Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #1155 dnia: Marzec 17, 2013, 06:17:09 am »
Ewidentnie mam wybrakowany egzemplarz aż 6 stron nie ma kolorów, jeszcze gdyby to byla tylko czerń i biel ale tak naprawde to brak tuszu. Radzę przejrzeć swoje egzeplarze przy zakupie, mam jakiś z wadliwej serii i będę reklamował.

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1156 dnia: Marzec 17, 2013, 07:53:48 am »
Ewidentnie mam wybrakowany egzemplarz aż 6 stron nie ma kolorów, jeszcze gdyby to byla tylko czerń i biel ale tak naprawde to brak tuszu. Radzę przejrzeć swoje egzeplarze przy zakupie, mam jakiś z wadliwej serii i będę reklamował.
No fakt jak masz tylko zolty na bialej kartce to blad w druku, nie nanioslo 3 pozostalych kolorow.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pacz505

Odp: Batman
« Odpowiedź #1157 dnia: Marzec 18, 2013, 07:23:05 am »
Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam pytanie odnośnie tłumaczenia Batman Trybunał Sów a dokładnie ostatniej kartki przed galerią jak i samych dodatków. Czy w waszym komiksie też Pan z Trybunału mówi (nie jestem pewien czy to ten język ale..) po fińsku? Z początku myślałem, że to zabieg jakiś no, że On tak mówi i już, ale dalej mam napis Kansigalleria zamiast zwykłego Galeria a w szkicowniku na końcu (te szare strony) cały tekst też jest w obcym języku. Rozumiem jakby był po ang ale po fińsku?

Będę wdzięczny za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 07:37:27 am wysłana przez pacz505 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1158 dnia: Marzec 18, 2013, 09:24:15 am »
U mnie jest "Lećcie! Lećcie i zawładnijcie Gotham City!", oraz "Galeria okładek".

Offline Ajron

Odp: Batman
« Odpowiedź #1159 dnia: Marzec 18, 2013, 10:26:48 am »
Mam pytanie odnośnie tłumaczenia Batman Trybunał Sów a dokładnie ostatniej kartki przed galerią jak i samych dodatków. Czy w waszym komiksie też Pan z Trybunału mówi (nie jestem pewien czy to ten język ale..) po fińsku? Z początku myślałem, że to zabieg jakiś no, że On tak mówi i już, ale dalej mam napis Kansigalleria zamiast zwykłego Galeria a w szkicowniku na końcu (te szare strony) cały tekst też jest w obcym języku. Rozumiem jakby był po ang ale po fińsku?

To błąd w druku, najwidoczniej część nakładu tak ma. Jak ja kupowałem swój egzemplarz, to dopiero trzeci rozfoliowany był prawidłowy. Poprzednie dwa miały ostatnią stronę i większość dodatków w innym języku (finski?). Zgłoś się do sklepu, w którym go kupowałeś. Powinni Ci wymienić.

Offline pacz505

Odp: Batman
« Odpowiedź #1160 dnia: Marzec 18, 2013, 12:32:11 pm »
No to zaraz się zgłoszę do supportu ze sklepu gildii :smile: Dzięki wielkie za odpowiedź  :razz:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1161 dnia: Marzec 18, 2013, 09:07:49 pm »
straszne jaja z tym trybunałem widzę. albo kulor spipcony, albo język nie ten, nieźle :) jutro odbieram swój egzemplarz w Empiku, trzeba będzie od razu kuknąć czy wszystko gra.

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1162 dnia: Marzec 18, 2013, 09:39:02 pm »
Niezle jaja z tym Batmanem. Premiera zostala o miesiac opozniona i jeszcze partia bubli sie znalazla. czy Egmont drukowal to na spole z Egmontem finskim? Czy materialy do skladu byly z finskimi napisami? Choc to ostatnie to malo prawdopodobne bo niby skad te bledy mialyby sie tylko w czesci nakladu znalezc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline RemiRose

Odp: Batman
« Odpowiedź #1163 dnia: Marzec 18, 2013, 10:16:24 pm »
Po waszych wypowiedziach zaczynam się bać, co będzie w moim egzemplarzu.  :wink:
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1164 dnia: Marzec 19, 2013, 11:07:22 pm »
Ale fajny ten Trybunał Sów. Wszystko elegancko przemyślane i wplecione w historię Batmana. Ciekawe cliffhangery (
Spoiler: pokaż
choć trochę zbyt prosto rozwiązane
). Jak lubię Gacka wyposażonego jedynie w linkę bez wystrzeliwacza, batarang i parę innych drobiazgów, tak tutaj fajne wykorzystanie najnowocześniejszych (hm,
Spoiler: pokaż
nieistniejących
) technologii.
Mam nadzieję, że dalsza część będzie równie udana.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1165 dnia: Marzec 20, 2013, 06:55:03 am »
Oczarował mnie ten komiks. gdzieś tak będąc w połowie (przed wybuchem jednej z kryjówek Trybunału), leżąc w łóżku, uświadomiłem sobie, że mam autentycznego pietra.
lubię zwarte historie, zamykane w jednym albumie - tu tak nie ma i to imho główna wada tej historii. tzn. może żeby doprecyzować - wadą jest to, że teraz minimum pół roku przyjdzie czekać na drugi tom :).
pomysł na Trybunał sam w sobie - wspaniały. mam nadzieję, że zakończenie tej historii nie zawiedzie.

btw. czy kwietniowy Detective Comics od Egmontu to też dobra historyjka?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1166 dnia: Marzec 20, 2013, 09:39:08 am »
btw. czy kwietniowy Detective Comics od Egmontu to też dobra historyjka?


W tomie są dwie historie, z czego druga ma ciąg dalszy chyba dopiero w drugim tomie. W każdym bądź razie pierwsza jest całkiem niezła i dobra. Potem jest coraz gorzej. Drugi tom będzie miało największe gówno za przeproszeniem w całej serii. Przez to już chciałem przestawać kupować Detective Comics w zeszytach, ale potem ogłosili nowych twórców, którzy spisują się dużo, dużo lepiej i warto na nich poczekać (pewnie od 3 tomu).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1167 dnia: Marzec 20, 2013, 10:26:44 am »
Wiem, że za chwilkę ktoś mnie zrypie... jednak nie miałem czasu czytać wszystkich postów, a od 74 strony przeglądałem wyrywkowo. Coś mi właśnie kolega z pracy powiedział, że słyszał reklamę w radiu, że jakaś prenumerata "Batmana" została wydana. Czy jest to prawda? Jeżeli tak to czy jest ona kompletna (od numeru pierwszego) czy składana tak jak kolekcja marvela? Po prostu nie mam czasu śledzić tematu, a komiksy kupuję żeby je czytać za X lat.

Czy to jest to: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203123-batman-detective-comics-vol-1-oblicza-smierci i będzie 52 części? Można gdzieś prenumeratę zamówić?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 10:39:15 am wysłana przez nx87 »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1168 dnia: Marzec 20, 2013, 10:50:01 am »
Jest reklama w radiu, ale Trybunału Sów. Ale może ktoś bardziej zorientowany Ci wytłumaczy ocb z DC52.

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1169 dnia: Marzec 20, 2013, 10:50:24 am »


Czy to jest to: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203123-batman-detective-comics-vol-1-oblicza-smierci i będzie 52 części? Można gdzieś prenumeratę zamówić?

Nie, to na pewno nie jest to. New 52 oznacza po prostu restart 52 serii DC. Zaciekawiłeś mnie tą prenumeratą ale szczerze mówiąc ja o niczym takim nie słyszałem ani nie czytałem.