Autor Wątek: Egmont 2010  (Przeczytany 273703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #870 dnia: Wrzesień 14, 2010, 01:32:04 pm »
Tak sie zastanawiam, czy essentiale, showcasy albo dc archives nie bylyby czyms ciekawym dla czytelnikow. Mozna byloby rozreklamowac caly projekt np haslem
"Pierwsze komiksy z bohaterami marvela i dc juz na rynku!!!"

Czy przypadkiem nie było już wydawnictwa, które wpadło na pomysł wydawania Essentiali? Chyba nawet te Essentiale okazały być się gwoździem do trumny owego wydawnictwa. Ale mniejsza.
 
Zapowiedzi PAŹDZIERNIK 2010

Klasa zapowiedzi! Ceny za Western i Skład Główny niższe niż się spodziewałem, za to za Rozbitków Czasu wyższa niż pierwotnie zapowiadano. Tak czy siak, czeka nas kolejny wypasiony październik! Szkoda tylko, że z dodruków Klasyki Polskiego Komiksu nie zdecydowali się na Funkyego Kovala.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 01:49:23 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #871 dnia: Wrzesień 14, 2010, 01:42:04 pm »
Ramirez82: "Chyba nawet te Essentiale okazały być się gwoździem do trumny owego wydawnictwa. Ale mniejsza."
 
Pewnie powinien wypowiedzić się sam właścieciel wydawnictwa, ale z tego co wzmiankowano dobra sprzedaż przynajmniej pierwszych "Essentiali" przedłużyła byt wydawnictwa mniej więcej o rok ...
 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #872 dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:00:33 pm »
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/

Zapowiedzi PAŹDZIERNIK 2010
Mnie tylko martwi, że Klub Mangi na tak długo zamknął podwoje. Oby nie definitywnie. :sad:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #873 dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:13:03 pm »
O Klubie Mangi wiadomo to jedynie, że nie ma planów uruchamiania nowych serii.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #874 dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:46:18 pm »
Dopiero co wyszedl Miecz Niesmiertelnego.

Kenshin tez byl jakos niedawno. Nie jest zle.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #875 dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:46:55 pm »
  Szkoda tylko, że z dodruków Klasyki Polskiego Komiksu nie zdecydowali się na Funkyego Kovala.
w odpowiedziach na pytania na Alei Komiksu Kołodziejczak mówił - o ile mnie pamięć nie myli - że Egmont nie ma już praw do Funky'ego. ale może coś poknociłem.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #876 dnia: Wrzesień 14, 2010, 03:03:48 pm »
Mogliby zrobic ruski dodruk (ze niby jakies zakiszone egzemplarze wyplynely), ale to chyba nie w ich stylu. :)

A co do Funkyego, to ja bym na razie zaczekal czy rzeczywiscie bedzie 4 tom w NF w pazdzierniku....
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #877 dnia: Wrzesień 14, 2010, 03:26:55 pm »
Dopiero co wyszedl Miecz Niesmiertelnego.

Kenshin tez byl jakos niedawno. Nie jest zle.
Że co? Ostatni "Kenshin" był w maju. Ostatnia manga w ramach Klubu - właśnie "Miecz nieśmiertelnego" - w lipcu.
A potem już nic, wliczając w to październik. Jest źle.

No cóż, mam nadzieję, że w listopadzie wyjdzie chociaż kolejny "Kenshin"... :doubt: 

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #878 dnia: Wrzesień 14, 2010, 03:46:00 pm »
Klasa zapowiedzi! Ceny za Western i Skład Główny niższe niż się spodziewałem,

Western za 49,90 gdy pierwsze wydanie kosztowało 19,90 to faktycznie dużo niżej niż się można było spodziewać...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #879 dnia: Wrzesień 14, 2010, 04:10:52 pm »
Western za 49,90 gdy pierwsze wydanie kosztowało 19,90 to faktycznie dużo niżej niż się można było spodziewać...

No raczej nie spodziewałem się że Western będzie kosztował tyle co pierwsze wydanie sprzed 10 lat, tym bardziej, że drugie wydanie ma być wzbogacone o szkice. 

Offline Thiago

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #880 dnia: Wrzesień 14, 2010, 05:23:50 pm »
Ceny przyzwoite z pakietu Październikowego:
Western i Usagi (nawet bardzo przyzwoite bo po U spodziewałem się wyższej)
Ceny zaskakujące:
Rozbitkowie Czasu - w pierwszych zapowiedziach miało być niżej o 10zł chyba???
Ceny nieprzyzwoite:
Skład Główny - no cóż nie spodziewałem się tego w kolekcji Plansze Europy tylko w którejś z miękko-okładkowych serii poniżej 100zł.

Dobrze że idą dodruki itd, że FK w tej samej cenie...
Mimo wszystko jak na kryzys komiksów jest chyba troszkę za dużo, pozycje które mnie interesują przekroczą tylko z Egmontu 300 stówki. A wiadomo że kieszeń komiksiarza zwykle jest pustawa.
Wierzę że do końca roku Egmont troszkę zwolni... Bo zadyszki finansowej można dostać od tej ilości!

Offline spidey

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #881 dnia: Wrzesień 14, 2010, 07:38:08 pm »
Science Fiction Rozbitkowie czasu 99,00 zł

ciekawe jak to się ma do tego:

Cytuj
Nasze   zredukowane formaty NIKOGO spośród licencjodawców nie dziwią. A nam   umożliwią dostarczenie na rynek integralni, w których jeden francuski   tom kosztuje 15-17 zł, a nie 25-30, jak to w tej chwili wygląda dla   produkcji w formacie a4.

Offline Ajron

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #882 dnia: Wrzesień 14, 2010, 07:55:50 pm »
ciekawe jak to się ma do tego:

ma się tak:

Cytat: Tomasz Kołodziejczak
Leo – był idealnym kandydatem dla naszej linii tańszych albumów w kolekcji science fiction. To świetny komiks, po prostu. Dodam jeszcze, że jego sprzedaż jest niższa niż zakładaliśmy i cały projekt tańszych kolekcji także ostatnio ograniczamy.

Niesamowite, co?

Offline wilk

Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #883 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:24:41 pm »
Szkoda, że "Rozbitkowie..." będą o 10 zł drożsi ale wbrew pozorom i tak to nie wychodzi najdrożej. Trzeba pamiętać, że ten integral będzie liczył ponad 250 stron.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2010
« Odpowiedź #884 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:44:27 pm »
250 stron Rozbitków czasu za 99 zł, a jeszcze rok temu 250 stron Aldebarana, czy Betelgezy kosztowało 69 zł. Choćby po tym skoku ceny, widać jak musieli się pomylić z nakładami tych z założenia tańszych serii. Ale to wciąż 20 zł za jeden francuski tom, więc chyba nie jest tak tragicznie? Zresztą osobiście wolę te podniesioną cenę i ograniczenie wydawania serii Sensacji, Zebry, czy Science Fiction, niż zakończenie ich wydawania.