Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3660 dnia: Lipiec 08, 2009, 11:47:37 am »
Oglądnąłem do końca Higashi no Eden - rewelacja. Całkowicie podtrzymuję poprzednie zdanie  - kapitalne anime, którego główną zaletą są postacie i bardzo dobrze poprowadzone wątki z owymi postaciami związane. Naprawdę dawno widziałem tak fajne kreacje bohaterów. Do tego spisek, tajemnica i wreszcie niezepsuta końcówka, która była imo bardzo dobrym zwieńczeniem tej 11to odcinkowej serii. Szkoda tylko, że to jedynie 11 odcinków - mogło być więcej, ale te 11 jednak wystarczyły i udało się wszystko zgrabnie zamknąć. W pełni zasłużone 10/10

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3661 dnia: Lipiec 08, 2009, 12:16:51 pm »
Szkoda tylko, że to jedynie 11 odcinków - mogło być więcej

mają być jeszcze kinówki  ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3662 dnia: Lipiec 08, 2009, 01:54:11 pm »
Szczerze mówiąc to nie lubię tsundere i wolę serie pozbawione tego typu postaci.
:shock:

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3663 dnia: Lipiec 08, 2009, 03:40:56 pm »
A ja z kolei najbardziej lubię postaci, których nie da się opisać jednym słowem. Żadnych archetypów, gatunków, wzorców ani sztampy.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3664 dnia: Lipiec 08, 2009, 03:43:50 pm »
A ja z kolei najbardziej lubię postaci, których nie da się opisać jednym słowem. Żadnych archetypów, gatunków, wzorców ani sztampy.
Może podaj przykłady takich dziewczyn w anime, których nie da się tak określić.
Prawdę mówiąc często te określenia są na siłę przypisywane wielu postaciom.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3665 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:47:33 pm »
KURENAI  - Bardzo dobra seria. Wszytko jest tu świetne postacie, kreska a szczególnie ta mała murasaki rewelacyjnie wyrzeźbiona. Bardzo mi się to podobało na ni w tym nie można narzekać.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3666 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:50:09 pm »
Można. Końcówka była jakaś taka... niedorobiona.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3667 dnia: Lipiec 09, 2009, 07:51:44 pm »
Ale dla mnie wystarczyła, by bardzo ciepło wspominać tą serię.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3668 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:10:15 pm »
KURENAI  - Bardzo dobra seria. Wszytko jest tu świetne postacie, kreska a szczególnie ta mała murasaki rewelacyjnie wyrzeźbiona. Bardzo mi się to podobało na ni w tym nie można narzekać.
Całkiem dobre, ale głupie współlokatorki głównego bohatera psuły efekt, szczególnie ta jedna wesoła. Jak ja takich głupich postaci nie lubię w anime.
Poza tym główny bohater na końcu był całkiem fajny, ale wcześniej też był trochę denerwujący.
Ogólnie anime 7/10

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3669 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:15:18 pm »
Całkiem dobre, ale głupie współlokatorki głównego bohatera psuły efekt, szczególnie ta jedna wesoła. Jak ja takich głupich postaci nie lubię w anime.
Poza tym główny bohater na końcu był całkiem fajny, ale wcześniej też był trochę denerwujący.
Ogólnie anime 7/10

No chyba cię pałka boli. Właśnie te współlokatorki to był cały smaczek, ja je bardzo polubiłem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3670 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:26:25 pm »
No chyba cię pałka boli. Właśnie te współlokatorki to był cały smaczek, ja je bardzo polubiłem.


Ja również bardzo je polubiłem - świetne postacie bardzo dobrze komponujące się z pozostałymi bohaterami i budujące klimat tego anime.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3671 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:28:18 pm »
gdyby w kurenai główny bohater nie miał
Spoiler: pokaż
rogu w ręce, jego koleżanka ze szkoły nie pochodziła z rodziny zabójców a murasaki nie uciekła z jakiegoś wewnętrznego sanktuarium
to bym miło wspominał tą serię :)
imo główny bohater powinien być szarym licealistą który musi zaopiekować się swoją kuzynką której rodzice zginęli np w wypadku i w serii nie byłoby ani jednej walki/pościgu/morderstwa.
Seria dobra, ale efekt mógłby być dużo lepszy, dlatego dla mnie to zmarnowany potencjał.


edyta: też polubiłem współlokatorki :P ta z czaszką na sznurku była lepsza ! :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3672 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:32:03 pm »

Ja również bardzo je polubiłem - świetne postacie bardzo dobrze komponujące się z pozostałymi bohaterami i budujące klimat tego anime.
No dokładnie  ;-)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3673 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:36:53 pm »
Wątki nadprzyrodzone były, mówię to z perspektywy czasu, wsadzone na siłę - rzeczywiście seria obeszłaby się bez tego. Tak samo to o czym Konował wspominał, a co tyczyło się koleżanki. Za to koncept rodziny małej był imo bardzo dobry - takie coś jest w Japonii jak najbardziej realne, a walki i pościgi mnie osobiście nie raziły a za to całkiem się podobały. Slice of life w tym anime było kapitalne, ale, przynajmniej mnie, przejadłoby się gdyby nie było jakiejś przeciwwagi.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3674 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:00:50 pm »
Właśnie te współlokatorki to był cały smaczek, ja je bardzo polubiłem.
Ha Ha, ale bzdury. Ta spokojna to mogła być, ale ta druga to szkodziła temu anime. Wywalić wszystkie takie postacie z anime.
Miałem nadzieję, że jak tamci przyjdą po tą dziewczynkę to ją zabiją przy okazji. Jaka szkoda, że tak się nie stało.
Za to koleżanka ze szkoły głównego bohatera była fajna.
Największą zaletą tego anime była kreska, szczególnie zima w ostatnich odcinkach. No i pomysłowy opening.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 09:05:28 pm wysłana przez anfan »

 

anything