Autor Wątek: FAQ 2.2  (Przeczytany 176046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azz

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1455 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:31:25 am »
Nikt nie kaze Ci wystawiac genkow w takich ilosciach jak dotychczas, w 5ed genki beda dodatkiem, a podstawowa jednostka beda hormagaunty w liczbie legion ;] z ich szybkoscia szybko znajdziesz sie w walce, nie mowie, ze bedzie latwo ale az tak z dupy to na pewno nie bedzie. Pozatym jak beda kill pointy to watpie ze bedzie 9 oblitow i 2 lashery na stole.

Pozdro
For the greater Waaagh !

Offline MarcinB

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1456 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:41:01 am »
Azz:
Dobre, dobre.  :badgrin:
Napisz mi proszę czemu 9 oblitów ma być złe w nowej edycji? Te 3 ( w sumie) prawie nie możliwe do stracenia kill pointy? Ja rozumiem, że nie będzie sensu wystawiać 6 gwardzistów bo to łatwy punkt dla przeciwnika. Ale 3*3 oblity to naprawdę coś trudnego do zniszczenia. Lash na nową edycję będzie jeszcze lepszy bo scouruje się w 3 calach. :)
Czy znasz jakikolwiek 1 racjonalny powód dla ktorego nie warto ich wystawiać? :)

A co do hormagauntow... Wiesz, że szarżujące hormasie dostają wklepy od plagusków czy orków?  Poza tym jak wystawi się legion modeli po 11+ więcej punktów?
Jak po tym zostanie na synapsy, które przeciwnik będzie widział czy jakikolwiek ppanc by nie było sytuacji, że rhinos z 2 flamerami przez całą grę jeździ i smaży wszystko. :)

100 hormasi z granatami by bić jako pierwszy to 1100 punktów szarżuje w plague marines
mam 200 ataków; trafiam 100; ranię 16,67, 5,56 po sv, 2,78 po fnp.
Wynik rzeczywiście super. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 09:44:36 am wysłana przez MarcinB »

Offline Wosho

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1457 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:44:05 am »
Spoko, Marcin tak ma...
Zawsze narzeka jaka to ta jego armia jest biedna i słaba :lol:

Offline Yedli

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1458 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:46:22 am »
I tak ma farta że nie musi specjala wystawiać.  :badgrin:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline MarcinB

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1459 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:48:14 am »
Wosho:
Zechcesz udowodnić komuś siłę nowych tyrków? Wziąść je na duży turniej i wszystko zmasakrować? Mogę pożyczyć naprawdę sporo modeli.  :)

ps ja od dawna zaliczam tyrki do top4 armie tej edycji, czy nie jest to prawda? :)

Yedli:
A Ty nie masz indyviduala? Bo jeśli tak to samemu sobie zrobiłeś zakaz, więc nie masz na co narzekać. :)

Offline the best of IG

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1460 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:59:38 am »
Cytuj
ps ja od dawna zaliczam tyrki do top4 armie tej edycji, czy nie jest to prawda? Smile
Zaraz po eldarach, chaosie i blaszakach/orkach (niepotrzebne skreślić) to ogólnie tak  ;-) ;-) ;-).
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Wosho

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1461 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:00:18 am »
Nie wręcz przeciwnie, wszędzie piszesz albo opowiadasz jakie to tyrki nie są słabe...
Jak to po nowych PKZetach Genokrady konsolidując się w cover w tacticala przegrywają...
Etc..
A może Ty weźmiez jakąś inną armię na duży turniej i pokażesz jakim jesteś dobrym graczem a nie że wygrywaz tylko Tyrkami, Chaosem i Eldarami? :p

Offline karlvant

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1462 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:02:14 am »
Marcin, po pierwsze hormasie mają trzy ataki, gdy szarżują, poza tym to był kolegi Azza pomysł z hormasiami. Ja tam wolę spinegaunty.

I nie mów mi proszę, że Tyrant z dwoma guardami zawsze w coverze na 4+ to taka łaaaaatwo zabijalna synapsa.

Offline Yedli

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1463 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:08:02 am »
A Ty nie masz indyviduala? Bo jeśli tak to samemu sobie zrobiłeś zakaz, więc nie masz na co narzekać. :)

W świetle deksu i podstawki (szczególnie tej do V) jest specjalem. Sorry mały, takie życie. Ale radzę sobie jak potrafię (Inkwizycja, tam psycannonów mają sto...  :lol: ).

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline MarcinB

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1464 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:09:07 am »
Wosho:
Pisałem o tym:
a) rok temu
b) nie o tacticalu
c) Ile czelków masterów od tego czasu wygrały tyrki?

Ja dobrym graczem? A czy wiesz, że po nominacji od vladda do teamu podałem nazwisko lepszego ode mnie gracza tyrkowego niż ja(oczwywiście moim zdaniem)? I radziłem mu się jeszcze raz nad wyborem zastanowić? :) Nie czuję potrzeby udowadniania, że jestem dobrym graczem. Ba nawet więcej : Nie zależy mi na byciu postrzeganym jako dobry gracz. :)

a na koniec Twój cytat:
"Nie wręcz przeciwnie, wszędzie piszesz albo opowiadasz jakie to tyrki nie są słabe..."

Offline MarcinB

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1465 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:13:49 am »
karlvant :
Napisałem plagusków. Jak się ich szarżuje to nie dostaje się dodatkowego ataku za szarże...  :)
Chyba napisałem, że odpowiadam Azzowi, zgadza się?

napisałeś:"I nie mów mi proszę, że Tyrant z dwoma guardami zawsze w coverze na 4+ to taka łaaaaatwo zabijalna synapsa."
Do pierwszego lasha, albo wyjścia  z covera by te gaunty/hormasie były w zasięgu synapsy.

Yedli:
Nie no oczywiście, ale jest też normalną częścią kodeksu. I zakaz jego wystawia można śmiało porównać do zakazu wystawiania indepów. Prawda? :)

Offline karlvant

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1466 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:15:54 am »
(Inkwizycja, tam psycannonów mają sto...  :lol: ).

A propos, zdaje się, że skasowali bzdurę z boostującym motorem i psycannonem. Teraz boost daje covera.

Offline the best of IG

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1467 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:21:15 am »
Cytuj
A propos, zdaje się, że skasowali bzdurę z boostującym motorem i psycannonem. Teraz boost daje covera.
Tak, pytanie tylko na ile ten cover - jak ma być +5/+4 to jeszcze jest do przyjęcia, jak bedzie równy pancerzowi to bzdura z skali międzyplanetarnej urośnie na międzygalaktyczną  :roll:.
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline MarcinB

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1468 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:25:13 am »
the best of IG :
3+covera.i automatyczne zaliczanie testów pinningu i zakaz going to ground.

Offline Wosho

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1469 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:28:22 am »
Omg dobrze wiesz że miałem na myśli że mówisz jakie to są słabe, to literówka była :roll:
Coś słabo argumentowałeś skoro zostałeś w drużynie..