Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2925 dnia: Kwiecień 03, 2009, 06:59:31 pm »
Bere, ci to proponowałbym Women At Work  :p
Spoiler: pokaż

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 07:15:33 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2926 dnia: Kwiecień 03, 2009, 07:09:46 pm »
Lol, kojarzę coś. Niestety nie bardzo trafia mi w gust. :p

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2927 dnia: Kwiecień 03, 2009, 09:06:44 pm »
Bible Black jest fajny.
Szczególnie pod względem animacji podnosi średnią gatunku.
Ale nawet pod względem animacji są lepsze. Występowanie w bible black futa dyskwalifikuje to.
Ja lubię normalne produkcje.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2928 dnia: Kwiecień 03, 2009, 09:06:45 pm »
A ja oglądałem ich tony i wciąż szukam tego jedynego...
Obejrzyj Harukoi Otome - najdoskonalsze eroanime bez przemocy. Kreska bardzo wysokiej jakości. Również Aneimo jest bardzo sympatyczne.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2929 dnia: Kwiecień 07, 2009, 01:19:08 am »
Harukoi Otome

No nic, jak anfan poleca to nie ma bata, oglądamy. Mam alkohol. I chętną dziołchę. Do oglądania, znaczy się.

Pierwsza minuta, zawiał wiatyr, loli-siostrzyczka wpienia się, że brat widział jej majteczki. Mmm, życiowe...

Cóż za piękny plot device, nagle szkoła dla dziewczynek zmieniła się w koedukacyjną. Oł jea.

Druga minuta i już loli ujeżdża swojego brata ? Niestety (?) w ubraniach.

O, jest nawet yaoi.

Omg, ta szkoła jakaś orwellowska. Jedna z loli zabrania mu myśleć o zboczonych rzeczach, tak po prostu.

Mundurki też takie realistyczne.

Koleś nie pojmuje, że loli to takie małe głupie stworzonka, że zetknięcie się z czymkolwiek związanym choćby odlegle z seksem jest osobistą tragedią. Miejmy nadzieję, że szybko je uleczy.

Piąta minuta, przewinęły się przez ekran już wszystkie stereotypowe typy postaci.

Szósta minuta i jak na razie to chłopak woli cycki. Na razie. Czy wetknie tej kendo-babie shinai w tyłek ?

Zastanawiam się co on jej tam wsadził poza wackiem że takie gooey odgłosy były. Hmmm...

No juuuuuuuuuuż, STICK IT IN HER POOPER !

Oj, kto to będzie sprzątał... Kendo-baba przecieka, wezwijcie hydraulika !

Piętnasta minuta, nasz bohater znalazł loli w siatce. I... uwolnił ją. Oportunista to on nie jest.

Loli-siostrzyczce okres się spóźnia. Hmmmm.

Oczywiście czajldhud frend chce się z nim ruchać. No wai.

No, jak teraz jej tyłka nie spenetruje to chyba pójdę tam i go strzelę.

A ona niewprawiona jakaś. Będzie krwawić ? Ewww...

No na szczęście nie...

NO TAAAAAAK. Oczywiście bohater z emo przeszłością, siostrzyczkę zabrał mu TIR i zamiast tego podstawili mu jakąś loli. Biedny, biedny... Plot device do wspólnego dupczenia się. Ohmigosh.

Słuchajcie rad swoich przyjaciół z dzieciństwa: 'wiosna jest, pieprzyć się trzeba, z siostrą na przykład !'

No i to tyle jeśli chodzi o epek pierwszy, widać palcowanie loli zaklepane jest epek drugi. Przykładem anfana orzeczenie o genialności tego anime zachowam na zakończenie. Tymczasem idziemy odtwa... omawiać poszczególne sceny, dziękuję za uwagę i dobranoc. :idea:

Offline Błotnik

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2930 dnia: Kwiecień 09, 2009, 06:29:12 am »
A ja może z taką prośbą się zwrócę:

Po obejrzeniu kilku serii romantycznych komedyjek, zapragnąłem obejrzeć coś poważniejszego.
Mam ochotę na coś w stylu Evangeliona, pomieszanego z Higurashi, okraszonego odrobiną Ergo Proxy, z lekką nutką Pumpkin Scissors.
Oczywiście nie musi to być wszystko na raz, ważne, by była to jakaś poważniejsza tematyka.

Jako znawcy anime, na pewno podpowiecie mi co warto obejrzeć. Z góry dziękuję!
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2931 dnia: Kwiecień 09, 2009, 08:13:39 am »
Błotnik: Kaiba recenzja na tanuki:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1334-kaiba/rec/1387
I kawałek recki "Kaiba to niewątpliwie jedno z najciekawszych, ale i najtrudniejszych w odbiorze anime, jakie było mi dane oglądać. Dojrzała i nieszablonowa fabuła oraz unikatowi bohaterowie stanowią o wartości tej produkcji, ale i oryginalna grafika to klasa sama w sobie."

ewentualnie sprawdź: Mushishi, Texhnolyze, Wolf's Rain i Seirei no Moribito (to ostatnie zdecydowanie polecam)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 08:19:38 am wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2932 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:42:24 am »
Texhnolyze, może nawet Lain albo Boogiepop Phantom.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2933 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:38:41 pm »
http://shinobi.filmweb.pl/
jeśli ktoś oglądał ten film to czy może powiedzieć czy naprawdę jest to na postawie lub podobne do anime "Basilisk"?
Mnie tam bardziej przypominało Naruto   :p, ale film jest rewelacyjny mało kiedy widziałem coś na tym poziomie.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2934 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:47:11 pm »
To Basylisk w wersji aktorskiej.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2935 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:59:39 pm »
więc trzeba będzie zobaczyć "Basilisk" bo film jest rewelacyjny.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2936 dnia: Kwiecień 09, 2009, 08:08:58 pm »
Po obejrzeniu kilku serii romantycznych komedyjek, zapragnąłem obejrzeć coś poważniejszego.
Mam ochotę na coś w stylu Evangeliona, pomieszanego z Higurashi, okraszonego odrobiną Ergo Proxy, z lekką nutką Pumpkin Scissors.
Oczywiście nie musi to być wszystko na raz, ważne, by była to jakaś poważniejsza tematyka.

Jako znawcy anime, na pewno podpowiecie mi co warto obejrzeć. Z góry dziękuję!

Ogólnie jak chcesz coś bardziej wymagającego, to skup się na filmach, serie TV w większości przypadków robione są pod fanów i sprzedawanie DVD/innych fantów. Hayao Miyazaki, Mamoru Oshii, Satoshi Kon i Studio 4°C obejrzani?

A poza tym z rzeczy niewymienianych Xam'd: Lost Memories, Haibane Renmei, Baccano! i seria Seikai (Crest/Battleflag of the Stars).
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2937 dnia: Kwiecień 09, 2009, 10:52:27 pm »
Tales of the Abyss
Wiązałem z tym anime spore nadzieje, lecz niestety bardzo się zawiodłem. O ile mogę wybaczyć pozycji to że ogólnie nie prezentuje wysokiego poziomu to zmarnowanego potencjału już nie zostawię spokojnie. W skrócie, jest to dla mnie największe, po Claymore, rozczarowanie.
A teraz w kilku zdaniach dlaczego uważam że Abyss ssie i połyka. Całość umieszczę jako spoiler ponieważ będą się tam przewijały ważne wątki fabularne.

Spoiler: pokaż
 Anime zacząłem oglądać jakieś pól roku temu i nie pamiętam wszystkiego dokładnie + nigdy nie miałem pamięci do nazw :)

Na wstępie chciałbym się skupić na plusach. Kreska jest bardzo dobra, wszystko jest kolorowe, żywe. Największą zaletą tego anime jest fabuła. Jest ona bardzo dopracowana, ciekawa i aż chce się poznać zakończenie tej serii. Niestety to właśnie z nią wiąże się największy minus, nie wykorzystanie potencjału bohaterów i ich wizerunku. W większości serii dzielę bohaterów na białych i czarnych, czasami szarych, choć tych nie ma za wielu w anime. Tutaj mam wrażenie, że wszyscy na swój chory, wypaczony sposób są biali i chcą żeby na świecie zapanował pokój i miłość. Na to że Luke i jego wesoła gromadka stoi po stronie dobra nie potrzeba specjalnych dowodów. Inni np Van, który ogólnie chce zniszczenia wszystkeigo marzy tylko o świecie bez Score, gdzie ludzie (a w zasadzie repliki) będą wolni i szczęśliwi a ich los nie będzie z góry przesądzony. Mohs który wydaje się najwredniejszą postacią rządną władzy o iście makiawelistycznych zapędach też chce pokoju, tylko chce to osiągnąć przy użyciu Score. Wszyscy chcą tego samego ale każdy w inny sposób, może okrągły stół by im się przydał do debaty ? No przecież po co załatwić sprawę za pomocą koncyliacji jak dużo łatwiej jest wybić wszystkich mieszkańców i zastąpić ich replikami/powybijać oponentów którzy się z nami nie zgadzają(to o Luke & reszcie)/zamienić się w mutanta o wielu kończynach. Czy ktoś nie mógłby po prostu dążyć do cholernego zniszczenia świata czy przywołania demona który by po prostu zamienił glob w jedno wielkie morze ognia ? Wtedy ta walka miałaby sens a tak wyszła jakaś dziwna groteska.

Kolejna sprawa bohaterowie, tutaj zdecydowanie leży największy minus serii choć na początku spodziewałem się że będzie to jeden z mocniejszych punktów abyssa.
Główny bohater Luke to idiota. Na początku rozkapryszony bachor zamieniający się następnie w emo chcące wszystko obronić. Problem z bohaterami polega na tym że nie wykorzystano ich potencjału, najczęściej padającym słowem jest "przepraszam" za wszystko, bez powodu. Czemu cała ta banda jest tak przewidywalne dobra, płaska i nieciekawa ? Np Guy, stracił rodzinę, planował zemstę a jak przyszło co do czego to stwierdził że to nie ważne i już go to nie interesuje. No czemu twórcy jakoś nie pociągnęli tego wątku, czemu nie dali większej skazy na tym doskonałym diamenciku ? Anise zdradza drużynę, o dziwo miała powód, nie dlatego że jest zła tylko po prostu porwali jej rodziców. W wyniku tego wątku ginie Ion a do przybitej Anise ktoś mówi: Jest okay, przecież nie miałaś wyboru w końcu porwali Ci rodziców itd itd więc ci wybaczamy. n/c Dalej Natalia, fałszywa księżniczka której w pewnym momencie wypiera się król, koniec końców padają sobie w ramiona przy słowach Kocham cię jak córkę/ojca. Żałosne ale przy okazji Natalia zabija swojego ojca, prawdziwego. Strzela mu w plecy po czym po chwili zapomina o sytuacji i ekipa wyrusza dalej przed siebie.

A co najbardziej zdenerwowało mnie przy bohaterach ? To że wybili boskich generałów, bohaterów których najbardziej polubiłem w całej serii. Bo i jaki był powód tego że ich zabili ? Ich śmierć była wyjątkowo bezsensowna i niepotrzebna. Legretta trafiona śmiertelnym ciosem pada w ręce Tear, skoro łączyła je więź to dlaczego pozwoliła ją zabić, a wręcz przyłożyła do tego rękę ? Ariette ginie z rąk Anise, która  następnie biegnie do jej ciała. Natalia zabija Largo, swojego ojca, bo stał im na drodze ?! Podobnie sprawa z Sync'em wygląda. Jade zabija Dista mimo że byli kumplami, ale że wszedł w drogę musi zginąć. Van, no dobra, jako główny boss musiał zginąć.
To już było przegięcie, zdecydowane przegięcje jak dla mnie.


3/10 Nie polecam, jest masa innych fajnych, spokojnych serii które warto obejrzeć.

p.s.
 ech trochę długi post wyszedł


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2938 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:59:13 am »
W skrócie, jest to dla mnie największe, po Claymore, rozczarowanie.

Claymore było dobre do póki trzymali się mangi.Od pewnego momentu coraz mniej trzymają się pierwowzoru i zaczyna robić się gorzej.Ostatnie odcinki nie mają nic wspólnego z mangą i owszem nie nadają się po prostu do oglądania.Jest to klasyczny przykład jak autorzyny anime wykładają niezła mangę.Jako umiarkowany fan claymore oglądając ostatnie odcinki anime myślałem że się rozpłacze i to bynajmniej nie że wzruszenia.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2939 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:24:51 pm »
Zeromus: mangi nie czytałem, ale fakt że się jej nie trzymali nie był głównym problemem. Ja podzielam poglądy zawarte w tej recenzji: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/951-claymore/rec/1039


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

 

anything