Autor Wątek: "Lou!"  (Przeczytany 19698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Lou!"
« dnia: Grudzień 08, 2008, 09:09:18 pm »
Nie no, nie wytrzymałem i zakładam ten temat... Po przeczytaniu "Cmentarzyska autobusów" nie mam już żadnych wątpliwości, że "Lou!" to seria znakomita. Niby na starcie wydawało się, że przede wszystkim jest to komiks humorystyczny, ale w międzyczasie opowieść nabrała tak niesamowitego obyczajowego oddechu, tak umiejętnie zaczęła przemycać psychologiczne obserwacje, że nie mogę wyjść z podziwu. Do tego Julien Neel ma doskonały komiksowy warsztat i stara się prowadzić serię w sposób nieszablonowy.
Tak więc proszę się nie krępować i zachwalać! :)

Offline kmh

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:41:59 pm »
Świetna seria, choć widać momentami, że zmiana formatu z oryginalnego A4 zagęszcza rysunki niepotrzebnie. Trochę szkoda, że trafia w próżnie ten komiks i zamiast być czytany przez dziewczyny nastoletnie jest czytany przez dwudziestokilkuletnich i troche facetow.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline kas1

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:54:14 pm »
Trochę szkoda, że trafia w próżnie ten komiks i zamiast być czytany przez dziewczyny nastoletnie jest czytany przez dwudziestokilkuletnich i troche facetow.

Może dlatego, że nastoletnie dziewczyny mają teraz coś takiego:
http://foto.m.onet.pl/_m/a346af8930ea59aaf73017c8f6d4b6c6,14,19,0.jpg
Cięzko z tym przewracać kolejne strony. Oczywiście generalizuje ;)

Offline badday

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2008, 12:13:44 am »
Trochę szkoda, że trafia w próżnie ten komiks i zamiast być czytany przez dziewczyny nastoletnie jest czytany przez dwudziestokilkuletnich i troche facetow.

Tak sobie myślę. Skoro rysował go "dwudziestokilkuletni i trochę facet" to może tak nie do końca targetem miały być nastolatki, rówieśniczki Lou.
podobnie jak z Calvinem i Hobbesem, czy Garfieldem. Posmakować w pełni możesz ich w odpowiednim wieku.

Btw, nie wiecie ile albumów Lou! ukazało się dotąd? Tzn. jak daleko w tyle jest Egmont?

Offline bąbielek

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2008, 12:32:49 am »
Praktycznie wcale. Póki co wyszły 4 tomiki, piąty miał zdaje się wyjść pod koniec tego roku, ale były jakieś problemy i w końcu wyjdzie w 2009 roku. Tyle wyczytałem po francusku na stronie wydawcy i yahoo answers.

Klick me up, klick me down.

Offline DaryW

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2008, 07:34:46 am »
Tak sobie myślę. Skoro rysował go "dwudziestokilkuletni i trochę facet" to może tak nie do końca targetem miały być nastolatki, rówieśniczki Lou.
podobnie jak z Calvinem i Hobbesem, czy Garfieldem. Posmakować w pełni możesz ich w odpowiednim wieku.

Btw, nie wiecie ile albumów Lou! ukazało się dotąd? Tzn. jak daleko w tyle jest Egmont?


ti masz odpowiedzi i okładki

http://www.bedetheque.com/serie-9623-BD-Lou-.html

a tak na marginiesie i mnie Lou się bardzo podoba...



Offline kmh

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2008, 09:11:26 am »
Tak sobie myślę. Skoro rysował go "dwudziestokilkuletni i trochę facet" to może tak nie do końca targetem miały być nastolatki, rówieśniczki Lou.
podobnie jak z Calvinem i Hobbesem, czy Garfieldem. Posmakować w pełni możesz ich w odpowiednim wieku.

W takim razie pozostaje pytanie, czemu Egmont wydał to w "Klubie dziewczyn", jako przeciwwagę do "Klubu kawalarzy".
Dałem "Lou" do przeczytania dziewczynie i koleżance, przeczytały i też stwierdziły, że fajne, ale nastolatki u nas nie będą zainteresowane. Moja 16 letnia siostra przeczytała dwa pierwsze tomy i nie wyła z zachwytu tak jak ja.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline kas1

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2008, 09:38:02 am »
Zachęciliście mnie. Łyknę wszystkie tomy wraz z grudniowym pakietem od Egmontu. A co! Skoro takie fajne, to trzeba mieć. Nie zwracałem na ten tytuł uwagi właśnie ze względu na napis "klub dziewczyn". Nie wiem, czy jego umieszczenie było rozsądnym posunięciem. Swoją drogą ciekawe jak rozkłada się procentowo rynek odbiorców z podziałem na płeć.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2008, 07:00:26 pm »
Moja 16 letnia siostra przeczytała dwa pierwsze tomy i nie wyła z zachwytu tak jak ja.
A ja znam pewną 10-latkę oraz pewną 17-latkę, którym "Lou!" bardzo przypadła do gustu. :)

Offline BOUNCER

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2008, 07:51:04 pm »
No to Panowie mnie zachęciliście. Nie miałem zamiaru kupować tej pozycji właśnie poprzez określenie przez wydawcę grupy docelowej. Wprawdzie moja córka mieściłaby sie w niej , ale Ona nie przepada za komiksami. Gdyby człowiek zastanowił się wcześniej to mógłby kupić pod pretekstem, że dla niej. Ale nie ma tego złego, skoro piszecie, że komiks wart jest uwagi to na pewno tą uwagę mu poświęcę.

Offline kmh

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2008, 08:49:47 pm »
Komiks, w którym autor niby przypadkiem zakłada jednej bohaterce koszulkę zespołu Spinal Tap, nie może być tak do końca dla małych dziewczynek  :)

Tak samo te dialogi z trzeciego tomu o Jedi i dorastaniu. Halo, ile dziewczyn to zrozumie?:)
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline jakubg

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2008, 03:38:55 pm »
Ja również po tym co tu przeczytałem mam wielką ochotę komiksy nabyć, a że kosztują jedynie po ok. 10zł za sztukę to zrobię to na pewno i to w najbliższym czasie. Tak jak reszcie kolegów dziwne wydawało się trochę wydanie pod szyldem "klub dziewczyn", ale skoro komiks wart jest uwagi to przeczytam na pewno ;)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2008, 03:42:55 pm »
No cześć dziewczynki!
Nie zapomnijcie też o nowym numerze Bravo Girl!
Kiedyś tam fotokomiksy były, może jeszcze są! :badgrin: ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2008, 03:47:14 pm wysłana przez Kingpin »

Offline Jaszcząb

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2008, 06:25:27 pm »
Patrzcie go, jaki twardziel. Wstawił se avatar wielkiego łysego grubasa i świruje.
A na żywo wygląda dużo mniej groźnie :P

Też jestem fanem Lou i jestem dumnym członkiem Klubu Dziewczyn.

Offline kmh

Odp: "Lou!"
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2008, 07:17:48 pm »
Ba, nie od dziś wiadomo, że dziewczyny są fajniejsze od chłopaków. Nie dość, że ładniejsze, to jeszcze lepiej pachną.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.