trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3690 dnia: Lipiec 11, 2009, 11:46:24 am »
Przekombinowane to było tych 6 wersji śpiewanych na różne sposoby przez Hałasibarę.
To co śpiewała na początku było najlepsze. Ten spokojny rytm. A remixy to już w ogóle dno.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3691 dnia: Lipiec 11, 2009, 11:50:57 am »
A i tak z tego wszystkiego najlepszy jest  Borderline Case  :P
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3692 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:02:37 pm »
Zgadzam się z anfanem. Cała reszta była przekombinowana.
Oczywista oczywistość, ale jakby puścili choćby i nawet oryginał na zakończenie 1.11 to bym za przeproszeniem rzygnął. A "Beautiful World" jest znakomitym kawałkiem, świetnie jedzie na feelingu i doskonale wkomponowywuje się w to do czego został stworzony - czyli końcowych napisów. Ot, nie chce się wychodzić z kina tylko chce się wciąż siedzieć słuchać i patrzeć na te majestatycznie przewijane napisy z rozdziawioną paszczą... jeden z absolutnych debeściaków w tej kategorii - choć dla mnie chyba nigdy i nic nie przebije Multi Matrix Ending Theme (z kinówki Armitage III oczywiście)

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3693 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:06:04 pm »
Podpisuję się pod tym co Riczu napisał o "Beautiful World". Co jeszcze ciekawsze, ten utwór lepiej słucha się jak lecą te końcowe napisy niż gdy go puścić gdzieś w tle :)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3694 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:16:47 pm »
Oczywista oczywistość, ale jakby puścili choćby i nawet oryginał na zakończenie 1.11 to bym za przeproszeniem rzygnął. A "Beautiful World" jest znakomitym kawałkiem, świetnie jedzie na feelingu i doskonale wkomponowywuje się w to do czego został stworzony - czyli końcowych napisów. Ot, nie chce się wychodzić z kina tylko chce się wciąż siedzieć słuchać i patrzeć na te majestatycznie przewijane napisy z rozdziawioną paszczą... jeden z absolutnych debeściaków w tej kategorii - choć dla mnie chyba nigdy i nic nie przebije Multi Matrix Ending Theme (z kinówki Armitage III oczywiście)


Oczywiście mówiłem o oryginalnej serii.
Co do 1.11 to dobrze jest jak jest. Poza tym w samym filmie jest chyba zdecydowanie mniej muzyki niż w serii. Daje się to zauważyć ale czy to jest wada to raczej bym się nie zgodził.

Co do muzyki na napisach końcowych o naprawdę gigantyczne wrażenie zrobiła na mnie Omega z Jin-Roh. Aż ścisnęło mnie za gardło gdy tego słuchałem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3695 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:22:25 pm »
A remixy to już w ogóle dno.
[anfan mode]Sam jesteś dno. Skoro komuś (mnie) się spodobały, to znaczy że nie są dno.[/anfan mode].
A tak w ogóle to was panowie podziwiam, że chce wam się jeść tego mocno już spalonego evangelionowego kotleta. Nie ruszę tego choćby mi mieli zapłacić.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3696 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:26:05 pm »
Ja tam pierwszego Evangeliona oglądnąłem dawno dawno jednym okiem nie wiedząc nawet, że powinienem to uważać za hit - wiec oglądnąłem i zapomniałem ;) Dobrze odświeżyć to sobie w nowej naprawdę świetnie zrobionej wersji.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3697 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:33:24 pm »
A tak w ogóle to was panowie podziwiam, że chce wam się jeść tego mocno już spalonego evangelionowego kotleta. Nie ruszę tego choćby mi mieli zapłacić.
Przesadzasz. Poprzednią wersję bardzo lubię ale nie traktuję jej dogmatycznie.
1.11 to dla mnie po prostu inna wersja NGE i raczej nie ma wpływu na mój obraz starej serii. A sama w sobie też jest bardzo fajna.
Lubię poczytać sobie teksty w dziale o NGE rozkładające ten tytuł na czynniki pierwsze ale w gruncie rzeczy nie ma to dla mnie większego znaczenia. Ma za to znaczenie to, że mi się po prostu podoba.

Przypomniał mi się jeszcze jeden wspaniały utwór końcowy, a mianowicie After, In The Dark z OVA Macross Plus, naprawdę, coś wspaniałego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2009, 12:39:58 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3698 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:42:29 pm »
Sam jesteś dno. Skoro komuś (mnie) się spodobały, to znaczy że nie są dno.
No wiesz, ale jednak obrażać mnie nie powinieneś. Nie sądziłem, że masz aż takie problemy i nie rozumiesz, że ja nie piszę za innych.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3699 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:14:14 pm »
Ja tam pierwszego Evangeliona oglądnąłem dawno dawno jednym okiem nie wiedząc nawet, że powinienem to uważać za hit - wiec oglądnąłem i zapomniałem ;) Dobrze odświeżyć to sobie w nowej naprawdę świetnie zrobionej wersji.
Dokładnie tak samo. Całego Evangeliona widziałem raz, jeszcze na vhsach, więc w sumie stać mnie na kuknięcie tego remake'u dziesięć lat później ;p

@Ganossa
Omega/Jin-Roh oraz After, In The Dark/Macross Plus OVA - też bardzo zacne końcowe kawałki "napisowe". Hmm, w sumie dorzuciłbym jeszcze ending z Mononoke Hime. A co z "nagą amebą" z pierwszej kinówki GiTSa? Też trzeba dopisać :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3700 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:17:16 pm »
A co z "nagą amebą" z pierwszej kinówki GiTSa? Też trzeba dopisać :)
A które to jest. Oryginalne Japońskie czy wersja Amerykańska?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3701 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:20:19 pm »
A które to jest. Oryginalne Japońskie czy wersja Amerykańska?
Oczywiście że japońskie, kawałek nazywa się Reincarnation... amerykańska wersja - TFUU! FUUJ! bez komentarza :/
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3702 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:28:28 pm »
Ahh, wspomnienia. Ile to ja się naszukałem wersji z tą właśnie końcówką.
Poza tym OST z GitsA to był mój pierwszy soundtrack z anime jaki miałem, i to do tego oryginalny. Nigdy nie wybaczyłem siostrze że mi go zalała sokiem. Na szczęście mocno ucierpiała tylko tylna wkładka a samą płytkę dało się wyczyścić.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3703 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:37:57 pm »
IMO w tej kategorii nic nie przebije School Days.
Ale to jest zupełnie inna bajka School days jest o stukaniu i zabijaniu.....ale dałeś  :roll:

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3704 dnia: Lipiec 11, 2009, 03:26:22 pm »
Cytuj
Ale to jest zupełnie inna bajka School days jest o stukaniu i zabijaniu.....ale dałeś
No nie powiesz, że w Myself Yourself nie ma zabijania.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.