Autor Wątek: Squabble vs Waaaagh!!  (Przeczytany 7551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline b_sk

Squabble vs Waaaagh!!
« dnia: Grudzień 03, 2006, 10:32:58 pm »
Opis Squabble mówi:
"This throws the unit into disorder and it can do nothing this turn (including casting spells)..."
Za to czaru Waaaagh:
"Each unbroken friendly unit immediately moves 2D6" towards the nearest enemy..."

Kiedyś było jasno napisane, że unit musi mieć możliwość zaszarżowania, żeby go popchnąć z Waaagh teraz jest niejasne "each unbroken unit".No i teraz moje pytanie, czy squabblujący unit może być popchnięty?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Gogol

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:42:27 pm »
chyba tak bo jest unbroken unit więc spełnia kryteria
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Asassello

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:16:56 pm »
przepraszam..a co znaczy "unbroken unit" ..i jaki to jest.. (nie znam zasad nowych O&G..a nie chce bys walowany ;) )..

niezlmany? czyli co ja jakis unit spanikuje od strzelania to moge go popchnac czy on juz jest 'broken' ?

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline TruePunk

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2006, 06:05:33 am »
Mozna to tlumaczyc potocznie jako nie-uciekajacy w tym momencie.

W 6ed popchnac mogles tylko rzeczy ktore mialy prawo na poczatku tury zadeklarowac szarze (nie zebraly sie, nie wyszly zza stolu itd) - teraz tego nie ma, wiec pomimo squabla czy czegos takiego popychasz normalnie

Offline Kołata

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:51:57 am »
Tak, można. Identycznie jest z unitami, które się dopiero zebrały.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline QUASSIMODO

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:03:12 am »
popychaczka jest teraz inna-niby przeciwnik ma na nia reakcje flee lub hold ale jednak zakres dzialania jest o niebo wiekszy-np oddzial ktory sie zebral/zlapal squabla,trolle czy giganty
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline b_sk

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:21:36 pm »
Czyli widzę, że jednak nie ma żadnego sprzeciwu w tej kwestii. (ja miałem wątpliwości) Znaczy się będę popychał sobie squabblujących.  :)
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Bigpasiak

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:42:53 pm »
miejmy nadzieje ze jednak tak nie jest... no bo jak sie mozna sprzeciwic? jest unbroken to do czasu jakiegos faq to bedzie mozna. jednak znowu poruszamy kwestie glupia bo skoro chopaki sie caly czas leja miedzy soba tak ze nawet mag nie jest w stanie czarowac w ich unicie to jakim cudem sie ruszaja...? szkoda gadac... zaczynam uwielbiac te perelki i niewazne skad sie biora... :roll:
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline QUASSIMODO

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:02:34 pm »
squable=broken?
od kiedy?
zmienil sie zapis-kiedys bylo tylko na zielonych ktorzy mogli zaszarzowac(czyli ani te jednostki ze squablem ani te dopiero co zebrane nie dzialalo)
teraz popychaczka ma slabszy efekt ale dziala na wieksza ilosc jednostek
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Shino

  • Gość
Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:19:24 pm »
IMO mozna.. ale po co... i tak nie moga nic robic w tej turze... a wiec IMO takze walczyc....

Jankiel

  • Gość
Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:33:46 pm »
Cytuj
glupia bo skoro chopaki sie caly czas leja miedzy soba tak ze nawet mag nie jest w stanie czarowac w ich unicie to jakim cudem sie ruszaja...?

Cóż... to przymusowy ruch. Tak mi się wydaje.
Mogą uciec na skutek paniki, to mogą się i ruszyć z waagh.

Offline Bigpasiak

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:37:15 pm »
nie... nigdzie nie napisalem ze jest... chodzi mi o to ze ruszyc sie nie moga bo sie leja, strzelac nie moga bo sie leja, kolo w oddziale nie czaruje bo sie leje ale pobiec do wroga moga?
 a mam dodatkowo pytanie... squable mowi ze walczyc nie moga tak? to znaczy jak dojda do wroga to co? dochodza i dalej sie ze soba piora a przeciwnik im wyplaca???
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline trojek84

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:53:41 pm »
Cytat: "Bigpasiak"
nie... nigdzie nie napisalem ze jest... chodzi mi o to ze ruszyc sie nie moga bo sie leja, strzelac nie moga bo sie leja, kolo w oddziale nie czaruje bo sie leje ale pobiec do wroga moga?
 a mam dodatkowo pytanie... squable mowi ze walczyc nie moga tak? to znaczy jak dojda do wroga to co? dochodza i dalej sie ze soba piora a przeciwnik im wyplaca???


Ja Ci zasponsoruje dwa olowki i 100 stron A4, wez napisz wlasny racjonalny system i zostaw WFB w spokoju :p to swiat fantasy, wszystko da sie irracjonalnie wytlumaczyc :)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Bigpasiak

Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2006, 10:15:08 pm »
tylko dwa? aaaa rozumiem... jeden dla mnie a drugi dla Ciebie bo pomysly tez masz niechude  :D  ;)







nie... nie wszystko da sie wytlumaczyc...  8)
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Barbarossa

  • Gość
Squabble vs Waaaagh!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2006, 11:02:22 pm »
Moja opinia jest taka, że oddział się rusza, ale nie może walczyć wręcz. Czar to nie jest działanie oddziału, tylko "na oddział". Więc podbiegają i robią za rank bonus.

 

anything