trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2295 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:03:53 pm »
A jak określić osobę, którą obraża za złe mówienie o postaciach, które lubi? Jak nie fanatyk, to kto? :) Wielbicie? Mogę Cię zwać "wielbicielem", jeżeli nalegasz choć "fanatyk" lepiej oddaje naturę problemu.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2296 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:07:32 pm »
A jak określić osobę, którą obraża za złe mówienie o postaciach, które lubi? Jak nie fanatyk, to kto? :smile: Wielbicie? Mogę Cię zwać "wielbicielem", jeżeli nalegasz choć "fanatyk" lepiej oddaje naturę problemu.
Nie tyle obraża co chwilami może irytować. Czy to nie jest logiczne ?
Czy dla kogoś kto lubi dane anime/postacie ma być obojętne co kto inny o nim/o nich napisze ?
A wystarczy powiedzieć fan anime choć często jak wychwalam anime to nawet za poszczególne sceny.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2297 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:10:36 pm »
Czy dla kogoś kto lubi dane anime/postacie ma być obojętne co kto inny o nim/o nich napisze ?

Tak. I taka jest różnica między fanem i fanatykiem. Fanatyk nie może takiej sytuacji zdzierżyć, fan potrafi całą sytuację olać.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2298 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:18:51 pm »
Tak. I taka jest różnica między fanem i fanatykiem. Fanatyk nie może takiej sytuacji zdzierżyć, fan potrafi całą sytuację olać.
Jeśli było by to obojętne to jaki sens ma dyskusja, wymiana argumentów ? Przecież logiczne, że nie wszyscy zgadzają się co do oceny danego anime.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 04:22:14 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2299 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:23:05 pm »
Fani potrafią oglądać anime dla samej przyjemności oglądania i nie jest im do życia potrzebna dyskusja na ich temat.
Poza tym dyskusja a dyskusja z anfanem to dwie różne rzeczy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2300 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:26:56 pm »
Fani potrafią oglądać anime dla samej przyjemności oglądania i nie jest im do życia potrzebna dyskusja na ich temat.
Poza tym dyskusja a dyskusja z anfanem to dwie różne rzeczy.
No niby można oglądać anime i nie pisać o nim potem na forach internetowych. Ale jednak po obejrzeniu anime jestem ciekaw czy inni podobnie je oceniają i chcę żeby wszyscy w internecie również wiedzieli jak ja oceniam dane anime gdyż staram się być obiektywny w tym względzie.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2301 dnia: Lipiec 29, 2010, 04:43:12 pm »
...gdyż staram się być obiektywny w tym względzie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2302 dnia: Lipiec 29, 2010, 07:10:23 pm »
To dobrze, że nam o tym powiedziałeś, bo niestety po Twoich postach tych starań nie widać.

Jako że już wiemy, że się starasz to w całkiem innym świetle będziemy wiedzieć Twoje posty. Nie będziemy uważać Cię już za kogoś, kto jest skrajnie subiektywny do granic możliwości i uważa swoje gusta nie tylko za jedyne słuszne co za jedyne jakie powinny istnieć. Od teraz będziemy uważać Cię za kogoś, kto stara się być obiektywnym, tylko mu nie wychodzi.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2303 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:13:05 pm »
Nie uważam, że jestem mniej obiektywny niż przeciętny recenzent na tanuki czy gdzie indziej.

Pamiętam jak po obejrzeniu anime "To Love-Ru" napisałem co o tym sądzę na kilku forach. Od razu niektórzy napisali, że się nie znam na anime bo jak mogę tak nisko to oceniać (zresztą to tylko jeden z wielu przykładów). W dodatku ktoś tam pisał (czego nawet sam nie wiedziałem), że ja nie lubię anime ecchi/haremowych i nie znam się na tym gatunku.
No naprawdę ciekawe to stwierdzenia. A kiedy indziej wiele osób mi zarzuca, że każde słabe/przeciętne anime mi się podoba co jest również taką samą bzdurą na mój temat. Wystarczy napisać, że nie uważa się większości anime (fanserwisowych, ecchi itp) za przeciętne lub słabe i już prostactwo zaczyna bełkotać pisząc, że byle co mi się spodoba.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 08:20:11 pm wysłana przez anfan »

Offline Miranda

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2304 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:24:19 pm »
Saaa... Miałam zamiar napisać coś apropos tego fanatyzmu, ale tekst anfiego o jego obiektywizmie odebrał mi wszelkie argumenty. Powiem więc tak: chcecie, gadajcie sobie, ale bez licytowania się o to, kto na ile punktów zasłużył. Tak anfanie, to głównie do ciebie. Wiem, że nie rozumiesz o co mi chodzi, ale nie oczekuj, że będę się tłumaczyć.
Dziękuję za uwagę, owocnej dyskusji (:
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2305 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:36:27 pm »
Wiem, że nie rozumiesz o co mi chodzi, ale nie oczekuj, że będę się tłumaczyć.
Zawsze rozumiem o co ci chodzi :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 08:40:01 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2306 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:41:24 pm »
Wszyscy wiemy, że zawsze rozumiesz, dlatego piszemy, że rozumiesz. Rozumiesz?

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2307 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:47:54 pm »
Temat to "Rozważania około animcowo-mangowe", a robią się z tego "Rozważania około anfanowe".

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2308 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:53:11 pm »
Jak dla mnie wychodzi na to samo.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2309 dnia: Lipiec 30, 2010, 01:00:11 am »
Dobra Mi, to ja odpowiem tu, a ty w wolnej chwili przeniesiesz. :biggrin:
Drogi mój haaelu, ja i kobieta to dwa przeciwległe bieguny. Mówiąc ogólnie miałem w życiu sporo doświadczeń z kobietami, niestety prawie samych nieprzyjemnych. Możnaby o tym książkę napisać, ale ujmując rzecz ogólnie: nie wyobrażam sobie siebie w związku. Musiałbym albo trafić na pannę którą będzie potrafiła obrócić mnie o 245 stopni, albo na taką która dopasuje się do mnie. Obie te sytuacje wydają mi się niemożliwe do zaistnienia, dlatego napisałem to tak jak napisałem. Ale wiem że życie lubi płatać niespodzianki, więc... Niby fajnie byłoby mieć drugą połówkę, ale zdaję sobie sprawę że w mojej sytuacji znalezienie takowej jest więcej niż trudne. Poza tym wręcz nie wyobrażam sobie życia z nią, od razu kojarzy mi się to ze straszliwymi ofiarami z mojej strony. Stąd słówko "niestety" w mojej poprzedniej wypowiedzi. Więc tak, w pewnym sensie to musiałby być meteoryt, który uderzy ze straszliwą siłą.


Kurde, bez takich proszę! "Ja tu tylko sprzątam" nie znaczy, że możecie sobie bałaganić do woli :P
Mi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 09:26:48 am wysłana przez Miranda »
Loli time is anytime and anytime is loli time.