Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3045 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:12:08 pm »
Jakiego dramatu... Oczywiście że nadal miało być śmiesznie, tak jak przed wiadomym faktem. Ale do mnie te "nowe" śmieszne sytuacje nie trafiały. Tylko mnie denerwowały, albo powodowały facepalm.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3046 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:16:57 pm »

Jakieś Saint Beasty oglądałam, pierwszy ep pierwszej serii. Z ang subami. Ale nie wiem, czy suby robią różnicę, bo tak czy inaczej to dno :P
No dobra, więc odłożę to na późniejszy termin.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3047 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:41:32 pm »
Trochę racji mają, ale nie ma też co tak do końca się nimi sugerować. Czasem wypisują takie pierdoły, że boli głowa i wszystko inne. A gdy człowiek probuje to i owo sprostować w komentarzu, to go zwyczajnie kasują.
Lol, ciebie też?
A tak bardziej serio - jak śmiesz, oni nigdy nie kasują.
Oni tylko przenoszą. Do "odpowiedniego miejsca" na... forum Tanuki. Bez podania choćby linka do tego, ale kto będzie chciał (czytaj: pies z kulawą nogą i bez loginu) ten .. i tak nie znajdzie.
A teraz uwaga, uwaga wykład z żelaznej logiki Tanuki: bo do napisanej recenzji anime, klikając w link komentarz broń boże nie wolno komentować! (napisanej recenzji, oczywiście). Wolno tylko i wyłącznie najwyżej napisać co się sądzi na temat danego anime, recenzja jest nietykalna (no dobra, włazidupstwo bywa tolerowane).
Gdy kulturalnie spytałem kiedyś gdzie w tym jest minimum logiki i sensu, a także jeśli już - to dlaczego nie można komentować tytułów jeszcze przed napisaniem oficjalnej recenzji (wszak skoro nie komentujemy recenzji, to....) w odpowiedzi dostałem "cichego" bana po IP.

Chapeau bas.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3048 dnia: Kwiecień 28, 2009, 11:05:58 pm »
Weź, szkoda nawet gadać. Tym bardziej że ich polityka usuwania komentarzy bierze się za przeproszeniem z dupy. Przy recenzji Kodomo no Jikan nie napisałem prawie słowa o samym anime, tylko pokrytykowałem recenzję. Zostało. Przy drugiej serii Gunslinger Girl do recenzji nic nie miałem, za to ostro uzewnętrzniłem się odnośnie samego anime. Napisałem o zmianach jakie można zaobserwować w stosunku do serii pierwszej, powiedziałem co mi się nie podobało. Usunęli. I generalnie zauważam, że usuwają głównie te negatywne komentarze. Jeśli ktoś pisze że wszystko jest super i cacy, to raczej zostawiają w spokoju. Pamiętasz, Riczu aferę z recką mangi Kannaduki no Miko, gdy zwróciłem uwagę na ten błąd w zapisie? No dobrze, rozumiem że komentarz usunęli, bo to miejsce do omówienia mangi, a nie samej recenzji czy występujących w niej błędów. Ale mogli chociaż ten zapis poprawić, gamonie jedne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3049 dnia: Kwiecień 28, 2009, 11:27:09 pm »
Czy Gainax celowo wybiera takie beznadziejne podkładanie głosów ? To znaczy żeby nie były zbyt wyraźne tyle jakieś takie nieprzyjemne w odbiorze.
Tylko włączyłem Shikabane Hime i już to zauważyłem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3050 dnia: Kwiecień 29, 2009, 07:59:05 am »
Itazura na Kiss - paskudny design, a tematyka mi nie podeszła. Tak więc zaorane i zakopane w ogródku.

Za to głosy w Shikabane bardzo mi się podobały - świetnie dobrane do serii.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3051 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:52:56 am »
Itazura na Kiss - paskudny design, a tematyka mi nie podeszła. Tak więc zaorane i zakopane w ogródku.

Za to głosy w Shikabane bardzo mi się podobały - świetnie dobrane do serii.
Nie oglądałeś w całości zapewne więc nie możesz tego ocenić.
W Shikabane ale pisałem o Gainax da się zauważyć że dziwne są te głosy.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3052 dnia: Kwiecień 29, 2009, 05:22:40 pm »
Weź, szkoda nawet gadać. Tym bardziej że ich polityka usuwania komentarzy bierze się za przeproszeniem z dupy.
Może się ostatnio niedokładnie wyraziłem, ale to co napisałem przed chwilą, czyli
"bo do napisanej recenzji anime, klikając w link komentarz broń boże nie wolno komentować! (napisanej recenzji, oczywiście). Wolno tylko i wyłącznie najwyżej napisać co się sądzi na temat danego anime, recenzja jest nietykalna"
to jest (podobno) oficjalna wykładnia tanuki. W każdym razie, mniej więcej takim tekstem zostałem poczęstowany przez któregoś z adminów.
A jak to działa w praktyce wszyscy dobrze wiemy... :lol: :lol: :lol:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: pomocy
« Odpowiedź #3053 dnia: Kwiecień 30, 2009, 02:43:42 pm »
Witajcie
Nie interesuje się mangą ani anime chociaż lubię parę filmów i tu pojawia się mój problem na tyle poważny żeby szukać pomocy na forum.
Kiedyś mniej więcej w latach 80 ale na pewno powyżej 85  oglądałam pewna bajkę. Mocno wgryzła mi się w pamięć ale ponieważ byłam zbyt mała żeby zapamiętać  tytuł to mam teraz kłopot. Szukam jej po słowach kluczowych ale niestety bez sukcesów.
kojarzy mi się nazwa utopia,  pamiętam też że ludzi po śmierci zamieniali się w takie świetliste ptaki i odlatywali.  Była kobieta która z samotności skamieniała siedząc na klifie. Była wojna między dwoma królestwami o czystą wodę no i oczywiście miłość pary kochanków z tychże królestw oboje zresztą królewskich rodów.

proszę o jakieś wskazówki jeśli komukolwiek  coś z tego co napisałam wydaje się znajome.

Angua


Trochę mi się kojarzy z Windarią jeśli ktoś się jeszcze interesuje odpowiedzią

Przy drugim podejściu skończyłem Tenchi Muyo TV. Seria jak najbardziej do oglądania ale końcówka jest tragiczna. Schemat goni schemat. zero zaskoczenia. Początek sceny i już wiemy jak się skończy. Naprawdę tragicznie się to oglądało.
Jedyną sceną która zrobiła na mnie wrażenie był
Spoiler: pokaż
moment śmierci Ryoko, oczywiście zepsuty na końcu kolejnym schematem bo jakimś cudem przeżyła.

Niezła komedia w swojej klasie (przynajmniej lepsza od El Hazard TV)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3054 dnia: Kwiecień 30, 2009, 03:19:40 pm »
Dragon Ball:Atak Smoka-ostatni,trzynasty film kinowy dragon ball Z zabrałem się do oglądania trochę z nudów ale nie zawiodłem się choć z pozbawionych fabuły mordoklepek,którymi zachwycałem się w liceum, wyrosłem już dawno.Film ma jakąś fabułę i sam pomysł postawienia saiyan na przeciwko kilkudziesięciu metrowego demona który nic nie robi sobie z ich ataków i kolejnych przemian/fuzji  daje ciekawe efekty.Szkoda tylko ze cała zabawa w szukanie sposobu na demona kończy się wyprowadzeniem przez Goku ataku potężniejszego niż poprzednie ale to w końcu Dragon Ball więc czego mogłem się spodziewać?Polska wersja językowa jest biedna ale gdy ją słyszałem odezwał się we mnie sentyment.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: pomocy
« Odpowiedź #3055 dnia: Kwiecień 30, 2009, 03:37:58 pm »
Przy drugim podejściu skończyłem Tenchi Muyo TV. Seria jak najbardziej do oglądania ale końcówka jest tragiczna. Schemat goni schemat. zero zaskoczenia. Początek sceny i już wiemy jak się skończy. Naprawdę tragicznie się to oglądało.
Jedyną sceną która zrobiła na mnie wrażenie był
Spoiler: pokaż
moment śmierci Ryoko, oczywiście zepsuty na końcu kolejnym schematem bo jakimś cudem przeżyła.

Tenchi to komedia więc dobrzy raczej nie giną.
Niedawno oglądałem całe anime Tenchi Muyo (oczywiście nie wszystkie odcinki serii TV).
Na pewno OAVKI są dobre i ciekawe, a jeszcze lepsze wszystkie filmy kinowe.
Widziałem Tenchi Muyo  19 OAV +special, Shin Tenchi Muyou TV, Tenchi Universe TV,Tenchi Muyou! GXP TV, Tenchi Muyo! Mihoshi Special, Magical Girl Pretty Sammy OAV, Tenchi Muyou! Manatsu no Eve MOVIE, Tenchi Muyo In Love MOVIE i  Tenchi Forever MOVIE. Ten ostatni będący najbardziej poważny ze wszystkich filmów i serii o Tenchim.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3056 dnia: Kwiecień 30, 2009, 05:44:55 pm »
Tenchi to komedia więc dobrzy raczej nie giną.
I to jest właśnie schemat.

Skończyłem też El Hazard TV 2.
Nie jest tragicznie zły ale za dobry też nie jest. Ciągnie wątki z OVA ale to już nie ta jakość.
Jest kilka niezłych scen z których można się pośmiać ale jako całość to tak sobie.
No i nie ma Ifurity  :cry: a i Diva występuje tylko w kilku scenach a to moje ulubione postacie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3057 dnia: Kwiecień 30, 2009, 08:28:14 pm »
Legend of the Galactic Heroes! Sądząc po wysokich notach na anidb spodziewałem się czegoś interesującego, w końcu to stare anime o walkach w kosmosie na wielką skalę. Cóż, niestety pierwszy odcinek wyleczył mnie z tego optymizmu, LotGH nie ma za grosz poszanowania dla praw fizyki, strategii i racjonalności. To chyba jakiś kanon w anime o wojnach w przestrzeni kosmicznej - wszędzie, ale to wszędzie widać promienie lasera w próżni, słychać wybuchy i odgłosy silników, okręty kosmiczne zaprojektowane są jak zwykłe, morskie okręty liniowe i taką prowadzą walkę. Co ciekawe dowódcy używają płaskich map taktycznych, choć można (a nawet trzeba!) operować w przestrzeni trójwymiarowej... Ręce załamać po prostu, ta "admiralicja" tak kombinuje z taktyką, a nie potrafi dostrzec, że w kosmosie wszystkie kierunki są WZGLĘDNE... Sztampowe są (czy też zapowiadają się) też względy fabularne: galaktyczne imperium feudalne (wyraźnie stylizowane na Cesarstwo Niemieckie) walczy z federacją wolnych republik. Obie floty oparte są o starych i konserwatywnych oficerów jednak rej wodzić zaczynają młodzi superhipergenialni dowódcy, taaa. A, bym zapomniał. Jest też dziewczyna! Póki we wszystkich scenach wystąpiła jako obrzydliwie czysta westalka gapiąca się tępym wzrokiem gdzieś w niebyt pośród ogrodów w stylu Franciszka Józefa, ale wietrzę, że odegra jeszcze kluczową rolę w fabule - tj. zakocha się w niej ten cwany oficer-geniusz z przeciwnej floty. Jestem pewien.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3058 dnia: Kwiecień 30, 2009, 08:41:29 pm »
Legend of the Galactic Heroes! ...

Jeśli patrzeć na realizm działań wojennych w kosmosie to ta seria niewiele ma do zaoferowania.
Jestem w okolicy 30 odcinka (na sto-parę) i raczej nie jest to seria stawiająca nacisk na efektowność. Cała masa gadania, przedstawiania relacji między bohaterami (a jest ich jak mrówków) i ukazania świata w jakim przyszło im żyć. Dobra seria na dobranoc (co nie znaczy że nudna).
Westalka do tej pory niewiele zmieniła charakter ale wyjaśniło się parę spraw z jej przeszłości. Poza tym pojawiło się kilka ciekawych żeńskich bohaterek które raczej mało wspólnego mają z Matką Polką.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3059 dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:22:09 pm »
Ja tam jestem po zaledwie kilkunastu ep i naprawdę mi się podoba ;) Takie serie ogląda się właśnie dla epickich (i bezsensownych) scen batalistycznych, podniosłych (aż śmiesznych) dialogów i charakterystycznych (nieco oklepanych) postaci. Coś jak starsze (bardzo starsze) Gundamy, tyle że bez MECHów. Domyślałem się, czego mam się po serii spodziewać i, póki co (bo to wciąż początek), jestem ukontentowany  :D

Jedyny minus - dorwałem okropnie skodowaną wersję - smuży, że aż oczy bolą...
I'd like to be a tree

 

anything