trawa

Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 278640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 31, 2010, 12:22:33 am »
A jak wyjdzie trzeci to nie będzie pierwszego i będziesz sobie pluł w brodę. ;)

To w przypadku Moore'a jest absulutnie niemozliwe, bo jak sie skonczy pierwszy naklad to zrobia 2 dodruki, edycje kolekcjonerska, wydanie specjalne z wiatraczkiem na baterie i ultimate absolute compedium z czapka niewidka i pomponem.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 31, 2010, 02:02:19 pm »
nowy Bilal formatowo większy od standardowego A4 i chyba nawet od A4+.

Jak to jest w końcu z tym formatem "Animal`z", jest większy od 215x290? Coś jak "Przybysz" lub "Hard Boiled" czy jednak format taki sam jak większości MK i PE?
Wszędzie gdzie zaglądam podano 215x290...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 31, 2010, 02:04:49 pm »
Jest tak na oko z 3 cm wyzszy i ze 2 szerszy niz PE i  europejskie MK.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 31, 2010, 02:13:07 pm »
Jak to jest w końcu z tym formatem "Animal`z", jest większy od 215x290? Coś jak "Przybysz" lub "Hard Boiled" czy jednak format taki sam jak większości MK i PE?
Wszędzie gdzie zaglądam podano 215x290...
Różne głupoty przechodzą w informacjach prasowych. Może to niektórych doprowadzi do napadu śmiechu, ale wszystkie komiksy, które przechodzą przez moje ręce, są dokładnie mierzone! Dociekliwi mogą zaznaczyć tekst opisu - jak przy ukrytym numerze jest gwiazdka (np. ID: 2010*), to znaczy, że wymierzyłem, sprawdziłem objętość i wszystkie te niezbędne każdemu fanatykowi informacje. :D
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 31, 2010, 02:13:29 pm »
Jest tak na oko z 3 cm wyzszy i ze 2 szerszy niz PE i  europejskie MK.

Super, cena jest jednak choć trochę uzasadniona.
W kwietniu dzień książki, więc pewnie w empikach będzie znowu ta promocja 3 za 2.
Profesor Bell, Animal`z i Szninkiel (każdy okładkowa 69 zł) akurat się nadadzą aby wykorzystać promocję 33,3% zniżki (i to już "z przesyłką" bo odbiór osobisty w wybranym empiku).

Jarek: I dlatego lubię wraka  :) Zacznij juz mierzyć tego Bilala bo też masz 215x290 heh
A Asteriks tak ok 21,5 x 28,6 lub 21,5 x 28,7 cm.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 02:23:53 pm wysłana przez Death »

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 31, 2010, 02:48:28 pm »
Yurek 1
No i wlasnie za takie fochy nie przepadam za Moorem, chociaz lubie jego komiksy.
nie rozumiem tez dlaczego obraza sie na ekranizacje swoich komiksow. Nie lepiej przysiasc na faldach, napisac porzadny scenar i wtedy przynajmniej nie byloby takich kich jak IMO Liga czy vendetta. Pewnie nawet straznicy byliby lepsi, ale nie lepiej psioczyc, narzekac i zawracac wisle kijem, podejscie bez sensu :doubt: :-?
Juz zdecydowanie bardziej wole podejscie do sprawy ekranizacji swoich komiksow Franka Millera. To, ze nie wyszedl mu spirit, nie oznacza ze Miller jest kiepskim filmowcem czy komiksiarzem, to byl jego DEBIUT. Nie od razu czlowiek staje sie w jakiejs dziedzinie wirtuozem. Moim zdaniem sin city i 300 to byly naprawde swietne filmy i nie rozumiem, co Ci nie pasuje w tych dwoch produkcjach. Luźne podejscie do ekranizacji, źle bo nie jest wiernie, wierna ekranizacja tez zle i tak zawsze mozna wrzucic jakis kamyczek do ogrodka :doubt: :-?. Ale moim zdaniem filmy na podstawie komiksow Millera sa duzo lepsze niz te "moorowe"
Komiksowo natomiast uwazam, ze Moore jest bdb, ale Miller jest swietny(to oczywiscie tylko moje zdanie).
pozdro

        
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 02:51:57 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 31, 2010, 04:18:20 pm »
No nie wiem - choc niektore komiksy Millera mi sie podobaly, to jednak porównywanie go do Moore'a jest troche bez sensu.

Miller to taki gosc w stylu Quentina Tarantino - przezuwacz popkultury, ktory wypluwa z siebie szybko przyswajalna papke dla malo wymagajacego odbiorcy. Trzeba przyznac, ze czesto wychodzi mu to swietnie.

Moore to zawodnik, ktory pod pozorem wyzej wymienionej papki (choc nie zawsze sie do niej ucieka) przekazuje calkiem glebokie przemyslenia na temat kondycji czlowieka. W komiksach Moore'a mozna szukac drugiego dna, interpretowac je, dyskutowac, odzierac z koeljnych warst zanczen, szukac podtekstow.

Komiksy Millera mozna przeczytac i odlozyc na kupke.

Gdyby Moore'e przyznal sie do jakichkolwiek zwiazkow z tym dziadostwem, ktore produkuje Hollywood (moze pomijajac Straznikow i From Hell - calkiem udane filmy, choc niezbyt udane adaptacje), to spuscilby cala swoja tworczosc i to co chce przekazac w kiblu. Dziwicie sie, ze sie do tego nie pali?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JAPONfan

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 31, 2010, 04:59:03 pm »
Nie lepiej przysiasc na faldach, napisac porzadny scenar i wtedy przynajmniej nie byloby takich kich jak IMO Liga czy vendetta. Pewnie nawet straznicy byliby lepsi, ale nie lepiej psioczyc, narzekac i zawracac wisle kijem, podejscie bez sensu :doubt: :-?

A to jakoś scenariusz komiksowy sie znacznie rożni od scenariusza filmowego?

Moore jeden scenariusz napisal, i to w dodatku na tyle dobry ze chca go przerobic na film. I teraz ma pisac go drugi raz "z pewnymi drobnymi zmianami"?

"Kumasz Alan, fajne rzeczy piszesz tylko rozumiesz, my film robimy pod PG-13 kumasz nie? to weź to se tam zmien bo y wiesz najlpiej co by wywalic i bedzie git nie?"

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 31, 2010, 05:09:26 pm »


Zmierzyłem "Animal' z", wyszło mi 242 x 320. Ciut większy od "Przybysza" i taki jak "Blacksad".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 31, 2010, 06:51:21 pm »
No nie wiem - choc niektore komiksy Millera mi sie podobaly, to jednak porównywanie go do Moore'a jest troche bez sensu.

Miller to taki gosc w stylu Quentina Tarantino - przezuwacz popkultury, ktory wypluwa z siebie szybko przyswajalna papke dla malo wymagajacego odbiorcy. Trzeba przyznac, ze czesto wychodzi mu to swietnie.

Moore to zawodnik, ktory pod pozorem wyzej wymienionej papki (choc nie zawsze sie do niej ucieka) przekazuje calkiem glebokie przemyslenia na temat kondycji czlowieka. W komiksach Moore'a mozna szukac drugiego dna, interpretowac je, dyskutowac, odzierac z koeljnych warst zanczen, szukac podtekstow.

Abstrahując od tego kto jakim jest człowiekiem (chyba nikt tutaj nie miał przyjemności poznać osobiście żadnego z powyższych), bardzo trafnie scharakteryzował twórczość obu panów Dave Gibbons w przedmowie do "Martha Washington idzie na Wojnę":

"Alana można porównać do klasycznego kompozytora - choćby Mozarta - który sprawia wrażenie, że ma w głowie każdą nutę dokładnie ułożonego utworu. Z kolei Frank jest jak wirtuoz jazzu - jak Miles Davis - człowiek o olbrzymich umiejętnościach technicznych, ale w każdej chwili gotów zboczyć z wyznaczonej linii w zaskakującym riffie, jeśli tak mu podpowie natchnienie"

Offline Matt@

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 31, 2010, 08:51:00 pm »
Poza tym z tego co mi wiadomo Alan po prostu został wy***chany pracując z wielkimi i znanym edytorami. Tak więc za Watchmen, największy hit DC ever, zarobił bardzo mało, a jak im się będzie chciało to mogą robić kontynuacje, prequele itd. Poza tym po prostu miał historię do przekazani i ją przekazał, na cholerę mu kastrować swoje dzieło i robić z tego film? Chłopak nie idzie na kompromisy. Z resztą mówił, że może Snyder to fajny gość, ale nakręcił 300, które Alan uważa za gówno. Nie oszukujmy się, ambitne to to nie jest.

Offline B2Ka

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:23:58 am »
Na WAKu są już przykładowe plansze i okładki Batmana, Dylan Doga i reszty kwietniowego pakietu. Niestety ten tytuł Batmana to prawda :P.

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:49:55 am »
Co z tego, ze Moore nie idzie na kompromisy i stroi fochy, jak i tak jego komiksy sa filmowane :-?
lepiej byloby gdyby Moore dla wlasnego dobra, jednak sprawowal piecze nad ekranizacjami swoich komiksow, bo one i tak sa kojarzone z nim i  nie wystawiaja one zbyt dobrej cenzurki jego komiksom. Wlasnie dlatego cenie Millere, ktory nie porzuca swoich "dzieci", tak jak robi to Moore
Nie no u Millera jest mnóstwo ukrytych sensów i ciekawych przemysleń na temat współczesnego świata. U Moore'a pewien niedosyt pozostawiaja koncowki jego komiksow. Faktycznie wszystko jest super, ale IMO do pewnego momentu, pozniej jest bdb, ale nierewelacyjnie.
A Gibbons ladnie ujal relacje miedzy Moorem i Millerem, chociaz z tym mozartem troche przesadzil :p :D
Nie no 300 bylo fajne i absolutnie nie zgadzam sie z Moorem. Dla mnie gownem byla liga i vendetta, a from hell bylo przynajmniej dla mnie zupelnie przecietne.
Nie rozumiem za bardzo co ma wy.... przez dc Pana AM do ekranizacji komiksow Moore'a?
pozdro
      
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 10:00:06 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:56:59 am »
czyli Alan Moore powinien 'sprawowac piecze' za kazdym razem, kiedy ktokolwiek postanowi sparodiowac jego komiks, bo i tak bedzie z tym kojarzony?

Bez zartow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:59:02 am »
Ja nie mowie o parodiach....
Zreszta parodia jest czesto w jakims sensie docenieniem oryginalu.
pozdro   
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything