trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2835 dnia: Marzec 06, 2009, 03:54:59 pm »
Taa, to było jedno z najgorszych 40 minut w moim życiu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2836 dnia: Marzec 06, 2009, 04:26:57 pm »
Pobiło moich dwóch poprzednich czempionów, Gundress i Madox - 01, (choć ten drugi miał jednak kosmicznie wypasiony mecha design)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2837 dnia: Marzec 06, 2009, 04:37:39 pm »
Pobiło moich dwóch poprzednich czempionów, Gundress i Madox - 01, (choć ten drugi miał jednak kosmicznie wypasiony mecha design)
Jeśli jeszcze nie widziałeś to polecam Big Wars - będzie duża szansa na kolejną zmianę w fotelu lidera :>
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2838 dnia: Marzec 06, 2009, 04:48:19 pm »
A widzieliście nowego Afro Samurai Resurrection? W sumie nie przybyło krztyny fabuły, ale te sceny walki... ; o Wystarczy zobaczyć walkę na molo z początku filmu...  :eek:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2839 dnia: Marzec 06, 2009, 04:51:38 pm »
Jeśli jeszcze nie widziałeś to polecam Big Wars - będzie duża szansa na kolejną zmianę w fotelu lidera :>
Ha! Czytałem kiedyś recenzję tego w Kawaii. Też raczej nie była pochlebna.
Ale design wygląda zachęcająco. Może kiedyś się skuszę  ;-)

Cytuj
A widzieliście nowego Afro Samurai Resurrection? W sumie nie przybyło krztyny fabuły, ale te sceny walki... ; o Wystarczy zobaczyć walkę na molo z początku filmu...  Surprised

Jeszcze nie ale właśnie dla samej animacji ściągnąłem sobie ripa z Blu-ray od THORY
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2840 dnia: Marzec 06, 2009, 05:06:06 pm »
WitchBlade obejrzałem w wersji DVD czyli bez cenzury i mam podzielone zdanie tj podobały mi się w nim niektóre rzeczy i sam fakt przesycenia erotyzmem anime i wygląd bohaterek po przemianie był świetny. Walki też nie były takie złe lecz niestety w tym anime było wiele rzeczy tak absurdalnych że odpychało od ekranu np zachowanie głównej bohaterki w wielu scenach, ale choćby ostatni odcinek bije głupotą większość wcześniejszych. Dla przykładu po co te 3 Neogines w ogóle tam były z nią walczyć bo głupi producenci pomyśleli że nudno żeby walczyła z sami robocikami ?
To nie ma sensu.
I od razu mówię że nie interesuje mnie seria i komiks bo wiem że anime jest całkowicie inne.
Oceniam 7/10 bo sama fabuła była ciekawa jak również ładna kreska i muzyka, ale anime wiele traci przez niedorzeczność postaci, którą znowu japońce doprowadzają do absurdu w anime.
PS:
Dziecko z tanuki napisało swój pseudobełkot już poniżej jakichkolwiek granic o tym anime i aż żal że oni coś takiego zamieszczają.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2841 dnia: Marzec 06, 2009, 07:43:35 pm »
Higurashi no Naku Koro ni Movie 2008 -oglądał ktoś może ten film ? dobry jest?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2842 dnia: Marzec 06, 2009, 10:00:17 pm »
A ja ostatnio obejrzałem sobie anime Bus Gamer - trzyodcinkowe anime na podstawie mangi autorki Sayuki. Trójka głównych bohaterów zgłasza się do nielegalnej gry zorganizowanej przez pewną korporację. Gra polega na odebraniu drugiej trzyosobowej drużynie płyty z danymi i utrzymanie jej. Im dłużej drużyna będzie posiadać płytę tym więcej zdobędzie pieniędzy. Bohaterowie postanowili, że będą grać do końca, czyli aż zbiorą po miliard na głowę. Każdy z nich ma swoje powody na zebranie pieniędzy i są gotowi wiele poświęcić żeby wygrać. Problem w tym, że drużyna została utworzona przez ludzi przypadkowych i całkowicie różnych. Anime naprawdę ciekawe i aż szkoda, że takie krótkie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2843 dnia: Marzec 06, 2009, 10:08:51 pm »
Owszem, dobre anime, bardzo niedocenione. Ale to nie tak z tym posiadaniem płyty. Po prostu drużyna "away" musi ją zdobyć, a drużyna "home" ma jej bronić. I tak w każdym meczu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2844 dnia: Marzec 06, 2009, 10:11:21 pm »
Cytuj
Po prostu drużyna "away" musi ją zdobyć, a drużyna "home" ma jej bronić. I tak w każdym meczu.
W ostatnim odcinku było odwrotnie. Co ciekawe jeden z bohaterów grał z policjantką w bijatykę na automatach z bohaterami z anime sayuki. Ciekawe czy ta gra istnieje.  :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2845 dnia: Marzec 06, 2009, 10:25:32 pm »
Nie, nie istnieje. Rozmawiasz z człowiekiem który... nevermind. Ale takiej gry nie ma. Daję za to głowę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2846 dnia: Marzec 06, 2009, 11:38:53 pm »
Starship Operators. Eee... zapowiadało się całkiem nieźle, liczyłem zwłaszcza na jakieś względnie realistyczne oddanie warunków panujących w kosmosie i praw fizyki, zaś niewielką nadzieję na inteligentną akcję i dreszczyk emocji rodem z Gry Endera zostawiłem sobie niedopowiedzianą ale w tej trzynastoodcinkowej serii nic godnego uwagi się nie wydarzyło.

W sumie sztampa - nastolatki (ładne przyznam) kierują czymś, czym generalnie nie powinny kierować, jak w milionie różnych anime. W tym wypadku wojenny statek kosmiczny. Początek był zachęcający, bo po agresji złych (w tłumaczeniu nazywa się królestwem, ale nic monarchicznego tam nie wypatrzyłem) grupka chce porwać okręt by prowadzić partyzantkę ale wpada na lepszy pomysł. Podpisuje kontrakt z siecią telewizyjną, by za ten kapitał wykupić statek na własność. Warunkiem jest jednak wpuszczenie na pokład kamer i wyłączność dla tej sieci.

Problem braku dźwięku w kosmosie rozwiązali - telewizja dodaje go by walki gwiezdne wyglądały atrakcyjnie dla widzów, ale tu fizyka się kończy, bo lasery nie dość, że są widoczne w kosmicznej próżni, to jeszcze widać, jak przemieszcza się wiązka. Okręty poruszają się w szyku frontowym, zupełnie jak statki morskie, które mają do dyspozycji tylko dwa wymiary manewru. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że żaden dowódca nie wpadł na pomysł podlecieć od dołu... A właśnie, komendy: raz usłyszałem jak na mostku ktoś powiedział, że nieprzyjaciel jest z lewej, czy coś w tym rodzaju. Wyborne określenie do nawigacji w przestrzeni.
Zaniedbań jest mnóstwo i to się raczej rzuca w oczy, bo fabuła nie angażuje naszej uwagi w wystarczającym stopniu. Śmierć niektórych bohaterów w boju, która miała dodać dramatyzmu jest... sztuczna, tak, że doskonale wiemy kto i kiedy straci życie.

Z resztą im bliżej końca, tym banalniejsza jest historia i w dodatku wieńczy ją tak niesatysfakcjonujące zakończenie, że wiemy z całą pewnością, iż początkowy entuzjazm autorów wypalił się już kompletnie i chcieli mieć to już za sobą. A szkoda, bo Starship Operators mogło z racji swoich pretensji do realizmu i bardzo eleganckiej kreski (animacja jednak przeciętna) sięgnąć poziomu Seikai no Senki. Nie zrobiło tego i trudno. Daję mu 6/10.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2847 dnia: Marzec 07, 2009, 11:21:45 am »
Obejrzałem Now and Then, Here and There.
Przygnębiające jest, a oto moje małe streszczenie.
- w anime występują w stanowczej większości dzieci
- gwałty
- dzieci w ciąży
- tortury
- zabijanie
- świr u władzy z oddaną do granic absurdu pomocnicą
- nadpobudliwy i głupi chłopak z drewnianym mieczem Kendo
- dziewczynka co tworzy wodę
- świat 10 MILIARDÓW lat do przodu
- podróże w czasie

Ogólnie nie było takie złe jak ktoś lubi te cechy.
Obejrzałem je w jeden dzień i popsuło mi nastrój choć zawsze mogło być gorzej niż było.
Oceniam 7/10

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2848 dnia: Marzec 07, 2009, 02:31:01 pm »
Melancholy of Suzumiya Haruhi-chan. DZiwne, krótkie zapchajdziurki, ale kurde, odcinek 7 epicki, epicki. Zbiszony Koizumi rządzi, wymiata i powala. POZYCJA OBOWIĄZKOWA dla hinciar i tropicielek biszów :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2849 dnia: Marzec 07, 2009, 09:21:39 pm »
Cytuj
Obejrzałem Now and Then, Here and There.
W innym czasie moze bym i obejrzał, ale jak na razie nie mam totalnie nastroju na anime z takimi cechami(tzn. przygnebienie, łamanie dzieci i dzieci w ciązy[tzn. dzieci=do 14 lat]).

 

anything