trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1920 dnia: Marzec 03, 2011, 06:43:37 am »
1. Katanagatari, (...)

Ja się zakochałem w tym anime - perełka. A dla Togame chyba wygrzebię miejsce w "Favorite Characters " - naprawdę rozbudowana postać, szczególnie pod koniec to widać najwyraźniej (choćby w takiej dupereli jak przy tym gdy Shichika wspomina miny jakie ta potrafiła robić). Chyba sobie oglądnę to jeszcze raz :) A zakończenie dobre, bardzo dobre - ani deczko się nie zawiodłem.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1921 dnia: Marzec 03, 2011, 07:39:40 am »
Ja się zakochałem w tym anime - perełka. A dla Togame chyba wygrzebię miejsce w "Favorite Characters " - naprawdę rozbudowana postać, szczególnie pod koniec to widać najwyraźniej (choćby w takiej dupereli jak przy tym gdy Shichika wspomina miny jakie ta potrafiła robić). Chyba sobie oglądnę to jeszcze raz :smile: A zakończenie dobre, bardzo dobre - ani deczko się nie zawiodłem.
Dodam że już powoli kończę to anime i póki co się nie zawiodłem. Oprócz animacji najbardziej podoba mi się jeszcze przedstawienie relacji między głównymi bohaterami, widać jak z czasem się ze sobą zżywają i nie uciekają jak poparzeni na każdy bliższy kontakt jak w 80 % innych anime, co jest chyba największym jego atutem.
Ich charaktery i zachowania są po prostu ukazane wzorowo.


Z śmieszniejszych rzeczy dopiero po 5 epku się spostrzegłem że te epizody nie mają 25 a 49 min po tym jak coś przestało mi pasować z czasem po seansie... cóż chyba udowadnia to że to anime wcale się nie dłuży :biggrin:

EDIT:
No i skończyłem :smile: . Człowiek jak zwykle ma ochotę na więcej ale to tylko oznaka dobrego seansu.
Co do zakończenia to wg mnie tak jak napisał Wilk bardzo dobrze to rozwiązali,
Spoiler: pokaż
Co prawda szkoda Togame ale taki a nie inny koniec bardzo dobrze podsumował ją jako bohaterkę a i sam Shichika wbrew pozorom dużo zyskał jako charakter
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 12:38:49 pm wysłana przez wyspa »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1922 dnia: Marzec 03, 2011, 04:12:11 pm »
Mam dokładnie te same odczucia. Większość odcinków bez pardonu przewijałem.
Kazio z tą "najlepszą komedią" po prostu przegiął.
Zresztą, zdanie na temat całego jego podsumowania roku wyraziłem w komentarzu na AC i się nie będę powtarzał.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1923 dnia: Marzec 03, 2011, 07:08:51 pm »
No i jestem świeżo po 1 epie Madoki, cóż, muzyka jest niesamowita, wpadła mi w ucho od pierwszych nutek. Opening jakoś mnie nie powalił aż tak mocno, ale na pewno poszukam osta do Madoki.
Oprawa graficzna lekko komediowo-dziecinna, ale jak na razie idealnie pasuje jako kompozycja całości, zobaczymy jak będzie dalej. Osobiście nie przepadam za wstawkami typu fotografie, czy slajdy w kadrach kreskówek, ale tutaj całkiem dobrze to wyszło, zwłaszcza iż ten świat? aura magiczna? spotęgują tylko surrealizm.

I to co tygryski lubią najbardziej, walka. W sumie ciężko coś pisać po pierwszej walce, ale trzeba przyznać iż to nie taki kuksaniec jak było w Seilorkach 1vs1, ale walka ze sporym rozmachem, no i te piękne skałkowce Mikami (czy jak jej tam).
W sumie to pierwsza ukazana walka, miała większy rozmach, prawie dało się czuć iż pole bitwy ma rozmiar miasta, ale te karabiny mnie bardziej urzekły. :biggrin:

No to trochę minusów, w sumie dwa.
Raz. Przemiana w "magical girl", po cichu liczyłem iż sobie to darują, ale ok, na tle reszty to jeszcze ścierpię.
Dwa. Mam wrażenie, że zaraz laski zaczną biegać i krzyczeć w "imię miłości, radości i darmowej kaszanki". Może to moje zboczenie po innych seriach z gatunku magical girl, ale to mi się podświadomie wpycha. I choć czytałem iż to nie wiele wspólnego z MG, to niech ktoś napisze iż nie zacznie się zaraz walka o większe dobro w imię miłości.

PS.
Ten zwierzak Kyube (cube? sześcian :wink: ) przypomina mi trochę Mokonę :razz: w pozytywnym znaczeniu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1924 dnia: Marzec 03, 2011, 07:39:34 pm »
Nie zacznie się zaraz walka o większe dobro w imię miłości. Naprawdę.

Zadowolony? :D

Ja właśnie zasiadam do ep 8.

[edit]

Shaft naprawdę potrafi dawkować historię i urządzać zwroty akcji...
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 08:05:48 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1925 dnia: Marzec 03, 2011, 08:15:24 pm »
Hunter Killer widzę, że nieźle cię parło na oglądanie.

Jednak patrzę na anidb i widzę, że anime nadal wychodzi więc sobie jeszcze odpuszczę.

Natomiast wyszło w całości na BD High School of the Dead dlatego kolej na to anime.

« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 08:20:52 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1926 dnia: Marzec 03, 2011, 10:44:38 pm »
Hunter Killer widzę, że nieźle cię parło na oglądanie.

