Autor Wątek: Trudna sztuka recenzowania i oceniania  (Przeczytany 175754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #450 dnia: Sierpień 29, 2009, 05:40:30 pm »
No i Bozia pokarała mnie za wchodzenie gdzie nie trzeba.
Po przeczytaniu recenzji Gall Force: Eternal Story myślałem że fiknę razem z fotelem.
Dla własnego zdrowia psychicznego będę już się słuchał mamusi i nie szwendał gdzie popadnie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpień 29, 2009, 06:14:03 pm »
Przeczytałem i ja. Zostawię to bez komentarza. Pomyśl sobie tylko, że ja czułem się zapewne podobnie jak ty teraz po lekturze co drugiej recenzji mojej ulubionej serii.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2009, 06:17:52 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #452 dnia: Sierpień 30, 2009, 10:32:11 am »
Jak widać Costly się nudzi i stara się być aktywnym recenzentem. Tym razem anime (Kono Aozora ni Yakusoku) na podstawie EROGE zrecenzował. Zresztą Akane-iro również było na podstawie EROGE.
Prawdę mówiąc nie oglądałem tego więc nie ocenię.
Mam tylko nadzieję, że recenzja jest na tyle sensowna co Akane-iro, z którego oceną się zgadzam.

Odcinek specjalny to już co inny bo tam się akurat ośmieszył Costly.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1483-kono-aozora-ni-yakusoku-wo-youkoso/rec/1545
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1282-akane-iro-ni-somaru-saka

Natomiast recenzja Morg  Akane-iro się do niczego nie nadaje bo mimo, że anime bardzo słabe to jednak ocena śmieszna.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 10:37:54 am wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 01, 2009, 07:05:07 pm »
Ktoś tutaj chwalił recki Wa-ttema..., jak dla mnie jest on hipokrytą nie potrafiącym pisać recenzji(po przeczytaniu jednej jego recenzji nie szukałem innych, jak już się wyrobił do dobrze dla niego). A oto i perełka jaką swego czasu dawno znalazłem:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/360-xenosaga-the-animation/rec/352

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 01, 2009, 07:13:58 pm »
A teraz wytłumacz co czyni go hipokrytą.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 05, 2009, 01:11:45 am »
Special A to taka zwariowana komedia Shoujo dla dziewczyn. No owszem klasa specjalna lecz można mieć wrażenie, że to dwuznaczne określenie bo normalni to oni nie byli.
Coś w tym jest... A ogólnie to poczytaj sobie recenzję na Tanuki. Pisała chyba sama pani rednacz, jeśli dobrze pamiętam. Można odlecieć.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:11:35 am »
Coś w tym jest... A ogólnie to poczytaj sobie recenzję na Tanuki. Pisała chyba sama pani rednacz, jeśli dobrze pamiętam. Można odlecieć.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1204-special-a/rec/1240
Wysoka ocena jak widzę. Widziałem wcześniej, ale coś napiszę.

Cytuj
To nie kolejna absurdalna komedia szkolna, to kolejna absurdalna komedia szkolna będąca najczystszym przedstawicielem gatunku shoujo

Czy to nie jest ciekawe. Jak w anime jest dużo fanserwisu to niby źle, a całkowicie głupkowate shoujo to niby zaleta ? Świetne VK jakaś beznadziejna recenzentka ocenia nisko, a tym bardziej świetne Itazura na Kiss, a takie coś jak Special A wysoko.
Postacie schematyczne do bólu bez ŻADNEJ naturalności zachowań bez względu na sytuację to według niej zaleta ?


Cytuj
Bohaterowie Special A mają charaktery spójne, są pełni wdzięku i nietrudno ich polubić

No faktycznie nietrudno ich polubić pod warunkiem, że wszelką głupotę począwszy od charakterów, a skończywszy na umiejętnościach i fabule uzna się za ZALETĘ no to wtedy się ich polubi.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1219-itazura-na-kiss/rec/1255
Zawsze jak patrzę na na te brednie to uważam, że moshi moshi i niemyśląca redakcja powinny wylecieć i poszukać sobie innego zajęcia.

Jak można w ogóle nie zrozumieć humoru w tym anime tylko takie brednie pisać ? To wygląda, że te baby chciały żeby dziewczyna nabijała się z chłopaka, a nie odwrotnie. Zdenerwowało te śmieszne feministki z redakcji z moshi moshi łącznie że tu głównym bohaterem był chłopak, który lubił żartobliwie dokuczać dziewczynie co go kochała ( a była słodką nastolatką), a ona go nie pobiła za to.
Po prostu za taką recenzję to tanuki to dno i metr mułu.


No niestety, ale ta recenzja Avellany nadaje się do kosza, a służalcza redakcja jej przytakuje jak zwykle.


Jak nie możesz sobie odpuścić jeżdżenia po recenzjach/recenzentach (co by się przydało), to przynajmniej rób to w odpowiednim temacie.
Mi.

Był cytat dlatego tam odpowiedziałem.
anfan
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 01:16:33 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 05, 2009, 02:20:36 pm »
Mi, poczytaj sobie dyskusję która się tu niedawno toczyła. Po czymś takim nie ma po prostu szans na odpuszczanie sobie czegokolwiek. Chcą być bici, będą bici.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:07:52 pm »
Prawdę mówiąc ja tak narzekam na te biedne tanuki (czy azunime), ale okazuje się, że recenzje w takim czasopiśmie mangowym jak Arigato czy Otaku nie tyle, że nie są lepsze to są jeszcze głupsze i pisane bardziej wrednym i denerwującym językiem (oczywiście te co się nie spodobały dla recenzenta).
Nie dziwi mnie, że wiele osób ma gdzieś recenzje skoro takie brednie tam piszą i to w dodatku w obrzydliwym stylu.

Tu taki przykład recenzji Kurokami jeszcze głupszej niż na tanuki (nawet tego dokładnie nie czytałem bo nie mam cierpliwości na te brednie).

http://www.magazyn-arigato.com.pl/index.php?p=c_tekst&id=a4a54e0e7bc222&c=ag49d8cb2956dad

JAKBY tak podchodzić do wszystkich anime akcji to żaden tytuł nie był by nic wart.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #459 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:28:17 pm »
Całkiem zabawny, nieźle się uśmiałem kilka razy. Brak ci chyba dystansu, ot co. Kiedy pieprzą głupoty to pieprzą głupoty, ale w tym wypadku koleś napisał to całkiem dorzecznie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #460 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:32:57 pm »
Całkiem zabawny, nieźle się uśmiałem kilka razy. Brak ci chyba dystansu, ot co. Kiedy pieprzą głupoty to pieprzą głupoty, ale w tym wypadku koleś napisał to całkiem dorzecznie.

Pewnie, że dorzecznie, ale nie tak jak anfan to ocenia więc automatycznie do kitu.

W każdym razie marzy mi się, by anime na podstawie mang jak Kurozuka czy Kurokami nigdy nie powstały, i by przypadkiem nikt nie wziął się za animowanie Aflame Inferno bądź Immortal Regis etc. - mniej będzie zjadliwych recenzji i wszyscy będą szczęśliwsi.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #461 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:44:27 pm »
Ty wiesz że to mogłoby być rozwiązanie... Ale niestety - biznes is biznes i musi się kręcić.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:48:44 pm »
Całkiem zabawny, nieźle się uśmiałem kilka razy. Brak ci chyba dystansu, ot co. Kiedy pieprzą głupoty to pieprzą głupoty, ale w tym wypadku koleś napisał to całkiem dorzecznie.
A wiesz, że ja też bym się śmiał jakby np takie Special A próbowali wyśmiać.
Natomiast Kurokami to świetne anime, a jeśli chodzi o akcję to prawie, że doskonałe więc ten kto pisał jest nic nie wart jako recenzent.

Ten gościu myślał, że jest śmieszny pisząc takie brednie ?
Zapewne śmieszny jest dla tych co nie lubili Kurokami.

A tu taka recenzja Elfen Lied. Mimo, że ocenia wyżej to CO Z TEGO skoro jego styl jest obrzydliwy i w ogóle mnie nie śmieszy.
Kurokami i Elfen Lied to poważne anime więc nie należy się z nich śmiać.

http://www.magazyn-arigato.com.pl/index.php?p=tekst&id=a49fca327d7b20&c=ag49d8cb2956dad

Według ciebie koleś pisał dorzecznie ?

To takie same ględzenie jak narzekanie na brak realizmu w świecie fantastycznym. Sto razy większą wadą jest brak realizmu w anime o życiu szkolnym niż w horrorach i anime gdzie jest magia i dużo akcji.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 07, 2009, 04:11:23 pm »
W recenzji EL polał wodę jak cholera. Tę serię da się zrecenzować kilkoma zdaniami. Po co wdawać się jakieś psychologiczne wywody? Chyba tylko nastolatkowie znajdą w tym tytule jakąś głębię, wymagająca dodatkowych wyjaśnień. Ale poza tym zgadzam się z jego opinią - seria jest przeciętna. W dodatku moim zdaniem wyłącznie dla bardzo młodych widzów.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 07, 2009, 04:33:08 pm »
W recenzji EL polał wodę jak cholera. Tę serię da się zrecenzować kilkoma zdaniami. Po co wdawać się jakieś psychologiczne wywody? Chyba tylko nastolatkowie znajdą w tym tytule jakąś głębię, wymagająca dodatkowych wyjaśnień. Ale poza tym zgadzam się z jego opinią - seria jest przeciętna. W dodatku moim zdaniem wyłącznie dla bardzo młodych widzów.
Brednie. Elfen Lied to anime dla studentów bo kategoria wiekowa nie pozwala tego anime polecić nastolatkom.
Anime ma się podobać. Elfen Lied się podoba więc jest bardzo dobre. Tak samo z Kurakami.
Ty jesteś dziwny bo chwalisz anime fanserwisowe, które są dużo mniej logiczne od Elfen Lied.
A co do głębi to nie ma znaczenia jeśli pozostałe elementy anime są emocjonujące. Oglądając anime przejmowałeś się losem postaci czyli producenci świetnie je zrobili bo nie było ci obojętne.

Kurokami, Shana, Elfen Lied, Saikano to jedne z najlepszych anime jakie udało się Japończykom zrobić.
Mówienie o nich przeciętne lub gorzej jest według mnie CO NAJMNIEJ  żałosne.

 

anything