trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1890 dnia: Listopad 07, 2009, 09:21:32 pm »
To na pewno prowadził ten sam Ryszard Cebula, który kiedyś straszył telewidzów mangą?  :shock:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1891 dnia: Listopad 07, 2009, 09:25:21 pm »
przecież manga to nie komiks.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1892 dnia: Listopad 07, 2009, 10:04:43 pm »
Oglądałem. Spodziewałem się wszystkiego, oprócz tak rzetelnie, dobrze i pozytywnie pokazanych informacji o komiksie w Polsce w programie "UWAGA"  :roll: Jeszcze w to nie wierzę  :lol:
A ktore z tych informacji były rzetelne. Może ta, że kiedyś (w domysle - przed pojawieniem się Truscinskiego) komiksy były głupawe i dla dzieci, ale teraz to się zmienilo. A może ta, że antologia "44" zawiera prace z konkursu organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego? Czy też wymienienie Janusza i Gonzalesa jako jedynych laureatow konkursu na komiks organizowany przez to muzeum, choć otrzymali tylko wyróżnienie?
Z programu wynika jednoznacznie, że komiks w Polsce robią warszawiacy, a komiks historyczny w Polsce powstał z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 10:15:05 pm wysłana przez N.N. »

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1893 dnia: Listopad 07, 2009, 10:17:37 pm »
N.N. on chyba szydził w tej wypowiedzi. Tylko złe emotikonki dodał, więc nikt nie zauważył, że to nie na serio.

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1894 dnia: Listopad 07, 2009, 11:00:20 pm »
A ktore z tych informacji były rzetelne. Może ta, że kiedyś (w domysle - przed pojawieniem się Truscinskiego) komiksy były głupawe i dla dzieci, ale teraz to się zmienilo.
A pewnie, pewnie. Od czasu narysowania przez Trusta komiksu o Wojewódzkim i Figurskim komiks przeszedł na wyższy poziom "dorosłości" :)
A może ta, że antologia "44" zawiera prace z konkursu organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego? Czy też wymienienie Janusza i Gonzalesa jako jedynych laureatow konkursu na komiks organizowany przez to muzeum, choć otrzymali tylko wyróżnienie?
Z programu wynika jednoznacznie, że komiks w Polsce robią warszawiacy, a komiks historyczny w Polsce powstał z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Z innymi tez masz rację.
Mnie tam zaskoczyli, bo biorąc pod uwagę program - to był najwyższy szczyt "rzetelności", jakiego zupełnie się nie spodziewałem.
To wszystko co wymieniłeś, są szczegóły, których szary zjadacz chleba i zajadacz TVN-u i tak nie wychwycił, a może wychwycił chociaż podawane jak mantrę, że komiks przezywa swój renesans i jest modny :)
Ja tam się spodziewąłem raczej programu o tym jak jakiś małolat ubrany w majtki na spodnie wyskoczył przez okno bo się naczytał batmana lub supermana.
Ten poziom "rzetelności" co zobaczyłem, mnie (jak już pisałem) zachwycił :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1895 dnia: Listopad 08, 2009, 12:13:39 am »
N.N. on chyba szydził w tej wypowiedzi. Tylko złe emotikonki dodał, więc nikt nie zauważył, że to nie na serio.

Stary już jestem, szyderstwa nie łapię. A może to kwestia wk**wienia na program. Takiego policzka wymierzonego środowisku komiksowemu dawno w telewizji nie widzialem.

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1896 dnia: Listopad 08, 2009, 07:37:53 am »
Stary już jestem, szyderstwa nie łapię. A może to kwestia wk**wienia na program. Takiego policzka wymierzonego środowisku komiksowemu dawno w telewizji nie widzialem.
Chodzi o ten materiał:
http://uwaga.onet.pl/25948,wideo,129570,widmo_komiksu_krazy_nad_swiatem,widmo_komiksu_krazy_nad_swiatem,reportaz.html
?
Nie jest to przykład wybitnej formy telewizyjnej, ale spoliczkowany się nie czuję.
No chyba, że nie należę do wspomnianego przez Jerzego "środowiska komiksowego".


To tak jakby powiedziec, ze redaktor X dajmy na to z KZ, na co dzien do teatru nie chodzacy jest wielkim fanem kabaretu Mumio...


Rozumiem, że dla Ciebie "Wilq" nie jest komiksem, sięga jedynie po parakomiksowe formy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 11:43:42 am wysłana przez graves »

Offline Koro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1897 dnia: Listopad 08, 2009, 09:12:06 am »
Nie najgorszy program jak na TVN. Spodziewałem się czegoś totalnie gorszego. Dla ludzi którzy nie siedzą w temacie, może dać trochę inne spojrzenie na komiks.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1898 dnia: Listopad 08, 2009, 11:11:10 am »
Rozumiem, że dla Ciebie "Wilq" nie jest komiksem, sięga jedynie po parakomiksowe formy?

Nie, analogia celowala w osobe recenzenta, a nie w przedmiot recenzji.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Witz Worx

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1899 dnia: Listopad 08, 2009, 12:38:34 pm »
Wracając do "Uwagi"
Jak na program monograficzny o Truścińskim:) ten mówił więcej o komiksie niż o sobie, co jest dość chwalebne. Po opiniach tych, którzy widzieli wczesniej, spodziewałem się czegoś w gorszym guście.
Cóż, tak to już jest, że telewizja robiąc program o komiksie, woli kręcić w ciepłej i bezpiecznej Warszawie zamiast wypuszczać sie w dziki kraj. Często wogóle mam wrazenie, ze Warszawa to jakas oddzielna republika, coś na kształt San Marino we Włoszech, gdzie wszystko rządzi się swymi własnymi prawami a wóda leje strumieniami. Z programu wynikało więc, ze komiks w Warszawie ma się dobrze, kręci się na jego podstawie filmy, opowiada o ważnych warszawskich wydarzeniach, robi się w jego formie wywiady itd. Co prawda warszawscy celebryci wydaja się nim byc nieco oniesmieleni, patrz; ważący ostrożnie słowa Karolak ale ogólnie zyskuje on coraz szersze grono sympatyków zapełniając swoją wielotematycznością sklepowe półki aż pod sam sufit. Oczywiście chodzi o warszawskie półki.
Reasumując; Program godny pochwały, ale budujacy wrażenie lokalności zjawiska. Jesli szukali poparcia tezy jak to komiks zyskuje na popularności poza granicami stolicy wypadałoby się wysilić ciutkę dalej niż kilka rozrastrowanych migawek z Łodzi. Może w nastepnym odcinku za dwa lata...
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 01:14:05 pm wysłana przez Witz Worx »

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1900 dnia: Listopad 08, 2009, 12:44:01 pm »
Zgadzam się z przedmówcą.
No i przede wszystkim "Maus" był, jako komiks poruszający ważne i trudne tematy, więc chyba wszystko w normie.

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1901 dnia: Listopad 08, 2009, 06:33:25 pm »

Nie jest to przykład wybitnej formy telewizyjnej, ale spoliczkowany się nie czuję.
No chyba, że nie należę do wspomnianego przez Jerzego "środowiska komiksowego".

Ja, owszem, czuję się spoliczkowany, ale nie wykluczam możliwości, że wcale nie należę do "środowiska komiksowego" i bezprawnie uzurpuję sobie prawo do mówienia o nim. Jeśli tak jest, to serdecznie przepraszam.


Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1902 dnia: Listopad 08, 2009, 07:25:49 pm »
Ja również uważam, że ten materiał był całkiem w porządku. Wprawdzie kogoś obeznanego w temacie rzeczywiście mogły drażnić pewne wypowiedzi czy sposób ich zaprezentowania, ale bez przesady, nie bądźmy purystami. Wolę, żeby o komiksie mówiło się w mediach tak, niż źle lub w ogóle.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1903 dnia: Listopad 08, 2009, 07:58:47 pm »
Obejrzalem ten filmik, poza wystepem Karolaka bardzo rzetelny, jak na standardy polskiej TV, nawet nie wspominajac o programie UWAGA.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1904 dnia: Listopad 08, 2009, 08:24:06 pm »
poza wystepem Karolaka bardzo rzetelny
A co było nierzetelnego w występie Karolaka? Bo niby powiedział, że komiksy są dla dzieci?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos