Autor Wątek: Empire 1500 pts.  (Przeczytany 4677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir Arte

Empire 1500 pts.
« dnia: Lipiec 20, 2007, 07:11:00 pm »
moja rozpiska na taką 4fun'ową  parówke,
Będą grać DE albo WE, tomb kings, i wampirki,
Znowu nie daje wam kosztów poszczegulnych unitów.
Całość kosztuje równe 1500



Mag lvl.2
2x dispel scroll

Mag lvl.2 koń z barding

Ksiądz(Warior priest)
great weapon, meteoric steel armour(1+ save)

20 soldiers FCG
^^^^^^
detachment: 10 hangunners

10 handgunners
Marksman: hohland long rifle

5 white wolfs FCG
War banner (+1 combat res.)

1 cannon

1 mortar

6 pistoliers
outrider: rep. pistol + musican

1 steam tank



jest to rozpiska troszke slaba wiec prosze powiedziec co i jak poprawic
robilem ta rospiske moze 20 minut

pozdro!!!

Offline Dr.Crane

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2007, 08:52:53 pm »
Chyba bym nie dawal war bannera 5 knightom (choc sam czasem daje swoim Wild Riders to jednak jest to za duzo punktow i ostatnio odchodze od tego) za zaoszczedzone punkty dodalbym jednego knighta

Wywalilbym championa z handgunners z hohlandem
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Bojo

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2007, 08:22:39 am »
fajna rozpiska tylko czołg :?  ja nie lubię czołgu reszta fajna bardzo mi się podoba :)  dzięki czołgowi rozpiska wcale nie jest słaba
ATURALNIE przede wszystkim

Offline Sir Arte

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2007, 09:37:40 am »
Cytuj
fajna rozpiska tylko czołg  ja nie lubię czołgu reszta fajna bardzo mi się podoba  dzięki czołgowi rozpiska wcale nie jest słaba



nooo!! wkoncu ktoś mi powiedzial ze moja rozpiska jest dobra. to moja 4-5 rozpiska w życiu.
ja lubie czołg. wszyscy mi mowia ze czołg to jest podstawa w imperium.
czołgiem bede grac 1 raz. po 2 np. czołg  przyda sie na takie armie jak tombkings, albo wampirki.
dzieki!

Offline Maximus from Rome

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2007, 03:19:36 pm »
Moim zdaniem spoko rozpa, tylko na tylu jezdzców to nie wiem czy sztandar sie przyda ;) , wywal championa ze snipera. Steam tank fajna rzecz... :badgrin:  8)
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Bruenor Battlehammer

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:40:05 pm »
jak to ma byc na for funową parówke to może daruj sobie czołg...Jakbym na takim turnieju coś takiego zobaczył na przeciwko to wstałbym i podziekowałbym za gre. Reszta spoko, a co do zmian to tak jak radzą poprzednicy.
i vis pacem, para bellum...
A Krasnale i tak zawsze wygrają :)

Offline Sir Arte

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2007, 10:20:51 am »
czyli uwazasz ze jak na poczatkujacego gracza jak ja to taka rozpiska jest. b.dobra?
gdyby to nie byla 4funowa rozpiska to byla by  jeszc lepsza?


dzieki i chyba zmienie to z tym war bannerem i dam jeszcze 1 WW

Offline Rakso_The_Slayer

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2007, 10:35:35 am »
oj sie czepiacie tego czołgu... dobry czołg nie jest zły i zwieksza chłopakowi szanse... a ja tam lubie jak przeciwnik wystawia czołg... zawsze jest jakiś large target dla katapulty, balist etc...   :badgrin:  

problem zaczyna się wtedy gdy czołgi są dwa... to jest dopiero wał... :evil:
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Sir Arte

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2007, 01:14:28 pm »
oo tak... 2 czolgi na 2000 ptk to jest przegiecie. do tego moze 3 magow. generala, i oddzial ktory zatrzym pochód cekkozbrojnych piechurów oraz jakiejs malej konnicy.
jak sie wyrobisz z tym to wtedy jest przegieta armia;p

Offline Rakso_The_Slayer

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2007, 02:27:05 pm »
2 czołgi, 3 działa, 3 magów, wielki kloc piechoty, mnóstwo strzelców, konnica... to jest to czego najbardziej nie lubie ale za to mam olbrzymią radoche jak dojade koleżke z taką rozpą...

moim zdaniem czołg powinien być 0-1...
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Bojo

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2007, 02:46:00 pm »
Cytat: "Rakso_The_Slayer"
moim zdaniem czołg powinien być 0-1...


brawo dla Rakso też tak sądzę  ;)
ATURALNIE przede wszystkim

Offline Sir Arte

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2007, 07:11:02 pm »
a driady jak powinny byc??

koszt:8/model
10+
i specjalne zasady do WE: do kazdej rozpiski wymagane jest  wystawienie co najmniej 2 oddzialow driad

:D:D

czolg nie jest taki powergamerski
 kilka czarow z lora ognia, dzialka, strzelcy i obtoczyc konnica.

i wystarcza 2 tury i czolga nie ma.

tylko... w te 2 tury wystrzelam ci handgunersami coś, dojade konnica pod twoich strzelcow a piechotka oflankuje konnice :D:D

Offline Dr.Crane

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2007, 07:18:06 pm »
Cytuj
kilka czarow z lora ognia


chyba metalu?
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Rakso_The_Slayer

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2007, 08:12:59 pm »
Cytat: "Sir Arte"
a driady jak powinny byc??

tylko... w te 2 tury wystrzelam ci handgunersami coś, dojade konnica pod twoich strzelcow a piechotka oflankuje konnice :D:D


no własnie o to chodzi... czołg skupia na sobie ostrzał a reszta siecze jak chce... a ubić go w 1-2 tury to trzeba mieć spory fart. Jak są dwa czołgi to wtedy większość działań skupia się na nich a reszta imperialnej armii robi praktycznie co chce...


i nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z driadami... :?
mi tu chodzi o klimat gry... bo co.. gramy na 5000 z imperium i koleś mi wystawia dywizje pancerną 5 czołgów... a to ma być fantasy w pseudośredniowieczu/renesansie a nie "4 pancerni i wyrzutnia rakiet"... Ogólnie spartolili klimat imperium z wyjściem nowego podrecznika.. czołg stał sie popularną zabawką którą każdy imperialny szlachcic wystawia w byle potyczce, mamy wyrzutnie rakiet rodem z Japonii a Karl Franz leje na swojego wiernego Gryfa i przesiada się na imperialnego smoka... porażka totalna. Jedyne dobre zmiany to opcja przerzucenia biczowników w core jak jest kapłan i powrót ołtarza.. to ma klimat... reszta z dupy, za przeproszeniem...
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Sir Arte

Empire 1500 pts.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2007, 07:17:41 am »
z driadami chodzilo mi o to ze rowniez sa powergamerskie,
z drugiej strony nie lubie tego okreslenia, mogą byc "nieostrzeżone przez GW jako ZA dobre"

z tymi 5 steamtankami to przesadziles
ja rozumiem 2 ale 5?
 każdy szanujący się szlachcic imperialista będzie honorowy dla swego rywala i nie wystawi 5 steamtankow. Prawdopodobnie wyjdzie jakas errata ze steamtankow moze byc max 2., ale to i tak niebedzie dobre, bo na bitwy w ktorych koledzy umowili sie ze graja na stolach 100/100 cali
i graja na 6000 ptk.(teraz reka w gore kto sie wylozy z sensowna rozpiska;p)imperialista prezciez z checia by wystawil te 3 steamtanki ale nie moze
i na takie stoly grajac na kraski musi ladowac wszystko w hellblaster ktory ma zasieg 24".pewnie dlatego GW dalo tego hellstorma , beda sie szykowac na zrobienie steamtanka na 0-2 i zeby miec wybor:daleki czy bliski zasieg, lub flagsy
pozdro!

 

anything