Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2025 dnia: Luty 11, 2010, 02:17:40 pm »
Ale porównanie pokazuję pewne cechy wspólne ( tu różnorodność ), a nie, że jedno jest dokładnym odpowiednikiem drugiego.

Teraz to ja nie rozumiem. Co ma w ogóle określony nurt w muzyce do całej dziedziny sztuki? Dla mnie od samego początku te porównanie było od czapy.

Nawet podążając Twoim tokiem rozumowania, porównanie w żaden sposób nie pokazuje, że skoro jazz ogólnie jest kojarzony jako "szlachetniejszy" gatunek dla odbiorców o wysublimowanych gustach to tak samo jest z komiksami. Wciąż jest fałszywe. Mało to jest komiksów niskich lotów, beznadziejnie narysowanych i napisanych, pulpowych, niewymagających od czytelnika żadnego wysiłku? Mało jest komiksów będących tym dla całej dziedziny sztuki co disco-polo dla muzyki?

Offline cwel stefan

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2026 dnia: Luty 11, 2010, 02:31:31 pm »
Ten cały blok o Szninklu nadaje się na jakiś felieton ze względu na kuriozalne stwierdzenia niemal w każdym zdaniu. Babka porównująca komiks jako gatunek do jazzu, twórca filmów animowanych narzekający, że komiks nie poszerza jego wyobraźni (czyli filmy animowane - szczególnie tego gościa - z pewnością cec**ją się tym samym). W końcu aktor grający m.in. w filmach i serialach twierdzący, że on już wie jak coś wygląda to po co mu to dalej przedstawiają na kolejnych kadrach. Wiecie - na zasadzie wystarczy zdjęcie - po co komuś cały film albo serial. W końcu już wiadomo jak coś wygląda.  :badgrin:

Nie wiem czy śmiać sie czy płakać. :)

dobrzy ludzie
i po co sie tak pieklic, jak nie przymierzajac bliscy Kazimierze działacze homoseksualni "co do naturalności analnych skłonności".
uwaza ktos, taki Pan Andrzej grabowski - aktor znakomity z reszta - ze komiksy sa glupie; niech uwaza. i ma prawo to powiedziec publicznie, bo to jego, a nie kogokolwiek innego zaproszono do udzialu w tym programie.

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2027 dnia: Luty 11, 2010, 02:42:23 pm »
Oczywiście, że każdy ma prawo mówić publicznie głupoty. I każdy ma też prawo wytknąć mu te głupoty. Tylko tyle. :)

Offline cwel stefan

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2028 dnia: Luty 11, 2010, 02:47:42 pm »
Oczywiście, że każdy ma prawo mówić publicznie głupoty. I każdy ma też prawo wytknąć mu te głupoty. Tylko tyle. :)

Ale dlaczego zaraz głupoty???
Co - ma klękać???
Nie podoba mu się, nie rozumie, drażni go - to daje temu wyraz. Ma tą przewagę, że on jest w szklanym okienku, a Panowie sobie tutaj - za przeproszeniem - nawzajem z rączki do rączki pitupitu z mlaskaniem uprawiają.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2029 dnia: Luty 11, 2010, 02:59:46 pm »
Taa, jest w okienku LCD, ktore sie w dodatku nie wyswietla. ;)

Ale ja nie o tym. Porownanie do jazzu, nie jest moze tak zupelnie od czapy, ale z innych powodow. Jazz pojawil sie jako muzyka czarnego polswiatka, grany na obskurnych pianinach w podrzednych burdelach Nowego Orleanu. Po kilku dekadach jest juz uwazany za jakies muzyczne niewiadomoco, o ktorym dziennikarze Gazety Wyborczej / Polityki wypisuja dyrdymaly jak o nie przymierzajac kinie iranskim (patrz: wkladka do plyty Coltrane'a - dodatku do Polityki).

W tym momencie komiks wychodzi z etapu burdelowego, i ja sie osobiscie bardzo ciesze, ze nie jestesmy w punkcie gazetowyborczym.

Choc z drugiej strony o jazzie przynajmniej sie dyletanci nie wypowiadaja sie w TV, ze to dno. Nikt tego nie slucha, to prawda, ale przynajmniej sie do tego nie przyznaja i nie krytykuja. A jak juz krytykuja, to raczej pozytywnie, bo zachodzi podejrzenie, ze sie nie znaja.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2030 dnia: Luty 11, 2010, 03:07:58 pm »
Ale dlaczego zaraz głupoty???

Przecież napisałem we wcześniejszych postach dlaczego.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2031 dnia: Luty 11, 2010, 03:52:29 pm »
Jest tak jak piszesz. Wszystkie punkty miały odbyć się pod Jaszczurami, ale zostały przeniesione: wystawa do samego Instytutu, a ogłoszenie wyników i spotkanie z Chryzostomem do Śródmiejskiego Ośrodka Kultury.

Opierałem się na programie Instytutu, w którym jest nadal miejscem wystawy klub pod jaszczurami http://www.cracovie.org.pl/upload/File/1_2.pdf Dziś pojawiła się jednak informacja na stronie głównej Instytutu i zaraz zrobię korektę u nas.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2032 dnia: Luty 11, 2010, 05:35:19 pm »
Teraz to ja nie rozumiem. Co ma w ogóle określony nurt w muzyce do całej dziedziny sztuki? Dla mnie od samego początku te porównanie było od czapy.

Nawet podążając Twoim tokiem rozumowania, porównanie w żaden sposób nie pokazuje, że skoro jazz ogólnie jest kojarzony jako "szlachetniejszy" gatunek dla odbiorców o wysublimowanych gustach to tak samo jest z komiksami. Wciąż jest fałszywe. Mało to jest komiksów niskich lotów, beznadziejnie narysowanych i napisanych, pulpowych, niewymagających od czytelnika żadnego wysiłku? Mało jest komiksów będących tym dla całej dziedziny sztuki co disco-polo dla muzyki?
Dla mnie w porównaniu istotna jest jedna cecha wspólna: różnorodność. Tak jak mamy różne odmiany jazzu, pośród których są kiepskie i dobre utwory, tak mamy różne odmiany komiksu, jak słusznie napisałeś, również one są różnej jakości. To tyle jeśli chodzi o porównanie.

A co do "skoro jazz...", jeśli są ludzie którzy mają dobre skojarzenia z jazzem, to jeśli usłyszą obok słowa "jazz" słowo "komiks", to może będą mieli dobre skojarzenie z komiksem. A, że takie skojarzenie nie oddaje w pełni wszystkich aspektów tak różnorodnej dziedziny sztuki jak komiks? Nigdy nie twierdziłem, że miało to robić, zresztą byłoby to dość trudne.
Cytat: CD Jack

Opierałem się na programie Instytutu, w którym jest nadal miejscem wystawy klub pod jaszczurami http://www.cracovie.org.pl/upload/File/1_2.pdf Dziś pojawiła się jednak informacja na stronie głównej Instytutu i zaraz zrobię korektę u nas.
W programie wydarzeń na luty, który podlinkowałeś, owszem pojawia się Klub pod Jaszczurami ale  jako miejsce spotkania z Sébastienem Chrisostome. Natomiast jako miejsce organizacji wystawy podana jest siedziba Instytutu. Miejsca spotkań są podane po lewej stronie w stosunku do opisu wydarzeń.

By nie nabijać niepotrzebnych postów wpisuję się w Twój: masz rację, trzy razy się wpatrywałem w ten program, i teraz dopiero dopatrzyłem się innego systemu w podawaniu lokalizacji niż mi się wydawało :( Posypuję głowę popiołem i dziękuję za zwrócenie uwagi pozdrawiając!
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 11:12:07 pm wysłana przez CD Jack »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline gość

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2033 dnia: Luty 12, 2010, 07:39:34 am »
dobrzy ludzie
i po co sie tak pieklic, jak nie przymierzajac bliscy Kazimierze działacze homoseksualni "co do naturalności analnych skłonności".
uwaza ktos, taki Pan Andrzej grabowski - aktor znakomity z reszta - ze komiksy sa glupie; niech uwaza. i ma prawo to powiedziec publicznie, bo to jego, a nie kogokolwiek innego zaproszono do udzialu w tym programie.

A może kolegom, Cwelu Stefanie, chodzi o to, że skoro to program promujący dane tytuły, lub je recenzujący to nie bacząc na gatunek wypadałoby tak samo potraktować komiks a nie skreślać go na starcie? Sądzisz, że , taki Pan Andrzej grabowski - aktor znakomity z reszta odważyłby się to samo powiedzieć o poezji czy innym gatunku literackim? Bo ja osobiście w to powątpiewam 8)
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2034 dnia: Luty 12, 2010, 11:03:22 am »
Na Trójce zaraz Trójkowy Znak Jakości. Będzie też o komiksach.
http://polskieradio.pl/sluchaj/default.aspx?p=3

Klick me up, klick me down.

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2035 dnia: Luty 15, 2010, 03:27:54 pm »

 W krakowskim dodatku do Wyborczej artykuł KOMIKSOWY WEHIKUŁ CZASU o wyborze BILY'ego BROUILLARDa i spotkaniu z Sebastienem Chrisostomem: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35796,7561936,Komiksowy_wehikul_czasu.html
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2036 dnia: Luty 17, 2010, 10:36:42 am »
nie wiem, czy ktoś o tym informował, ale Urząd Patentowy RP wydał w formie papierowej trzy komiksy. odbierając je w Urzędzie dowiedziałem się, że są dostępne również w formie cyfrowej:

http://www.polska.pl/partnerzy/uprp/gallery,Patenty,gid,110402,cid,214.htm
http://www.polska.pl/partnerzy/uprp/gallery,Znaki_towarowe,gid,110632,cid,214.htm
http://www.polska.pl/partnerzy/uprp/gallery,Prawo_autorskie,gid,110474,cid,214.htm

szczegóły wydania:

Wydano pod patronatem Ministerstwa Kultury
Opracowanie wersji polskiej: Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej za zgodą Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) na podstawie publikacji wydanej w wyniku porozumienia WIPO i Państwowego Instytutu Obrony Konkurencji i Ochrony Własności Intelektualnej (INDECOPI) w Limie.
Scenariusz i rysunki: Juan Acevedo
Animacja: German Luna
Kolor: Maria Elena Sialer
Opracowanie projektu: Jorge IIahuala
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2037 dnia: Luty 19, 2010, 09:14:19 am »
Zainteresowanych informuję, że już można kupić drugie wydanie "Komiksu: świata przerysowanego" Jerzego Szyłaka.

Ktoś się orientuje, czy następne jego książki będą wznawiane?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 09:29:40 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2038 dnia: Luty 19, 2010, 03:47:26 pm »
Zainteresowanych informuję, że już można kupić drugie wydanie "Komiksu: świata przerysowanego" Jerzego Szyłaka.

Ktoś się orientuje, czy następne jego książki będą wznawiane?

Na facebooku im zasugerowałem wznowienie także pozostałych książek J.Szyłaka.
Na co odpowiedź była :
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria:
"Jak to miło, że poprzednie wydanie nie zwiędło nieczytane! "Poetykę" i "Ikony" też powinniśmy wznowić?"

Kilka osób zaapelowało o wznowienie ale "kilka" to może być za mało. Pewnie i tak wszystko zależeć będzie od liczby sprzedanych egzemplarzy wznowionego  "Komiksu: świata przerysowanego".
Im więcej jednak głosów za na FB tym lepiej:)

BTW,to jest drugie wydanie ale wznowienie czyli wynika z tego, że dodruk a nie wydanie zmienione w jakikolwiek sposób.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2039 dnia: Luty 19, 2010, 07:41:05 pm »
troche szkoda, bo skoro juz i tak wznawiali to mogli przynajmniej obrazkow dorzucic...

ale i tak dobrze, ze wyszlo.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything