Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 333335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maketa

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 30, 2008, 10:17:08 am »
niechłodno do dyskusji przygotowany jestes. Wystarczy sienac do topica o Musze i tlumaczeniach.
Nieźle odchodzimy od tematu, ale spoko. Przejrzałem to forum Muchy, i oprócz tradycyjnych marudzeń dyżurnych marudziarzy, nic odkrywczego nie przeczytałem. "Drętwo, sztywno, nie podoba mi się". Jak zawsze - bez konkretów.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 30, 2008, 01:00:45 pm »

język "polski". jeśli nie wiesz, o co mi chodzi, to najpewniej posługujesz się rzeczonym językiem "polskim". jeśli szukasz przykładów języka "polskiego", zajrzyj do dowolnego komiksu muchy...

Myślę, że zdecydowanie przesadzasz :) pewnie, że mogłoby być lepiej, ale nie jest tak źle, żeby psuło przyjemność czytania. 

językiem szekspira zajmuję się w sposób profesjonalny od dwunastu lat

Może Twój problem wynika z tego, że język szekspira jednak trochę się różni od języka współczesnych komiksów anglojęzycznych :) W komiksach o X-menach wolę język "polski" niż język Szekspira (czy jak wolisz - szekspira). Ale kto wie, gdybym językiem angielskim posługiwał się tak biegle jak Ty, to może też drażniłby mnie tłumaczenia...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2008, 01:12:14 pm wysłana przez ZBÓJCERZ »

Offline Tomasz 66

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 30, 2008, 01:21:41 pm »
Może by tak jednak wrócić do głównego tematu i ktoś by się merytorycznie wypowiedział na temat zapowiadanych przez Egmont komiksów. Jak widzę wiele osób wypowiadających się tutaj czyta komiksy w oryginale, to i może te zapowiadane również już czytało i się podzieli z resztą wrażeniami ?

Offline ASX76

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 03, 2008, 12:59:33 pm »
Spośród kilku tytułów wymienionych na początku wątku, interesuje mnie tylko dzieło duetu: McKean & Gaiman.
Szczerze pisząc, zamiast Toppiego, Manary i Andreasa, wolałbym ujrzeć w planach kolejne części "Hellblazera" i "Lucyfera"...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 05, 2008, 01:32:33 pm »
Czy na festiwalu Tomasz Kołodziejczak powiedział coś więcej na temat planu wydawniczego na 2009 rok?

Offline graves

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 05, 2008, 04:04:34 pm »
Na panelu wydawców, który prowadził Repek, nietaktem było mówić o planach i zapowiedziach, wydawniczych ;-), bo te jak stwierdził prowadzący i tak są w internecie  :)
Poruszane pytania to:
- Najważniejszy wydany w ciągu roku komiks:
- Największa porażka
- Najbardziej żąłuję, że nie wydaję:
- Jaki jest stan obecnie rynku komiksowego w Polsce:
 i co sądzę o MFK i giełdzie na niej.
Tyle :)
Wszyscy po kolei wydawcy (9) się wypowiadali.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline badday

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 05, 2008, 05:01:42 pm »
A o ulubiony kolor? ;-)

I jakie były te największe porażki i sukcesy wydawnicze?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 05, 2008, 07:49:32 pm »
Na panelu wydawców, który prowadził Repek, nietaktem było mówić o planach i zapowiedziach, wydawniczych ;-), bo te jak stwierdził prowadzący i tak są w internecie  :)
Ciekawe, jak by to skomentował serwis komiksowy Poltergeist? :)

Offline Belzebiusz

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 06, 2008, 02:09:56 pm »
Za Wrakiem:

Cytuj
Egmont Polska planuje uruchomienie kolekcji science fiction, w ramach której ukazywać się będą znane tytuły w wydaniach zbiorczych. W przyszłym roku mają zostać wydane m.in. "Aldebaran" i "Betelgeuse" Leo oraz "Wieczna wojna" Marvano. Komiksy mają być drukowane w mniejszym formacie w miękkiej oprawie, co pozwoli sprzedawać je w cenach wyraźnie niższych niż w kolekcjach takich jak Mistrzowie Komiksu. Szczegółowe informacje Egmont na podać na początku listopada.

co Wy na to?

z jednej strony OK że Leo czy "Wieczna Wojna" zostana wydane.
ale z drugiej mniejszy format??? (bo okładkę miękką da się przeżyć nawet w wydaniach zbiorczych)
no nie wiem, nie wiem, chyba wolałbym ekskluziwy...
Nie chce mi się pisać...

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 06, 2008, 02:22:35 pm »
Wydawnictwo Cinebook wydaje m.in. Aldebrana czy tez Skorpiona  w takim formacie.
To nie jest ani b5 ani a4, a raczej cos pomiedzy.
Wyglada bardzo ladnie.

Jestem na tak.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wilk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 06, 2008, 02:33:05 pm »
Mi tam wsio ryba czy miękkie czy twarde oprawy. Byle oryginalny format został. No nic, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 06, 2008, 03:00:11 pm »
Cytuj
Za Wrakiem:
Egmont Polska planuje uruchomienie kolekcji science fiction, w ramach której ukazywać się będą znane tytuły w wydaniach zbiorczych. W przyszłym roku mają zostać wydane m.in. "Aldebaran" i "Betelgeuse" Leo oraz "Wieczna wojna" Marvano. Komiksy mają być drukowane w mniejszym formacie w miękkiej oprawie, co pozwoli sprzedawać je w cenach wyraźnie niższych niż w kolekcjach takich jak Mistrzowie Komiksu. Szczegółowe informacje Egmont na podać na początku listopada.

Aldebarana udało mi się dokończyć w oryginale (przy sporym wsparciu) - ot, taka sobie historyjka, bez rewelacji.
Betelgeuse musze od ziomka ściągnąć, bo wiem, że ma ;)
swoją drogą ciekawe jak to będzie wyglądało, bo zagraniczne wersje są pikne ;)

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 06, 2008, 03:14:32 pm »
Przeglądałem hiszpańską wersje "Aledebrana" w zmniejszonym formacie

http://www.planetadeagostinicomics.it/Vistas/listacatalogo.aspx?Seccion=catalogo&CPadre=6.95&Cat=9123
 
Prezentuje się bardzo dobrze i przy okazji jest sporo tańsze niż pełnoformatowe wydanie. Z niecierpliwością wyczekujemy - ja i mój portfel - polskiego przedruku.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 06, 2008, 05:17:51 pm »
Za Wrakiem:

co Wy na to?

z jednej strony OK że Leo czy "Wieczna Wojna" zostana wydane.
ale z drugiej mniejszy format??? (bo okładkę miękką da się przeżyć nawet w wydaniach zbiorczych)
no nie wiem, nie wiem, chyba wolałbym ekskluziwy...

Wieczna wojna to komiks, który zdecydowanie zasługuje na porządne wydanie w twardej oprawie.Myślę, że z powodzeniem mógłby się ukazać z serii "Mistrzowie Komiksu"

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 06, 2008, 07:13:03 pm »
Myślę, że normalny rozmiar jest wystarczająco szanowny dla WW.

A normalna cena jest wystarczająco mądra, żeby ten komiks mogli kupić ludzie, którzy nie srają kasą. Poprzednie wydanie ciężko trafić, a czytelnictwo wśród młodzieży się nie rozwinie, bo rzadko którego nastolatka stać, żeby wywalić pół kieszonkowego na jeden album, niezależnie od tego, jak bardzo on jest klasyczny, zasłużony i szacowny.

Jak się ukaże w MK, to gówno z tego będzie pożytku, bo kupi go kilku kolekcjonerów i kilku spekulantów, a on jest na tyle dobry, że zasługuje na to, żeby go szersza widownia odkryła lub sobie przypomniała.

 

anything