Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2745 dnia: Luty 11, 2009, 12:29:18 pm »
sam oceniam ją na mocne 8/10 to na więcej imo nie zasługuje.

Na MALu dałeś jej 9/10  ;-)
A ja ten zachwyt tłumaczę tym że na razie obejrzeli ją głównie fani serii którzy najczęściej dają skrajne 9, 10.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2746 dnia: Luty 11, 2009, 12:47:29 pm »
Już się poprawiłem - z rozpędu musiało mi się kliknąć. Na początku tylko fani oceniali - ale też ciągle film jakimś cudem utrzymuje się na tym pierwszym miejscu. Z czasem pewnie się to wyrówna.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2747 dnia: Luty 11, 2009, 04:10:53 pm »
A ja sobie ogladam jeszcze raz GunGrave i o ile mozna narzekac na parę rzeczy to klimat ma niepowtarzalny i mocno winduje atrakcyjnosc tego anime szczegolnie klimat tych pierwszych odcinkow.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2748 dnia: Luty 11, 2009, 05:25:46 pm »
zapomniałem wspomnieć o najlepszej scenie z V części KnK, która miała miejsce już po napiasch końcowych, kiedy to Shiki
Spoiler: pokaż
upomniała się o klucze do mieszkania Kokuto, wydała sie wtedy taka, hmm ludzka ? jeszcze się ta kołdrą otuliła :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2749 dnia: Luty 11, 2009, 06:01:14 pm »
klimat ma niepowtarzalny

Niech zgadnę - jesteś jeszcze przy pierwszej połowie serii?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2750 dnia: Luty 11, 2009, 07:23:25 pm »
Oglądam Strawberry Panic i nie mogę uwierzyć jakie to anime jest głupie. Jak ktoś oglądał to wie o czym mówię. Przykładowo odcinek 4-5 bo na razie tyle obejrzałem.
Dlaczego oni robią rzeczy całkowicie absurdalne, które się nie mogą zdarzyć ? Nie oczekuję dużo logiki, ale choć minimalnie zwłaszcza po takim anime.
Te dwie dziewczyny z 4 i 5 odc to jedynie do zakładu zamkniętego pasują bo głupoty ich zachowań w odcinku 4 i 5 nie da się wytłumaczyć.
Mam nadzieję że później będzie lepiej.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2751 dnia: Luty 11, 2009, 07:23:26 pm »
Na MALu dałeś jej 9/10  ;-)
A ja ten zachwyt tłumaczę tym że na razie obejrzeli ją głównie fani serii którzy najczęściej dają skrajne 9, 10.
Ja nie jestem tym zachwycony. Moja ocena to 7/10 głównie za ładną kreskę i uważam to anime za dosyć nudne. Szkoda że ograniczono akcję do minimum bo te wszystkie filmy są w 80 procentach przegadane.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2752 dnia: Luty 11, 2009, 08:26:59 pm »
The Heroic Legend of Arslan - kawał solidnego fantasy w starym stylu. Wielka wojna, młody książę wyzuty z królestwa, tajemniczy rycerz w stalowej masce. Czego więcej trzeba. Kupa wszelkiej maści postaci w stylu dla każdego coś miłego. Niestety anime kończy się po 6 odcinkach praktycznie nie rozwiązując żadnego wątku a zaczęło robić się całkiem ciekawie bo sytuacja zaczęła się nieźle gmatwać.
Szkoda że nie skończyli tego anime bo z chęcią bym obejrzał jak potoczyły by się losy bohaterów.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2753 dnia: Luty 11, 2009, 09:10:34 pm »
Oglądam Strawberry Panic i nie mogę uwierzyć jakie to anime jest głupie. Jak ktoś oglądał to wie o czym mówię. Przykładowo odcinek 4-5 bo na razie tyle obejrzałem.
Dlaczego oni robią rzeczy całkowicie absurdalne, które się nie mogą zdarzyć ? Nie oczekuję dużo logiki, ale choć minimalnie zwłaszcza po takim anime.
Te dwie dziewczyny z 4 i 5 odc to jedynie do zakładu zamkniętego pasują bo głupoty ich zachowań w odcinku 4 i 5 nie da się wytłumaczyć.
Mam nadzieję że później będzie lepiej.

A u mnie to anime ma 10/10, jedyne obok FMP Fumoffu, chyba anfan się niedogadamy tym razem  :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2754 dnia: Luty 11, 2009, 11:03:21 pm »
Cytuj
A ja sobie ogladam jeszcze raz GunGrave i o ile mozna narzekac na parę rzeczy to klimat ma niepowtarzalny i mocno winduje atrakcyjnosc tego anime szczegolnie klimat tych pierwszych odcinkow.
Niech zgadnę - jesteś jeszcze przy pierwszej połowie serii?
Nich zgadnę- nie rozumiesz po polsku czy problemy z czytaniem z zrozumieniem. :neutral:

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2755 dnia: Luty 12, 2009, 07:31:46 pm »
Trzecia seria Tenchi Muyo OVA (Rio Ohki). Rzucając sentencją starego zgreda "kiedyś to robili dobre anime, teraz to już nie to samo".
No cóż, seria ma 6 odcinków plus jeden special i stanowi (chyba) zakończenie całej OAVki.
Osobiście mam dosyć mieszane odczucia po obejrzeniu i porównaniu do starych części.
Po pierwsze, uważam, że animacja jest słabsza.
Jest to moje osobiste zdanie bo po prostu uważam, że anime z lat 90 wyglądały zdecydowanie lepiej niż obecne. Animacja, głównie postaci, w obecnych produkcjach wydaje mi się zbyt sterylna i mam wraże nie, że jest taka jakaś mdła.
Raziło mnie to głównie w pierwszym odcinku gdzie było sporo retrospekcji i wykorzystanych scen ze starszych części. Poza tym niektóre szczegóły jak np uszy i niektóre miny bohaterów. Psuło mi to trochę odbiór całości. No ale w kolejnych odcinkach można się przyzwyczaić.
Niestety drugi, i najpoważniejszy zarzut dotyczy poprowadzenia fabuły. Autorzy scenariusz mieli chyba ADHD bo ilość nowych wątków i postaci jest zdecydowanie za duża. Miesza się to wszystko bez ładu i składu i ciężko jest pojąć o co dokładnie chodzi. A ostatni odcinek to już szczyt wszystkiego. Wywraca całą serię do góry nogami bez jakiegoś konkretnego powodu serwuje zakończenie które ni jak nie ma związku z całą serią.

Ale mimo całego tego niedoróbstwa serię można obejrzeć nie nabawiając się apopleksji. Humor mimo, że lekko obniżył poziom w stosunku do reszty dalej jest niezły i z niektórych momentów można się nieźle pośmiać.
Do starej OVA wrócę pewnie jeszcze nie raz do tej, może tylko dla przypomnienia, ale jak toś oglądał poprzednie to ten jeden raz można obejrzeć, co by wiedzieć jak to się skończyło.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2756 dnia: Luty 12, 2009, 07:59:02 pm »
Dzięki za opinię. Dam jej szansę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2757 dnia: Luty 12, 2009, 09:53:47 pm »
Tylko ten robocik jest w 3D. Laseczka jest już normalna, a do tego prześlicznie animowana.

Tak tylko powiem, bo mi się w oczy rzuciło, że laseczka też jest 3D, tylko z odpowiednio pocieniowanymi teksturami.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2758 dnia: Luty 12, 2009, 10:08:20 pm »
Masz rację, źle to ująłem. Panienka też jest 3D, tylko na tle robocika wygląda po prostu normalniej, nie daje aż tak bardzo po oczach sztucznością.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2759 dnia: Luty 12, 2009, 10:44:10 pm »
Vexille- słyszałem raczej niezbyt pochlebne wypowiedzi..., i tak w zastanawiam sie czemu? Oglada sieprzyjemnie grafika jest dobra tylko czasami cholernie zbyt ostra przez co miejscami razi, rewelacyjnie im wyszły tła i i walka fajna. Mam tez zastrzezenia co do postaci nie są złe ale podobnie ja w filamach z hollywood strasznie mało o nich przez co odniosłem wrazenie ze zasadniczo to jak statysci. fabuła nie jest zła nie jest rewelacyjna, aczkolwiek sam pomysł i jego przedstawienie juz lepiej. Taaaak jak dla mnie 7,5/10 w porywach dobrego samopoczucia nawet 8.

Daphne- na razie jestem po 2 odcinkach i nie jest źle, szału nie ma ale nie jest źle. Wyczuwam mchroczną tajemnicę otaczającą głowną bochaterkę, inną rzeczą ktorą zauwazyłem jest skąpy ubiur żeby nie rzec czegoświęcej nie rozumiem czemu musza byc tak rozebrane by walczyc moze to by rozproszyc wroga?

 

anything