Stwierdziłem iż nie chce mi się czekać aż wyjdzie ostatni odcinek, na razie jest git... :)

Zadowolony? :D

I to jak :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1927 dnia: Marzec 04, 2011, 04:34:14 am »
No i koniec kolejnego arca w Fairy Tail. Ci którzy oglądali, ręce w górę za tym że nie był epicki - nie widzę. I słusznie.
Poza tym wciągam się w Dragon Crisis!. Takie to niby sztampowe, banalne i nawet lekko przygłupawe momentami, ale fakt faktem że 20 minutek na epie zlatuje jak z bicza strzelił.
No nic, dziś już spać, ale jutro ciąg dalszy nadrabiania bieżącego sezonu - nawet wziąłem sobie (częściowo) w tym celu urlop.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1928 dnia: Marzec 04, 2011, 06:01:01 am »
Ryuseiki Gakusaver - Fantastyczna komedia. Parodia klasycznych wielkich robotów. Momentami nie dało się powstrzymywać rechotu. Plus ciekawe i dosyć oryginalne zakończenie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1929 dnia: Marzec 04, 2011, 10:06:07 pm »
Zastanawiałem się już wielokrotnie czy obejrzeć "Nanę" , a skończyło się na tym, że przejrzałem część odcinków (w tym ostatnie).

Nie chce mi się oglądać tego anime z tak beznadziejnymi polskimi napisami (czyli z wulgaryzmami i innymi zmyśleniami) jakie zrobił Suzaku (a napisy zawsze mają pewien wpływ na oglądanie anime).

Powiem jednak, że w Nanie postawiono w zbyt dużym stopniu na emocjonalne sceny, które często wyglądają sztucznie i płaczliwie. Jednak twórcy widocznie uznali, że powinni specyficznymi minami i tekstami zmniejszać dramatyzm takich scen.

Na pewno jedna z najfajniejszych postaci jak zauważyłem to Serizawa Reira. No i ten cudowny głos Hirano Aya (Haruhi).

A poza tym jednak są świetne takie dorosłe anime. To bardzo miła odmiana od wszelkich licealnych czy gimnazjalnych serii (a takich chyba jest z 70- 80 procent anime).

« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 10:11:08 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1930 dnia: Marzec 04, 2011, 10:18:36 pm »
1. Kto się uczył, ten ogląda po angielsku. Nieuki narzekają na polskie napisy.

2. To jest shojo, anime dla dorastających kobiet. Tu nie ma ecchi ani fanserwisu. Tu nie ma moeblobów ani tsundere. Miłość nie polega na tym, że 13-latka napastuje starszego gościa albo jakiś kapeć czerwieni się na widok kobiety. Nie ma haremów, dziewczęta rzadko bywają śliczne (w klasycznym tego słowa znaczeniu). Tutaj przez większość czasu postaci płaczą i źle się nawzajem traktują. Potem idą do łózka i znowu płaczą. To nie animowany American Pie, Nanie bliżej do Zbuntowanego Anioła czy innej telenoweli meksykańskiej.

Sam ostatnio zastanawiam się nad jakimś szojcem. Może w końcu pora na Hanasakeru Seishounen albo Special A?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 10:32:15 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1931 dnia: Marzec 04, 2011, 10:35:33 pm »
Troll Sir_Ace znowu atakuje.

1. Kto się uczył, ten ogląda po angielsku. Nieuki narzekają na polskie napisy.
Nie wolno narzekać ? Jak ktoś robi marne napisy to powinien spodziewać się, że inni tak je ocenią.
2. To jest shojo, anime dla dorastających kobiet.
To nie jest shoujo lecz Josei czyli anime dla dorosłych kobiet.
Tu nie ma ecchi ani fanserwisu. Tu nie ma moeblobów ani tsundere.
Było zarówno ecchi (seks) jak i tsundere. Wielokrotnie  zresztą była mowa o tym, że tsundere nie musi oznaczać prostej, schematycznej postaci o jednolitej osobowości. Widocznie ty nic z tego nie zrozumiałeś.
dziewczęta rzadko bywają śliczne (w klasycznym tego słowa znaczeniu).
A właśnie odnośnie tego to w Nanie dziewczyny (znaczy się kobiety) były przepiękne. To na pewno zasługa zarówno pięknego stylu kreski jak i jakości wizualnej.
To nie animowany American Pie, Nanie bliżej do Zbuntowanego Anioła czy innej telenoweli meksykańskiej.
Czyli uważasz, że sztuczne i nierealistyczne to anime.
Może w końcu pora na Special A?
Marne shoujo i brzydkie wizualnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 10:38:42 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1932 dnia: Marzec 06, 2011, 05:58:13 pm »
Zabieram się za Otome Youkai Zakuro - zobaczymy cóż to za cudo, bo wygląda na jakiś miszmasz (Demons, Historical, Romance, Supernatural, Military) Zobaczymy czy to strawię.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1933 dnia: Marzec 06, 2011, 06:46:32 pm »
Hmm po 9 odcinku Madoki stwierdzam iż jest to całkiem niezłe anime, a koto-coś jest wredniejsze niż myślałem. Mam nadzieję iż utrzymają to do końca i nie spitolą animca jaką cenzurą, czy zmiana w normalne magical girl.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1934 dnia: Marzec 06, 2011, 07:00:32 pm »
Teraz taka zmiana klimatu? Impossible, ludzie by ich za to zjedli, z czego SHAFT doskonale zdaje sobie sprawę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything