trawa

Autor Wątek: [b]Vampiry vs....[/b]  (Przeczytany 4844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mioo

[b]Vampiry vs....[/b]
« dnia: Maj 25, 2003, 03:14:31 pm »
Grywam wampirami ale nie moge pokonać szczurow. Zwykla biore Vampire Count Blood Dragon Wight Lorda Thralla i Nacromancera 2 oddzialy Black Knights z banner of the barrows i banner of doom 2 oddzaly szkieletow po 20 modeli z light armor i wloczniami oraz 3 oddzialy dire wolves. jakiś inne propozycje?? alebo taktyke?? rece mi opaają, jezzile team wystrzela mi pol jazdy zanim ta zaatakuje, szczory nawer jak nikogo nie zabija maja zwykle 3 ranki + przewage liczebna  :( . ma ktos jakis pomysl ??
..a batem jego stało się cierpienie, ojcem zaś wojna...

Offline Drożdżu

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2003, 03:31:07 pm »
jedyny problem ze szczurami to to że idą linią. trzeba zaliczyć jedną szarże od boku ( dire wolves ) no i szczury z głowy. od paniki cała armia zejdzie. no ale powiem że też mam często problemy ze szczurami i kawaleria nie zawsze sie przebije. Prosta rada próbuj sie przebic przez najsłabszy oddział i przejdż mu na tyły. Osobiście radze też wcześniej mocno gości przerzedzić jakimiś czarami. albo rzucić mu w turze magi invocation of nehek i zombiiaki albo szkielety zrobią szarże od boku lub tyłu
hwała Cesarzowi Karlowi Franzowi I !!!!!

Niech Imperium zniszczy ścierwo Starego Świata!

Barbarossa

  • Gość
[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2003, 05:53:13 pm »
Hmmm... Jak dla mnie to weź sobie black coach do terroryzowania/wspierania szarż piechoty i ghule do osłaniania black knightów - rozstawiasz skirmish screen i idziesz... Do tego nie wiem, jakiej wielkości masz te oddziały jazdy - ale jeśli poniżej 8-10 to połącz w jeden z banner of doom i vampire countem. 16 black knightów z countem (nawet jeśli dojdzie połowa) powinna łamać każdy zwykły klocek szczurzej piechoty. I dużo wilków i dużych nietoperzy, żeby mu te jego ratling guny/jezzaile mieć w drugiej turze w zasięgu szarży kilku lekkich jednostek. Pewną wadą szczurów jest niewielka manewrowość klocków piechoty i mały zasięg ratlingów, więc ew. blood dragon na winged nightmarze (z wardem przeciw strzelaniu na 3+)podesłany gdzieś z boku powinien ich posiekać na strzępy. Generalnie bardzo dużo dałyby same vampire baty.

Offline Balcer

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2003, 06:58:31 pm »
duzo , wilkow do screenowania, batow jedna kawaleria bez bardingu
zeby byc poza zasiegiem ratlingow.

pzdr

Balcer
2 kawalerie 2x baty
20 wilkow 2 banshee
klocek zombiakow neroemanta

pzdr

Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline SoCiu

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2003, 09:18:08 pm »
Szczurków w tej edycji nie ma co straszyć badziwiaki mają średnio ld=8 lub 9 zależy czy mają herosa wojaka...i dojechać też jest trudno ratling gun który robi stand &shoot jak robisz szarże na regiment zwykłych klan ratów i masz z głowy kawalerie.... :x ,po za tym magią każdego wykończą takie życie...dzisiaj grałem moimi DE na 2 tys vs skaveny graliśmy 3 razy i wynik 2:1 dla szurasków....ding-dong rullazzz...14 powerków i jeszcze można przydzwonić n/c :shock:
ww.s.p.glt.pl

Offline Raistlin

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2003, 09:32:59 pm »
dlatego czekam na rewizje jak de dostanie hand of tarra to bedzie inaczej


dla wampirow zostaje taniec vanhela, zmasowane szarze na ratlingi i doskrzeszanie, np. zeby zaslonic sajt ratlingowi czy cos w tym stylu
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Balcer

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2003, 10:24:11 pm »
ratling nie robi stand&shoota jak szarzujesz na regiment

pzdr

Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline yanczi

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2003, 10:31:18 pm »
Cytat: "Raistlin"
dlatego czekam na rewizje jak de dostanie hand of tarra to bedzie inaczej


dla wampirow zostaje taniec vanhela, zmasowane szarze na ratlingi i doskrzeszanie, np. zeby zaslonic sajt ratlingowi czy cos w tym stylu

kurde co to do cholery jest  hand of tarra  i jak to dzial bo jak zaczolem to tlumaczyc to wole niepisac co mi wyszlo...Wiec reasumujac czy ktos mi to moze baaaaaaaardzo dokladnie opisac??
kreślenie charakteru narodowego:
1 Włoch: patriota, 2 Włochów: demonstracja, 3 Włochów: defetyzm
1 Francuz: dowcip, 2 Francuzów: miłość, 3 Francuzów: rewolucja
1 Niemiec: poeta, 2 Niemców: organizacja, 3 Niemców: wojna

Offline veyDer

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2003, 05:11:08 am »
Rzucasz Dark Magic bez ograniczeń LOSa i range'a 8)
(black horrorek raz, soul stealer dwa, doombolt trzy :D)
Na 1 na d6 po każdym użyciu przestaje działać
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Raistlin

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2003, 06:27:13 am »
no taaaaakkk ale wiele osob zaslania regiment ratlingiem, szczegolnie na wampiry bo u nich nic nie strzela
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Mioo

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2003, 11:09:54 am »
ratling gan to przeklenstwo. szarza i polowa black knights idzie w piach a jeden model to wkoncu 25p. jak posle jakas mlucke (szkielety) to black knights przyjma 3 tury ognia jeezile team :( koles bierze zwykle sztorm werminow, rat ogry, jezzile, 3 ratling gany, i plage priste z plage cenzer birere. jego lord to  warlord a cherosi to warlock ingener. nie wiem czy dobrze nazwy napisalem ale mam nadzieje ze tak.no i  oczywiscie molochy klanratsow po 30. wezme kolesia na smoku albo na winged nightmare to idzie fpiz du w pierwszej torz jego szczelanie a potem ja robie test ld i polowa moich jednostek wraca spowrotem go grobu. bat swarm z WS 2 gowno robia zabijaja 2/3 clanratow a potem same otrzymoja 4 rany i sypia sie jak podliczamy starcie. rydwanik wsomie spoko ale sam nic nie zrobi zabije 4/5 oki ale w nastepnej toze juz idzie sie sypac :( a on i tak zoca Ld na 9 (3 ranki i na lorda) wiec kibel delikatnie mowiac. ale thx za sugestie!!
..a batem jego stało się cierpienie, ojcem zaś wojna...

Offline Balcer

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2003, 01:47:34 pm »
Na ratligi szarzujez dwoma regonami pieskow
jeden ginie od stand & shoota a drugi go zjada:)
Nie zasloni tak regimetu zebys nie mogl na niego zaszarzowac

pzdr

Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline pyrek

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2003, 02:21:14 pm »
przypominam o eterycznych stworkach. Jelsi sie wezmie duzo dispell scrolli, bedzie sie mialo sporo dispell dice to jest spoko - wazne, by ochronic je przed magia, a od strzalow niewiele sie im zrobi. Wiec uwazam, ze 2 banshee i jeszcze... err... wraith i spirit hosts (wiem, ze maja WS 2, ale jak nie moga otrzymac rany to jest lepiej). Wiec trzeba dispellowac i nacierac eterykami.
olejny mroczny elf...

http://www.forgotten-realms.cfl.pl/fantasy/index.php - forum o fantastyce, jest dzial WFB

Wypromuj region, wygraj staż! www.prregionow.pl !

Offline Raistlin

[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2003, 02:37:41 pm »
ratling jezeli sie nie myle rani eterale, no w kazdym razie na pewno robia to jezzile, a chcesz sie zalozyc ze zaslonie Ci regiment tak ze nie doszarzujesz :?: - proste ratling ma 2 cale dlugosci, wystawiamy go 1 od regimentu i masz ratlinga 3" od przodu regonu, a twoja jazda ma maksymalnie 16 cali szarzy, a ratling 15 zasiegu strzalu, czyli 15+3=18 czyli do regimentu nie dojezdzasz a chyba chodzi o to zeby ratling wcale do Ciebie nie strzelal
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Jankiel

  • Gość
[b]Vampiry vs....[/b]
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2003, 02:48:17 pm »
No, chyba każda broń strzelecka skavenów jest oparta na spaczeniu i traktuje się ją jak atak magiczny. Czyli duchy schodzą od jednej serii. Wraith i banshee jeszcze szybciej :P

 

anything