wyobrażeń na ten temat.
Szczegółowy opis znajduje się w załączonej ulotce.
 
 
W spotkaniu udział wezmą:
Michał Gałek (scenarzysta)
Marcin Nowakowski (rysownik)
dr Adam Cyra (konsultant historyczny serii)
Jacek Lech (wydawca)
Beata Kłos (wydawca)
Bartek Bartyzel (PR wydawnictwa K&L Press)
 
Więcej informacji o przygotowywanej serii komiksów znaleźć można na stronie internetowej www.epizodyzauschwitz.pl
Nocy Matko Dnia

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1700 dnia: Maj 30, 2009, 09:13:19 pm »
Ja się wybieram.  :) Jak będzie jeszcze ktoś z forum, to można by pogadać chwilę.


P.S. Raf - dzięki za miłą rozmowę na WSK w kolejce po autograf Uliego :D Musiałem się wtedy szybko zmywać i nawet się nie pożegnałem...  :neutral: Sorki.

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1701 dnia: Maj 30, 2009, 09:47:40 pm »
Hikaru no go


Mozy by tak w Polsce to ktos wydal? :)

"Go" nie jest zbyt znane w Polsce. Myślę, że wydawcy boją się takich rzeczy. W tej mandze nic innego w sumie się nie dzieje jak gra w tę grę z kolejnymi coraz lepszymi przeciwnikami :) Mimo to, jest dosyć dobra.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1702 dnia: Maj 30, 2009, 10:13:50 pm »
Ja się wybieram.  :) Jak będzie jeszcze ktoś z forum, to można by pogadać chwilę.


P.S. Raf - dzięki za miłą rozmowę na WSK w kolejce po autograf Uliego :D Musiałem się wtedy szybko zmywać i nawet się nie pożegnałem...  :neutral: Sorki.

Napisz więc jak było....
PS> Ja też dziekuję....miło było poznać i pogadać face to face.
Nocy Matko Dnia

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1703 dnia: Maj 31, 2009, 02:29:11 pm »
"Go" nie jest zbyt znane w Polsce. Myślę, że wydawcy boją się takich rzeczy. W tej mandze nic innego w sumie się nie dzieje jak gra w tę grę z kolejnymi coraz lepszymi przeciwnikami :) Mimo to, jest dosyć dobra.
Raczej nie ma szans na wydanie czegoś takiego u nas. Go czy Mahjong o którym też jest sporo fajnych mang to dość skomplikowane gry, a ostatnio zauważyłem, że "dzisiejsza młodzież" ma problem z opanowaniem gry w tysiąca czy makao.
Prędzej sprzedałaby się seria o szachistach lub grających w warcaby (znając Japończyków na pewno jakaś jest).
Dostałem takiego maila - może komuś się przyda (Mefisto, Grzybiarz, Gordon?)......
Poszedłbym, ale właśnie się rozpadało.

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1704 dnia: Maj 31, 2009, 03:44:07 pm »
Dostałem takiego maila - może komuś się przyda (Mefisto, Grzybiarz, Gordon?)......
Cytuj

Tak, przydało się. Byłem w Oswięcimiu w piątek - świetna, ciekawa impreza, jutro fotorelacja na Gildii!
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1705 dnia: Maj 31, 2009, 09:59:47 pm »
Raczej nie ma szans na wydanie czegoś takiego u nas. Go czy Mahjong o którym też jest sporo fajnych mang to dość skomplikowane gry, a ostatnio zauważyłem, że "dzisiejsza młodzież" ma problem z opanowaniem gry w tysiąca czy makao.
Prędzej sprzedałaby się seria o szachistach lub grających w warcaby (znając Japończyków na pewno jakaś jest).

No ale wlasnie ponoc w Japonii (z tego filmu wynika podlinkowanego). go zrobilo sie popularne wsrod mlodziezy po opublikowaniu tego komiksu.

Robert - po angielsku to czytales? Myslalem, ze preferujesz rynek krajowy. :)

A przy okazji - jest tez polski komiks o go (wydany po angielsku) "Almost Sente" Kamila Budzinskiego.

http://www.schaakengo.nl/www_schaakengo2/gobook/almostsente.html
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1706 dnia: Maj 31, 2009, 10:03:10 pm »
W nowym party (tj. z mijającego tygodnia) wzmianka o komiksie „Miłość w cieniu zagłady”

 :D

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1707 dnia: Maj 31, 2009, 10:08:25 pm »
Właśnie na falach TOK FM (www.tok.fm) rozpoczyna się wywiad z gościem z wydawnictwa Abiekt.

Offline global


Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1709 dnia: Czerwiec 01, 2009, 05:49:28 am »
w bardzo fajnej książce Junota Diaza, Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao, jest "wątek komiksowy", zwłaszcza Alanowy Moore'owy (hohohoho) i Franko Millerowy. prócz tego, że książkę czyta się poza tym znakomicie, to jest drobna, acz irytująca wpadka redaktorki, która z Andre Norton zrobiła faceta (cóż, z lenistwa zapewne nie sprawdziła i założyła płeć wnioskując z imienia - niezbyt dobrze to świadczy o jej profesjonalizmie). anyway, warto sobie poczytać. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything