Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #555 dnia: Kwiecień 01, 2010, 10:21:55 am »
Ja nie mowie o parodiach....
Zreszta parodia jest czesto w jakims sensie docenieniem oryginalu.
pozdro   
 

Jak dla mnie i Liga i Vendetta to byly parodie. Szczegolnie V4V, ktora z oryginalem ma malo punktow wspolnych.

W przypadku Ligi bede bardziej wyrozumialy, bo juz sam komiks Moore'a zawiera elementy parodii, wiec taka ekranizacja mu nie uwlacza za bardzo.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline helsing

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #556 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:02:30 pm »
Na Forum Wydawców Tomasz Kołodziejczak odpowiedział na pytania. Jak zwykle bez niespodzianek ;P

Najfajniejsza i tak była ta odpowiedź
Cytuj
48. Czemu Tintin (tom czerwony i pomarańczowy) są niższe od poprzednich tomów?? Fatalnie to się na półce prezentuje.

Zły Chińczyk. Też mnie to drażni. Proponuję coś podłożyć pod niższe tomy.
:D
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #557 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:45:52 pm »
Jak dla mnie jest kilka miłych, nieujawnionych wcześniej zapowiedzi.

Kontynuacja Sambre przełomie roku (pytanie tylko czy to będzie piąty, brakujący tom sagi czy seria poboczna "Wojna Sambre"), latem kolejny tom "W poszukiwaniu ptaka czasu" i pewnie pod koniec roku "Skład główny" Loisela i Trippa (chociaż nie wydaje mi się, żeby to było odpowiednie tłumaczenie tytułu "Magasin général"; nie powinno być "Sklep wielobranżowy"?).

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #558 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:53:33 pm »
"Skład główny" Loisela i Trippa (chociaż nie wydaje mi się, żeby to było odpowiednie tłumaczenie tytułu "Magasin général"; nie powinno być "Sklep wielobranżowy"?).
Po pierwsze - Egmont czasami posługuje się dziwnymi tytułami roboczymi. Po drugie - nie zawadzi do nich napisać w tej sprawie. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Julek_

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #559 dnia: Kwiecień 02, 2010, 09:26:42 pm »
Może "Wszystko dla Pań"  8)

Offline misio141

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #560 dnia: Kwiecień 02, 2010, 09:51:07 pm »
mnie najbardziej zaintrygował kolejny nowy kwartalnik. Coprawda ma na początku to być adaptacja Mass Effect (a z żadną ciekawą adaptacją gry się nie spotkałem), ale zobacze co z tego wyniknie :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline silent.bob

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #561 dnia: Kwiecień 02, 2010, 10:27:40 pm »
Cytuj
"NIE zamierzamy wznawiać komiksów z kolekcji MK i PE w ciągu najbliższych 2 lat."
czyli jakieś malutkie światełko w tunelu jest.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #562 dnia: Kwiecień 02, 2010, 11:10:05 pm »
Szkoda, że nie planują Hermanna,oj szkoda...

Fajnie za to, że będzie kontynuacja Sambre. Ale konkretnie, to o co chodzi? O La guerre des Sambre : Hugo & Iris?
http://www.amazon.fr/guerre-Sambre-Hugo-Coffret-volumes/dp/2754803211/ref=sr_1_6?ie=UTF8&s=books&qid=1270245449&sr=1-6

A jeszcze bardziej ciesze się, na Skład glówny Loisela. Choć jak widze na profilu tłumaczki w Goldenline, będą to chyba na razie pierwsze 2 tomy serii? "Marie" i "Serge".
http://www.goldenline.pl/katarzyna-wojtowicz8

No i wychodzi na to, że doczekamy się Yansa Rosińskiego w integralu.

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #563 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:03:08 am »
No i wychodzi na to, że doczekamy się Yansa Rosińskiego w integralu.
Ja bym wolał Yansa w integralu 12-tomowym, ze szkicami przygotowanymi do 13ego tomu "Amazonki" - Kas mówił w Łodzi, że Lombard planuje coś takiego...

czyli jakieś malutkie światełko w tunelu jest.

Bardzo dłuuuuuuuuugim tunelu, a to światełko na końcu to chyba tylko fata-morgana...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 10:56:23 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #564 dnia: Kwiecień 03, 2010, 01:06:11 pm »
Szkoda, że nie planują Hermanna,oj szkoda...
Zapewne jego komiksy nie trafiają w gusta Kołodziejczaka, więc raczej nie ma co liczyć na komiksy Hermanna, chyba że czytelnicy będą tak naciskać jak z LEO i Andreasem.

I jak zwykle totalna ignorancja pytań o komiksy Marvela mimo tego, że przez niemal połowę ten temat się przewija.

Offline helsing

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #565 dnia: Kwiecień 03, 2010, 01:47:41 pm »
I jak zwykle totalna ignorancja pytań o komiksy Marvela mimo tego, że przez niemal połowę ten temat się przewija.
Ale jaka ignorancja? Ile razy Kołodziejczak musi odpowiedzieć, że ich nie wydadzą kiedy w końcu to dotrze? Nie wydają Marvela i superbohaterów bo im się nie opłaca i tyle, pytajcie o to kogoś innego.
Cytat: Tomasz Kołodziejczak
Jak pan myśli, skoro Marvel sprzedaje się tak świetnie, czemu Mucha nie wydaje 5 tytułów co miesiąc?
No właśnie, czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze (kilka osób na forum uważa, że jest wielki popyt na Marvela)?

Sam chętnie sięgam po superbohaterów, ale skoro nie ma to kupię oryginał i nie jęczę po każdych odpowiedziach Tomasza Kołodziejczaka. Egmont i tak wydaje już sporo bardzo dobrych komiksów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 02:10:45 pm wysłana przez helsing »
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline adro

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #566 dnia: Kwiecień 03, 2010, 02:04:37 pm »
Te odpowiedzi egmontu od dluzszego czasu siakies takie bezplciowe
Chyba Panu K nie chce sie juz odpowiadac na pytanka czytelnikow
ciekawie zabrzmiala informacja o mozliwym magazynie z komiksami science fiction, gdyby FK przyjelo sie na rynku
Kolejne komisy Yslaire'a i Loisela ciesza
szkoda, ze wciaz dc i marvel sa w nielasce u Pana K  
Kurcze Pan Kolodziejczak mowi o rentownosci zeszytow z dc badz marvela, w przypadku gdyby sprzedaz kioskowa byla na poziomie 10-12 tysiecy. Przeciez popularni bohaterowie spokojnie sprzedaliby sie w takim nakladzie. W pewnym momencie Pan K zaprzeczyl sobie, mowiac ze Polacy lubia to co znaja. No wlasnie popularnych bohaterow z dc badz marvel Polacy bardzo dobrze znaja i dlatego mozna domniemywac, ze sprzedaz zeszytow bylaby zadowalajaca. Tylko jak sprawdzic, ze cos sie uda, jak sie tego nie zrobi.
pozdro      
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline skil

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #567 dnia: Kwiecień 03, 2010, 02:47:51 pm »
Chyba Panu K nie chce sie juz odpowiadac na pytanka czytelnikow

Wcale mnie to nie dziwi. Chciałoby Ci się odpowiadać po raz setny na durne pytania typu "Czy Preludia i nokturny wznowicie z kolorami Absolute'a", "Czy wydacie Long Halloween", "Dlaczego nie wprowadzicie superbohaterskich zeszytówek do kiosków"? Mnie wkurza już sama lektura takich pytań, a co dopiero, gdybym musiał na nie odpowiadać...

Kurcze Pan Kolodziejczak mowi o rentownosci zeszytow z dc badz marvela, w przypadku gdyby sprzedaz kioskowa byla na poziomie 10-12 tysiecy. Przeciez popularni bohaterowie spokojnie sprzedaliby sie w takim nakladzie.
Skoro tak mówisz, rozumiem, że sam spokojnie kupiłbyś ze 6 tys. egzemplarzy z takiego nakładu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #568 dnia: Kwiecień 03, 2010, 03:00:27 pm »
Wcale mnie to nie dziwi. Chciałoby Ci się odpowiadać po raz setny na durne pytania typu "Czy Preludia i nokturny wznowicie z kolorami Absolute'a", "Czy wydacie Long Halloween", "Dlaczego nie wprowadzicie superbohaterskich zeszytówek do kiosków"? Mnie wkurza już sama lektura takich pytań, a co dopiero, gdybym musiał na nie odpowiadać...

Pełne poparcie, Skil!

Adro - Pan K naprawdę wie co mówi, bo w tym siedzi nie od dziś.
Jak mówi, że na tym poziomie zeszytówki się nie sprzedadzą, to ja mu wierzę.

A jak myślisz inaczej, to jaki problem? Wydaj i zarabiaj, przecież to wg Ciebie żyła złota  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #569 dnia: Kwiecień 03, 2010, 03:45:54 pm »
Kurcze Pan Kolodziejczak mowi o rentownosci zeszytow z dc badz marvela, w przypadku gdyby sprzedaz kioskowa byla na poziomie 10-12 tysiecy. Przeciez popularni bohaterowie spokojnie sprzedaliby sie w takim nakladzie.

Na podstawie jakich danych wnosisz? Mandrze i DK się nie sprzedawały na takim poziomie, osobiście mówię to bez rzetelnych podstaw, jakie na pewno ty masz i opierasz na nich swoje wypowiedzi, ale sądzę, że od czasu upadku tamtych dwóch wydawców ilość fanów superhero nawet zmalała raczej niż wzrosła w tym kraju.

No, ale musisz mieć jakieś dane, lepsze od Tomka Kołodziejczaka, skoro publicznie mówisz, że to by się sprzedało. W końcu prowadzący największego polskiego wydawnictwa c**ja wie o rynku i wszyscy wiedzą, że po prostu nie lubi trykotów i dlatego ich nie wydaje, chociaż mógłby się zesrać kasą od tego.

Jest jeszcze druga możliwość - pi****lisz bzdury pod linię swojego myślenia życzeniowego. Wybacz.

 

anything