trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2595 dnia: Styczeń 28, 2009, 02:20:38 am »
Zacząłem dziś w końcu Gunslinger Girl: Il Teatrino. I mam tylko jedno pytanie: WTF? Co oni zrobili z designami postaci? Teraz wygląda to jak jakaś niedorobiona haremówka. Co dalej... Gdzie się podział gęsty niczym kilkudniowa grochówka klimat serii pierwszej? Gdzie misterne budowanie psychologii postaci? Teraz to przypomina płytki serialik akcji. No i najważniejsza sprawa: co oni zrobili z moja Ettą? Nie dość że kompletnie zmienili jej charakter i z introwertycznej dziewczynki zamieniła się w normalnego bachora i gada jak najęta, to jeszcze dostała nową seiyuu.
Słyszałem tu i ówdzie że druga seria jest o wiele gorsza od pierwszej, ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Dla przykładu taki Genshiken też zmienił designy w drugim sezonie, ale za to nadrobił to świetnymi nowymi postaciami, jeszcze lepszymi dialogami i wciągającą fabułą. Zaś Il Teatrino to kompletna porażka, porażka na całej linii. Już dawno się tak nie zawiodłem na żadnym anime, tym bardziej że z niecierpliwością długo czekałem aż w końcu ktoś łaskawie raczy wysubować tę serię do końca. Jednocześnie tytuł ten pobił w moim prywatnym rankingu czas na najszybszy drop. Do tej pory wynosił on półtora odcinka, teraz wynosi 11 minut i 40 sekund.
Nie dziwię się... miałem tak samo ale potem spróbowałem jescze raz i dotrwałem do odcinka 6...
w sumie tylko dlatego iż mimo ucieczki klimatu i okropnego "dizajnu" scenariusz pisał sam twórca mangi i niejako mamy tu akurat fabułe z pewną "intrygą"... może teraz jak już jest w całości to jakoś to przemęczę bo jednak ciekawi mnie jak się to wszystko rozwiąże...
No ale to już nie to... o ile z ciekawości mogę sobie oglądać nawet mocno średnie czy tez słabe serie o tyle 1sze "Gunslingerki" to jeden z moich ulubionych tytułów należący do mojego prywatnego top 5, tytuł który widziałem kilkakrotnie i który właśnie zbieram na DVD coś co jestem w stanie oglądać bez przerwy i przyjemność z tego wręcz rośnie z czasem...
A Il teatrino to żenada i nijak tego do 1dynki nie można przyrównać.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2596 dnia: Styczeń 28, 2009, 02:36:52 am »
Przepraszam cię wyspa - mój błąd. Wciąż brak 10 odcinka, choć o dziwo są 11 i 12. Nawet tego nie zauważyłem.
A co do oglądnięcia z ciekawości - wiesz, gdyby nie było pierwszej serii, to może bym Il Teatrino oglądał i może nawet by mi się podobało. Ale pierwsza seria jest i wytycza pewien kanon, od którego druga odbiega. To tak jakby Scooter nagle zaczął grać heavy metal zamiast tandetnego dyskotekowego łupcy-pupcy. Po prostu szkoda mi czasu na katowanie sie tytułem, który zawiódł mnie kompletnie na całej linii - tym bardziej że mam spore zaległości w innych tytułach uznawanych za hiciory, takich jak np. Full Metal Panic czy Shakugan no Shana.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2597 dnia: Styczeń 28, 2009, 03:21:45 am »
Przepraszam cię wyspa - mój błąd. Wciąż brak 10 odcinka, choć o dziwo są 11 i 12. Nawet tego nie zauważyłem.
A co do oglądnięcia z ciekawości - wiesz, gdyby nie było pierwszej serii, to może bym Il Teatrino oglądał i może nawet by mi się podobało. Ale pierwsza seria jest i wytycza pewien kanon, od którego druga odbiega. To tak jakby Scooter nagle zaczął grać heavy metal zamiast tandetnego dyskotekowego łupcy-pupcy. Po prostu szkoda mi czasu na katowanie sie tytułem, który zawiódł mnie kompletnie na całej linii - tym bardziej że mam spore zaległości w innych tytułach uznawanych za hiciory, takich jak np. Full Metal Panic czy Shakugan no Shana.
Il Teatriono raczej oglądam tak jakbym sobie przeglądał jakiegoś doujina ot zwykła ciekawość i chęć zobaczenia ulubionych bohaterów.
Na prawdę nie łącze 1dynki z Il... nijak mi one nie pasują ani tez niejako Il nie kontynuuje fabuły z 1dynki bo i nie ma czego kontynuować... 1dynka była serią przedstawiającą bohaterki... tu mamy coś zupełnie innego bo jakiś wątek o organizacji która chce walczyć z pewnymi środowiskami politycznymi i przy okazji tym całym "Social Welfare".
I w sumie cieszę się iż akcja jedynki została zamknięta i nie pozostawiała niejako niedokończonych wątków bo tylko bym się wściekł widząc tak mierną kontynuację... a tak mam po prostu jakiegoś średniaka mówiącego o czymś innym ale z postaciami które znam :).

A przynajmniej takie myślenie pozwoliło mi przetrwać te 6 epów... jeżeli wezmę się za następne 6 to tylko ze względu na Triele bo akurat z nią był dość ciekawy wątek całkiem na poziomie a to moja ulubiona bohaterka Gunslingerek. Co do reszty dziewczyn tak na prawdę z tych 6 epów mało pamiętam po prostu nic takiego ciekawego tam nie było... O.o

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2598 dnia: Styczeń 28, 2009, 03:33:51 am »
Skoro tak stawiasz sprawę, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia i wytrwałości w dalszych bojach z serią. Tej wytrwałości, której mnie zabrakło. Ale sorry - tego co zrobili z Ettą nigdy im nie podaruję.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2599 dnia: Styczeń 29, 2009, 07:40:51 pm »


A w anime jakby przytyła kilkanaście kilo. Nie wiem czy to specjalne czy tylko tak im żałośnie wyszło.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2600 dnia: Styczeń 31, 2009, 12:06:33 am »
Meh, ok, odwołuję wszystko co powiedziałem wcześniej o Clannadzie.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2601 dnia: Styczeń 31, 2009, 02:16:02 pm »
Skończyłem Vampire Knight.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2602 dnia: Styczeń 31, 2009, 02:24:15 pm »
(kolejna prowokacja!)

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2603 dnia: Styczeń 31, 2009, 02:28:20 pm »
Spisek!

Powolutku rozsmakowuję się w Casshern Sins. Od dawna brakowało mi takiej serii. Wczorajszy odcinek i walka ze śpiewem w tle... Miodzio :D
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2604 dnia: Styczeń 31, 2009, 04:04:34 pm »
Skończyłem 4 pierwsze odcinki drugiego sezonu Tower of Druaga. I w końcu coś się wyjaśnia.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2605 dnia: Styczeń 31, 2009, 05:30:18 pm »
skończyłem oglądać  solee - nawet fajne, a teraz będę się nastawiał na to "Neon Genesis Evangelion"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2606 dnia: Styczeń 31, 2009, 10:37:59 pm »
Cytuj
skończyłem oglądać  solee - nawet fajne, a teraz będę się nastawiał na to "Neon Genesis Evangelion"
Lepiej poźno niz wcale, btw miałes na mysli "Sola"?

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2607 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:05:38 pm »
tak miałem na myśli "Sole"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2608 dnia: Luty 01, 2009, 09:33:02 am »
Sola to fajne anime, ale teraz oglądam D.Gray-man i druga połowa anime jest rewelacyjna. Co prawda ma ponad setkę odcinków, ale widzę że warto je oglądać bo jest naprawdę świetne.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2609 dnia: Luty 01, 2009, 10:00:15 am »
d gray mena powoli zasysam.....podobno dobre, nie wiem czy już całe wyszło ale jak tak to za parę sezonów się za to zabiorę.  a co do Neon Genesis Evangelion chciałem się spytać czy po za mechami znajdę tam coś za co mogę to polubić(bo osobiście nie lubię biegających mechów)? po amv'ce widziałem że postacie kreska ciekawa, ale czy tak jest naprawdę?

 

anything