trawa

Autor Wątek: Battle to end all battles  (Przeczytany 73531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 06, 2008, 06:50:33 am »
Planescape: Torment

za:
- Annah, resztę bohaterów tak głównych jak drugoplanowych, świat (Sigil, Curst i cała reszta - każda lokacja to majstersztyk), Lady of Pain, muzykę, slang, fabułę, opowieści ze świata Planescape (Blood War eg.) questy poboczne...
za wszystko - bo tu każdy element balansował na granicy między "wybitny" a "genialny"

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 06, 2008, 07:07:43 am »
Przychylam posta. Grałem parę godzin w tormenta-nie ma startu do Fallouta czy Baldura. Taki specyficzny erpeg, napewno bardzo dobry ale w porównaniu do innych dzieł Black Isle to krok do tyłu.

Ja miałem dokładnie tak samo.
Ale się przymusiłem do tego całego dziwnego początku, dziwnych planescapeów i w ogóle (głównie za sprawą uporczywej propagandy przyjaciół).
Na etapie grobowca bezimiennego coś pękło, sceptycyzm zupełnie wyparował i do dzisiaj jestem wiernym partyzantem tormenta.

Tak, to gra wymagająca. Ale to tylko dlatego, że trzeba spełnić z nią trochę czasu.
Rozkochać ją w sobie i samemu się zakochać.

Torment to stu procentowa odwrotność, drugi biegun, mmorpgów.
Koledzy wymieniają te wszystkie pierdoły jak slangi, spolszczenia czy panią bólu jako zalety.
Dla mnie to gra w której liczy się tylko fabuła - cała reszta i planescapy*, i system walki**, i system konstruowania postaci i wszystkie inne, to rzeczy zupełnie poboczne.
Jeśli nie dotrzesz głębiej w fabułę, nie poczujesz jej, nie zechcesz jej poznać do końca, to Torment NIE MOŻE Ci się spodobać, bo nie ma w nim nic innego, co mogłoby przyciągnąć.


A to prawdopodobnie jedna z najlepszych gier komputerowych w historii.
Planescape: Torment





--------------
* choć może to dlatego, że ja planescapów szczerze nienawidzę.
** Pamiętam jak w jednym z przodujących wówczas czasopism o grach komputerowych jako wadę tormenta uznano niewielki wybór pancerzy i umiarkowany, w porównaniu ze statystykami gracza, wpływ broni na walkę. Uśmiałem się jak nora. To zupełnie jakby narzekać, że w przygodówkach jest mniej broni niż w fpsach, więc z definicji są mniej bogate.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 07:15:36 am wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Isengrim

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 06, 2008, 10:26:42 am »
Torment

Dlatego, ze jest dzielem Black Isle'a, RPGiem i ma taka grafike podobna do Baldursa. Sama fabula mnie jakos nie wciagnela, ale w/w plusy wystarczaja jak dla mnie, zeby przebic Mafie.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Abetorius

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 06, 2008, 11:52:58 am »
Planescape - Najlepszy cRPG na infinity - wlasciwie to najlepszy cRPG wogole.

Dialogi, dialogi i fabula.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 06, 2008, 05:39:17 pm »
co to za wybór?

Planescape: Torment - 'nuff said

Offline steelie

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 06, 2008, 08:51:58 pm »
Proszę państwa, trafienie krytyczne! Mafia ląduje w labiryncie Pani i przegrywa z Tormentem 4:15

Runda IX

Deus Ex v. Total War

Offline Dziex

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 06, 2008, 09:05:50 pm »
Deus Ex jedynka to bardzo dobra gra, z świetną fabułą i niesamowitym cyberpunkowym klimatem. Wielka szkoda, że już w pierwszej turze trafiła na tak mocnego przeciwnika.
Ale Total War to prawdziwa rewolucja w swoim gatunku. Żadna gra przed nią i po niej nie przedstawiała w tak realistyczny sposób realiów pola bitwy. W żadnej innej grze nie mogłeś dowodzić tysiącami wojowników, w żadnej innej grze tak wielu nie zadzięczało tak wiele tak wielu. Wciąż jest to jedna z niewielu strategii, w której wartość bojowa jednostek to coś więcej niż kupa cyferek przy wydumanych statystykach. Gdyby dyplomacja stała na takim poziomie co w serii Europa Universalis, byłaby to gra doskonała.
Szkoda, że od Rome coś (historyczność dokładniej mówiąć) się zaczęło w tej serii psuć. Całe szczęście, że niektórym graczom starczało czasu i chęci na tworzenie genialnych modów.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 09:10:08 pm wysłana przez Dziex »

Offline Ermidius_

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 06, 2008, 09:11:40 pm »
Total War za shoguna w ktorym sa nalepsze filmiki z calej serii !!!


Offline Ribald

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 06, 2008, 09:13:42 pm »
Skoro Total War i tak wygra to Deus Ex za nutkę tajemniczości.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Krova

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 06, 2008, 09:15:25 pm »
Deus Ex

Przechodziem go 3 razy, nigdy nie przeszedłem fragmentu z klasztorem w Paryzu i to z powodów niezależnych, coś się sypało, coś siędziało, coś się formatowało, coś padało. Ale i tak grę uwielbiam i głos pada zdecydowanie na nią, chociaż przy Total Warach też się nasiedziałem niemało : )
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline steelie

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 06, 2008, 09:19:19 pm »
Deus Ex
Wspaniałe złudzenie wolności i swobody, cyberpunkowy klimat, zniszczona Statua Wolności, masoni i światowy spisek. Świetna giera.

Offline Konował

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 06, 2008, 09:24:48 pm »
Total War

za sceny batalistyczne


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hang Man

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 06, 2008, 09:35:52 pm »
Total War

Gra mistrzostwo. Żadna inna strategia nie dawała mi takiej satysfakcji podczas prowadzonych bitew.

Syk strzał.

Gwizd bełtów.

Łamiąca się pod ostrzałem ribaultów szarża pancernej kawalerii.

Ryk Templariuszy wpadających przez wyrwę w murze do Jerozolimy.

Lekka kawaleria chlaszcząca po potylicach uciekających wrogów.

Total War. Dziękuję ci za to.

gdyby ktoś kiedys połączył dyplomację, handel i rozwój z civ 4 (średniowiecze i renesans) i dodał do tego bitwy i muzykę z Total War, narodziłby się nam nowy Mesjasz gier komputerowych.





 
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Idaan

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 06, 2008, 09:39:59 pm »
Eus Deus Kosmadeus

Za niektóre teksty wybijające się ponad poziom dialogów z gier komputerowych.
Cytuj
God was a humanity's dream of a good government

Offline Qraq

Odp: Battle to end all battles
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 06, 2008, 09:42:53 pm »
Deus deus kosmateus

Fajna giera. Jakoś jej nie ukończyłem, ale strategie są nudne z definicji, więc wybór mam prosty :)

 

anything