trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2010 dnia: Grudzień 16, 2008, 02:39:11 pm »
Żeby nie było niedomówień: ja piszę w kontekście japońskiej ofiary tfu... japońskiego widza ;) Oni są grupą docelową. I nie mam zamiaru nazywać ofiarą nikogo z nas, komu się haremówki podobają.
Ale japończyków już tak?
Rasista.

Tak w ogóle, to haremówki (jak w sumie każdy genre) nie stoją w miejscu tylko się rozwijają.
O ile był taki okres że głównym bohaterem musowo był jakiś życiowy underdog, o tyle wydaje mi się że ostatnio nastąpiło wyraźne przesunięcie w kierunku przeciętnego nastolatka, ewentualnie chłopaka "z problemami" (ale nie fajtłapy, bardziej buntownika)
Przykładowo ostatnio:
- Toradora: bo koleś ma twarz z kryminału wyciętą
- Akane-iro: główny bohater ma ksywę Genokiller... ;)
- Clannad: Okazaki to prawie że szkolny renegat
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 02:42:12 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2011 dnia: Grudzień 16, 2008, 02:49:03 pm »
Cytuj
Chodziło mi o założenia jakie mieli twórcy przy tworzeniu flcl czy tekkonkinkreeta, a nie o rodzaj serii. Oni chcieli stworzyć coś innego, eksperymentowali i nie żerowali na osobach pragnących zobaczyć bohatera otoczonego pięknymi dziewczynkami.
Mozna zrobic harem i eksperymentowac... No dobra PAX.
Cytuj
Nie wiem, ale można tak powiedzieć o bohaterze Girls Bravo, H2O, Kanokon, Magikano, Maburaho, Nagasarete Airantou, Sekirei, DearS, Seto no Hanayome, Yumeria i nie chce mi się więcej szukać.
Żadnego z ww nie widziałem.
Żeby nie było niedomówień: ja piszę w kontekście japońskiej ofiary tfu... japońskiego widza ;) Oni są grupą docelową. I nie mam zamiaru nazywać ofiarą nikogo z nas, komu się haremówki podobają.
Czyli anime wojenne jest kierowane do żołnierzy/potencjalnych żołnierzy?? Coś z prawdy w tym jest jesli wyjdzie sie z tezą że jest "ku pokrzepieniu serc" i by wskazac drogę bez krzyczenie "przestan się mazac, ogarnij się".

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2012 dnia: Grudzień 16, 2008, 02:53:41 pm »
Nie wiem, ale można tak powiedzieć o bohaterze Girls Bravo, H2O, Kanokon, Magikano, Maburaho, Nagasarete Airantou, Sekirei, DearS, Seto no Hanayome, Yumeria i nie chce mi się więcej szukać.

Tak, wiem, że są wyjątki, wiem, że harem to nie tylko ofiary, ale standardowy harem jest do ofiar kierowany i głównym bohaterem jest "ofiara z potencjałem" (sic!) że się tak wyrażę. Czyli to o czym zawsze ofiara w RL marzy, by stać się kimś i by laski leciały na niego bo "coś tam nierealnego"
Dlaczego DearS ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2013 dnia: Grudzień 16, 2008, 03:00:57 pm »
A od kiedy to Clannad, a w szczególności Toradora, to haremówka? Romans, tak, a nie haremówka. Ale nie zaprzeczę, że jakaś ewolucja jest, a że nie śledzę, to nie wiem w którym kierunku. Choć równie dobrze można powiedzieć, że haremówki (te standardowe) przejadły się obecnemu pokoleniu Japończyków i teraz prym wiedzie połączenie romansu z komedią.

A Ty, Frey, nie czesz mnie pod włos i nie wymyślaj absurdalnych porównań, bo się zapędzisz i jeszcze stwierdzisz, że anime z magami jest kierowane do magów. Rzeczywiście chyba innymi językami się posługujemy skoro mnie nie rozumiesz, ale skłaniam się ku temu, że po prostu nie chcesz mnie zrozumieć tylko wolisz się droczyć nie wiadomo o co i czepiać słówek.

Anfanie, a dlaczego nie DearS? Co najmniej 4 laski w mniejszym bądź większym stopniu na niego leciały.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2014 dnia: Grudzień 16, 2008, 04:57:32 pm »
Cytuj
A Ty, Frey, nie czesz mnie pod włos i nie wymyślaj absurdalnych porównań, bo się zapędzisz i jeszcze stwierdzisz, że anime z magami jest kierowane do magów. Rzeczywiście chyba innymi językami się posługujemy skoro mnie nie rozumiesz, ale skłaniam się ku temu, że po prostu nie chcesz mnie zrozumieć tylko wolisz się droczyć nie wiadomo o co i czepiać słówek.
Cytuj
Czyli anime wojenne jest kierowane do żołnierzy/potencjalnych żołnierzy?? Coś z prawdy w tym jest jesli wyjdzie sie z tezą że jest "ku pokrzepieniu serc" i by wskazac drogę bez krzyczenie "przestan się mazac, ogarnij się".
:-? Nie żebym sie z tobą nie zgodził(aczkolwiek nie są oni jedynym targetem bo wtedy seria by sie nie sprzedała).

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2015 dnia: Grudzień 16, 2008, 05:09:16 pm »
A od kiedy to Clannad, a w szczególności Toradora, to haremówka? Romans, tak, a nie haremówka.
Hmm, to może wypadałoby zacząć od definicji.
Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie klasyczny anime (shounen) harem to:
- chłopak sztuk jeden jako centrum świata
- ileś tam panienek orbitujących wokół niego
Zwracam uwagę na te centrum świata. W haremie na palcach jednej ręki można policzyć sytuacje gdy nie obserwujemy akcji z jego perspektywy, o jakimś bocznym wątku (bez niego) nie wspominając.
Biorąc pod uwagę te kryteria, Clannad jest jak najbardziej haremem, oczywiście takim klasowym, high-endowym wręcz, ale jest. W przypadku Toradory, na pierwszy rzut oka może się zdawać że jest inaczej, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się znów - cała akcja kręci się wokół Ryujiego, panienek sztuk co prawda "tylko" 3 ale wszystkie są jak najbardziej "w zasięgu", kumpel na dokładkę - typowy statysta o którym w sumie nie wiemy prawie nic, akcja jeśli się posuwa naprzód to tylko z Ryujim (jedyny wyjątek do tej pory był gdy zaiskrzyło na dzień dobry na linii Taiga-Ami).
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2016 dnia: Grudzień 16, 2008, 06:27:47 pm »
Dodaj jeszcze jeden najważniejszy podpunkt, od którego "harem" dostał swoją łatkę:
- panienki hurtem lecą na głównego bohatera i przebiera on w nich jak w szafie z ubraniami nie mogąc się zdecydować.
I to jest w haremie gwoździem programu.
Clannad i Toradora to romanse komediowe, a nie harem.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2017 dnia: Grudzień 16, 2008, 07:31:09 pm »
Tylko należy zauważyć, że często tzw harem jest dodatkiem. Czyli anime ma ciekawą fabułę bo przecież harem nie zawsze jest motywem przewodnim tzn że nie zawsze najważniejszy jest wybór tego chłopaka. Chwilami po prostu jest dużo dziewczyn i chłopak bo bardziej się może podobać niż dużo chłopaków i dziewczyna.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2018 dnia: Grudzień 16, 2008, 07:34:18 pm »
Clannad i Toradora to romanse komediowe, a nie harem.
rację ma ...    nie dawno było to poruszane i podobnie jak i tu każdy miał swoje racje(ja byłem w rolli wilka)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2019 dnia: Grudzień 16, 2008, 07:35:51 pm »
Dodaj jeszcze jeden najważniejszy podpunkt, od którego "harem" dostał swoją łatkę:
- panienki hurtem lecą na głównego bohatera i przebiera on w nich jak w szafie z ubraniami nie mogąc się zdecydować.
Ech, przecież napisałem "ileś tam panienek orbitujących wokół niego"
Czy lecą na niego w taki sposób że zaraz by chciały zaciągnąć do łóżka, czy też robią to nieco bardziej subtelnie to kwestia drugorzędna. I dlatego uważam że Clannad haremem jak najbardziej jest. A co do Toradory... jeszcze nic straconego, jeszcze ma szansę osiągnąć status kompletu trzech panienek lecących na niego (a wtedy to już hurt :p)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2020 dnia: Grudzień 16, 2008, 07:42:05 pm »
Nie jestem pewny czy przy Clannadzie gra nie wpłynęła na Twój sposób postrzegania anime. Dla nie totalnie nie rzucało się w oczy to, że któraś tam na niego leciała. Od początku do końca wątkiem przewodnim był jego związek z Nagisą. Te dwie inne co się w nim podkochiwały to, szczerze mówiąc, musiałem o tym przeczytać, by sobie to przypomnieć. Ale masz rację - temu bliżej niż dalej do haremu.
A Toradora jeśli jest wierną adaptacją mangi to haremu z tego raczej nie będzie. Oby, oby.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2021 dnia: Grudzień 16, 2008, 08:39:24 pm »
Nie jestem pewny czy przy Clannadzie gra nie wpłynęła na Twój sposób postrzegania anime. Dla nie totalnie nie rzucało się w oczy to, że któraś tam na niego leciała.
:lol:
Dobre to było. Wszystkie od początku się w nim podkoc**ją. Z tą różnicą że nie wprost jak w Shuffle tylko bardziej skrycie.
Ale po gestach, zachowaniach i słowach każdy by to zauważył.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2022 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:11:41 pm »
Cytuj
Ale po gestach, zachowaniach i słowach każdy by to zauważył.
Najwidoczniej nie. ;-)
Tak swoja drogą, zawsze mylę Kanon z Clannadem(i na odwrot) i nie mam pojęcia czemu. :-?

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2023 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:29:20 pm »
zacząłem  oglądać Higurashi no Naku Koro ni nawet fajne i ten zupełnie co innego prezentuje niż do tej co oglądałem.    genialna atmosfera smaczek itd ale co jest w tym bardzo dziwne wszystkie te postacie z szkoły wokół bohatera niby milusie oczka itd a za chwile z najbardziej mniej spodziewanej reny dostaje oczy pseudo zabójcy do tego te teksty typu
kenchi: rena masz jakoś tajemnice ?
rena: rena wie rena widziała  :badgrin:
co to ma być?  teksty jakiegoś psychola  u małej dziewczynki? zdolna z twarzy zabić w każdym momencie i do tego na koniec najlepsze jak gdyby nigdy nic znowu robi ślepka mizi pizi minę i "kenchi kun idziemy już, to było miłe"  ---wymiękam  :shock:

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2024 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:43:00 pm »
reny dostaje oczy pseudo zabójcy
...
 zdolna z twarzy zabić w każdym momencie

pseudo zabójcy ? Na którym odcinku jesteś ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything