trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4455 dnia: Lipiec 03, 2014, 08:57:14 pm »

Voices of a distant star - Pierwsza dłuższa produkcja shinkaia i muszę uczciwie przyznac, że naprawdę udana choć nie pozbawiona wad. Duże wrażenie zrobił na mnie dosyc nietypowy mariaż gatunkowy jakim było mecha
anime i melodramat dzięki czemu powstalo coś naprawde oryginalnego.
Spoiler: pokaż
Motyw z
wiadomościami docierającymi z coraz wiekszym opóźnieniem czasowym
był naprawdę
pomysłowy.
jeśli miałbym sie do czegos przyczepić byłaby to animacja, połączenie animacji 2D z animacją 3D średnio sie sprawdził. Daje 8/10.
Beyond the Clouds, The Promised Place - Tu wedlug mnie mamy do czynienia z autentycznym arcydziełem. podobnie jak w poprzednim tytułe tutaj także spotykamy się z nietypowym mariażem gatunkowym jaki jest hard sci fi i dramat obyczajowy, to wszystko na dodatek doprawione jest jeszcze politicial fiction. Najmocniejszą strona tego filmu jest klimat, klimat który jest wprost zniewalający, zbudowany przez wysmakowaną i nastrojową muzykę, a także niesamowicie plastyczna kreskę. Fabuła naprawde potrafi zaintrygować, a oniryzm dodawał całej tej historii niesamowitego uroku. Daje 9/10.
Zgadzam, się w 100% dwie cudowne produkcje. Niżej jeśli nie widziałeś w podobnej melodii i smaku co poprzednie filmy. Oglądałem dwa razy w odstępie paru lat i co innego z niego wyniosłem. Za pierwszym razem taki sobie, a za drugim razem uznałem to za jedno z arcydzieł i delektowałem każdymi pięcioma centymetrami na sekundę :).
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4568
 Mistrzowski wręcz nie ziemski film jest film kinowy haruhi.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4456 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:04:49 pm »
Beyond the Clouds, The Promised Place - Tu wedlug mnie mamy do czynienia z autentycznym arcydziełem. podobnie jak w poprzednim tytułe tutaj także spotykamy się z nietypowym mariażem gatunkowym jaki jest hard sci fi i dramat obyczajowy, to wszystko na dodatek doprawione jest jeszcze politicial fiction. Najmocniejszą strona tego filmu jest klimat, klimat który jest wprost zniewalający, zbudowany przez wysmakowaną i nastrojową muzykę, a także niesamowicie plastyczna kreskę. Fabuła naprawde potrafi zaintrygować, a oniryzm dodawał całej tej historii niesamowitego uroku. Daje 9/10.
Arcydziełem? Tak, ale wyłącznie pod względem grafiki i animacji (kreska postaci już brzydka), a fabularnie nic świetnego. Co prawda dawno go oglądałem, ale pamiętam, że byłem trochę zawiedziony.
Zgadzam, się w 100% dwie cudowne produkcje. Niżej jeśli nie widziałeś w podobnej melodii i smaku co poprzednie filmy. Oglądałem dwa razy w odstępie paru lat i co innego z niego wyniosłem. Za pierwszym razem taki sobie, a za drugim razem uznałem to za jedno z arcydzieł i delektowałem każdymi pięcioma centymetrami na sekundę :).
Cudownymi bym ich w żadnym razie nie nazwał (nie lubię takich klimatów), ale były całkiem dobre. Tylko ta kreska postaci dosyć brzydka bo grafika cudowna. Fabularnie z filmów Makoto zdecydowanie najciekawsze jak dla mnie było Hoshi o Ou Kodomo.
Mistrzowski wręcz nie ziemski film jest film kinowy haruhi.
Mistrzowski nie, ale bardzo dobry już tak. Trochę zawiodło mnie zakończenie (odnośnie Asakury). Zresztą moją ulubioną bohaterką nigdy nie była Nagato.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2014, 10:08:53 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4457 dnia: Lipiec 04, 2014, 02:21:27 pm »
Zgadzam, się w 100% dwie cudowne produkcje. Niżej jeśli nie widziałeś w podobnej melodii i smaku co poprzednie filmy. Oglądałem dwa razy w odstępie paru lat i co innego z niego wyniosłem. Za pierwszym razem taki sobie, a za drugim razem uznałem to za jedno z arcydzieł i delektowałem każdymi pięcioma centymetrami na sekundę :smile: .
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4568
 Mistrzowski wręcz nie ziemski film jest film kinowy haruhi.
5 Centimeters per Second widziałem już z miesiąc temu i cholernie mi się podobał. Co prawda wszystkie filmy Shinakaia trzymają wyjątkowo wyrównany, wysoki poziom, ale tutaj udało mu się stworzyć wręcz dzieło totalne. Chyba nigdzie nie widziałem, żeby miłość została ukazana w tak finezyjny i naturalny sposób.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4458 dnia: Lipiec 06, 2014, 08:38:16 am »
tatami galaxy - Zdecydowanie niebanalna i warta uwagi produkcja. Doskonały dowód na to, że komedia o studenckim życiu może być inteligentna i pomysłowa. Bardzo podobał mi się absurdalny i pozornie nonsensowny humor, naprawdę od dawna nic mnie tak nie rozbawiło. Bohater budzi dużo sympatii i łatwo się z nim utożsamić, no bo kto w takim okresie życia nie miał podobnych wyobrażeń i planów co do swojej przyszłości. Jednym z ciekawszych elementów serii była nietypowa kreska dodająca niesamowitego uroku temu tytułowi. Nie należy zapominać o muzyce, która według mnie jest naprawdę świetna, szczególnie do gustu przypadł mi ending brzmiący niesamowicie kojąco. Największą zaletą tej pozycji jest jednak jej przesłanie, proste, ale nie prostackie i co najważniejsze niesamowicie życiowe i inteligentne na dodatek podane w ciekawej formie.  Daję 9/10.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4459 dnia: Lipiec 07, 2014, 01:57:04 pm »
Un-Go (serial + film kinowy) - anime opowiada o Japonii wojnie domowej w niedalekiej przyszłości. Kraj stał się państwem policyjnym, w którym społeczeństwo jest inwigilowane, wszelkie media są cenzurowane, a najbogatsi są ponad prawem. Bohaterem jest Yuki Shinjuro - prywatny detektyw, którego media ochrzciły przydomkiem "Pokonany Detektyw" i jego asystent/asystentka Inga. Jego największym rywalem jest Kaisho Rikuro - właściciel systemów inwigilacyjnych, a także detektyw, który jest na tyle mądry, że nawet nie musi być na miejscu zbrodni aby ją rozwiązać. Prawda jest taka, że Yuki rozwiązuje sprawy i łapie przestępców, ale Kaisho ma kontakty w rządzie i tak naprawdę naciąga prawdę aby była ona przychylna panującym politykom dyskredytując Yukiego nawet jeśli prawdziwy przestępca ma odejść bezkarnie. Anime jest dość ciekawą serią detektywistyczną z elementami nadprzyrodzonymi. Z kolei film kinowy jest prequelem serii wyjaśniającym jak Yuki poznał Ingę i o co chodzi ze wszystkimi zjawiskami nadprzyrodzonymi. I właśnie te zjawiska są największym minusem serii, bo zagadki kryminalne są w tym anime najciekawsze.
Serię oceniam na 7,5/10

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4460 dnia: Lipiec 07, 2014, 08:25:15 pm »
Kaze no Stigma - wracając do tego co ostatnio Hollow pisał o tym tytule to ja przebiłem się przez całość. Sam nie wiem czemu, ale Ayano mnie aż tak mocno nie irytowała. Ogólnie byłem ciekaw przebiegu tego i zakorzenienia. Takie po prostu do obejrzenia na raz, ale jak bym nie obejrzał nic bym nie stracił, a chyba lepsze było od chrono crusade tam analogiczna postać Ayano była jeszcze gorsza. 6/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4461 dnia: Lipiec 07, 2014, 08:43:07 pm »
Kiedyś czytałem light novelkę na podstawie której zrobiono to anime. Niestety po wydaniu 6 tomów autor umarł więc jest niedokończona (chociaż anime obejmuje tylko pierwsze 5). Teraz inny autor tworzy historie poboczne związane z oryginalną serią.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4462 dnia: Lipiec 11, 2014, 01:33:46 pm »
Kaze no Stigma - wracając do tego co ostatnio Hollow pisał o tym tytule to ja przebiłem się przez całość. Sam nie wiem czemu, ale Ayano mnie aż tak mocno nie irytowała. Ogólnie byłem ciekaw przebiegu tego i zakorzenienia. Takie po prostu do obejrzenia na raz, ale jak bym nie obejrzał nic bym nie stracił, a chyba lepsze było od chrono crusade tam analogiczna postać Ayano była jeszcze gorsza. 6/10
Kiedyś oglądałem to anime, ale dosyć dawno temu. Ayano potrafiła irytować (prosta tsundere), ale poza tym anime nie jest złe. Szkoda tylko, że nie ma żadnego zakończenia.
Zdecydowanie najsmutniejszy wątek (powiedziałbym nawet szokująco-dramatyczny) to ten odnośnie losów byłej dziewczyny głównego bohatera (trudno o tej scenie kiedykolwiek zapomnieć).
Spoiler: pokaż
Magiczne pożarcie żywej dziewczyny przez potwora.

Poza tym niektóre inne wątki też były dosyć smutne.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4463 dnia: Lipiec 12, 2014, 06:55:01 pm »
Ano, radosna podróż z tym anime. I kurczę, ta lisiczka, którą wrzucili na koniec. Weź zaspoileruj i powiedz, że będzie się trzymała później z drużyną. Przypadła mi do gustu. (:


Będzie trochę lisiczki, nawet na plaży w bikini : )

Pierwszy dysk NGNL w ciągu 2 tygodni sprzedał się w ilości 10k, co jest bardzo dobrym rezultatem, którego całe wydania przeciętnych anime nawet nie osiągają. Do szczytów daleko, ale 10k od dysku plus sprzedaż boxów powinna dać wynik zapewniający drugi sezon.


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4464 dnia: Lipiec 12, 2014, 07:08:44 pm »
Good news! (:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4465 dnia: Lipiec 12, 2014, 09:03:43 pm »
Obejrzałem ostatnio oba sezony High School DxD i jeśli ktoś lubi serie z kategorii ecchi+walki to powinno mu się spodobać (co ciekawe nie ma tsundere). W II sezonie każdy odcinek ma dodane dwie nowe sceny na Blu-Ray (głównie fanserwisowe, ale nie tylko bo również mają znaczenie dla fabuły).

Niestety jest to anime wobec, którego nie powinno się mieć większych wymagań bo wtedy można się bardzo zawieść. I sezon uważam za lepszy niż II (i bardziej emocjonujący), a o tych 2 OAVkach już nawet nie wspominam bo były jeszcze gorsze. Szczególnie, jeśli mowa o ostatnich odcinkach to w I sezonie świetne, a w II żenująco-głupie. Zanosiło się na coś świetnego, a wyszło przeciętnie i irytująco.

Przykładowo w połowie II sezonu
Spoiler: pokaż
walka z Kokabielem wyglądała rewelacyjnie, ale wszystko zostało zepsute. Uważam, że Biały Smok powinien pojawić się dopiero po walce Isseia z Kokabielem, kiedy ten pierwszy będzie prawie martwy. Niestety zrobili to w taki sposób, że zepsuli cały klimat bo powiem szczerze, ale naprawdę chciałbym żeby główny bohater był ledwo żywy, gdyż po prostu mnie irytował.


Ogólnie oba sezony to takie pół na pół, czyli ani bardzo dobre ani słabe.
Anime ma jakąś fabułę i chwilami naprawdę widowiskowe sceny akcji, ale zarazem twórcy za wszelką cenę unikają jakiegoś dramatyzmu czy większej powagi. To znaczy okropne cycki, ecchi/fanserwis i chore fetysze głównego bohatera są na pierwszym miejscu. Zresztą zachowanie Rias czyli
Spoiler: pokaż
magiczne klapsy za nieposłuszeństwo
to też całkiem zbędne i głupie sceny wyłącznie w celu fanserwisowym.

Co prawda w scenach luźniejszych fanserwis nie przeszkadza bo jednak oglądając anime z rodzaju High School DxD tego się oczekuje, ale w poważnych momentach mogli je sobie darować (kpiny i głupie teksty również). Ecchi + akcja nie muszą tak wyglądać bo równie dobrze można je zrobić w miarę na poważnie i nie dowalać co chwilę głupkowatych scen i zachowań. Skoro największą siłą głównego bohatera jest jego zboczony charakter/różne fetysze (głównie mowa o dużych cyckach, ich ssaniu i macaniu) i skoro dzięki nim może pokonać każdego to w ogóle nie widzę sensu w tym anime i w ewentualnych przyszłych walkach w III sezonie. Mimo, że to najsłabszy posiadacz to zarazem może być najsilniejszy z tak chorego powodu? Poza tym wystarczy, że się zdenerwuje i już może pokonać każdego? Wszystko inne to sprawy drugorzędne?

A jeśli już mowa o fetyszach to wprowadzenie bojaźliwego shoty pod koniec II sezonu było obrzydliwym pomysłem. Miałem nadzieję na fajną nową postać, a nie coś takiego.

Przydałoby się wprowadzić trochę dramatyzmu bo główna postać mi po prostu obrzydła przez 2 sezony. Zachowuje się ciągle tak samo czyli jest irytująco agresywny, pusty, głupi i skrajnie zboczony. Chciałbym, żeby jego rodzice
Spoiler: pokaż
zostali zabici jak to prowokująco powiedział Biały Smok w ostatnim odcinku II sezonu
bo wtedy może coś by się polepszyło pod tym względem.

Sama kreska Miyamy Zero jest dosyć brzydka i prawdę mówiąc nigdy mi się nie podobała. Przykładowo w To Love-Ru dziewczyny są o wiele ładniejsze, mają naturalniejsze piersi i ogólnie wygląd. A w High School DxD olbrzymie cycki głównej bohaterki (chociaż charakter fajny) i jej pomocnicy są obleśne i odpychające. Koneko też brzydka i nieciekawa z charakteru, więc jedynie Asia wygląda tak w miarę, ale sama kreska nie podoba mi się, więc też zbyt wysoko ją nie ocenię. Jak pisałem pod tym względem To Love-Ru Darkness jest wiele ładniejsze.

Muzyka chwilami wyjątkowo specyficzna i tworząca fajny nastrój (również podczas scen akcji), a w I sezonie było coś naprawdę zaskakującego to znaczy bardzo ładna melodia w fanserwisowych scenach. Zdecydowanie najlepsza scena była w tym odcinku jak Issei szukał swojego chowańca. Odnośnie Openingów to najlepszy był w I sezonie i ten pierwszy OP w II sezonie (potem nie wiadomo dlaczego zamienili go na na brzydszy). Jeśli chodzi o Endingi to jedynie ten w I sezonie był bardzo dobry
Spoiler: pokaż
taniec na rurze mnie zaskoczył.


Ogólnie anime co prawda może się podobać, ale zanosiło się na coś dużo lepszego (szczególnie po I sezonie) niż się okazało. Anime poszło w złą stronę bo stawało się coraz nudniejsze, humor uległ pogorszeniu, a dodatku praktycznie każda żeńska postać musi wyglądać w stylu ecchi i to bez względu na to czy dobra czy zła. Same walki po wydarzeniach z ostatniego odcinka II sezonu również straciły cały swój klimat. To już była przesada pod tym względem.

I sezon - 7/10
II sezon - 6/10

Warto porównać walkę w ostatnim odcinku I sezonu do tej z ostatniego odcinka II sezonu. Ta wcześniejsza była zdecydowanie bardziej sensowna bo wtedy faktycznie główny bohater musiał się postarać. A w II sezonie nie dosyć tego, że walczył bez przygotowania z o wiele silniejszym przeciwnikiem to i tak bez problemu mu dorównał i to tylko dlatego, że się zdenerwował z powodu rodziców i był zły, że tamten chce zmniejszyć cycki wszystkich dziewczyn. Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie było. To już nie jest tylko głupie ecchi, ale parodia wszelkich walk w anime (no i ten Son Goku na końcu). Żałosne.

Wszelkie walki w tym anime straciły sens po idiotyzmach z ostatniego odcinka.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4466 dnia: Lipiec 18, 2014, 11:48:10 am »
Vision of escaflowne -  Dla mnie ta seria jest znaczącym dowodem na wyższość japońskiej fantasy nad zachodnią, oczywiście jeśli chodzi o produkcje telewizyjną i kinematografię. Najpierw zacznę może od wad, pierwszy odcinek był dosyć średni, wręcz mocno średni ot takie sobie romansidło dla nastolatek, ale po przeniesieniu akcji na Gaeę historia nabiera rozpędu. Co prawda nadal jest tu sporo lukru, ale co z tego historia z biegiem czasu po prostu zniewala widza. Wykreowany świat budzi u mnie ogromny podziw jest egzotyczny, pomysłowy, a niekiedy wręcz oniryczny. Drugą ważną rzeczą był nastrój, który naprawdę silnie na mnie oddziaływał, wątek z ojcem Allena czy zakończenie były pod tym względem mistrzowskie. Wbrew pozorom bohaterowie są naprawdę świetni, nie ma prostego podziału na dobro i zło, a każdy ma swoje racje. Nie wolno zapominać o muzyce, która stanowi ogromną siłę tej serii, naprawdę wspaniale gra na emocjach widza. Daję 9/10.

Vision of escaflowne: A girl in Gaea - Miałem takie nadzieje jeśli chodzi o ten tytuł, a tak wspaniale się zaczynał, niestety skończyło się średnio. Strasznie spłycono całą historie sprowadzając wszystko do banalnego konfliktu dobra ze złem. Kompletnie olano bohaterów drugoplanowych i pozmieniano ich charaktery. Paradoksalnie bardziej baśniowa wersja TV była dużo dojrzalsza. Oczywiście nie znaczy to, że film nie posiada zalet jakość animacji naprawdę robi wrażenie, a sound track jest jednym z lepszych jakie miałem okazje słyszeć w życiu zwłaszcza takie utwory jak "black escaflowne" czy "Sora" brzmią po prostu jak nie z tego świata. Daję 5/10.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4467 dnia: Lipiec 18, 2014, 12:06:34 pm »
Vision of Escaflowne wyszło chyba w złotych czasach animacji Japońskiej. Podobnie jak seria Slayers, ale ta starsza, nie najnowsze rówież miała coś w sobie, obecne produkcje fantasy już nie mają tego klimatu. Za to jest sporo odniesień do MMO i cyberświata.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4468 dnia: Lipiec 18, 2014, 02:16:35 pm »
Vision of Escaflowne wyszło chyba w złotych czasach animacji Japońskiej. Podobnie jak seria Slayers, ale ta starsza, nie najnowsze rówież miała coś w sobie, obecne produkcje fantasy już nie mają tego klimatu. Za to jest sporo odniesień do MMO i cyberświata.
No cóż zawsze twierdziłem, że po 2003 w anime można zauważyć tendencje spadkową co broń boże nie oznacza, że nie powstawały i nie powstają ciekawe i warte uwagi produkcje.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4469 dnia: Lipiec 18, 2014, 08:09:25 pm »
OST w  A girl in Gaea jest rzeczywiście mistrzowski a Sora's Folktale mnie rozwala https://www.youtube.com/watch?v=PPGO8aKRs1g.
Ale fabularnie TV jest zdecydowanie na wyższym poziomie.
I nie rozumiem czemu ludzie przyczepiają się tych nosów, dla mnie wyglądają normalnie.

A tak przy okazji polecam El Hazard: The Magnificent World i Tenchi Muyo! Ryo-Ohki oba podobne ale pokazują, że można było robić świetne haremówki bez nachalnego ecchi z oryginalnymi bohaterami i solidną fabułką.
A bliżej Escaflowna to Lodoss tou Senki fantasy klasyczne do bólu ale ze świetnym chara designem i właśnie wyszło w fullHD.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2014, 08:18:38 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything