Autor Wątek: Projekty modelarskie  (Przeczytany 18387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alexander

Projekty modelarskie
« dnia: Grudzień 09, 2006, 02:59:52 pm »
Pomyślałem, że temat poświęcony projektom modelarskim, przydałby się i na tym forum. Na innych są będzie i tu..., oczywiście za zgodą modów :D . Jest to co innego niż galeria, tutaj pokazuje się cały proces tworzenia naszych bohaterów, armi i innych. Pozwolę sobie rozpocząć ten wątek moim projektem:

       Project: adeptus astartes - japanese bushi
 
 Tak, planowałem to już od jakiegoś czasu...Narodziło się to w moim umyśle, już dawno temu jak zobaczyłe prace Pani Victorii Lamb. Nie mogłem się za to zabrać ..., ale w końcu zacząłem zbierać po forach pomysły, korzystalem z concept art'ów i prac profesjonalistów. Okazało się, że prostymi jak budowa cepa technikami konwertowania i małej ilości gs'u i takich tam można stworzyć fajnego(mam nadzieję  :? ) samuraja !!! Zamieszczę tutaj cały proces tworzenia tego Pana wraz z fotorelacją. Do roli mojego ulubionego samuraja, po krótkim castingu najlepszy okazał się sm( ze względu na fluuf i posturę...). Miałem się zabrać za całą armię w tym klimacie, ale chyba bym tego nie zdzierżył...  :roll:  Nie mogę się już doczekać kiedy wezmę się za malowanie...., to będzie uczta dla moich pędzli...  :D  Oto on radźcie, komentujcie i krytykujcie....!!   ;)

*Oto szkic Pani Lamb, z którego kilka sposobów zaczerpnąłem...:

* A to moj szkic, na którym się po części wzorowałem, z oczywistych przyczyn nie mogłem założenia zawartego w szkicu zrealizować w 100 %...:

*Narzędzia, potrzebne do roboty...:

*Bitsy, z których złoże japońskiego wojownika, pozwoliłem sobie wcześniej już wyciąć chainsword'y co na pewno zauważycie...:

*Zaczynamy od tułowia, a konkretnie dostosowujemy "plecy" necron destroyer'a tak, aby móc przymocować back pack ...:

*Tak wygląda przymocowany placak:

*Teraz doklejamy "klatę" naszego miszcza...:

*Teraz mamy już pełen tułów, do którego musimy dokleić drugą połówkę czegoś co przypomina miednicę, aby ułatwić przyszłe mocowanie z odnóżami...:

*Kiedy "miednica" jest na miejscu, możemy rozpocząć dołączania do odnóży (w tle majaczą razem z podstawką...):

*Oto mamy tułów, nogi, podstawkę, a uda osłonięte są samurajskim pancerzykiem sznurowym      ( stworzony z tych podłużnych, marinowkskich kieszonek i z wałków gs'u) ...:
 


*Teraz tworzymy z plasticardu (najlepiej, w tym przypadku użyć tego o grubości 1mm) ostrza naszych przyszłych mieczy, dłuższe- katany, krótsze- wakizashi...najpierw rozrysowujemy, potem wycinamy, na koniec ostrzymy, żeby te kawałki plasticardu choć trochę przypminały miecze...:

*Po czym doklejamy je do uchwytów chainsword'ów..., i mamy miecze(należy pamiętać, aby luki później "załatać" gs'em) ... :

*Skoro mamy już miecze to jedziemy z naszym padem, za pomocą gs'u tworzymy takie niby bambusowe zaczepo-klamry mające nadać naramiennikowi japoński charakter i utrzymywać na nich jakieś tam scrolle z japońskimi znakami (pomysł Pani Lamb...) ...:

*Teraz przydałby się sztandar, z jakiąś gustowną sygnaturą japońską, jest tutaj taki zapaprany, bo jeszcze go nie wyszlifowałem..Najpierw wycinamy z kartki technicznej odpowiedni, prostokątny kawałek, oraz mocowania do niego - takie paseczki. Potem na papierku za pomocą gs'u rzeżbimy jakiś tam znaczek.., następnie musimy dokleić sztandar do plastykowego drąga( u mnie antenka do jakiegoś bike'a, której nie dokleiłem, bo wyglądała by do d*** - pierwsza zasada konwertowicza : nigdy niczego nie wyrzucaj nie wiesz kiedy się może przydać...). Jak wszystko sklejimy z drągiem wtedy należy wygiąć sztandar póki jeszce gs zachowuje plastyczność i wszystko zalać super glue, bądź innym cyjanokrylem, aby zesztywniało... Na koniec nadajemy teksturę jakąs tanią masą np. pattex'em i doklejamy na górę drąga orzełka...:

*Następnie doklejamy głowę, oraz całą rękę...

*I drugą też...:

*Jeszcze tylko doklejamy sztandar i posypkę..., i projekt skończony :


P.S. Wy też zamieszczajcie swoje "japońskie" prace ...   ;)

Pozdro, i dzięki z góry za komenty, Alexander !!!  8)
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline boses

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2006, 05:43:33 pm »
Kurde, Alexander! Fajny pomysł z tym tematem :D

Dosyc spoko te japońskie Maryny :p nie bedzie "ko mena sai"!!!! fajny pomysł :D
okus pokus Czary Mary - twoja stara to twój stary...

Offline Alexander

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2006, 02:36:28 pm »
Eeee, jestem ciekaw z jakiego powodu moderatorzy, znieśli ten temat jako przyklejony...., noie to nie !!!! Na każdym normalnym forum jest taki kącik/wątek... Nie chcę zgadywać który z Panów modów wpadł na ten genialny pomysł..., ale jak na mój gust jest trochę żenujący...., tym bardziej, że jestem pewien , że pomysł by się zpotkał z aprobatą....W każdym razie dziękuję bardzo !!! Brawa dla Panów.... :D

P.S. Ciekaw jestem dlaczego nie znalazł się tutaj nawet żaden post chociaz w jak najmniejszym stopniu uzasadniający tą decyzję....??? :badgrin:

Pozdro, Alexander !!! :evil:
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline Uldor

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2006, 02:50:51 pm »
Też mnie dziwi ta decyzja, ale nie mnie w to wnikać...

Ja może (jak uda mi się zrobić zdjęcia... i figurkę ;)) pochwalę się aktualnie w fazie projektowania Inkwizytorem (no chyba, że taki będzie następny temat Challenge'a, wtedy nie będę publikował wcześniej ;)).

Uldor
I tak, w wigilię zniszczenia Mordheim, wraz z ludźmi zgromadziły się tam człowiecze grzechy, niczym trucizny i jady, co gromadzą się w jednym wrzodzie, który felczer może usunąć sprawnym cięciem noża"

Bernhardt Hal, Generał Templariuszy Sigmara

Offline Fulgrim

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2006, 02:53:33 pm »
To ty nie wiesz ze tematy przyklejone moga byc tylko w liczbie parzystej?! :D  ;)
Temat Fajny.No i mozna się z takiego obok GS Tutorial  sporo nauczyć.

Offline Alexander

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2006, 03:58:15 pm »
Skoro..., jeteście Panowie za tym aby był to stały temat....to apelujmy razem do modów..., może zmienią...!!!!! ;)

Ja osobiście występuję, z prośbą do Panów Szanownych Moderatorów tego forum, o powrócenia tematu na stałę(jako przyklejony)!!! Na początek w formie próby..., jeśli przez dłuższy okres nie będzie ani widu ani słychu..., to wtedy wszyscy chyba się zgodzą, na to żeby go jednakże usunąć....!!!

Pozdro, Alexander !!! 8)
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline boses

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:03:51 pm »
Też tak uważam, żeby dać ten temat na stałe...

Niedługo może dam tu mojego Lictora, którego mam nadzieje w niedługo zrobić ;)
okus pokus Czary Mary - twoja stara to twój stary...

Offline Alexander

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:12:52 pm »
Dzięki, boses !!! Jeszcze ktoś jest za ??? ;)

Pozdro, Alexander !!! 8)
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline Uldor

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:22:57 pm »
Cytat: "Alexander"
Dzięki, boses !!! Jeszcze ktoś jest za ??? ;)

Pozdro, Alexander !!! 8)


Masz mój bolter....

Boses, czekamy na Lictora ;)
I tak, w wigilię zniszczenia Mordheim, wraz z ludźmi zgromadziły się tam człowiecze grzechy, niczym trucizny i jady, co gromadzą się w jednym wrzodzie, który felczer może usunąć sprawnym cięciem noża"

Bernhardt Hal, Generał Templariuszy Sigmara

Offline boses

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:28:07 pm »
Łahaha! Uldor, a my na Inkwisia :D:D:D

A jak juz tu jestem, to czym najlepiej metal przekroić? Taką np noge Lictora? Jeśli to zły temat, to sory. Jak coś na prv pisać...
okus pokus Czary Mary - twoja stara to twój stary...

Offline Vodecki

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:30:32 pm »
jezeli temat bedzie sie rozwijal  i bedzie popularny (i sensowny - na razie na 9 postow tylko pierwszy mial zwiazek z modelarstwem)- to go przykleimy .



Offline koix

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2006, 04:36:36 pm »
Cytuj
Masz mój bolter....


I mój flamer. Niedlugo powinienem zamiescic jakis tutorial do robienia black templarów z obrazkami ;].
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline Alexander

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2006, 05:02:49 pm »
No ..., Panowie jestem pod wrażeniem zalożeń. Teraz jeszcze obrućcie w czyn, zamieśćcie tutaj i będzie spoko...

Ad. Vodecki > Temat jest nowy.., ciężkożeby wszyscy się od razu rzucili i na drugi dzień już wstawili swoje projekty...Ja miałem ten komfort, że dopiero jak zrobiłem projekt cały to wtedy stworzyłe temat. Roboty przy takiej fotorelacji jest naprawdę dużo... I jeszcze jedno..., nie przesadzaj z tym że posty są nie na temat, bo po:
1. To w którym temacie nie ma postów nie na temat ( jak mi taki wskażesz to będziesz chyba okrzyknięty miszczem!!!) ???
2. Jakbyś zauważył to wszystkie posty odnoszą się do mojego apelu o utrzymanie tego tematu jako stały....!!!

Pozdro, Alexander !!! 8)
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline Ugluk

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2006, 05:14:14 pm »
matko człowieku przestań o tym gadać, jeśli tak jest to przykleją ci temat

Offline boses

Projekty modelarskie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2006, 05:14:54 pm »
Cytuj
Masz mój Bolter...


Cytuj
I mój Flamer


Łahaha! Nie pozostao mi nic innego jak "Więc masz i mój ... Fleshborer!!" :D:D:D
okus pokus Czary Mary - twoja stara to twój stary...