trawa

Autor Wątek: Trudna sztuka recenzowania i oceniania  (Przeczytany 175730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:07:26 pm »
Za dużo się was tutaj robi, a my takich nie potrzebujemy. Chyba powinniśmy zacząć stosować waszą politykę a propos postowania.

"My"? Ty, Riczu i Anfan?

Offline Konował

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:15:54 pm »
Jeśli uważasz że jest inaczej proszę o dowody. Poza tym zarzucanie cenzury

cofnij się kilka stron wstecz, były one podawane, chyba w tym temacie, w innych ta sprawa też była poruszana ;)

Wilk: anfan potrzebuje nowych do wymiany poglądów bo starzy już go znają i nie leją wody na jego młyn
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 06:20:16 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:18:19 pm »
cofnij się kilka stron wstecz, były one podawane, chyba w tym temacie, w innych ta sprawa też była poruszana ;)

No właśnie, przecież to tylko parę prostych klików, dla chcącego nie ma nic trudnego :idea:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:20:29 pm »
"My"? Ty, Riczu i Anfan?

Jakkolwiek zacne by nie było towarzystwo w którym mnie umieściłeś, nie było ono aż tak kameralne (nie)stety
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:21:02 pm »
A to ciekawe. Mógłbyś uściślić co rozumiesz przez głupoty.
Pisałem już o tym nieraz. Mniej usuwania konkretnych i rzeczowych, choć niestety krytycznych komentarzy na waszej stronie, a będziecie wiedzieć kiedy piszecie od rzeczy.

Cytuj
Poza tym jedynymi narzekającymi wydaje się być grupka nakręcająca ten temat. I prosiłbym o kulturalne odpowiedzi, bo jak widzę że kilka osób ma z tym problem.
Kto zaczął? Mam pokazać palcem tego posta sprzed godziny?

Cytuj
Tenchi czy jesteś moderatorem? Pytam z ciekawości. Poza tym Tanuki niczego nie cenzuruje. Jeśli uważasz że jest inaczej proszę o dowody. Poza tym zarzucanie cenzury wraz z deklarowaniem, że na gildii  użytkownicy Tanuki nie powinni się wypowiadać jest całkiem zabawne. W takim razie cenzura jest dobra gdy odpowiada Tobie i zła gdy uderza w Ciebie. Czemu mi to przypomina moralność Kalego?
Ależ ja sobie tylko żartowałem...

Cytuj
Crack, Ty sobie żartujesz, prawda? Zawsze byłem za tym żeby nie traktować ludzi jak debili. Poza tym wątpię by osobie której nie chce się wykonać kilku kliknięć by wejść na forum, chciało się napisać konstruktywny post.
...tak jak wasz kolega Crack. I też jestem za tym żeby ludzi nie traktować jak debili, ale niektórych po prostu się nie da inaczej, bo sami się o to proszą. Poza tym nie ma innego wyjaśnienia faktu, że mówi się do nich kilka razy co jest źle i gdzie, wręcz pokazuje palcem, a oni dalej idą w zaparte.
Przyjdzie was tu więcej w celu poobrzucania się nawzajem błotem, czy zamkniemy w końcu ten bezsensowny spór?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:21:58 pm »
Ty sobie żartujesz, prawda? Zawsze byłem za tym żeby nie traktować ludzi jak debili
Znaczy się - będzie można po prostu w komentarzach pisać o wszystkim co dotyczy zarówno anime jak i recenzji tegoż? Ok, trzymam za słowo.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Costly

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:23:42 pm »
Przyjdzie was tu więcej w celu poobrzucania się nawzajem błotem, czy zamkniemy w końcu ten bezsensowny spór?

Wiesz, pisząc coś publicznie podlegasz krytyce publiki. Bodajże próbowałeś mnie sam tego uczyć jeszcze niedawno...

Offline Shirosama

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:24:34 pm »
"My"? Ty, Riczu i Anfan?
Mi to nie przeszkadza. Nawet fajnie było by jakby wszyscy recenzenci tanukowscy i inni wielbiciele tej strony się tutaj zarejestrowali   :)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:32:15 pm »
Wiesz, pisząc coś publicznie podlegasz krytyce publiki. Bodajże próbowałeś mnie sam tego uczyć jeszcze niedawno...
Jasne - przecież nie o to mi chodzi. Szkoda mi was samych - skoro nie potraficie znieść prostej krytyki swoich wydumanych recenzji, to jakież spustoszenia w waszych główkach poczyni taki chamski flame... No ale żal tez przerywać tak dobrą zabawę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:33:08 pm »
"My"? Ty, Riczu i Anfan?
Dodaj do puli osób również i mnie, z tym, że ja aktualnie produkuję się na forum tanuki, a nie tutaj.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:43:15 pm »
Nie rozumiem osób, które mając aż takie parcie na komentowanie recenzji, nie potrafią sobie zadać trudu by założyć na forum temat. To tak jakby umierając z głodu nie chciało się pójść do lodówki, bo to za dużo problemu, i krzyczało o podanie już gotowych kanapek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:52:32 pm »
Założę go. Napiszę co trzeba. Kto poza mną to przeczyta? Ja akurat mam parcie, ale czy inni też? Tego mi nikt nie zagwarantuje. A pisać sam dla siebie nie lubię. Co innego gdyby był link przenoszący bezpośrednio do tego miejsca. Wtedy owe dziesięć czy dwadzieścia osób kliknie i przeczyta. Ale ile z nich zada sobie trud wyszukiwania tematu ręcznie? Jedna, dwie? Tacy są ludzie i nie ma się tutaj co zasłaniać ich lenistwem. No ale przecież tak jest wygodniej, bo to zawsze jakiś argument wyjaśniający nadmiernie utrudnioną ewentualną krytykę, której boją się tam jak ognia.
Poza tym kto mi da gwarancję że autor tej recenzji jest zarejestrowany na forum? Że je przegląda, czyta?
Nie piszę tych komentarzy dla siebie - ja wiem gdzie zostały popełnione błędy. Piszę je dla recenzenta, aby mógł na przyszłość uniknąć takich wpadek. Skądś ci młodzi muszą się uczyć warsztatu. A od kogóż by, jeśli nie od starszych, wyrobionych na tym polu kolegów?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:53:44 pm »
Nie rozumiem osób, które mając aż takie parcie na komentowanie recenzji, nie potrafią sobie zadać trudu by założyć na forum temat. To tak jakby umierając z głodu nie chciało się pójść do lodówki, bo to za dużo problemu, i krzyczało o podanie już gotowych kanapek.
Ale to nie jest taki zły pomysł, żeby kucharz raz zbudował taśmociąg który i nikt by się już nie wysilał z chodzeniem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:56:44 pm »
Piszę je dla recenzenta, aby mógł na przyszłość uniknąć takich wpadek.

O to się nie bój - jak powstaje temat, to recenzent jest o nim informowany przez adminów. Pod warunkiem, ze to merytoryczna krytyka, a nie w "anfanowym" stylu.

Offline Costly

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:58:16 pm »
Jasne - przecież nie o to mi chodzi. Szkoda mi was samych - skoro nie potraficie znieść prostej krytyki swoich wydumanych recenzji, to jakież spustoszenia w waszych główkach poczyni taki chamski flame... No ale żal tez przerywać tak dobrą zabawę.

Cóż, dla mnie właściwy temat też został zamknięty, skomentował już co komentarza było warte, pozostały już tylko inne kwestie. A konkretniej to nauki jakich mi tu udzielono. Wykazałbym się nieopisaną ignorancją, gdybym zignorował te zacne rady jakie mi wpajano, na czele z:

Głupota jest po to żeby ją tępić.

Skoro akurat mam wolną chwilę, to i nie omieszkałem tego zrobić.