Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2010 dnia: Grudzień 20, 2013, 10:48:27 pm »
Masz na myśli jakieś konkretne tytuły? Bo w moich wspomnieniach "Batman" z TM Semic nie był szczególnie wybitny
Żeby wesprzeć ramireza82, bo popieram jego punkt widzenia w tym przypadku, cytuję to, co napisałem ponad 6 lat temu w innym temacie. :)
Chociaż nie mam pojęcia, dlaczego wtedy dostrzegałem tylko plusy "Zabójczego żartu"? :-?

Ostatnio w jakimś kartonie znalazłem osobno odłożone numery miesięcznika "Batman" (wydawanego przez TM-Semic), które kiedyś uznałem za najciekawsze...
No więc co my tu mamy...

1/91 - to oczywiście idealnie skonstruowany przez Moore'a i świetnie narysowany przez Bollanda "Zabójczy żart". Polskie wydanie pozostawia wiele do życzenia - najgorsze są te rozmywające się kolory na niektórych stronach. Nigdzie nie umieszczono też nazwisk autorów. Skandal! Uwielbiam ostatni kadr na 4-tej stronie, gdzie Gordon oddaje kubek z kawą umundurowanemu policjantowi, a ten z kolei patrzy zaszokowany na mijającego ich Batmana. Ten zeszyt kosztowal 9900 zł, czyli... 99 groszy!

10/91 - hmm, ten numer odłożyłem pewnie ze względu na dwustronicową historyjkę "Pewnego razu..." z końca zeszytu. Żadnych informacji o autorach, na 4-tym kadrze jest tylko sygnatura "J-7/76".

2/93 - a tutaj bardzo dobra opowieść Petera Milligana i Toma Mandrake'a "Identity Crisis". Naprawdę korzystnie wyróżniała się na tle tego, co ukazywało się wtedy w polskim "Batmanie".

10/93 - iście odjechana "Legend of the Dark Mite" Alana Granta i Kevina O'Neilla. Świetny pierwszy kadr na 13-tej stronie, chociaż ten drugi też niezgorszy. No i te słowa, jakimi Gordon żegna Batmana: "I uważaj na latające skrzaty w stroju Batmana!"

1/94 i 2/94 - czteroczęściowa historia Granta i Breyfogle'a "Ostatni Arkham". Rysunki i kadrowanie bardzo sugestywnie oddają atmosferę szaleństwa. Słabym punktem tej opowieści zawsze wydawał mi się fakt, że Batman bezsensownie zaryzykował ujawnienie swojej tożsamości. W końcu nie mógł wiedzieć, jak zachowa się wobec niego Jeremiasz Arkham w zakładzie.

3/94 - znakomita "A Gotham Tale" Johna Wagnera i Cama Kennedy'ego. Maszkaron wygląda niesamowicie, Batman znowu bawi się w prowokacje, duży ładunek napięcia elektryzuje...

9/94 - "Banda" Stevena Granta i Shawna McManusa. Napakowany, krótkouchy Batman robi wielkie wrażenie, nie patyczkuje się i ciągle zaciska zęby. Kiedy wystraszy Gordona w samochodzie, warknie tylko: "Jedź".

12/94 - "Sanctum" Rasplera i Mignoli to moim zdaniem majstersztyk. Jest tutaj kilka genialnych kadrów, przyprawiających o dreszcze. I bezlitosny Batman: "Nikt nie chce umierać, Drood, z lęku przed nieznanym. Ale nie ty. Ty dokładnie wiesz, co cię czeka".

1/95 - kolejna odsłona pierwszego spotkania Batmana z Jokerem w "Wizerunkach" Dennisa O'Neila i Breta Blevinsa (okładka Briana Bollanda - nikt tak nie rysuje Jokera jak on!). Blevins jest wręcz predestynowany do rysowania "uśmiechu Jokera" w wersji obrzydliwej. Batman dowcipkuje - przed opuszczeniem gabinetu Gordona (przez okno, oczywiście) mówi: "I kapitanie...", "Słucham", "Czy mam pana pozwolenie na opuszczenie pokoju?" No i ostatnia strona - Bruce Wayne cały na biało, w kapeluszu stetson...

3/95 - "Ludzka pchła" i Alan Grant w wielkiej formie: ciekawe zwroty akcji, dowcipne dialogi. Wyborne też są rysunki Vince'a Giarrano, owadzi Batman z wydłużoną twarzą, zakończoną spiczastym podbródkiem wygląda intrygująco. A tekst: "Obrońcy praw zwierząt depczą ci po piętach... za zamordowanie pięćdziesięciu tysięcy pcheł!" po prostu mnie rozwalił.

4/95 - i znowu duet Alan Grant/Norm Breyfogle, tym razem w smutnej historii "Nikt". Chyba nigdzie indziej nie podobały mi się rysunki Breyfogle'a tak jak tutaj.

7/96 i 8/96 - ze względu na dwie części "Komornika" z Valley'em jako Batmanem. Scenariusz Granta jest dosyć schematyczny, ale to, co wyrabia Giarrano, trzeba po prostu zobaczyć. Niebywałe, jak momentami potrafi też zapanować nad swoją ekspresją (18-ta strona w pierwszej części). No i ten Tally Man...

12/96 - taki sam skład w "Imigrancie: Dziecku Rosemary". Lekki patos neutralizowany jest przez kreskę Giarrano.

2/97 - "Machiny" Teda McKeevera. Chyba najodważniejszy komiks wykorzystujący postać Batmana, jaki czytałem. Chory umysł postrzega Batmana najpierw jako potwora, potem jako ideał, aby w końcu zobaczyć w nim człowieka, zaś dla siebie znaleźć szansę na ratunek, a przynajmniej na ukojenie...

5/97 - "Maska" Bryana Talbota to z kolei halucynogenna wyprawa w głąb umysłu Batmana. Duszna, niepokojąca... Talbot przesadził tylko z tymi nacięciami w masce Batmana w okolicach policzków...

11/98 (już jako "Batman & Superman") - porażający swoim pesymizmem i metaforyczną siłą "Hotel Terminus" Jaimiego Delano i Chrisa Bachalo. Świetny ostatni kadr, na którym we wstecznym lusterku batmobilu widać "płonący" hotel... Cena tego zeszytu - 4,50 zł.

BATMAN RULEZ! :D

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2011 dnia: Grudzień 20, 2013, 11:51:33 pm »
No właśnie nie mam na myśli szczególnie wybitnych komiksów, ale po prostu dobre komiksy z Batmanem.
Czy ten "Detective Comics" to naprawdę aż takie gó**o jest, że wymienione przez Was komiksy biją go na głowę? Czy - przez porównanie - można go nazwać po prostu niedobrym komiksem z Batmanem? Jesteście rzetelni w swoich ocenach, czy też sentyment przez Was przemawia?

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2012 dnia: Grudzień 21, 2013, 12:13:08 am »
 
Czy ten "Detective Comics" to naprawdę aż takie gó**o jest, że wymienione przez Was komiksy biją go na głowę?


ale przecież...



Drugi tom Detective Comics równie przeciętny jak poprzedni.


???

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2013 dnia: Grudzień 21, 2013, 12:13:24 am »
Czy ten "Detective Comics" to naprawdę aż takie gó**o jest, że wymienione przez Was komiksy biją go na głowę? Czy - przez porównanie - można go nazwać po prostu niedobrym komiksem z Batmanem? Jesteście rzetelni w swoich ocenach, czy też sentyment przez Was przemawia?

Jeśli o mnie chodzi, to nie nazwałbym Detective Comics aż takim gównem - da się to czytać i pewnie nawet kiedyś do tego wrócę, ale Tony S. Daniel to kiepski scenarzysta i nie powinni powierzać mu jednej z dwóch głównych serii z nietoperzem. A co do sentymentu w odbiorze Batmanów z TM-Semic, to nie wiem, może i jest coś na rzeczy, ale powtarzałem te komiksy w ostatnich latach i wciąż mi się podobają. A Ty N.N. naprawdę tak krytycznie odbierasz Batmany z Tm-Semic?

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2014 dnia: Grudzień 21, 2013, 01:38:38 am »
A Ty N.N. naprawdę tak krytycznie odbierasz Batmany z Tm-Semic?
Da się to czytać, ale bez szału (oczywiście z wyjątkiem "Zabójczego żartu" i paru innych drobiażdżków).


Po namyśle: zrobiłem rachunek sumienia i muszę przyznać, że więcej niż parę było powyżej przecietnej. Niektóre nawet sporo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 01:43:02 am wysłana przez N.N. »

Offline Nefaryta

Odp: Batman
« Odpowiedź #2015 dnia: Grudzień 22, 2013, 09:10:34 am »
Z troche innej beczki. Azyl Arkham poszedl na Allegro za 510    ( http://allegro.pl/batman-azyl-arkham-egmont-idealny-i3800433523.html )

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2016 dnia: Grudzień 22, 2013, 09:50:56 am »
To się dzieje :wink:

Przeglądałem wczoraj stronę Incalu i okazało się, że wzrosła cena Powrotu Mrocznego Rycerza:
http://www.incal.com.pl/powrot-mrocznego-rycerza.html

Normalna kpina, cena okładkowa jest w końcu od czego? Allegro to też raczej nie jest...

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2017 dnia: Grudzień 22, 2013, 10:08:11 am »
To się dzieje :wink:

Przeglądałem wczoraj stronę Incalu i okazało się, że wzrosła cena Powrotu Mrocznego Rycerza:
http://www.incal.com.pl/powrot-mrocznego-rycerza.html

Normalna kpina, cena okładkowa jest w końcu od czego? Allegro to też raczej nie jest...
INCAL działa też na zasadzie antykwariatu, więc cena okładkowa może być dla nich wyłącznie ceną wyjściową ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Batman
« Odpowiedź #2018 dnia: Grudzień 22, 2013, 03:37:37 pm »
INCAL działa też na zasadzie antykwariatu
Dokładnie. Dlatego mają czasem już wyprzedane pozycje. Nie zawsze są to zawieruszone rzeczy w magazynie, ale czasami jest to sprzedaż rzeczy z odzysku :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2019 dnia: Grudzień 22, 2013, 04:21:40 pm »
No to wiele wyjaśnia :wink:

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2020 dnia: Grudzień 22, 2013, 07:34:07 pm »
Z troche innej beczki. Azyl Arkham poszedl na Allegro za 510    ( http://allegro.pl/batman-azyl-arkham-egmont-idealny-i3800433523.html )

Kolejny poszedł za 475 zł :wink:


Offline Shinue

Odp: Batman
« Odpowiedź #2021 dnia: Grudzień 22, 2013, 07:52:28 pm »
wniosek: najwyższy czas na reedycję

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2022 dnia: Grudzień 22, 2013, 08:02:12 pm »
wniosek: najwyższy czas na reedycję
Ale przecież obiecali... nie robić reedycji :wink:  [Egmont - af kors]
Ciekawe jak z prawami do tytułu... Widać, że rynek pyta o niego - może by Mucha o nim sobie pobzyczała? :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2023 dnia: Grudzień 22, 2013, 08:37:33 pm »
No tez widzialem ta aukcje, istne szalenstwo.....
Ludzie moga kupic za pare zlotych wydanie rozszerzone tego komiksu. Jest to wersja angielska, ale przeciez to jest to samo, a szalency wydaja 5 stow na polska edycje. Wariactwo.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2024 dnia: Grudzień 22, 2013, 08:44:59 pm »
Są też kolekcjonerzy, którym po prostu zależy na pełnym zbiorze. Jak mają pieniądze, to ich sprawa co z nimi robią ;)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru