trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3030 dnia: Kwiecień 27, 2009, 08:01:13 pm »
Utawarerumono to równierz jeden z moich faworytów ale muszę stwierdzić że w stosunku do gry anime jest ładnie okrojone.Nie chodzi mi nawet ze wycieli sceny "dla dorosłych" bo te w grze były wyjątkowo słabe.Choćby czarne charaktery-w grze każdy miał jakąś psychikę i motywy w anime pojawiają się znikąd i nawet nie jest wytłumaczone czemu robią to co robią albo jest wytłumaczone w telegraficznym skrócie.A szkoda bo kilku z nich to były ciekawe postacie. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3031 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:06:46 pm »
To bierz się za Tears to Tiara - na podstawie gry twórców Utawarca; dopiero wychodzi więc nie wiadomo czy będzie tak samo dobre, ale ja pokładam w tym pewne nadzieje.
No, póki co da się pooglądać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3032 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:10:34 pm »
Tales of the Abyss to zapewne jedno z najlepszych anime jakie ostatnio wyszło. Trzeba przyznać że jest super.

Offline angua

pomocy
« Odpowiedź #3033 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:04:45 am »
Witajcie
Nie interesuje się mangą ani anime chociaż lubię parę filmów i tu pojawia się mój problem na tyle poważny żeby szukać pomocy na forum.
Kiedyś mniej więcej w latach 80 ale na pewno powyżej 85  oglądałam pewna bajkę. Mocno wgryzła mi się w pamięć ale ponieważ byłam zbyt mała żeby zapamiętać  tytuł to mam teraz kłopot. Szukam jej po słowach kluczowych ale niestety bez sukcesów.
kojarzy mi się nazwa utopia,  pamiętam też że ludzi po śmierci zamieniali się w takie świetliste ptaki i odlatywali.  Była kobieta która z samotności skamieniała siedząc na klifie. Była wojna między dwoma królestwami o czystą wodę no i oczywiście miłość pary kochanków z tychże królestw oboje zresztą królewskich rodów.

proszę o jakieś wskazówki jeśli komukolwiek  coś z tego co napisałam wydaje się znajome.

Angua

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3034 dnia: Kwiecień 28, 2009, 04:22:02 pm »
Taka sprawa: czy ktoś oglądał może  Saint Beast - Kouin Jojishi Tenshi Tan ? Jeśli tak to czy miał napisy czy oglądał w oryginalnej wersji?

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3035 dnia: Kwiecień 28, 2009, 05:42:50 pm »
A ja dziś wszedłem do empika tak sobie zacząłem przepływać pomiędzy  działami aż dotarłem do działu z filmami i nawet ze nie zamierzałem niczego kupić to sobie popatrzyłem szukając animca. Moje zdziwienie było dość spore gdy na półce z bajkami nie znalazłem anime ale za to były na półce z filmami sensacyjnymi komediami i innymi... Czyżby ludzie zmądrzeli? A więc tak sobie spoglądałem i patrze a tam gunslingerki wszystkie odcinki patrze dalej a tam znowu gunsligierki ale jakieś czarne grzbiety, hmm nowa wersja? Ręce sięgnęły i patrzę a to drugi sezon. No to sobie myślę:
plusy dodatnie
-drugi sezon którego nie widziałem
-format dvd akurat do PS3 i TV
-kolejne oryginalne anime na półce
-ciężar portfela minus 100zł

Plusy ujemne
-tylko odcinki 1-8 na razie
-podobno gorszy design
-50 zł za sztukę to dość sporo
-jednak te 100zł to fajnie było by mieć

I tak oto wyszedłem z jaskini pokusy, straciłem jakiś zwitek papieru ale miałem kawałki plastiku.
Jeszcze nie oglądałem bo nie miałem zbytnio czasu ale wydanie już ma plusa za okładkę bo uważam że jest extra i plakaty w pudełkach co prawda już gorsze bo bez żadnej małej ale no nic.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3036 dnia: Kwiecień 28, 2009, 05:56:27 pm »
Ciekawym co powiesz jak już pooglądasz... Bo gdybym ja był na twoim miejscu, to już po 5 minutach pierwszego epa stwierdziłbym, że to najgorzej wydane pieniądze w moim życiu. No ale może ci podejdzie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3037 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:16:48 pm »
Oglądał ktoś Itazura na Kiss ?
Jak nie to polecam gdyż to doskonała komedia, romans, shoujo. Ani przez chwilę nie można się nudzić i mówiąc procentowo podobało mi się w 90%.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3038 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:28:47 pm »
Owszem, podobało mi się do momentu gdy
Spoiler: pokaż
się pobrali.
Potem to była już tylko nuda i żenada.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3039 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:33:58 pm »
Oglądał ktoś Itazura na Kiss ?
Jak nie to polecam gdyż to doskonała komedia, romans, shoujo. Ani przez chwilę nie można się nudzić i mówiąc procentowo podobało mi się w 90%.

czy ja wiem, recenzja na tanuki bardzo odstrasza
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1219-itazura-na-kiss/rec/1255


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3040 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:43:05 pm »
Trochę racji mają, ale nie ma też co tak do końca się nimi sugerować. Czasem wypisują takie pierdoły, że boli głowa i wszystko inne. A gdy człowiek probuje to i owo sprostować w komentarzu, to go zwyczajnie kasują. Tak jakby chcieli pokazać że są nieomylni, a jakakolwiek krytyka to dla nich ujma na honorze.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3041 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:49:17 pm »
Konował przypomnij sobie co pisałem o recenzjach tanuki tj że większość z nich to kompletne shity. Ten o Itazura to zapewne pisała jakaś nienormalna feministka, która traktowała szaloną komedię jak opowieść o życiu.
Owszem, podobało mi się do momentu gdy
Spoiler: pokaż
się pobrali.
Potem to była już tylko nuda i żenada.
Nie masz racji no chyba że oczekiwałeś przez całe anime, że czas będzie stać prawie w miejscu jak w stanowczej większości tego typu tytułów. Widzisz, a tu takie zaskoczenie gdyż akcja się toczy przez długi okres.
Jakby nie te dalsze sceny to anime było by dużo płytsze.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3042 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:54:13 pm »
Konował przypomnij sobie co pisałem o recenzjach tanuki tj że większość z nich to kompletne shity. Ten o Itazura to zapewne pisała jakaś nienormalna feministka, która traktowała szaloną komedię jak opowieść o życiu.
A każdy, kto ma inne zdanie niż ty, jest gópi i się nie zna, prawda? :roll:
Wracamy do starych, dobrych czasów. Yay.

Cytat: Jackal
Taka sprawa: czy ktoś oglądał może  Saint Beast - Kouin Jojishi Tenshi Tan ? Jeśli tak to czy miał napisy czy oglądał w oryginalnej wersji?
Jakieś Saint Beasty oglądałam, pierwszy ep pierwszej serii. Z ang subami. Ale nie wiem, czy suby robią różnicę, bo tak czy inaczej to dno :P
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3043 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:59:12 pm »
Nie masz racji no chyba że oczekiwałeś przez całe anime, że czas będzie stać prawie w miejscu jak w stanowczej większości tego typu tytułów. Widzisz, a tu takie zaskoczenie gdyż akcja się toczy przez długi okres.
Jakby nie te dalsze sceny to anime było by dużo płytsze.
Nie przeszkadzał mi sam fakt, że stało się co się stało. Nawet bardzo fajnie, to w sumie jakaś nowość, bo większość takich anime kończy się dokładnie w tym momencie. Tyle tylko że brakło im pomysłów jak to dalej sensownie pociągnąć. Kolejne odcinki były bardzo schematyczne:
Spoiler: pokaż
Irie jest dla Kotoko zimny jak lód, wpada w oko jakieś panience, Kotoko wpada w oko jakiemuś przystojniakowi. Nieporozumienie, a na końcu odcinka i tak małżeńskie kisu-kisu. Nie mogli już mieszać w fabule na zasadzie "może będą, a może nie będą razem, robimy widzowi wodę z mózgu".
Sztampa jak diabli.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3044 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:59:28 pm »
Miranda, a że ty nie zrozumiałaś to aż mi przykro. Napisałem tak jak prawdopodobnie było bo to moshi moshi wiele innych anime bezpodstawnie krytykuje biorąc je na poważnie mimo że poważne nie mają być. Jeśli ktoś tego nie rozumie to jest coś nie tak.
cpt. Misumaru Tenchi a ty oczekiwałeś dramatu ? To najgorsze co by się mogło zdarzyć w tym anime, a to wszystko co napisałeś było tylko po to żeby wynikały coraz to nowe, śmieszne sytuacje no ale to powinieneś wiedzieć.

 

anything