Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2940 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:45:00 pm »
Kolekcja to wydarzenie z ubiegłego roku, a "Sideca" niczego szczególnego nie zrobiła.

Offline raj666

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2941 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:56:25 pm »
Co do kolekcji to zgoda ale pojawienie się nowego wydawcy komiksów środka w założeniu zapewne nie niszowego chyba zasługuje na wzmiankę.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2942 dnia: Grudzień 31, 2013, 02:08:54 pm »
Kolekcja to wydarzenie z ubiegłego roku, a "Sideca" niczego szczególnego nie zrobiła.

Kolekcja rozpoczęła się w 2012 roku, ale w tym ukazało się ok. 25 komiksów, a to bardzo dużo w porównaniu do większości wymienionych w tekście wydawnictw. Zabrakło jej przy wyliczaniu.
Sideca nie zrobiła może nic szczególnie wielkiego. Ale już samo pojawienie się na rynku nowego gracza, który przejmuje po Manzoku tytuł bardzo ceniony i wydaje go regularnie(plus integral "Rorka") zasługuje chyba na wzmiankę.

Oczywiście jest to podsumowanie subiektywne i autor ma prawo pisać o tym, co było najważniejsze dla niego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 02:17:43 pm wysłana przez YohnJossarian »

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2943 dnia: Grudzień 31, 2013, 02:27:29 pm »
Kolekcja rozpoczęła się w 2012 roku, ale w tym ukazało się ok. 25 komiksów, a to bardzo dużo w porównaniu do większości wymienionych w tekście wydawnictw. Zabrakło jej przy wyliczaniu.
Sideca nie zrobiła może nic szczególnie wielkiego. Ale już samo pojawienie się na rynku nowego gracza, który przejmuje po Manzoku tytuł bardzo ceniony i wydaje go regularnie(plus integral "Rorka") zasługuje chyba na wzmiankę.

Oczywiście jest to podsumowanie subiektywne i autor ma prawo pisać o tym, co było najważniejsze dla niego.
Po mnamyśle zgodzę się z Tobą w sprawie Kolekcji - powinno się o niej w podsumowaniu roku wspomnieć. Siceca - niekoniecznie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2944 dnia: Grudzień 31, 2013, 04:07:59 pm »
W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" recenzja 1. tomu "Noe". Autorem recenzji jest Łukasz Orbitowski.

Offline adro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2945 dnia: Grudzień 31, 2013, 04:52:36 pm »
tez przychylam sie do posta, ze wkkm i sideca powinny znalezc sie w podsumowaniu roku. rozumiem subiektywizm, ale podsumowanie to podsumowanie.  :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2946 dnia: Grudzień 31, 2013, 07:51:27 pm »
Po mnamyśle zgodzę się z Tobą w sprawie Kolekcji - powinno się o niej w podsumowaniu roku wspomnieć. Siceca - niekoniecznie.

Zaś ja, po namyśle, zgodzę się z Tobą w kwestii Sideca. O ile o kolekcji pisałem starając się ocenić sprawę obiektywnie (sam nie kupiłem ani jednego tomu), to głos w sprawie Sideca był raczej efektem mojego entuzjazmu z kontynuacji pewnej (na razie tylko jednej) serii, na której zdążyłem już postawić krzyżyk. Także integral "Rorka" jest dla mnie dużą sprawą. Komiksy kupuję od niedawna i choć czytałem kiedyś dzieło Andreasa, to nie mam go w swojej kolekcji i wieść o ponownym wydaniu bardzo mnie ucieszyła. Jeszcze tylko Trylogia Nikopola, Rewolucje i ze dwa jakieś tytuły, i będzie w porządku.

Nadal jednak uważam, że autor nie docenił powstania Wydawnictwa Komiksowego.

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2947 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:30:13 pm »
Artur Wabik na portalu Instytutu Ksiazki podsumowuje rok 2013 w polskim komiksie
http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30517,rok-2013-w-polskim-komiksie.html

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2948 dnia: Styczeń 04, 2014, 10:15:07 pm »
Reklama komiksów wydawnictwa Sideca w ostatnim numerze "Książek. Magazynu do czytania" Agory? Przyznam, że byłem zaskoczony. :)

Zapraszam do najnowszego numeru "Nowej Fantastyki", gdzie przeprowadziłem wywiad z Piotrem Kowalskim, który obecnie rysuje Hulka dla wydawnictwa Marvel, międzyczasie pracując nad serią "Sex" dla Image Comics.[/size]Piotr Kowalski opowiada o pracy dla największych amerykańskich wydawnictw komiksowych oraz opowiada o sytuacji polskich twórców oraz problemach polskiego komiksu.
Przeczytałem z zainteresowaniem. Zadałeś odpowiednie pytania, C.H.U.D.Y. :)

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2949 dnia: Styczeń 05, 2014, 09:14:33 am »
Zadałeś odpowiednie pytania, C.H.U.D.Y. :smile:
A jak podobają Ci się odpowiedzi?  :smile:

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2950 dnia: Styczeń 05, 2014, 09:55:54 am »
Bardzo fajny wywiad. Trochę gorzkiej prawdy, ale cieszy fakt, że Kowalski dostrzegł potencjał Tomka Kleszcza.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2951 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:04:44 am »
Bardzo fajny wywiad. Trochę gorzkiej prawdy, ale cieszy fakt, że Kowalski dostrzegł potencjał Tomka Kleszcza.
Z powodu tej gorzkiej prawdy sporo osób w komiksowie ma bóle.  :smile:

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2952 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:11:47 am »
Nie jestem kowalskofilem i nie ze wszystkimi jego tezami się zgadzam, ale żeby jakiś ból, to nie odczułem.

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2953 dnia: Styczeń 05, 2014, 11:43:31 am »
Z powodu tej gorzkiej prawdy sporo osób w komiksowie ma bóle.  :smile:

Pffff.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2954 dnia: Styczeń 05, 2014, 12:02:05 pm »
Dwie godziny od mojego posta i nikt nie dał się sprowokować.  :sad:

W każdym razie nie przepadam za rysunkami Kowalskiego, ale doceniam jego ciężką pracę.
W jego plecach konia nie ma tego błysku, co u Rosińskiego, Coseya, Vance`a, Wyrzykowskiego, czy Hermanna, ale rysowanie dla Francuzów i Amerykanów jest ok. Strasznie rzemieślniczo to wygląda, nasz rodak nie ma lekkiej ręki. Nie chciałbym tego SEX przeczytać, nawet jakby mi to ktoś dał za darmo, zupełnie nie moja bajka. Ale Lombard, Image...nieźle. To jak być piłkarzem i grać w Atletico Madryt, a nie w Legii Warszawa. Nie masz techniki zbyt dobrej, Złotej piłki FIFA nie dostaniesz, ale stoisz na defensywnym pomocniku i rozbijasz akcje przeciwnika.  :smile: