Autor Wątek: Książki GW  (Przeczytany 52806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przyb

Książki GW
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2002, 10:36:15 pm »
Najgorszą książką z seriii Star Wars jest "Maska Kłamstw" Jamesa Luceno... tragiczne kilka pierwszych rozdziałów... w sumie to lubie klimat Starej Republiki, ale ta książka jakoś mi nie podpasowała...
or a Jedi it is time to eat as well...

Offline Kane

Książki GW
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2002, 02:35:15 pm »
Wiele z moich książek SW nabyłem przed przeczytaniem Trylogii Thrawna, więc długi czas nie miałem ich z czym porównać. No i nie kupowałem ich też chronologicznie, bo w 1997 internet znałem tylko z opowiadań, nikt ze znajomych nie kupował a Amber nie dawał jeszcze spisu chronologicznego. Przestałem je kupować po TPM, wtedy zaczął się spory wysyp a u mnie brak kasy. Kupowałem tylko te zeszytowe komiksy z Egmotu.
tak więc nie wiedziałem do niedawna nic o śmierci Chewiego, nie czytałem też żadnej z książek Stackpole`a :(
odpisu chwilowo brak

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2002, 01:47:23 pm »
z trylogii czytalem only ostatni rozkaz :cry:
a ogolnie,to niektore sa calkiem spoko, n.p te opowiadajace o wojnie z yuuzhanami.problem w tym,ze tylko o yuuzhanach w polsce wyszlo z 10 czesci...
a najbardziej wpienil mnie luke,kiedy odpuscil spuszczenie wjebow temu mlodemu jedi,co wykasowal uymysl konstruktorce gwiazd smierci itp. (sorry,nie pamietam imion,dawno sie to czytalo,oj dawno...).zamiast zapie...rniczyc gnoja,to spokojnie  dsalej pozwolil mu dzialac jako jedi...rece opadaja ( zreszta batman podobnie zrobil z jean paulem,kto czytal,ten wie)

Offline mrym

Książki GW
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2003, 07:17:27 pm »
Nowa Era Jedi rządzi!!!!

Offline Nilgar

Książki GW
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2003, 03:46:01 pm »
Cytat: "Macias"
z trylogii czytalem only ostatni rozkaz :cry:
a ogolnie,to niektore sa calkiem spoko, n.p te opowiadajace o wojnie z yuuzhanami.problem w tym,ze tylko o yuuzhanach w polsce wyszlo z 10 czesci...
a najbardziej wpienil mnie luke,kiedy odpuscil spuszczenie wjebow temu mlodemu jedi,co wykasowal uymysl konstruktorce gwiazd smierci itp. (sorry,nie pamietam imion,dawno sie to czytalo,oj dawno...).zamiast zapie...rniczyc gnoja,to spokojnie  dsalej pozwolil mu dzialac jako jedi...rece opadaja ( zreszta batman podobnie zrobil z jean paulem,kto czytal,ten wie)

Koleś nazywał się Kyp Durron i nie był to chyba najmocniejszy z jego numerów - miał np. na koncie zniszczenie całego układu z zamieszkałą planetą, szczegół że znajdowała się tam Imperialna Akademia.
W książkach o Yuuzhuanach jest taki moment kiedy Corran Horn, niesłusznie posądzony o sprowadzenie zagłady na Ithor (była to zemsta za pojedynek jaki szef Vongów przegrał z Hornem) postanawia opuścić Zakon, żeby rozdmuchana w mediach rzekoma wina nie obciążyła wszystkich Jedi. I Skywalker się zgodził... To mnie chyba skutecznie zniechęciło do tych całych Jedi.

Offline Gilad Pellaeon

Książki GW
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 15, 2003, 01:10:36 pm »
ja posiadam kompletna kolekcje ksiazek STAR WARS wydanych w polsce. (no... brakuje mi tylko 4) Za najlepsze ksiazki uwazam Trylogie Thrawna, Trylogie Akademii Jedi, Miecz Ciemnosci i cykl X -wingi. 8)
na koncie zaliczonych mam 31 ksiazek.
 :lol:
jak ktos jest rowniez oczytany w SW to niech napisze.

                                                           Wiceadmiral Giald Pellaeon

Offline dnaoro

Książki GW
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2003, 08:31:09 pm »
chylę czoła, admirale... ja przeczytalem nie więcej niż 10... respectttt...

Offline wiśnia

Książki GW
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2003, 11:54:06 am »
najbardziej podobaly mi sie Przygody Hana Solo z przeczytanych prze ze mnie ksiazek SW, ale niestety nie ma tak pokaznago konta jak Gilad
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2003, 12:03:46 pm »
ja oscyluje kolo 20.i najbardziej spodobala mi sie wojna z yuuzhan vong.wreszciee ktos moze nakopac do dupy rycerzom jedi.jednakze jako ze czytalem tylko 4 pierwsze tomy (sorry,3, wektor ktorystam jakos mi uciekl), to nie wiem jak cykl rozwija sie potem

Offline dnaoro

Książki GW
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2003, 02:32:45 pm »
Cytat: "wiśnia"
najbardziej podobaly mi sie Przygody Hana Solo


aha, mi rowniez najbardziej do gustu przypadly ksiazki o przygodach hana.

Offline wiśnia

Książki GW
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 01, 2003, 07:00:11 pm »
wogole han jest ulubiona postacia wielu osob
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline ICARIUM

Książki GW
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2003, 05:08:42 pm »
Strasznie długa ta saga^^
Mam 48 ksiązek + 7 tomów z cyklu "uczeń jedi" ale za najciekawszą postac uznaję niezmiennie Vadera. Zanim powstało phantom menace i atak klonów Vader był jeszcze ciekawszy, z przeszłoscia owianą nutką tajemnicy....teraz to zostało troche zniszczone (wizja filmowego anakina jest koszmarem O_o).
Nastepny w kolejce do odznaki "najciekawsza postać" jest Thrawn.

Ale tak całkiem ogólnie, to moze 5 tomów z gwiezdnych wojen było fajnych i ciekawych, reszta cyklu wg mnie nie warta była kupowania.
a tego posta czeka mnie chłosta.

Offline pumbus

Książki GW
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2003, 08:55:02 pm »
Ja mam praktycznie wszystko co wydano w Polsce, nawet kiczowatą serie o Młodych Rycerzach. Naprawde dobry jest Zahn, bardzo lubie też Stackpole'a (to ten od X-Wingów). Podoba mi sie cykl o Yuuzhanach, bo wydaje sie wprowadzac cos nowego do serii
ede se pisal co mi sie chce

Offline Kormak

Książki GW
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2003, 09:45:03 pm »
właśnie czytam "Gwiazda po gwieździe" z cyklu o Yuuzhanach. Niezłe.
Czy ta cała saga już sie skonczyla? U nas pewnie nie, ale czy w USA juz wyszlo zakonczenie?

Offline Macias

Książki GW
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2003, 11:42:40 pm »
ile to juz ma tomow?14?ja skonczylem na 4 i nie wiem co sie dalje dzialo.moglby mi ktos na privie strescic?taka mala prosba fdo forumowiczow