Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2250 dnia: Maj 29, 2011, 01:50:35 am »
Heh. Nana Mizuki, nie powiem panienka niebrzydka. I fajny głos ma. Ba, nawet umie go dobrze użyć i ja ją jako seiyuu szanuję. Może nie kocham, ale szanuję, i nieraz z lubością wysłuchiwałem jej rólek.
Ale te jej piosenki to po prostu... łojezusmaria. Tani lans, jakiś dans i do tego dziesięć kilo kiczu. Zastrzelcie mnie, ale nie mam zielonego pojęcia co się ludziom w nich podoba. Ze wszystkich jej piosenek chyba spodobała mi się względnie jedna, niestety nie pamiętam tytułu ale może się kiedyś dokopię (to był fragment z koncertu i aż sobie to z wrażenia nagrałem)

Aha, piosenki Nany śpiewane w specjalnych duetach z Tamurą Yukari trzymając się razem za rączki nie liczą się ^_^;
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2251 dnia: Maj 29, 2011, 02:00:11 am »
Poza tym owszem dokładnie analizuję i oceniam, ale nie "gównienka" tylko anime. Jeśli chcesz oceniać "gówienka" to sam to rób.
Gadał dziad do obrazu...

Cytuj
od kilku ostatnich postów (a może znacznie wcześniej nastąpiły te zmiany u ciebie) mam wrażenie, że rozmawiam z kimś innym niż tenchim lubiącym loli.
Ja też to widzę. I nie od kilku postów, ale od dłuższego czasu.

Cytuj
A odnośnie tematu to przecież najlepsze piosenki to właśnie japoński POP.
Ale dlaczego akurat japoński, a nie np. afrykański?

Cytuj
nawet niewiele słuchałeś jej piosenek czyli nawet pod tym względem mało o niej wiesz.
A ty byś wiele słuchał czegoś co ci się nie podoba? W imię czego? Katowania się? Czy tylko po to żeby po 200 piosenkach móc z nieco większą pewnością stwierdzić to samo co po 2: że nie odpowiada ci ten styl? Wiesz co, ja równie dobrze mogę to samo powiedzieć o ludziach, którzy plują na gry 2D z Commodore czy innego MSX-a: że za mało w nie grali. Ale jeśli ich to nie interesuje, to wołami ich nie zaciągnę do grania. A przymuszanie da dokładnie odwrotny efekt.

Cytuj
A co do tego zysku. Chyba logiczne, że wszystko (z nielicznymi wyjątkami) się robi dla pieniędzy. Ile ty masz lat, że tego nie wiesz ?
Trzymajmy się tego nieszczęsnego Scootera, skoro już zaczęliśmy na jego przykładzie. Będzie w skrócie: chłopaki debiutowali w 1994. Mieli pomysł na dobrą muzę, ich brzmienie było świeże. Chcieli przede wszystkim dzielić się z ludźmi radością w swoich kawałkach i powiem ci że to było widać (słychać). Bardzo chętnie płaciłem za ich ówczesne dokonania - ich debiutancki album do dziś uważam za najlepszy. Potem przyszedł przełom w muzyce tanecznej, aby pozostać na rynku musieli zmienić styl, dopasować go do potrzeb słuchaczy. Takich zmian dokonali potem jeszcze trzy razy. To co grają teraz ma się totalnie nijak do ideałów, które kiedyś wyznawali. Już nie usiłują niczym się z nikim dzielić, oni tylko chcą nadal się sprzedawać, bo spodobało im się to przez te wszystkie lata (dziwnym nie jest). Rozumiesz co mam na myśli? Wszystko kiedyś się wypala. I byłoby pięknie, gdyby ludzie potrafili to dostrzec i powiedzieć sobie dość. Bo czasem aż żal patrzeć jak nisko upadają, żeby tylko dalej klepać mamonę. Ale nie, bo przecież świat/rynek/co-tam-jeszcze-sobie-wymyślisz musi się kręcić. Choćby na totalnej odtwórczości i oszukiwaniu siebie samego, że to co robię i sprzedaję jest wciąż cool.

Cytuj
Ale ja nie lubię krytykantów (tym bardziej wszystkiego).
Nie martw się, 90% ludzi wciąż jest zaślepionych. Tacy jak ja kiedyś wymrą i zapanuje wreszcie święty spokój w tym zalewie tandety i nijakości.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2252 dnia: Maj 29, 2011, 03:05:54 am »
Heh. Nana Mizuki, nie powiem panienka niebrzydka.
Jest ładna, ale w anime i OSTach ją nie widać (nie licząc okładek).
Ba, nawet umie go dobrze użyć i ja ją jako seiyuu szanuję. Może nie kocham, ale szanuję, i nieraz z lubością wysłuchiwałem jej rólek.
To zdecydowanie czołówka wśród najlepszych seiyuu w Japonii.
Ale te jej piosenki to po prostu... łojezusmaria. Tani lans, jakiś dans i do tego dziesięć kilo kiczu. Zastrzelcie mnie, ale nie mam zielonego pojęcia co się ludziom w nich podoba. Ze wszystkich jej piosenek chyba spodobała mi się względnie jedna, niestety nie pamiętam tytułu ale może się kiedyś dokopię (to był fragment z koncertu i aż sobie to z wrażenia nagrałem)
Przecież jej piosenki to prawdziwe arcydzieło. Chociażby wszystkie, które zaśpiewała dla "Nanohy".
Ciężko znaleźć piosenkę tej wielkiej gwiazdy, która się może nie spodobać.
Ale dlaczego akurat japoński, a nie np. afrykański?
Może ty jesteś fanem afrykańskiego popu lecz nie ja.
Bo czasem aż żal patrzeć jak nisko upadają, żeby tylko dalej klepać mamonę.
Jak piosenki ładne to nie ma problemu.
Tacy jak ja kiedyś wymrą i zapanuje wreszcie święty spokój w tym zalewie tandety i nijakości.
Wymrą jedni lecz pojawią się następni.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 03:12:04 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2253 dnia: Maj 29, 2011, 03:19:17 am »
Może ty jesteś fanem afrykańskiego popu lecz nie ja.
No tak, przecież jak mogłem zapomnieć: to czego jest się fanem jest zawsze najlepsze. To czego TY jesteś fanem, znaczy. I ty mówisz że ze mną się nie da pogadać, a sam masz klapki na oczach.

Cytuj
Jak piosenki ładne to nie ma problemu.Wymrą jedni lecz pojawią się następni.
Właśnie widzisz, problem w tym że wcale nie są ładne. Są puste i nijakie, wydane bo coś trzeba było wydać żeby za to pieniędzy żądać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2254 dnia: Maj 29, 2011, 11:18:58 am »
Obejrzałem 10 epów Melancholy OHS - i powiem że jednak przeciągnęło mnie to na stronę zła. Powiem więcej! To jest anime na tyle dobre by zmusić mnie do pauzowania i cofania i oglądania odcinka więcej niż by to przykazało się.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2255 dnia: Maj 29, 2011, 12:59:37 pm »
Obejrzałem OAV High School of the Dead. Było bardzo fajne oprócz ostatniej sceny przed ED.

To był komediowo fanserwisowy odcinek lecz i tak fajny. W dodatku tak jak seria TV wyjątkowo ładny wizualne. W niewielu anime jest tak wysoka jakość graficzna. Teraz po obejrzeniu Seitokai Yakuindomo to widać bardzo dużą przepaść wizualną pomiędzy tamtym anime, a High School of the Dead.

Owszem można narzekać na zbyt duże piersi, ale i tak jakość jest świetna. Ze wszystkich dziewczyn w tym anime mi się podoba najbardziej Miyamoto Rei. Fajny charakter i wygląd.

Więc naprawdę piękne wizualnie to anime w porównaniu do większości innych. To zapewne dzięki Madhouse. Oceniam 7/10.


 
     
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 01:04:36 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2256 dnia: Maj 29, 2011, 01:03:38 pm »
A co ty masz do ostatniej sceny? Była równie fajna jak cała reszta.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 01:46:54 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2257 dnia: Maj 29, 2011, 01:05:18 pm »
A co ty masz do ostatniej sceny. Była równie fajna jak cała reszta.
To napisz co mam na myśli pisząc o ostatniej scenie przed ED.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2258 dnia: Maj 29, 2011, 01:50:58 pm »
To napisz co mam na myśli pisząc o ostatniej scenie przed ED.
Czytanie ze zrozumieniem to jednak umiejętność konieczna do funkcjonowania w społeczeństwie.

Było bardzo fajne oprócz ostatniej sceny przed ED.
Wynika z tego jednoznacznie, że ta scena ci się nie podobała. Ja nie rozumiem dlaczego bo sam nie raczyłeś podać powodu, więc się pytam.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2259 dnia: Maj 29, 2011, 02:19:24 pm »
Czytanie ze zrozumieniem to jednak umiejętność konieczna do funkcjonowania w społeczeństwie.
Czyli nie zrozumiałeś tego co napisałem. Więc na przyszłość reaguj dopiero wtedy jak wiesz na pewno o czym pisałem.

PS:

A właśnie uwielbiam coś takiego. Po prostu niesamowicie zmysłowe ubranie. O wiele bardziej niż te nędzne:

- spódniczki podwiewane przez wiatr
- stroje kąpielowe (zwłaszcza te wstrętne szkolne, jednoczęściowe)
- zboczone majtkowe stroje na W-F
- już nie mówiąc o innych beznadziejnych fetyszach pokojówek, pielęgniarek itp.

Niestety właśnie te fetysze są w 90 procentach anime. Natomiast tutaj pokazali coś co szczególnie mi się podoba. Szkoda jednak, że dolna połowa ładniejsza od górnej. Więc mowa o ubraniu Miyamoto Rei z OAVki High School of the Dead. Szkoda, że to takie sporadyczne w anime.


http://img280.imagevenue.com/img.php?image=667193326_high3_122_436lo.jpg
http://img209.imagevenue.com/img.php?image=674397549_high4_122_204lo.jpg
http://img102.imagevenue.com/img.php?image=667440069_high5_122_497lo.jpg
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 02:22:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2260 dnia: Maj 29, 2011, 02:33:14 pm »
Wow, wreszcie zgadzam się w czymś z anfanem :o Też drażnią mnie tanie fanserwisowe chwyty. Co prawda zaprezentowane sceny też do nich zaliczam, ale zawsze to jakiś postęp.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2261 dnia: Maj 29, 2011, 03:18:07 pm »
Nie ma to jak zlać czyjeś pytanie.

A krótkie dżinsowe spodenki są sexi.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2262 dnia: Maj 29, 2011, 06:43:22 pm »
Wynika z tego jednoznacznie, że ta scena ci się nie podobała. Ja nie rozumiem dlaczego bo sam nie raczyłeś podać powodu, więc się pytam.
Nie podobało mi się ponieważ
Spoiler: pokaż
zażartowali sobie na końcu tej OAVki z żywych trupów czyli z jedynej poważnej rzeczy w tym anime. Nic nie mam do fanserwisu z udziałem bohaterów, ale to co pokazali na końcu było czymś innym i jedyne określenie jakie na to pasuje to słowo żałosne
.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2263 dnia: Maj 29, 2011, 06:52:06 pm »
Robienie sobie jaj z zombie jest fajne.
Shaun Of The Dead Trailer
Zbyt poważnie podchodzisz moim zdaniem do niektórych rodzajów anime. HSotD jest pozycją czysto rozrywkową i tak należy ją traktować a nie jak jakiś dramat.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2264 dnia: Maj 29, 2011, 07:04:14 pm »
W High School of the Dead dramatycznych scen (zabijanie niewinnych ludzi, apokalipsa) było całkiem dużo.

Ganossa nie z wszystkiego można żartować (dlatego większości parodii nie lubię). Owszem to tylko fanserwisowa OAVka lecz jakby takie kpiny robili w serii TV to by było znacznie gorzej.

Przecież to anime było bardzo poważne przez większość czasu. To nie była pół komedia jak Tears to Tiara (zresztą przeznaczenie wiekowe całkiem inne). To było anime akcji z dużą ilością dramatycznych scen i gore gdzie po prostu dla rozluźnienia klimatu dodano fanserwis, który i tak głównie miał aspekt wizualny (czyli żeby sobie popatrzeć).
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 07:07:35 pm wysłana przez anfan »