trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2850 dnia: Marzec 08, 2009, 04:20:17 pm »
Oglądam Kurenai i jestem na 6 odcinku i aż żal to oglądać gdyż taki to gniot. Recenzentom z tanuki już naprawdę problemy doskwierają coraz poważniejsze jak patrzę na ich oceny.
Teraz żałuję że Now and Then, Here and There oceniłem tylko 7/10 bo w porównaniu z tym shitem Kurenai to powinienem tamto ocenić 10/10.
A dlaczego Kurenai to shit ?
Po połowie anime kilka szczegółów.
- przeraźliwie nudne
- przeraźliwie głupie (oprócz dziewczynki bo jedynie ją można znieść), ale chłopak i jego świrnięte sąsiadki nienawidzę takich głupich postaci.
Tolerowanie słowa baka jest jak mówienie cześć chyba dla japońców jest normalne.
Dobra jak zdołam to obejrzeć do końca to może coś napiszę więcej.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2851 dnia: Marzec 08, 2009, 10:56:29 pm »
Tekkon Kinkreet

Już dawno nie oglądałem czegoś tak nietypowego. Pierwsze co rzuca się w oczy to animacja. Jest to chyba najlepiej przedstawione miasto jaki zobaczyłem w anime. Jego szczegółowość, dokładność zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Ciekawe kontrastuje z tym sposób przedstawiania ludzi, którzy wyglądają niedbale, jakby rysowani od niechcenia.
Historia jest ciekawa  i interesująca (o czym opowiada nie będę się rozpisywał ponieważ to można w recenzji na tanuki/azunime znaleźć).
Bohaterów jest sporo, dobrych jest mniej, jak dla mnie tylko Biały, Staruszek i może 2 policjantów się do nich zaliczają, reszta dzieli się na złych i gorszych. Co jest wielkim plusem tej serii. Najlepiej skonstruowaną postacią jest Czarny, niewiele odstaje od niego Szczur, a cała reszta goni ich w peletonie który trzyma wysoki poziom.

Zakończenie i przemowa Minotaura jest imo zbyt chaotyczna, ale i tak pasuje do tego filmu.

Jeszcze może kilka słów o wydaniu. Zdziwił mnie brak lektora pl. Z dodatków to komentarze twórców, wywiad z reżyserem i reportaż o realizacji.
Wolę jednak wydania AG (tańsze:) ), na TV nie widziałem różnicy w jakości między Tekkonem a EP, Champloo, czy haibankami. AG często dodaje kartonowy box i jakąś pocztówkę (potrzebna do niczego nie jest, ale tez nie przeszkadza).


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2852 dnia: Marzec 08, 2009, 11:08:44 pm »
Ech anfanie - nie jesteś ty czasem za młody na animce pokroju Kure-nai? Bo wiesz, to nie jest anime dla dzieci, nie chodzi tam o walki słodziachnych bohaterek typu Shana.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2853 dnia: Marzec 09, 2009, 05:55:09 am »
W innym czasie moze bym i obejrzał, ale jak na razie nie mam totalnie nastroju na anime z takimi cechami(tzn. przygnebienie, łamanie dzieci i dzieci w ciązy[tzn. dzieci=do 14 lat]).

określenie, że w Now and Then to gwałty i ciaza nieletnich jest prawie tak trafne, jak powiedzenie, że w Evangelionie są mechy i pingwiny... Świetne, mądre, gorzkie anime, które jak mało inne konczy wątki WSZYSTKICH postaci, każdej jednej, które pokazuje siłę człowieka i moc przetrwania, wiarę w przyszłość... Tam jest Nabuka, który zastępuje dzieciakom-żołnierzom ojca, choć jest niewiele od nich starszy i ukrywa przed nimi gorzką prawdę o wojnie i mnie to wystarczyło. Dla tej postaci warto ogladać.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2854 dnia: Marzec 09, 2009, 07:23:05 am »
Też oglądam teraz kurenai, ale dopiero jestem na 9 odcinku i nie mogę zgodzić się z tym że jest głupie. Sąsiadki akurat polubiłem, chodzi w nich żeby były trochę "świrnięte" jak ta mhroczna kobieta z czaszką na szyi. Mnie raczej rozczarowało ale dlaczego to napisze jak skończę ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2855 dnia: Marzec 09, 2009, 11:17:24 am »
Właśnie skończyłem oglądać Soukou no Strain. Bohaterką anime jest Sara Werec, 16-letnia utalentowana pilotka Mechów (tytułowych Strainów). Będąc jeszcze dzieckiem złożyła obietnicę iż zostanie pilotką i dołączy do swojego brata(jednego z najlepszych pilotów w historii) w wojsku. Pewnej nocy akademia, w której uczy się Sara zostaje zaatakowana prze wrogą armie, na czele której stoi Strein(wrogowie nie odkryli technologii produkcji tych mechów). W walce ze zdrajcą giną najlepsi przyjaciele bohaterki a ona sama traci swój mimic(urządzenie umożliwiające pilotaż mechów typu Strain, niemożliwe do naprawienia), jednak udaje się jej przeżyć. Niedługo potem spotyka zdrajcę którym okazuje się być jej brat, który z laboratorium w akademii wynosi mała dziewczynkę.
Naprawdę udana seria.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2856 dnia: Marzec 09, 2009, 03:32:08 pm »
Ech anfanie - nie jesteś ty czasem za młody na animce pokroju Kure-nai? Bo wiesz, to nie jest anime dla dzieci, nie chodzi tam o walki słodziachnych bohaterek typu Shana.
Chodzi o nadzwyczaj realistycznie inteligentną 7 latkę i jej niesamowitych obrońców  :lol:
Bo to nie było nic fajnego i po co te klapki na oczach masz bo aż się nie chce wierzyć że uważasz to anime za dobre.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2857 dnia: Marzec 09, 2009, 03:32:09 pm »
określenie, że w Now and Then to gwałty i ciaza nieletnich jest prawie tak trafne, jak powiedzenie, że w Evangelionie są mechy i pingwiny... Świetne, mądre, gorzkie anime, które jak mało inne konczy wątki WSZYSTKICH postaci, każdej jednej, które pokazuje siłę człowieka i moc przetrwania, wiarę w przyszłość... Tam jest Nabuka, który zastępuje dzieciakom-żołnierzom ojca, choć jest niewiele od nich starszy i ukrywa przed nimi gorzką prawdę o wojnie i mnie to wystarczyło. Dla tej postaci warto ogladać.
Bez przesady. Aż takie świetne to nie jest. Ocena anime wynika ze scen które robią największe wrażenie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2858 dnia: Marzec 09, 2009, 03:32:09 pm »
Też oglądam teraz kurenai, ale dopiero jestem na 9 odcinku i nie mogę zgodzić się z tym że jest głupie. Sąsiadki akurat polubiłem, chodzi w nich żeby były trochę "świrnięte" jak ta mhroczna kobieta z czaszką na szyi. Mnie raczej rozczarowało ale dlaczego to napisze jak skończę ;)
No i nie zrozumiałeś. Ta kobieta z czaszką była mi obojętna. Głównie ta druga działała na nerwy. Nienawidzę takich nierealistycznych postaci.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2859 dnia: Marzec 11, 2009, 12:19:48 am »
No dobra, zjadłem Nagasarete Airantou.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2860 dnia: Marzec 11, 2009, 12:37:46 am »
Szacun.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2861 dnia: Marzec 11, 2009, 12:48:06 am »
No dobra, zjadłem Nagasarete Airantou.

Uważam, iż oglądanie takich anime jest nienormalne. Nienawidzę takich anime. Są nierealistyczne.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2862 dnia: Marzec 11, 2009, 12:57:18 am »
Cytuj
Uważam, iż oglądanie takich anime jest nienormalne. Nienawidzę takich anime. Są nierealistyczne.
Piszesz tak bo się nie znasz. To najbardziej realistyczne anime jakie powstało. Zasługuje na ocenę 8.5/10, ponieważ jest:
- ciekawe
- dobrze zrobione
- występują fajne postacie.
Poza tym nie wierzę, że oni tam w ogóle nie piją sake. Na pewno muszą pić, bo przecież to niemożliwe, żeby nie pili.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2863 dnia: Marzec 11, 2009, 01:02:49 am »
Nice try, you made my day. Both of you.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2864 dnia: Marzec 12, 2009, 01:55:52 am »
Heh, Shana wciąga. Przezornie nie dlnąłem sobie kolejnego odcinka, żeby mieć kiedy spać. I zaczynam się domyślać, czym inspirowali się twórcy Sola.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.