trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #885 dnia: Lipiec 21, 2008, 01:12:23 pm »
Zobaczcie różnicę: Jakby zniknął połysk i proporcje postaci też jakieś dziwaczne.
I sezon Genshiken

Genshiken OAV ( II seria wygląda podobnie)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2008, 01:19:42 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #886 dnia: Lipiec 21, 2008, 02:35:48 pm »
Sytuacja podobna jak z Gunslingerkami które uwielbiam... zmiana studia która nie wyszła kresce na dobre :/. Zamieszczałem wtedy podobne porównanie...
o mam:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #887 dnia: Lipiec 21, 2008, 06:47:56 pm »
I właśnie dlatego nie oglądam tej kontynuacji Gunslinger. Jak tylko zobaczyłem kreskę to mi się odechciało. A pierwszy sezon był wspaniały.
No jak można nowsze anime, a szczególnie kontynuację robić z gorszą kreską niż wcześniejszy sezon.
To jest taka różnica jakości jakby jedno anime było wysokobudżetowe, a drugie niskobudżetowe.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #888 dnia: Lipiec 21, 2008, 10:06:05 pm »
Zaraz się za Soul Eatera biorę - obejrzałem 3 epeki na Funekai i przypadło do gustu.

Obejrzałem dziś 5 na spokojnie i cóż, po tym jaki był robiony hype wokół tego to spodziewałem się czegoś lepszego, ale i tak show naprawdę niezły, obejrzę do końca choćby i z tego powodu że nie jest to kolejny, pełen kalkowanych schematów shonen.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #889 dnia: Lipiec 22, 2008, 12:00:21 am »
Chyba właśnie z tego powodu jest hype'owany :) Shonen wychodzący ponad konwencję, wręcz drażniący momentami tym, że bohaterowie wygrywają przypadkiem, czy dzięki poradzeniu sobie z jakąś głupkowatą słabością, a nie dzięki kolejnemu kosmicznemu power-upowi.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #890 dnia: Lipiec 28, 2008, 01:13:39 am »
Właśnie skończyłem Potemayo. Czuję się trochę jakby mi mózg wyczyściło i nie wiem zbytnio, jak mogę konkretniej zrecenzować to anime. Chyba po prostu nie mogę. Moja głowa.  :cry:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #891 dnia: Lipiec 28, 2008, 04:57:00 am »
No to łap za Top wo Nerae! 2 aka. Diebuster :)
Mamma mia, Szyszko - przenigdy tego nie rób! Obejrzyj pierwszy i na nim poprzestań. Ten drugi to jakieś straszliwe popłuczyny, nieudolne połączenie najgorszych elementów z Evangeliona i FLCL. Nie podobało mi się w nim kompletnie nic, od designu zaczynając, a na fabule kończąc. Brzydkie, głupie, daremne. Po co to w ogóle powstało, skoro do pierwszej serii ma się jak pięść do nosa? Jak oni mogli zrobić coś takiego zupełnie niezłemu tytułowi, którym jest pierwszy Gunbuster? Dla mnie to zdecydowanie najgorsze anime jakie widziałem w tym roku, a i ogólnie jedno z najgorszych ever (a widziałem tego niemało). Jeśli już naprawdę nie mają pomysłów, to niech lepiej dalej odcinają kolejne kupony od Evangeliona (Evangelion 3D...?). Gainax od czasu KareKano traci u mnie okrutnie po prawie każdym kolejnym swoim tytule, który oglądam. Ze złości szybko za takiego np. Gurrena się nie zabiorę, bo wciąz mam traumatyczne przeżycia po Diebusterze (tam też były roboty). Już prędzej za Abenobashi albo drugą Mahoromatic. Ech, gdzie złote czasy Nadii... Ktoś to w ogóle zna/pamięta?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 05:11:57 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #892 dnia: Lipiec 28, 2008, 05:48:49 am »
Tenchi, Gunbuster 1 przegrał u mnie kilkoma potężnymi nokautami - choćby tym, że w środku kosmosu panienki poszły do onsenu. Środek kosmosu. Środek wojny. A one siedzą w ciepłej wodzie i machają biustami, piszcząc, bo za oknem akurat "przypadkiem" ćwiczą faceci w mechach. Zupełnie nie widzę, co ludzie widzą w pierwszej części - przecież to normalna pseudoobyczajówka szkolna, tylko zamiast mundurków mają mechy, a za oknem sali gimnastycznej próżnię. I te przegięcia z komunikacja na żywo, kiedy oddalały się od Ziemi z prędkością światła... nie, naiwność posmarowana patosem to nie jest coś, co szyszki by zaliczyły do ulubionych tematów.
Dwójka przynajmniej miała niezłą animację i jeśli pominąć niskie żarty z "topless" całkiem przyjemnie się oglądało.

A Abenobashi rządzi, szczególnie jak wali po oczach prawdziwym przesłaniem :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #893 dnia: Lipiec 28, 2008, 06:30:52 am »
Ze złości szybko za takiego np. Gurrena się nie zabiorę, bo wciąz mam traumatyczne przeżycia po Diebusterze (tam też były roboty). (...) Ech, gdzie złote czasy Nadii... Ktoś to w ogóle zna/pamięta?

No to przykro mi strasznie, że zatrzymałeś się w takich zamierzchłych czasach ;) Dla mnie Nadia to żadne złote czasu - stare anime sf drażniły mnie już za czasów swej świetności, gdy wszyscy się nimi zachwycali (tak na szybko, to jedynie Crest, Bannery i jeden Macross są na 'plus') Przez Gunbustera też nie przebrnąłem. Może rzeczywiście nie tykaj Gurrena skoro na Diebustera tak reagujesz.

Już prędzej za Abenobashi albo drugą Mahoromatic.

To z Gurrenem nie ma za grosz nic wspólnego (choć oba tytuły świetne - szczególnie drugi sezon przygód Mahoro i jej kotka), a Wyspay o coś podobnego do Gurrena pytał.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #894 dnia: Lipiec 28, 2008, 09:39:12 am »
I mi się Diebuster podobał... stylistyka akurat taka mi odpowiadała... do fabuły też nic nie mam... bede musiał przejrzeć jedynkę ale przyznam iż jak do wszytskich starych anime i do tego mi się nie śpieszy... wole nowszą krechę  :roll:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #895 dnia: Lipiec 28, 2008, 03:22:58 pm »
Zupełnie nie widzę, co ludzie widzą w pierwszej części - przecież to normalna pseudoobyczajówka szkolna, tylko zamiast mundurków mają mechy, a za oknem sali gimnastycznej próżnię.
Właśnie dokładnie to - ja uwielbiam obyczajówki, nieważne gdzie się dzieją. A wspomniane przez ciebie przegięcia mi zupełnie nie przeszkadzały.  No i końcowa scena powrotu, która wykopała mnie w kosmos, że tak powiem. Choćby dla tych kilku sekund warto poznać całą serię.

No to przykro mi strasznie, że zatrzymałeś się w takich zamierzchłych czasach ;)
Wcale się nie zatrzymałem, oglądam wszystko co w łapy wpadnie i nowsze pozycje podobają mi się nie mniej niż starsze. Ale w gruncie rzeczy mam jednak retro-duszę, która bardzo lubi starsze rzeczy - nieważne czy to gry, filmy, anime czy muzyka.
Cytuj
Może rzeczywiście nie tykaj Gurrena skoro na Diebustera tak reagujesz.
Spoko, obejrzę prędzej czy później. Ale raczej później.

Już prędzej za Abenobashi albo drugą Mahoromatic.
To z Gurrenem nie ma za grosz nic wspólnego (choć oba tytuły świetne - szczególnie drugi sezon przygód Mahoro i jej kotka)
I właśnie dlatego będzie obejrzane wcześniej niż później. :)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #896 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:59:48 am »
Spice and Wolf na szyszkowej tapecie. Kurcze, Horo faktycznie jest urocza i w dodatku nie w stylu "mam wielkie mokre oczęta i przewracam się co krok" ani "jestem loli tsundere i będę cię bić co krok" - po prostu jest prewrotną realistką z odrobiną romantyzmu w tle. A uszka nie sa "cute-factorem" tylko normalnymi wilczymi uszkami :) Nie ma biustu wielkości głowy dorosłego człowieka i używa mózgu. No, takie kobiety to ja mogę oglądać...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #897 dnia: Lipiec 29, 2008, 02:07:19 pm »
No faktycznie Horo jest świetna. Jedna z najlepszych żeńskich postaci.
Tylko ten ogon jej dziwnie wyrasta...

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #898 dnia: Lipiec 29, 2008, 02:30:24 pm »
Za to jak fajnie nim macha...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #899 dnia: Lipiec 29, 2008, 06:42:20 pm »
Kamen no Maid Guy - oglądnąłem rzetelnie pierwszy epek i włażę pod stół odszczekiwać wcześniejsze zastrzeżenia :p Naprawdę przewrotny i nietuzinkowy ten humor :)