Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2640 dnia: Sierpień 04, 2011, 07:09:47 pm »
Hunter Killer akurat wampirów to mi raczej nie było żal (zbyt ich nienawidziłem) lecz co innego ludzi.

Na przykład bardzo smutny był
Spoiler: pokaż
 pierwszy odcinek pokazujący powolną śmierć Megumi. Odnośnie Nao to również bardzo smutne było gdyż ją lubiłem. Poza tym wzruszająca była śmierć kilku innych dziewczynek i ładnych dziewczyn. Praktycznie tylko coś takiego mnie wzrusza w anime.


A zauważ również na czym polegała śmierć w tym anime. Przecież to było straszne.
Spoiler: pokaż
Ci ludzi byli takimi żyjącymi posiłkami to znaczy wampir powoli bo raz dziennie wysysał im krew i tak około 3 razy czyli przez 3 dni po czym dana osoba umierała. Czyli to była powolna śmierć, a ludzie byli jakby zahipnotyzowani i nic nie mogli powiedzieć więc umierali w milczeniu. Nie wiem czy kogokolwiek może to nie wzruszyć.


Więc właśnie dlatego wampirów mi nie nie było żal.
A jeszcze jedno, może mi się wydaje, ale miałem wrażenie, że im bliżej końca, tym Megumi miała większy biust, czyżby tam zasysała krew?
Może tak im się narysowało...

Ale w ostatnim odcinku
Spoiler: pokaż
to przesadzili z jej zabiciem. To była bez wątpienia szokująca i smutna scena.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 07:13:59 pm wysłana przez anfan »

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2641 dnia: Sierpień 04, 2011, 10:12:05 pm »
Jakby to powiedzieć, horror może i jest, choć mnie nie przeraził
Nie pamiętam zbyt wielu horrorów które przeraziły by mnie na przestrzeni ostatnich lat.Smutna prawda taka ze dorosły człowiek raczej nie ma już możliwości  przeżywania filmów grozy tak jak wtedy gdy był dzieciakiem.

Osobiście cieszyłem się gdy wampiry stały się zwierzyną.Same prowadziły planową eksterminacje mieszkańców wioski i wielu z nich dobrze się przy tym bawiło (porywali i więzili ludzi by karmić nimi nowo narodzonych,jeśli to nie jest morderstwo z wyrachowaniem to nic nim chyba nie jest ).Robienie z nich ofiar a z ludzi potworów to według mnie mocna nadinterpretacja.Ludzi słusznie zrobili eksterminując ich bez litości.Gdyby mnie ktoś zabił całą rodzinę  też zabił bym go bez litości.A to ze niektóre wampiry przed śmiercią płakały i błagały o litość...ich ofiary też tak robiły i jakoś nic to nie zmieniło.Jak dla mnie była to opowieść o zbrodni i karze w najlepszym wydaniu bo pokazana bez upiększania,koloryzowania  i naiwnego idealizmu.
A jeszcze jedno, może mi się wydaje, ale miałem wrażenie, że im bliżej końca, tym Megumi miała większy biust, czyżby tam zasysała krew?  :eek:
Też zwróciło to moją uwagę.W sumie nie jest to pierwsze anime z takim przypadkiem.


Jak ktoś lubi takie tematy i psychologiczne podejście, to naprawdę polecam. Zwłaszcza iż wampiry pokazane są tu wg. starych wierzeń słowiańskich, nie jak Hellsing, czy tego typu produkcje, a same wampiry nie posiadają jakiś super-uber mocy.

Mogę się tylko pod tym podpisać.Dzisiaj nie ma wielu pozycji gdzie wampiry były by pokazane w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 10:16:29 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2642 dnia: Sierpień 05, 2011, 10:52:32 am »
Jest jedna kwestia, bo przecież w historii padł pomysł dogadania się wampirów z ludźmi. Choć główny sadysta wampirów szybko stwierdził, że to niemożliwe, nawet nie wiem czy próbowali kiedykolwiek, ale zgadzam się z nim. Czy jak ludzie chcą zjeść schabowego to pytają się krowy czy odda im kawałek mięsa, nie po prostu zabijają zwierzę.
Podejrzewam, że jakby dzisiaj ogłoszono iz wampiry istnieją i chcą z nami współpracować za szklaneczkę krwi, to zdecydowana większość ludzi chciałaby je pozabijać.
Zwłaszcza tak jak było to w Shiki i wg. starych podań, wampir musiał codziennie wyssać trochę krwi, inaczej zapadał w letarg (w anime umierał dosłownie) po kilku dniach postu i nie mógł się obudzić dopóki ktoś go nie nakarmił, czyli w sumie w przenośni umierał (bo kto po znalezieniu trupa poleje go krwią).

W Shiki fakt ukazane są wampiry jako potwory porywające ludzi z miasta by karmić nowo obudzonych, czy zabijające cała wioskę. Ale ludzie na co dzień robią to samo, porywaja ludzi dla okupu, zabijają, za pieniądze, czy po to by mieć szacunek u członków gangu. A to wg. mnie gorsze niż zabicie po to by przetrwać, bo każde stworzenie ma zakodowaną chęć przeżycia.
Żeby nie było nie bronie wampirów, tylko staram się podejść racjonalnie.

Jeszcze jednak kwestia, która mi się przypomniała, wampiry starały się nawrócić innego wampira który np zdradził ich, czy odmawiał współpracy, dopiero gdy nie miały innego wyjścia, zabijały takiego osobnika.
Ludzie zabijali innych ludzi tylko za to iz podejrzewali że ktoś ukrywa wampira.
Specjalnie nie pisze tu o kimś kto został ugryziony raz i po terapii wyzdrdowiał, bo tak naprawdę nie wiadomo czy taki człowiek po smierci naturalnej nie wstanie jako wampir. Nigdzie nie podano że to wampir musi wyssać całą krew, czy tam zaaplikować komuś swoją krew/ślinę, zatem można zakładać, że ugryziony na zawsze będzie już "przeklęty" i po śmierci, trzeba go skremować, albo wbić kołek w serce.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2643 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:55:48 pm »
W Shiki fakt ukazane są wampiry jako potwory porywające ludzi z miasta by karmić nowo obudzonych, czy zabijające cała wioskę. Ale ludzie na co dzień robią to samo, porywaja ludzi dla okupu, zabijają, za pieniądze, czy po to by mieć szacunek u członków gangu. A to wg. mnie gorsze niż zabicie po to by przetrwać, bo każde stworzenie ma zakodowaną chęć przeżycia.
Żeby nie było nie bronie wampirów, tylko staram się podejść racjonalnie.
To, że ktoś gdzieś, kogoś zabija nie ma znaczenia.

Hunter Killer zapominasz o podstawowej rzeczy. Kto jest oprawcą, a kto jest ofiarą ? To nie ludzie zaczęli gdyż to oni byli zabijani, a w dodatku całkowicie bezlitośnie i powoli.

Trudno mieć jakiekolwiek współczucie dla wampirów. Nawet na końcu anime tej dziewczynki
Spoiler: pokaż
jakoś nie było mi żal gdy tamten olbrzym chciał ją zabić.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2644 dnia: Sierpień 05, 2011, 03:45:22 pm »
To, że ktoś gdzieś, kogoś zabija nie ma znaczenia.
To, że ludzie na co dzień się zabijają, często z błahych powodów nie ma znaczenia?

Ludzie tez potrafią zabijać bezlitośnie i powoli.
Ale ok, przyjmijmy, że wampir jest oprawcą, a człowiek ofiarą, z tym tylko, że pod koniec serii to człowiek stał się oprawcą, już nie był ofiarą, stał się myśliwym. Bo rozumiem iż chcieli walczyć o życie, sam pewnie bym biegał z kołkiem, jakbym wiedział, że wampir może mnie odwiedzić.
Chodzi mi o to w jaki sposób zabijano wampiry, to jak ludzie zabijali innego człowieka tylko dlatego iż myśleli że ukrywają wampira, tu już nie ma chęci przeżycia, tutaj jest już tylko chęć mordu, napędzana szałem wywołanym potokiem krwi. Zabić jest trudno, ale z każdą następna ofiarą staje się to łatwiejsze, wręcz odruchowe, jak oddychanie.

Jak dla mnie wampiry zabijały znacznie bardziej humanitarnie. Anemia bardzo rzadko wywołuje jakiś ból, najczęściej w końcowym stadium gdy człowiekowi zostało raptem kilka albo i mniej godzin życia. Z tym iż umysł wtedy nie reaguje na takie bodźce prawidłowo i nieraz w ogóle nie czujemy bólu.
Wiem coś o tym bo mój dziadek miał głęboką anemię. Na tyle poważna iż lekarze w szpitalu byli zaskoczeni że powinien być w stanie przedśmiertnym, a mógł wolno, bo wolno, ale chodzić. I nie czół bólu, wtedy zresztą lekarz mi to wytłumaczył.


No ale cóż, jak dla mnie obie strony miały swoje racje i chęć przeżycia i kierowały się z ich punktu widzenia, racjonalnymi motywami. Ale niestety oba "gatunki" nie są w stanie koegzystować jawnie, zatem wyszło, jak wyszło. Silniejszy wygrywa. Ale to trzeba umieć zrozumieć.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2645 dnia: Sierpień 05, 2011, 03:59:54 pm »
To, że ludzie na co dzień się zabijają, często z błahych powodów nie ma znaczenia?
Ludzie tez potrafią zabijać bezlitośnie i powoli.
Jednak co to ma wspólnego z anime ? Piszę tylko o tym co pokazywali w anime, a nie o tym co mogło by być.
Chodzi mi o to w jaki sposób zabijano wampiry, to jak ludzie zabijali innego człowieka tylko dlatego iż myśleli że ukrywają wampira, tu już nie ma chęci przeżycia, tutaj jest już tylko chęć mordu, napędzana szałem wywołanym potokiem krwi.
Na podstawie pojedynczych przypadków nie powinno się oceniać wszystkich. Owszem ta scena jak zabili niewinnych ludzi to absurd i nawet szalone zabijanie wampirów ich nie usprawiedliwia.
Jak dla mnie wampiry zabijały znacznie bardziej humanitarnie. Anemia bardzo rzadko wywołuje jakiś ból, najczęściej w końcowym stadium gdy człowiekowi zostało raptem kilka albo i mniej godzin życia. Z tym iż umysł wtedy nie reaguje na takie bodźce prawidłowo i nieraz w ogóle nie czujemy bólu.
Powolna śmierć (choćby anemia) nie jest lepsza od nagłej. To wampiry były zabijanie znacznie bardziej humanitarnie bo w kilka sekund. Ludzie bardzo cierpieli lecz nic nie mogli powiedzieć co jest kolejną torturą wampirów w stosunku do ludzi. Oglądałem serię dokładnie i bez najmniejszego problemu można stwierdzić kto bardziej cierpiał w tym anime.
Silniejszy wygrywa.
A właśnie odnośnie tego. To chyba pierwsze anime o wampirach gdzie tymi silniejszymi
Spoiler: pokaż
okazali się ludzie.
Bardzo dziwne bo przez większość tego anime miałem odwrotne wrażenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 04:04:12 pm wysłana przez anfan »

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2646 dnia: Sierpień 05, 2011, 11:26:18 pm »

W Shiki fakt ukazane są wampiry jako potwory porywające ludzi z miasta by karmić nowo obudzonych, czy zabijające cała wioskę. Ale ludzie na co dzień robią to samo, porywaja ludzi dla okupu, zabijają, za pieniądze, czy po to by mieć szacunek u członków gangu.
Jeśli patrzeć na sprawę ogólnie to tak, zgadzam się.Ale wiaśniacy z Shiki akurat nigdy nic nikomu nie zrobili zatem w tym konkretnym przypadku nie ma to sensu.
Jest jedna kwestia, bo przecież w historii padł pomysł dogadania się wampirów z ludźmi. Choć główny sadysta wampirów szybko stwierdził, że to niemożliwe, nawet nie wiem czy próbowali kiedykolwiek, ale zgadzam się z nim. Czy jak ludzie chcą zjeść schabowego to pytają się krowy czy odda im kawałek mięsa, nie po prostu zabijają zwierzę.
Oj pracowałem trzy lata w rzeźni i wiem coś o tym.Wampiry zabijały bo musiały to robić by żyć(kilka wyjątków polubiło to robić ale to już inna historia,z niektórymi ludźmi było zresztą to samo) ale w Shiki pozostaje kwestia ze zabiły często członków własnej rodziny albo przyjaciół a tym mojej sympatii nie zdobyły.Świnie czy krowy nie były nigdy naszymi bliskimi.
Jak dla mnie wampiry zabijały znacznie bardziej humanitarnie.
Ja tam wolał bym kołek w serce niż leżeć kilka dni w łóżku i męczyć się powoli czekając na co nocne "ssanie" i nie mogąc nic zrobić.
 
No ale cóż, jak dla mnie obie strony miały swoje racje i chęć przeżycia i kierowały się z ich punktu widzenia, racjonalnymi motywami. Ale niestety oba "gatunki" nie są w stanie koegzystować jawnie, zatem wyszło, jak wyszło. Silniejszy wygrywa. Ale to trzeba umieć zrozumieć.
Zapewniam ze rozumiem.Jak pisałem Shiki podobało mi się m.in. za brak koloryzowania czyli również za pokazanie ciemnej strony zwykłych ludzi jak i rozterek niektórych wampirów.Trzeba by tu zacytować Nietzschego "kto walczy z potworami musi uważać by samemu nie stać się jednym z nich".Konflikt był nieunikniony a wielu nieumarłych jak i żywych nie chciało brać w nim udziału.Jednak wampiry rozpoczęły to wszystko i nie było mi ich żal.To ze można patrzeć na to również w inny sposób świadczy tylko o sile tytułu,dowodzi ze nie był błahy i czarno-biały.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2647 dnia: Sierpień 06, 2011, 12:45:36 pm »
kuroshitsuji 2 - łuuuuuuuu nawet nie zacząłem oglądać a zraził mnie jeden już fakt. Dwójka to coś innego niż jedynka? Bo na obrazku zupełne inne postacie nie tak zachęcające jak w 1. Spodziewałem się kontynuacji fabuły czy coś. Straciłem zapał do oglądania. Niech ktoś lepiej napisze, że jest inaczej.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2648 dnia: Sierpień 06, 2011, 12:50:42 pm »
Nic nie pękaj i oglądaj dalej. Drugi sezon jest jeszcze bardziej epicki niż pierwszy, a sam początek i reklamówki to trolling na potęgę. Nie chcę mówić nic więcej, żeby nie popsuć ci zabawy - to trzeba zobaczyć samemu.
To jest właśnie to o czym ciągle powtarzam - jakieś czytanie recenzji, oglądanie obrazków, zapowiedzi, innych zniechęcaczy. Na co? Po co? Jeżeli coś mnie interesuje, to siadam i oglądam/gram/słucham. To jedyny sposób żeby zbudować naprawdę swoją własną sensowną opinię o danej pozycji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 01:07:03 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2649 dnia: Sierpień 06, 2011, 01:20:13 pm »
Dwa starocie.
A Wind Named Amnesia - całkiem niezła postapokaliptyczna wizja świata. Trzyma poziom ale też nic specjalnego. Nie wiem czemu ale wydawało mi się, że to będzie coś ambitniejszego ale i tak się nie zawiodłem. W sumie do polecenia.

Genma Taisen - u nas znane jako Harmagedon. Strasznie długaśny bo aż dwie godziny i z niezłymi nazwiskami przy produkcji.
Trochę z Devilmana, kolejna postapokaliptyczna wizja i wielka niszczycielska siła pożerająca całe światy. Przez półtorej godziny wszystko trzyma się kupy niezły mroczny klimat ale ostatnie pół godziny to jakieś szaleństwo. Nie wiem co się stało, bo jedyne z czym mi się kojaży ta końcówka to Kapitan Planeta.  Po prostu tragedia. Wygląda to jakby japońce dali dokończyć to anime Amerykanom zupełnie inny styl prowadzenia fabuły, po prostu brak słów. Jeśli ktoś chce to oglądać to odradzam. Albo niech obejrzy 1,5 godziny a potem wyłączy komputer żeby sobie nie psuć wieczoru.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2650 dnia: Sierpień 07, 2011, 01:02:26 am »
To jest właśnie to o czym ciągle powtarzam - jakieś czytanie recenzji, oglądanie obrazków, zapowiedzi, innych zniechęcaczy. Na co? Po co? Jeżeli coś mnie interesuje, to siadam i oglądam/gram/słucham. To jedyny sposób żeby zbudować naprawdę swoją własną sensowną opinię o danej pozycji.
Prawda, ale jest jeden zasadniczy kłopot-nie każdy ma czas by obejrzeć/zagrać/przeczytać wszystko co go zainteresuje i w jakiś sposób musi wybrać  "jednego z dziesięciu".Mnie nie starcza ostatnio czasu nawet by sobie pograć w gry które już mam,gdybym chciał do tego zagrać na próbę w każdą która teoretycznie może mnie zainteresować musiał bym chyba przestać chodzić spać.W takich sytuacjach recenzje albo zdanie znajomych bardzo się przydają.Życie jest, niestety, najlepszym nauczycielem zabawy w półśrodki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 01:07:08 am wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2651 dnia: Sierpień 07, 2011, 10:29:21 am »
Wtedy przynajmniej warto zasięgnąć opinii kogoś komu się ufa, kto zna się na rzeczy. Bo ilu ludzi nie obejrzało dobrej serii po przeczytaniu "recenzji" na przykładowym tanuku? A co gorzej, potem łażą i powtarzają wszystkim że seria słaba, bo przyjęli tę opinię jako własną. Zatem przy okazji półśrodkowania mogą rodzić się pewne przekłamania.

Ależ ten Hellsing Ultimate się miałki robi. Zamiast się kroić jak należy, to ci stoją i pieprzą o jakichś pseudomistycznych głupotach. Jeżeli to faktycznie jest zgodne z mangą, to uderza tutaj to o czymś już kiedyś pisałem: Hirano zaczął rysować sobie to na co akurat miał ochotę, ale zupełnie nie wiedział jak to zakończyć. Historia wymknęła się spod kontroli i teraz serwują nam takie pierdoły. Niech to się jak najszybciej kończy - po tylu epach nie rzucę, a trzeba kolejną pozycję odfajkować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2011, 01:35:39 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2652 dnia: Sierpień 07, 2011, 04:16:38 pm »
Ależ ten Hellsing Ultimate się miałki robi. Zamiast się kroić jak należy, to ci stoją i pieprzą o jakichś pseudomistycznych głupotach. Jeżeli to faktycznie jest zgodne z mangą, to uderza tutaj to o czymś już kiedyś pisałem: Hirano zaczął rysować sobie to na co akurat miał ochotę, ale zupełnie nie wiedział jak to zakończyć. Historia wymknęła się spod kontroli i teraz serwują nam takie pierdoły. Niech to się jak najszybciej kończy - po tylu epach nie rzucę, a trzeba kolejną pozycję odfajkować.
Nie oglądałem animowanej wersji ale z tego co piszesz wynika, że jest ona identyczna z mangą :)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2653 dnia: Sierpień 10, 2011, 01:17:03 pm »
Obejrzałem odcinek 20.5 i 21.5  Shiki. Bez wątpliwości stwierdzam, że były niesamowicie wzruszające. Wyciskacze łez i nie wierzę, że kogokolwiek mogły nie wzruszyć.

Odcinek 20.5 był o Nao, którą lubiłem, a niestety (zapewne specjalnie w tym celu) tak smutne i dramatyczne sceny z nią pokazali. To wielka rzadkość w anime żeby aż tak brutalnie i zarazem wzruszająco to wszystko pokazywać.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=21362

A odcinek 21.5 dotyczył rodziny Maeda. Pokazali dokładnie jak to się wszystko zaczęło i skończyło. Jednym słowem te sceny odnośnie Shiori to coś bardzo wzruszającego jak dla mnie. 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=24624

A poza tym muszę powiedzieć, że oczy wampirów w Shiki wyglądają doskonale. To chyba najlepszy pomysł na straszne i zarazem piękne oczy jakie widziałem w anime.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 01:27:38 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2654 dnia: Sierpień 10, 2011, 02:41:13 pm »
Widzę iż te oczy wampirów tez Cię zauroczyły. :biggrin: Jedne z najciekawszych pomysłów, niby niewiele, ale doskonale wpasowało się w klimat.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything