Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2100 dnia: Grudzień 21, 2008, 07:49:58 pm »
Ja bym się wolał was spytać. Co tym sądzicie ?
Bo anime jest ciekawe, ale dlaczego wymyślili sobie że
Spoiler: pokaż
dzieci będą umierać po wygranej walce
? Rozumiecie to jaki był tego cel ?
Bo to jakiś absurd nie spotykany w anime, który przeczy wszystkiemu. Po wygranej walce
Spoiler: pokaż
się umiera
?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 08:13:12 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2101 dnia: Grudzień 21, 2008, 08:02:39 pm »
A ja bym wolał byś ukrył spoiler tak jak należy.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2102 dnia: Grudzień 21, 2008, 08:06:27 pm »
Ja bym się wolał was spytać. Co tym sądzicie ?

Ja przychylam się do posta Wilka, spoilery się ukrywa.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2103 dnia: Grudzień 21, 2008, 08:14:00 pm »
Więc proszę o wasze szczegółowe opinie na ten temat ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2104 dnia: Grudzień 21, 2008, 08:30:29 pm »
W odpowiedzi na post anfana:
Spoiler: pokaż
Chodziło o pokazanie przemiany która może się dokonać w ludzkiej psychice w momencie, gdy człowiek dowiaduje się że zostało mu już bardzo niewiele życia. Jak zapewne się zorientowałeś w trakcie oglądania, jedni radzili sobie z tą presją bardzo dobrze, inni zaś ani trochę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2105 dnia: Grudzień 21, 2008, 08:52:48 pm »
Wiesz chyba to co napisałeś nie musisz ukrywać bo tak można powiedzieć o każdym anime tego typu.
Mnie tylko dziwią ich reakcje.
Oni się martwią albo panikują dopiero jak są już w trakcie. Zamiast kiedy jest spokojnie próbować coś zrobić. Owszem można powiedzieć że to nie ma sensu, ale oni nawet nie próbują.
Podstawowe pytania
- Skąd pomysł tej gry ?
- Kto za tym stoi i to nadzoruje ?
Dla mnie to anime jest świetne oprócz tego idiotycznego uśmiercania. Nigdy czegoś takiego w anime nie lubiłem tym bardziej jak robią to dla tylu osób i w dodatku większości fajnych. Oczywiście jakby chłopcy zginęli nic by się nie stało. Mi jak w każdym anime tylko tych dziewczynek żal. Ale to chyba normalne.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2106 dnia: Grudzień 21, 2008, 09:08:11 pm »
A ja ci powiem szczerze, że (jak to zazwyczaj bywa w przypadku bohatera zbiorowego) nie zdążyłem tak naprawdę nikogo polubić ani zżyć się z nim. Każda postać dostała za mało czasu ekranowego, aby pozwolić widzowi na wytworzenie ze sobą pewnej więzi. Mało mnie interesowało kto będzie następny w kolejce, za to z zapałem śledziłem jego przygotowania do nieuchronnego końca. Kilka postaci uzyskało mój szacunek za swoje zachowanie, ale to niestety wszystko.
A co do odpowiedzi na inne pytania - zajrzyj do mangi, ponoć tam wszystko jest o wiele zgrabniej wytłumaczone.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2107 dnia: Grudzień 21, 2008, 09:57:35 pm »
A ja ci powiem szczerze, że (jak to zazwyczaj bywa w przypadku bohatera zbiorowego) nie zdążyłem tak naprawdę nikogo polubić ani zżyć się z nim. Każda postać dostała za mało czasu ekranowego, aby pozwolić widzowi na wytworzenie ze sobą pewnej więzi. Mało mnie interesowało kto będzie następny w kolejce, za to z zapałem śledziłem jego przygotowania do nieuchronnego końca. Kilka postaci uzyskało mój szacunek za swoje zachowanie, ale to niestety wszystko.
A co do odpowiedzi na inne pytania - zajrzyj do mangi, ponoć tam wszystko jest o wiele zgrabniej wytłumaczone.
No nie wiem. Zauważ jak oni to robili. Najpierw jednoodcinkowa historia danego bohatera tj jego sprawy prywatne zmierzające w dobrą LUB złą stronę i później wiesz co się działo. Takie coś właśnie najbardziej wzrusza bo najpierw ich polubisz, a potem...
Szczególnie Chizu (8 odcinek) było mi bardzo żal i również Anko. Chociaż tych innych dziewczynek też.
W mandze z tego co wiem są brutalniejsze o wiele sceny z pewnymi zmianami. A to co się działo w mandze z Chizu to aż szkoda pisać.
Ale jutro mangę przejrzę i będę wiedział.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2108 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:00:35 pm »
Owszem, Chizu i Anko były chyba najfajniejsze. I jeszcze w miarę polubiłem tego gościa który
Spoiler: pokaż
oddał bodaj nerkę przyjacielowi,
oraz tego z duża rodziną. A w mangę chyba też się zaopatrzę, bo końcówka serii wybitnie mi nie leży.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2109 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:15:38 pm »
Ale ile mandze było zmian np
Spoiler: pokaż
Kako jednak pilotował tego mecha lecz przegrywał i zaczął uciekać i Chizu go zabiła.
Poza tym odnośnie tego nauczyciela to on przez 2 miesiące ją uwodził, a potem przekazał dla gangu pedofilów i była gwałcona zbiorowo.

Niezłe zmiany co nie ?

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2110 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:24:33 pm »
Spoiler: pokaż

Poza tym odnośnie tego nauczyciela to on przez 2 miesiące ją uwodził, a potem przekazał dla gangu pedofilów i była gwałcona zbiorowo.
powinienem przestać odkrywać spoilery, czasami może wyjść to człowiekowi na dobre.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2111 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:30:50 pm »
Ale ile mandze było zmian
Ta, słyszałem że to i owo uprościli w anime. Kto wie, może faktycznie kuknę do wersji papierowej...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2112 dnia: Grudzień 21, 2008, 11:11:40 pm »
A wiecie co ja sądzę o tych dzieciach.
One się zachowywały zbyt dorosło. Miały co prawda małe opory, ale jednak nie pasują do ich wieku.
Powiem wam że chyba najbardziej realistyczną postacią odpowiednio do wieku był Shinji z NGE.
A mimo to wiele osób go nienawidzi. Chyba właśnie za to, że nie był i nie chciał być bohaterem i miał cały czas swoje humory.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2113 dnia: Grudzień 22, 2008, 08:22:31 am »
Ta, słyszałem że to i owo uprościli w anime. Kto wie, może faktycznie kuknę do wersji papierowej...

kuknij, kuknij, to z dziewczynką faktycznie było mocne - i nie tylko.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2114 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:47:59 am »
Koihime Musou

Jest to anime niespecjalnie wysokich lotów, chcieli połączyć wojnę z bohaterkami o przerośniętym biuście w śmiesznych strojach. Takie przedsięwzięcie z góry podchodzi pod "kicz" czy "tandetę".  Fabuła opiera się na podróżach Aishy i jej drużyny oraz walce ze złem. Najdziwniejsze jest to że przyjemnie mi się oglądało, bez większych problemów czy zmuszania się włączałem kolejny odcinek. Akcja jest przewidywalna, są przemówienia pełne... hmm patosu ? :) ale wszystko ma przynajmniej ładną oprawę.
dla mnie jest to 7/10 choć obiektywnie pewnie było by w okolicach 5. Obiektywne to są urządzenia miernicze.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"