Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2655 dnia: Sierpień 10, 2011, 02:55:26 pm »
Widzę iż te oczy wampirów tez Cię zauroczyły. :biggrin: Jedne z najciekawszych pomysłów, niby niewiele, ale doskonale wpasowało się w klimat.
Zauroczyły mnie, a szczególnie u Nao i Megumi bo one były szczególnie fajne i świetnie wyglądały.

A poza tym to anime było bezlitosne w ukazywaniu śmierci i cierpienia, a w dodatku w takim stopniu, że nigdy bym się tego nie spodziewał. Prawie ta cała seria TV to śmierć, dramaty, cierpienie itp i często ukazywali to w naprawdę smutny sposób.

A jak w odcinku 20.5
Spoiler: pokaż
tak bezlitosne sceny pokazali z Nao, a ona ciągle płakała to już naprawdę przesada. Aż do takiego stopnia wzruszających scen z nią się nie spodziewałem. To już był praktycznie sadyzm, a akurat ją lubiłem i to bardziej od Megumi.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 03:02:41 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2656 dnia: Sierpień 10, 2011, 04:35:20 pm »
A jak w odcinku 20.5
I tu właśnie jest ukazane bestialstwo ludzi., zresztą cała seria mocno bazuje na emocjach i psychice.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2657 dnia: Sierpień 10, 2011, 05:40:32 pm »
I tu właśnie jest ukazane bestialstwo ludzi., zresztą cała seria mocno bazuje na emocjach i psychice.
No tak i zwłaszcza, że ona akurat z charakteru była również całkiem fajna, a pokazywali tak smutne i wzruszające sceny.
Niestety ten doktor był jakiś głupi bo zamiast im powiedzieć o co chodzi z tymi Shiki to nie wyjaśnił tego, że na przykład
Spoiler: pokaż
ugryzienie przez wampira jeśli nie zostanie powtórzone nie powoduje krzywdy dla ludzi czyli po kilku dniach się wyleczą. A przez to, że nie powiedział to ci idioci zabijali nawet swoich.


Zresztą zauważ jak często to anime nie było logiczne. W wielu odcinkach, ale chociażby w 20.5.

Spoiler: pokaż
Czyli znacznie łatwiej jest jakiemuś człowiekowi podejść do Shiki i związać go za nogę liną niż takiemu Shiki powiedzmy kopnąć tego człowieka nogą ? Przecież to jakiś absurd. Wiem, że wampiry w tym anime były słabe, ale jednak zabić w taki łatwy sposób jak ludzi to się ich nie dało więc stanowczo przesadzali.


Poza tym dlaczego te wampiry nie miały w ogóle żadnej broni (choćby prymitywnej) ? Przecież już z takim czymś obronili by się przed większością ludzi.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 05:46:15 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2658 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:39:22 pm »
Nic nie pękaj i oglądaj dalej. Drugi sezon jest jeszcze bardziej epicki niż pierwszy, a sam początek i reklamówki to trolling na potęgę. Nie chcę mówić nic więcej, żeby nie popsuć ci zabawy - to trzeba zobaczyć samemu.
To jest właśnie to o czym ciągle powtarzam - jakieś czytanie recenzji, oglądanie obrazków, zapowiedzi, innych zniechęcaczy. Na co? Po co? Jeżeli coś mnie interesuje, to siadam i oglądam/gram/słucham. To jedyny sposób żeby zbudować naprawdę swoją własną sensowną opinię o danej pozycji.
Przyjąłem. Na pewno obejrzę po 20 epkowej dawce gintamy :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2659 dnia: Sierpień 16, 2011, 10:14:32 pm »
Skończyłem właśnie oglądać zaje**ty film - REDLINE. Futurystyczne wyścigi, pomysł prosty jak budowa cepa, a wykonanie arcymistrzowskie. Mnie osobiście wgniotło miejscami w glebę zalewem kiczu i zajebi**ści :biggrin: Kapitalna oprawa graficzna, animacja, muzyka i 35 tysięcy koni mechanicznych. No i Sonoshee, kyaaa :biggrin:

ps. film garściami czerpie z innych filmów i serii - całkiem fajna zabawa w odnajdywaniu nawiązań.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 08:58:50 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2660 dnia: Sierpień 16, 2011, 10:21:21 pm »
O, więc już wyszło na DVD/BD. W kinach było szmat czasu temu i już wtedy wszyscy wywieszali jęzory, ale nie szło nigdzie tego dorwać, a ja już dawno straciłem nadzieję. Już zabieram się za 'pozyskiwanie'.
I'd like to be a tree

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2661 dnia: Sierpień 18, 2011, 04:34:57 pm »
Redline rewelacyjny, podszedłem do niego ot tak sobie a dostałem jedno z najlepszych czysto rozrywkowych anime jakie widziałem
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2662 dnia: Sierpień 18, 2011, 04:41:55 pm »
Wiesz, że jak oglądnąłem REDLINE to byłeś pierwszą osobą, której bym to polecił? : )

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2663 dnia: Sierpień 18, 2011, 08:52:09 pm »
Moonlight Mile - ta seria dziwnie na mnie działa. Mam jej do zarzucenia bardzo dużo od tragicznej momentami animacji i niektórych designów postaci przez śmieszne zachowania bohaterów po karygodne wręcz w tego typu serii pomijanie podstawowych zasad realizmu. Ale dziś obejrzałem 6 odcinków pod rząd i im dalej tym bardziej wciąga. Większość designów jest kiepska ale są również takie które bardzo mi się podobają (Riyoko), Goro mimo pewnego przeidealizowania jest świetnym głównym bohaterem a i sama tematyka jest miłą odmianą. W każdym razie mimo bardzo wielu wad serię oceniam zdecydowanie pozytywnie i już czekam na okazję zdobycia drugiego sezonu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2664 dnia: Sierpień 19, 2011, 12:45:33 am »
Wywalilem tego crapiszcza po kilku odcinkach. O ile tragiczna animacje moglbym przezyc to w dodatku wialo tam niesamowita nuda.

Ale powiem wam, ze 6 odcinek Blood C to jest totalna jazda bez trzymanki , aczkolwiek spoiler umieszczony w 5 odcinku byl jednak mylacy i wszystko potoczylo sie inaczej.
Spoiler: pokaż
 szkoda tylko, ze nie zobaczymy juz blizniaczek


PS. To co w tym odcinku wyrabia cenzura to jest totalne przegiecie paly, szkoda ze nie poczekalem na release bez.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2665 dnia: Sierpień 19, 2011, 12:51:26 am »
Dobrze wiedzieć, właśnie miałem go puszczać.
Chociaż w sumie... Mówisz że bez cenzury to Crunchy. A oni ripują z NicoNico. I taką też mam na dysku, 360p. Chyba jednak zaryzykuję.
No i stwierdzam że musiało ci się coś pomylić. Wersje z NicoNico które ripują Crunchy też są jak najbardziej cenzurowane. Zatem albo miałeś ją od kogoś innego, albo po prostu dałeś się zwieść tym czwartym odcinkiem, bo ta cenzura nie była tam widoczna na pierwszy rzut oka - tylko dla fachowego wzroku. :)
Niniejszym ogłaszam bojkot tej wersji - przecież tego odcinka nie da się oglądać! Jakieś zasłonięte pantsu w haremówkach to jeszcze mogę wybaczyć, ale żeby w serii w której krew i trupy są na porządku dziennym to właśnie je zasłaniać... NIE!! Rzucam to w pierony. Obejrzę gdy wypuszczą ripy z BD (może Doki się zlitują i nie zapomną o biedakach ze słabym sprzętem), albo gdy kupię nowego kompa. Tak jak teraz nie ma najmniejszego sensu się bawić. Gdzie te czasy, że przez ekran przelewało się morze krwi i jakoś nikt nie robił z tego powodu większych problemów...
Swoją drogą ostro bym się wkurzył na miejscu tych którzy mają wykupioną subskrypcję na te streamy. Płacić za półprodukt, który i tak potem trzeba będzie kupić po raz drugi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 01:27:42 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2666 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:45:20 am »
Na pewno nie bylo w tym co mialem wielkich bialych trojkatow na pol ekranu jak tutaj :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2667 dnia: Sierpień 19, 2011, 12:14:23 pm »
Zgadzam się - nie było. Tam był tylko jeden mały trójkącik na dole prawej strony ekranu, tylko w jednej scenie. Można go nawet było wziąć od biedy za jakąś górkę ziemi. I mówisz że są białe? To dziwne, bo u mnie są czarne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2668 dnia: Sierpień 19, 2011, 12:46:52 pm »
Wrzuć screenshota z tej czworki jak mozesz bo moze jednak jest kilka wersji streamow.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2669 dnia: Sierpień 19, 2011, 01:41:06 pm »
Ten 6 odcinek Blood+ to po prostu koszmar. Po to zrobili te fajne postacie żeby je uśmiercić ?

A jednak miałem rację choć nie sądziłem, że będą obie.

I ta przeklęta cenzura. Tym japońskim cenzorom odbiło zupełnie. Nigdy nie sądziłem, że cenzura może aż tak wnerwiać (chyba dlatego,że mało anime z cenzurą oglądam).

Były zarówno czarne pasy jak i białe pasy. To chyba jakaś kpina.

Jak mogli cenzurować odrywane główki, ciała bez głowy, przebijanie postaci czy inne gore ? Przecież to jest najlepsze w anime.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 01:58:19 pm wysłana przez anfan »