Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4305 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:07:40 pm »
To generalnie było idiotyczne - ja i moja prawa ręka. Szkoda tylko że używana do jakiegoś dziwnego celu...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4306 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:40:13 pm »


Takie anime się na pewno świetnie ogląda (choć nie oglądałem dużo) tyle, że długie to jest. Taka Nanoha to bardzo króciutka w porównaniu z tym.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4307 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:04:50 pm »
Podejrzewałem, że sporo dorosłych osób ogląda tego typu serie ale nie myślałem, że są oni uznawani oficjalnie za target. Tu masz rację.  Ale nie zmienia to faktu, że seria dalej należy do gatunku shoujo a nie seinen.
Daleki jestem od nazywania Nanohy seinenem, ale naprawdę radziłbym wziąć sobie na wstrzymanie i nie nazywać tego uparcie shoujo - tylko dlatego że ma to w tytule. W praktyce Nanoha to naprawdę dziwny mix, doskonale umykający jakimkolwiek sztywnym, klasycznym ramom.
Że nie jest to tylko moje zdanie, najlepiej ujmą te oto krótkie poglądowe stripy których to bynajmniej nie spłodziłem teraz podczas tej dyskusji ;)




Niechcący smarujesz anfanowi pod jego teorię, że taka Nanoha to tytuł poważny, bo kierowany do dorosłego widza...
Przepraszam bardzo, stwierdziłem tylko suchy fakt - za wyciąganie "genialnych" wniosków (tutaj: że Nanoha to poważny tytuł) to już sorry, odpowiadać nie mogę
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4308 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:14:44 pm »
Daleki jestem od nazywania Nanohy seinenem, ale naprawdę radziłbym wziąć sobie na wstrzymanie i nie nazywać tego uparcie shoujo - tylko dlatego że ma to w tytule.

Nie oglądałem serii opierałem się na opiniach wyrażonych we wcześniejszych postach więc mój błąd. Shojo rzuciłem bo pierwsze mi się skojarzyło. Jeśli poczułeś się urażony to sorki.

Chodziło mi głównie, żeby udowodnić, że nie jest to seinen czyli anime skierowane do dorosłych mężczyzn.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4309 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:18:14 pm »
Nie oglądałem serii opierałem się na opiniach wyrażonych we wcześniejszych postach więc mój błąd. Shojo rzuciłem bo pierwsze mi się skojarzyło. Jeśli poczułeś się urażony to sorki.
Ja? Ależ czym? :)  Nanohę ledwo trawię, gdyby nie Yukarin to pewnie bym StrikerSów nawet nie przewijał ;p
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4310 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:18:14 pm »
Okładka, którą nam zaprezentował Anfan, przywodzi mi na myśl jedynie disneyowskie księżniczki i jakieś małe pokemonki. Cóż, jak kto lubi ;-)
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4311 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:19:22 pm »
No ba, anime dla prawdziwych mężczyzn ;)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4312 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:20:22 pm »
Mi się skojarzyło z Do Re Mi.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4313 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:29:26 pm »
Okładka, którą nam zaprezentował Anfan, przywodzi mi na myśl jedynie disneyowskie księżniczki i jakieś małe pokemonki. Cóż, jak kto lubi ;-)
Podobnie jak smoki w Narutaru głuptas nazwie pokemonami. One nie mają nic wspólnego z kreską disneya co chyba widać od razu. I to żadne księżniczki lecz zwykłe dziewczyny.

Już maskotki by lepiej brzmiało.
Choć co oczywiste to dzięki nim te dziewczynki zyskały moc. To takie anime jest mocno cukierkowe i kolorowe.
Ale najważniejsze, że bardzo przyjemne w odbiorze bo walczące dziewczynki takie jak w tym anime są świetne.
A POZA TYM. Postacie są świetne w tym anime i jakby nie one to nic by ciekawego z tego nie było.
Ja? Ależ czym? :)  Nanohę ledwo trawię, gdyby nie Yukarin to pewnie bym StrikerSów nawet nie przewijał ;p

Strikers było zdecydowanie najsłabsze bo zmniejszyli znacznie efektowne walki. Mogę nawet powiedzieć, że ich nie było. Muzyka również gorsza.

Mnie tylko dziwi ta idiotycznie niska ocena I i II sezonu Nanohy na tanuki. Jakaś dziewczynka to oceniała, która ma wstręt do magical girl.
Takie pretty cure to by chyba 1/10 to oceniło gdyż to czyste magical girl. A Nanoha II sezon niby bo się zmienia w Shounen jest lepsza. Jakie brednie ona sepleniła w tej recenzji, że szkoda pisać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 07:37:15 pm wysłana przez anfan »

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4314 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:29:12 pm »
Magical girlz to zło wcielone.
Niech ktoś mi poda chociaż jeden tytuł wart uwagi z tej kategorii a postawię pomnik na jego cześć!

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4315 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:32:47 pm »
A parodie się liczą?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4316 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:36:00 pm »
Magical girlz to zło wcielone.
Niech ktoś mi poda chociaż jeden tytuł wart uwagi z tej kategorii a postawię pomnik na jego cześć!
Masz podane doskonałe anime tego typu. Tylko trzeba czytać.


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4317 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:50:44 pm »
Magical girlz to zło wcielone.
Niech ktoś mi poda chociaż jeden tytuł wart uwagi z tej kategorii a postawię pomnik na jego cześć!
Phi...
Hime-chan no Ribbon na przykład
A teraz pomnik poproszę ;p
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4318 dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:57:01 pm »
Wszystko się liczy!

Hime-chan? A fajne chociaż toto, czy tylko dla miłośników? Nie moge stawiac pomnika bez porządnych argumentów ;)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4319 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:07:21 pm »
Angel Blade  ;-)

A bardziej serio (ale tylko trochę) to Kekko Kamen
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 09:12:03 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything