trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2400 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:37:44 am »
Cytuj
"Rozkoszujemy się nią oczekując na kolejne wypowiedzi na temat tego bez wątpienia najbardziej wyjątkowego polskiego komiksu ubiegłego roku."
No, z tym "rozkoszowaniem się", to może rzeczywiście troszeczkę przesadziliśmy. Ale cieszymy się.

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2401 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:27:05 pm »
Adro: "W telexpresie pojawila sie informacja, ze Trust zamierza stworzyc komiks z okazji naszej tegorocznej prezydencji w Unii."
 
 A może Trust zgodzi się zilustrować również apologię obecnej ekipy rządzącej? W końcu poniższym tytułem dał dowód swej politycznej wrażliwości:

 http://www.gandalf.com.pl/b/najczwartsza-rp-antylista-prezerwatora/
 

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2402 dnia: Styczeń 07, 2011, 03:29:08 pm »
Czy ja wiem? We Frondzie Trust też publikował.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2403 dnia: Styczeń 07, 2011, 06:32:11 pm »
Dziś w "Wyborczej " ciekawy artykuł Wojciecha Orlińskiego podsumowujący dekade w komiksie.
A tutaj linki:
http://wyborcza.pl/1,75475,8908468,Dekada_w_komiksie___Polska,,ga.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f271602e01debe&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=21&width=120

http://wyborcza.pl/1,75475,8908767,Dekada_w_komiksie___Zagranica,,ga.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f23ddd516341374&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=21&width=120

A BTW "Gazety Wyborczej" i komiksów - w "Co Jest Grane" Przemysław Gulda na Boże Narodzenie polecał "Sprane dżinsy i sztamę", na Nowy Rok - "Tainted", a po Trzech Królach - "RG 2: Bangkok-Belleville". Oczywiście dobrze zorientowani wiedzą, że Gulda stara się popularyzować komiks nie tylko od święta. :)

Offline Marius Magnus

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2404 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:59:22 am »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8923402,Czytasz_komiksy_w_empiku__To_jak_piractwo_w_internecie.html - link na głównej gazeta.pl i to w bardzo widocznym miejscu, u samej góry strony. W samym artykule nic odkrywczego, ale samo zaistnienie warte zanotowania.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2405 dnia: Styczeń 10, 2011, 12:24:33 pm »
Chyba po prostu nie mają, o czym pisać. Teraz w tym miejscu wiszą artykuły o tym, że Komorowski zgolił wąsy i o akcji No Pants Subway Ride (jeżdżenie metrem bez spodni).

edit:
Lepiej, artykuł jest o tym, czy Komorowski powinien zgolić wąsy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 12:28:02 pm wysłana przez hans »

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2406 dnia: Styczeń 10, 2011, 03:36:59 pm »
Nie zaczynajcie czytać komentarzy. Chyba, że jesteście śpiący, chcecie sobie ciśnienie podnieść i się trochę ożywić.

Offline spidey


ramirez82

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2408 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:19:13 am »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8934029,Fanka_komiksow___To_ja_czuje_sie_obrabowana_.html

Słów brak. Obrabowali ją wydawcy komiksów. W dodatku pisze o Krzyku Ludu za 150zł, kiedy ten kosztuje 129 zł, o wydaniu przez Egmont kilku numerów X-men wyrwanych z kontekstu... No ale nie ma się czemu dziwić, wystarczy spojrzeć na komentarze pod artykułem o czytaniu komiksów w empikach. Gdyby ktokolwiek z cytowanych w tym artykule autorów, czy wydawców, powiedziałby te słowa publicznie w empiku, mogłoby dojść do linczu.

Offline adro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2409 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:59:03 am »
Jezu no comments, to jest dopiero "fanka" komiksow....
pzdr
Alez Ci wydawcy to sa zlodzieje, jak Oni smia tak okradac fanow komiksow, dzizas....
Egmont i X-men.... :???:
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2410 dnia: Styczeń 12, 2011, 07:41:44 am »
Leniwa ta "fanka" skoro nigdy nie trafiła w sieci na przykładowe plansze, a o nowo wydanych komiksach nie wie nic i musi je przeczytać w Empiku, żeby się czegoś dowiedzieć.

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2411 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:01:00 am »
Słów brak. Obrabowali ją wydawcy komiksów. W dodatku pisze o Krzyku Ludu za 150zł, kiedy ten kosztuje 129 zł

Spoko, bedzie dobrze, jak wydawcy przestana wydawac w Polsce "po zlodziejskich cenach" to sobie "fanka" zamowi taniej na amazonie... za 140 euro.
Od kilku dni macie podglad na to jak "przypadkowy/masowy czytelnik" postrzega rynek komiksowy, autorzy i wydawcy to zlodzieje, bo chca kase za to co robia, a empik jest super, bo dziala jak Robin Hood.
Czy dla takiego "masowego czytelnika" jest sens szarpania sie z budowaniem komercyjnego rynku komiksowego?
Czy moze jednak lepiej zostac w niszy, robiac swoje i wydajac dla ludzi, ktorzy sa w stanie podjac jakikolwiek wysilek przy kupowaniu/lekturze komiksu?

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2412 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:16:17 am »
"przypadkowy/masowy czytelnik"
mnie się tylko wydaje, że ten czytelnik to w głównej mierze nastolatek z nieimponującym kieszonkowym, dla którego wywalenie 130 zeta na komiks to jak dla dorosłego kupienie samochodu za 130 tysięcy. może trochę przesadzam, ale wydaje mi się, że mając wybór między kupieniem drogiego komiksu a przeczytaniem tegoż w empiku, a za kasę pójściem z kumplami na browar, taki człowiek wybiera w oczywisty sposób tę drugą opcję. nie próbuję tu absolutnie bronić takiego zachowania, ale doskonale je rozumiem, bo przypuszczam, że gdybym zaczął się interesować komiksami teraz, z takimi "możliwościami" czytelniczymi w empiku (wiem, że to trwa już od dawna, ale ja też od dawna czytam komiksy), i dysponując z tak ograniczonym budżetem jak większość (normalnych) nastolatków, to pewnie też większość tytułów czytywałbym w empiku, zwłaszcza że tekst: "czyta się je w 10 minut" to w zasadzie prawda. ja mam tylko nadzieję, że z tych czytających rzeszy jakiś tam procent wyrośnie na świadomych konsumentów dobra kulturowego, jakim jest komiks. wiem, że nadzieja jest matką głupich, ale też siostrą naiwnych i córką idealistów.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2413 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:31:51 am »
mnie się tylko wydaje, że ten czytelnik to w głównej mierze nastolatek z nieimponującym kieszonkowym, dla którego wywalenie 130 zeta na komiks to jak dla dorosłego kupienie samochodu za 130 tysięcy

sugerujesz, ze koles, dla ktorego ostatnie komiksy godne uwagi to "Funky" i i stare "Thorgale", a cala reszta powinna sie cieszyc, ze ich bazgroly chce ktos czytac za darmo, jest nastolatkiem?
I nastolatkiem jest rowniez koles, ktory twierdzi, ze chodzi na jazdy testowe i nikt mu w salonie nie karze za to placic?
takich "nastolatkow" to tam sporo zabiera glos.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2414 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:34:05 am »
Moze to zabrzmi glupio, ale ci empikowi czytelnicy to przyszlosc rynku komiksowego w PL.

Mnie tez szlag trafia jak wiedze te zniszczone egzemplarze, ale do samego czytania nic nie mam.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything