Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1389631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2895 dnia: Kwiecień 15, 2016, 01:17:34 pm »
Naprawdę ciężko zrozumieć, że kupując za cenę okładkową 5 tomów zapłacisz 350 zł... Po rabatach może o 100 zł mniej. Omnibus jest w cenie 360 zł, możliwe, że gdzieś można dorwać taniej. HC + powiększony format.
Po co przytaczasz cenę okładkową, która nic nie znaczy? Realna cena około 40zł x 4 = 160 zł. Omnibus ma 99$, po jakimś czasie będzie pewnie około 25% tańszy. Czyli 75$ ~ 280 zł. Według mnie znaczna różnica, jeżeli ktoś nie jest kolekcjonerem omnibusów czy OHC wydań. Chociaż osobiście też wolałbym w HC za parę zł więcej.

Offline Carr

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2896 dnia: Kwiecień 15, 2016, 01:44:22 pm »



Kwietniowe zakupy, różne sklepy  :smile:

Mikel

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2897 dnia: Kwiecień 15, 2016, 02:00:03 pm »
Bardzo mozliwe, ze bedzie, ale dlatego, ze  Egmont drukuje na konkretnym, grubym papierze.
Jedynym wyjątkiem jest Nowa Granica, papier jest strasznie cienki i niezbyt przyjemny w dotyku w porównaniu z Parkerem

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2898 dnia: Kwiecień 15, 2016, 02:00:45 pm »
Idealem jakosc / cena jest w moim odczuciu Image.

Poza klejonymi hardcoverami.... :|

Edit: Nie wszystkimi oczywiście, bo większość (chyba) jest posko np szyta Saga Deluxe. Bardzo spoko. Ale na integralu Black Science wszyscy wieszaja psy.

Offline Inuki

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2899 dnia: Kwiecień 15, 2016, 02:03:40 pm »
Czy ja widzę twardą oprawę? Nietypowe - jaki papier?

Offset, czyli tak jak to normalnie w mangach :wink:

A edycja jest nietypowa, bo limitowana i dostępna tylko w przedsprzedaży. Teraz można kupić tylko wersję miękkiej oprawie. Oczywiście, dotyczy to tylko 1 tomu, bo kolejne nadal można zamówić "na twardo". Zamówienia są ściągane na tydzień przed premierą :smile:

Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2900 dnia: Kwiecień 15, 2016, 02:40:07 pm »
Czterech tomów, aktualne amerykańskie wydanie, które powiela Egmont to cztery tomy.

Faktycznie, to zmienia postać rzeczy. Nie wiem dlaczego byłem przekonany, że to wydanie zbiera tylko #1-5. Mój błąd.

Bardzo mozliwe, ze bedzie, ale dlatego, ze  Egmont drukuje na konkretnym, grubym papierze.
Oryginaly od DC jeszcze daja rade, Marvel z kolei - cienizna okrutna, absolutnie nie warta pieniedzy jakie sobie za nie zycza. Te ich tpb mozna zwinac w rulonik jak gazetke, a haceki z cieniutkim, pofalowanym papierem, sa niewiele lepsze. Idealem jakosc / cena jest w moim odczuciu Image.

Ja tam się nie zgodzę. DC w TPB niewiele ustępuje pod względem tego tandetnego papieru z Marvelowskich TPB. Z kolei HC to inna bajka, nie mam pojęcia o czym piszesz  :cool:

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2901 dnia: Kwiecień 15, 2016, 02:57:31 pm »
Z kolei HC to inna bajka, nie mam pojęcia o czym piszesz  :cool:
Poczytaj tutaj.
http://www.bleedingcool.com/2014/02/19/marvel-criticised-over-paper-quality-of-infinity-and-other-hardcovers/
edit:
To samo jest w tych cieniutkich hacekach zbierajacych po 4-6 zeszytow.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 03:05:11 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2902 dnia: Kwiecień 15, 2016, 03:03:38 pm »



Kwietniowe zakupy, różne sklepy  :smile:




Ciekawe czy ktoś się zdecyduje na wydanie u nas Hellblazera.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Antari

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2903 dnia: Kwiecień 15, 2016, 03:09:44 pm »
Poczytaj tutaj.
http://www.bleedingcool.com/2014/02/19/marvel-criticised-over-paper-quality-of-infinity-and-other-hardcovers/
edit:
To samo jest w tych cieniutkich hacekach zbierajacych po 4-6 zeszytow.

Ciężko powiedzieć, że to świadczy o jakiejkolwiek regule. Mam masę HC z Marvela (także cienkich) i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Ty może miałeś albo czytałeś, że istnieją. Umysł mi nie pozwala podpisać się pod słowami, że haceki z Marvela mają tandetny papier. Na podstawie tego, że 8azylowi wydrukowano Ethernala do góry nogami mam stwierdzić, że Egmont odwala kaszanę? Lekko nierozsądne takie wnioski.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2904 dnia: Kwiecień 15, 2016, 03:21:42 pm »
Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to w. Marvelowych HC jest ruletka, czyt. mam kilka tomów, które mają falę jak u Hokusai, mam takie, którym ciężko coś zarzucić ale wyraźnie im nowsze rzeczy tym bardziej to czuć. Koniec końców i tak Marvel/DC to miękkie pauki przy tym jak swoje twardookładkowe tomy wydaje Dark Horse czy Oni (ech, Stumptown takie piękne).
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2905 dnia: Kwiecień 15, 2016, 03:26:25 pm »
Ciężko powiedzieć, że to świadczy o jakiejkolwiek regule. Mam masę HC z Marvela (także cienkich) i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Ty może miałeś albo czytałeś, że istnieją. Umysł mi nie pozwala podpisać się pod słowami, że haceki z Marvela mają tandetny papier. Na podstawie tego, że 8azylowi wydrukowano Ethernala do góry nogami mam stwierdzić, że Egmont odwala kaszanę? Lekko nierozsądne takie wnioski.

Nie Egmont wydrukowal zle, tylko drukarnia schrzanila sprawe to raz. Dwa - mam kilka OHC od Marvela sprzed dobrych kilku lat - np. Astonishing X-Men, DD:Father, Punisher MAX, House of M. Mam takze kilka hc z linii Marvel Premiere (Weapon X, Punisher: Circle of Blood). Porownujac to z nowymi rzeczami (jak np. cienkie hc Marvel Now, te z matowymi okladkami) lub OHC np. DD:End of Days, ktory posiadam czy wspomniany Infinity nie ma opcji aby nie zauwazyc roznicy. Byc moze i nie jest to regula jak piszesz, ale zdarza sie niestety coraz czesciej. Dodam, ze swej wiedzy nie opieram na tym co przeczytalem w necie, a na tym co widzialem / macalem w ksiegarniach.

Tak przy okazji - przypomnialo mi sie, jak Egmont dopiero co zaczynal swoja kolekcje Mistrzowie Komiksu, to OHC z marvela stawiane byly, przez forumowa brac, za wzor jak wyglada eksluzywnie wydany komiks.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2906 dnia: Kwiecień 15, 2016, 03:31:17 pm »
Gdy pierwszy raz zobaczyłem takie pofalowania w HC Scarlet Spidera to złożyłem reklamacje w Multiversum. Jak się okazało defekt ten dotyczył wszystkich egzemplarzy i dostałem na powrót komiks z takim samym mankamentem. Co więcej ten efekt falowania staje się standardem w wydaniach zeszytowych a otwierając moją kolekcję 6 lat temu nie było takich przypadłości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 04:06:47 pm wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Wolf85

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2907 dnia: Kwiecień 15, 2016, 05:02:57 pm »
Wiecie co, ja to jednak czasem się nad sobą zastanawiam. Bo proszę, na poniższym zdjęciu widać moje zaległości (wraz  z kwietniowymi nowościami) tylko z jednego mieszkania:




W drugim mam jeszcze większą stertę, w tym 12 tomów Baśni. A co robię dziś korzystając z tego, że byłem w okolicy biblioteki? Pożyczam sobie następną stertkę:

What's wrong with me??

Edit: Carr => Very classy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 05:07:18 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2908 dnia: Kwiecień 15, 2016, 05:05:37 pm »
@UP
Za dużo Rucki. ;)

Dlaczego wziąłeś angielskiego Flasha zamiast polskiego?
Po prostu ci się powodzi. Zmagazynujesz komiksy w jednym mieszkaniu i będziesz miał co czytać na emeryturze.

Offline Mati29

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #2909 dnia: Kwiecień 15, 2016, 07:13:12 pm »



Dzisiejsza paczka z multiversum