Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2190 dnia: Grudzień 30, 2008, 04:14:25 pm »
Scrapped Princess, Utawarerumono ? Tu chodzi ogólnie o świat lecz jak wiadomo świat to chyba głównie japonia w anime.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2191 dnia: Grudzień 30, 2008, 04:28:04 pm »
Nie widziałem tych anime, jednak jeżeli chodzi o świat to genialny był w Seirei no Moribito. I to była "zwykła" (tzn taka która nie powstała po upadku żadnej nowoczesnej cywilizacji) dawna Japonia


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2192 dnia: Grudzień 30, 2008, 04:48:09 pm »
Nie widziałem tych anime, jednak jeżeli chodzi o świat to genialny był w Seirei no Moribito. I to była "zwykła" (tzn taka która nie powstała po upadku żadnej nowoczesnej cywilizacji) dawna Japonia
Bo w anime nie można powiedzieć zawsze. Seirei było świetne wizualnie (ale w porównaniu z Macross Frontier to nic) jak również ponadprzeciętne muzycznie lecz fabularnie widziałem dużo lepsze.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2193 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:05:05 pm »
Cytuj
fabularnie widziałem dużo lepsze
Bardzo mnie ciekawi jakież to tytuły według ciebie są lepsze fabularnie niż Seirei no Moribito  :roll:

Porównywanie Graficznie Frontiera do Seirei wydaje mi się dosyć głupawym pomysłem. W tym drugim nie ma mechów a to właśnie na ich animacji polegał cały wodotrysk tej serii. Bo na przykład w animacji postaci i backgroundów Frontier się nie umywa. No i na korzyść Macrossa wypada opening bo tak niepasującego do serii i psującego klimat jak w Seirei już dawno nie widziałem.

Tak anfanie wiem że jestem głupi i się nie znam więc wymyśl może jakieś inne argumenty dlaczego to ja się mylę a ty masz rację  :badgrin:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2194 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:14:43 pm »
Bardzo mnie ciekawi jakież to tytuły według ciebie są lepsze fabularnie niż Seirei no Moribito  :roll:

Porównywanie Graficznie Frontiera do Seirei wydaje mi się dosyć głupawym pomysłem. W tym drugim nie ma mechów a to właśnie na ich animacji polegał cały wodotrysk tej serii. Bo na przykład w animacji postaci i backgroundów Frontier się nie umywa. No i na korzyść Macrossa wypada opening bo tak niepasującego do serii i psującego klimat jak w Seirei już dawno nie widziałem.

Tak anfanie wiem że jestem głupi i się nie znam więc wymyśl może jakieś inne argumenty dlaczego to ja się mylę a ty masz rację  :badgrin:
Nie musisz się aż tak krytykować.
Porównanie graficzne chociaż może tego nie rozumiesz ma jednak sens. Frontier po prostu zawierał praktycznie same znakomite efekty 3D, a w Seirei głównie piękne tła przyrody się liczyły. I w tym sensie Seirei był lepszy. Ale animację można również oceniać pod względem efektywności i wtedy nic nie umywa się do Frontiera.
We Frontierze głównie wybuchy robiły wrażenie. Takie efekty praktycznie w anime się nie zdarzają, a jak nawet to sporadycznie tylko.
Lecz jeśli chodzi o same postacie to była to podobna jakość choć minimalnie lepsze wizualnie były w Seirei.
Poza tym Frontier był nierówny graficznie i poza tym często postacie poboczne wyglądały okropnie, ale to szczegóły.

Offline Myszka

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2195 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:16:08 pm »
W Seirei no Moribito najfajniejsze było to że wyłamywało się z konwencji typowego anime fantasy.
Nie było schematu rodem z D&D czyli zabawa nie polegała na ciągłej siekaninie złych zakończonej posiekaniem wielkiego złego.
Właśnie to wraz z świetną oprawą wizualną, fajną muzyką jak i ciekawy pomysł na świat plus interesujące bo też wyłamujące się z typowej konwencji fantasy postacie (w końcu główna bohaterka nie była cycatą piętnastolatką odzianą w pancerz rodem z filmów dla masochistów z gigantycznym majchrem) mnie w tym anime urzekło.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 05:29:34 pm wysłana przez Myszka »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2196 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:27:39 pm »
Seirei z założenia nie miał być efektowny pod względem graficznym (czytaj efektowne eksplozje i tego typu sprawy) więc podtrzymuję swoje zdanie o braku sensu w takim porównywaniu graficznym obu serii jakie ty czynisz.

A co do Animacji 3D to jedni ją lubią inni nie. A o gustach się nie dyskutuje. Więc to że w Macrossie jest tego tyle wcale nie musi być dla niektórych zaletą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 05:30:44 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2197 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:38:22 pm »
Pod względem kreski żadna seria którą widziałem nie może się równać z Seirei, fabularnie też trudno znaleźć mi pozycję je przewyższającą. Kilka (3 może 4) na pewno by się znalazło, ale żadna nie zaliczałaby się do fantasy/realiów dawnej Japonii.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2198 dnia: Grudzień 30, 2008, 08:34:23 pm »
Obejrzałem Chaos Head 01-03. Na razie to istna rewelacja. Jak przynajmniej w części anime utrzyma taki klimat to będzie jednym z najlepszych anime.
Doskonały OP i ED również ma.
Ale ten klimat niesamowity w 1 i 2 odcinku był.
Jutro obejrzę to ocenię ogólnie.
I ciekawy główny bohater.
Wreszcie nie ma jakiegoś nudnego przeciętnego człowieczka jak to w wielu anime bywa.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2199 dnia: Grudzień 30, 2008, 09:48:51 pm »
Owszem, nie ma nudnego przeciętnego człowieczka. Cała seria jest nudna jak flaki z olejem w moim odczuciu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2200 dnia: Grudzień 30, 2008, 09:59:28 pm »
Nie gorzej niż ty.
Za mało ci akcji ? Jak lubisz walki to obejrzyj Digimony w sam raz dla ciebie.
W tym anime ważniejszy jest świetny klimat niż jakieś walki.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2201 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:31:43 pm »
Podobnie jak w Elfen Lied, nie jestem w stanie wyłapać tego klimatu. Po trzech odcinkach ziewałem jak smok. Za stary już widać jestem, żeby bać się wielkookich loli z nożem w ręce. Innymi słowy seria nie dla mnie, więc sobie darowałem. A teraz po prostu przedstawiam mój punkt widzenia. Nauczysz się w końcu że twoje zdanie nie jest jedynie słuszne, ostateczne i każdy ma prawo do swojego? Mnie aż zatrzepało gdy niedawno napisałeś coś o Cowboyu Bebopie. A czy odezwałem się choć słowem? Nie, bo to twoje zdanie i ja je szanuję, choćby nie wiem jak bardzo mi się nie podobało.
Wiem że to rzucanie grochem o ścianę, ale "czasami człowiek musi, inaczej się udusi".
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2202 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:37:24 pm »
Mówisz o Higurashi ? Bo twój opis tam bardziej pasuje. Tam też się nie było czego bać co nie ?
Rozumiem że dla ciebie wadą jest ta kreska że postacie mają duże oczy. No ale wiesz taki styl jest tym razem.
Ja przedstawiam swoją opinię po 3 odcinkach. Anime bardzo wciągające, ale jutro obejrzę całość. W nocy bym musiał bardzo cicho oglądać, a na głośnikach 5.1 to żadna przyjemność.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2203 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:46:19 pm »
Jak zwykle nic zrozumiałeś, albo sobie jaja robisz. Nie, w Higuraszu nie ma się czego bać, ale ma on ten klimat którego zabrakło EL czy C;H. Czy może inaczej - tam jestem w stanie go poczuć. A co do wielkookich loli - to było tylko takie stwierdzenie, równie dobrze mogłem napisać "biuściaste mangowe laseczki". Więc mnie tu proszę nie brać pod włos, że mi się wielkookie postacie nie podobają.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2204 dnia: Grudzień 30, 2008, 10:51:29 pm »
 :lol:
Tak żartobliwie wspomniałem o Higurashi bo twój tekst tam pasował.
Ogólnie nie lubię takiego głupkowatego podchodzenia i określania anime w stylu postacie z wielkimi oczami, mangowe laseczki z wielkim biustem itp.
Najlepiej napisać dziewczyny i potem dać określenie. Realistyczniejsze określenia bardziej mi się podobają.